Προς το περιεχόμενο

Ahsoka (Disney+ Star Wars Series 2023)


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 233
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα,

Μην είστε τόσο αυστηροί κριτές!

Οι σεναριακές ευκολίες είναι καλοδεχούμενες αρκεί να μην ξεπερνάνε τα όρια της υπερβολής ή της χαζομάρας. Star Wars βλέπουμε, αν θέλαμε απόλυτο ρεαλισμό τότε θα παρακολουθούσαμε docu με αναπαραστάσεις μαχών του Β παγκόσμιου ή αν θέλαμε απόλυτο science θα παρακολουθούσαμε διάλεξη του Penrose.

Πέρα από τα προφανή κριτήρια που πρέπει να κρίνεται κάθε σειρά/ταινία (σενάριο, σκηνικά, ερμηνείες, παραγωγή, μουσική κ.τ.λ.) πρέπει να κοιτάμε τον σεβασμό στο Lore και το κατά πόσο εξυπηρετείται η ατζέντα της προπαγάνδας που προωθεί κάθε studio (πείτε την woke, πείτε την οτιδήποτε).

Για τους άνωθεν λόγους τα Andor, Rogue One και Mando ξεχώρισαν και η τελευταία τριλογία πάτωσε.

Η σειρά βλέποντας και το τρίτο επεισόδιο δεν είναι Andor αλλά δεν είναι και Kenobi. Κινείται κάπου ανάμεσα. Η Dawson το απολαμβάνει, νομίζω είχε δηλώσει ότι ήθελε πολύ το ρόλο. Με ανησυχεί που η Ahsoka είναι ξεκάθαρα overpowered, για αυτό άλλωστε φαίνεται ότι έγινε introduced o Baylan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2023 στις 9:45 ΠΜ, Dantε είπε

Παντως αυτο το Clone Wars διαβαζα διθυραμβους και το ξεκινησα και δεν αντεξα να βγαλω τη πρωτη σεζον.

Οσα επεισοδια ειχα δει ,ηταν φαση Σκουμπι Ντου με τον Luke να παταει μπανανοφλουδες την ωρα που πηγαινε να πιασει το κακο. Και στο επομενο ξανα μανα το ιδιο.

Άντεξες μία ολόκληρη σεζόν; Είσαι ήρωας! Δεν άντεξα να ολοκληρώσω κανένα από τα επεισόδια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Thresh είπε

King of Partypoopers. 😛

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

 

Ναι, αλλά για να του απαυτώσω κι εγώ το πάρτι, τα LS δεν κόβουν/διαπερνούν όλα τα υλικά στο SW universe...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλαζε,αψυχο,χωρις καμμια ποικιλια σε προσωπα και χαρακτηρες και το 3ο,με 5 στα 30 λεπτα να παν' να πουν κατι και αν δηλαδη,προμηνυει αλλη μια φλομπα για το μαγαζι της κυρα Kennedy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thresh είπε

King of Partypoopers. 😛

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

 

 

On a completely unrelated subject...

https://9gag.com/gag/aeQyjQp?utm_source=copy_link&utm_medium=post_share

Qui-Gon-Jinn-watching-the-76th-character-from-Disney-Star-Wars-getting-stabbed-in-the-stomach-with-a-ht-saber-and-recover-from-it-almost-instantly-1693603486867.jpg.0fd6cf23d7e2ab2c4e2a4f8a8193c790.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αξιζει καθολου? Εχω δει μονο mando & boba. Οτιδηποτε αλλο του ειδους το ειχα σταματησει στο πρωτο επεισοδιο.

 

Τι λετε ειναι για μενα με αυτα που ανεφερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Gogotsa είπε

Παιδες αξιζει καθολου? Εχω δει μονο mando & boba. Οτιδηποτε αλλο του ειδους το ειχα σταματησει στο πρωτο επεισοδιο.

 

Τι λετε ειναι για μενα με αυτα που ανεφερα?

Αφου δεν ειδες τα αλλα , δε θα δεις ουτε αυτο. Ολα στο ιδιο μοτιβο ειναι ,κακα τα ψεμματα. Βλεπονται, τα visuals ειναι φοβερα , αλλα σεναριακα βασικα πραγματα. Συν το wokeness της Disney.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναλογως ποσο μεθυσμενος εισαι ισως βλεπεται . Και παλi δε μου αρεσει η αποτετοια πως την ειπαμε ; Τραγικο μετα το Mandalorian να βγαζουν αυτο που ειδατε τα φοβερά visuals -εγω ειδα μονο φοβερό wokeness και σα να μισουνε το source material γενικα  :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...