Προς το περιεχόμενο

Δευτερο pc - ιδιος σταθμός εργασίας - κλεινει ξαφνικα (τα ιδια με το πρώτο)


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Το προβλημα εδω και ενα μηνα εχει λυθει. Εχει προβλημα ολο το κανάλι από εκεινη την πλευρα του ορόφου. Προς το παρον εχω τραβηξει μπαλαντεζα

και δινω ρευμα στην συγκεκριμενη θεση από το δικό μου κανάλι

Δεν δοκιμασα ποτε να ανοιξω το pc Μονο με οθόνη χωρίς keyboard/mouse . μπορεί το ρευμα να εδινε και εντολες στο keyboard δεν ξερω.

Το καλο της υπόθεσης ειναι οτι εχουμε και ενα pc spare (μιας και πηρα νεο pc αφού τα ειχα δοκιμασει ολα). Θεση να το βαλω δεν εχω / ουτε συνάδελφο αλλο . Θα δούμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλησπέρα

Το προβλημα εδω και ενα μηνα εχει λυθει. Εχει προβλημα ολο το κανάλι από εκεινη την πλευρα του ορόφου. Προς το παρον εχω τραβηξει μπαλαντεζα

και δινω ρευμα στην συγκεκριμενη θεση από το δικό μου κανάλι

Δεν δοκιμασα ποτε να ανοιξω το pc Μονο με οθόνη χωρίς keyboard/mouse . μπορεί το ρευμα να εδινε και εντολες στο keyboard δεν ξερω.

Το καλο της υπόθεσης ειναι οτι εχουμε και ενα pc spare (μιας και πηρα νεο pc αφού τα ειχα δοκιμασει ολα). Θεση να το βαλω δεν εχω / ουτε συνάδελφο αλλο . Θα δούμε

Γενικά όταν κάτι δεν πάει σωστά στο ρεύμα ή ένα βραχυκύκλωμα μπορεί να προκαλέσει πολλά και περίεργα προβλήματα, τα οποία μπορεί να φτάσεις και μέρες για να τα βρεις.

Παρόμοια περίπτωση το PC στο σπίτι μου σταματούσαν να δουλεύουν τα fans ενώ όταν το πήγαινα στο εργαστήριο λειτουργούσαν όλα καλά. Με τα πολλά άλλαξα καλώδιο οθόνης το οποίο σε ένα ακροδέκτη είχε κοπεί κάπου καλώδιο και όλα έφτιαξαν.

Θες σοβαρό ηλεκτρολόγο άμεσα ο οποίος πιθανών θα φάει και εκείνος μια μέρα να βρει το πρόβλημα. Μπορείς να τον παζαρέψεις δίνοντας του το spare PC 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η περίπτωση ηταν τραγική. 10 και πλεον μερες ελεγχων μεχρι που εβαλα το pc Μου στην προβληματική θεση εργασιας και λεω δεν γινεται...φταιει το ρευμα από το καναλι 

Μπαλαντεζούλα και παροχή από αλλο κανάλι και ηρεμησαμε..

Τωρα για ηλεκτρολόγο το κοιτάμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...