Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή 25% για αγορές με payzy στον Γερμανό μεχρι 31-12-2022 [ΤΕΛΟΣ]


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε δει πουθενά ή έχει πάρει το αυτί σας αν ισχύει και για πληρωμή λογαριασμού Cosmote σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανός; Ξέρω δύσκολο να το κάνουν μιας και λέει για αγορές αλλά λέω μηπως, θα καλέσω και εγώ αργότερα να κάνω ερώτηση, απλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stafftw είπε

Έχετε δει πουθενά ή έχει πάρει το αυτί σας αν ισχύει και για πληρωμή λογαριασμού Cosmote σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανός; Ξέρω δύσκολο να το κάνουν μιας και λέει για αγορές αλλά λέω μηπως, θα καλέσω και εγώ αργότερα να κάνω ερώτηση, απλά αυτή τη στιγμή δεν μπορώ

Εξαιρούνται οι λογαριασμοί 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν παίζει να ισχύει η αντικαταβολή μιας και πληρώνετε σε pos άσχετο του Γερμανού/cosmote ώστε να εκκαθαριστει η συναλλαγή και να αναγνωριστεί. 

Γενικά, μην ρωτάτε καταστήματα. Πάρτε τηλ στον Γερμανό (κεντρικά) και ρωτήστε. 

Τελικα αλλα λεει ο ενας υπαλληλος και αλλο ο αλλος? Αν αγορασεις κατι απο φυσικο καταστημα που πληρώσεις στο pos του καταστηματος με payzzy ισχυει τελικα η επιστροφη η οχι? Ο υπαλληλος μου ειπε ισχυει. Στο τμημα πωλησεων που το ανεφερα για να ακυρωσω την on line παραγγελια δε μου ειπαν τιποτα. Αν ηταν θα ελεγε μονο on line

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 99 ευρώ πρέπει να είναι για κάθε προϊόν ξεχωριστά ή για το σύνολο της απόδειξης που μπορεί πχ να είναι 2 τμχ από 50 ευρώ το κάθε ένα; 

Επεξ/σία από akisgd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, atabertass είπε

Ισχύει, εκανε φίλος απο το κατάστημα όμως, IPhone 14  του βγήκε 660 ευρώ 

Η payzy ήταν στο όνομα του νομιμου εκπροσώπου της επιχείρησης ή δεν παίζει ρόλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, giokspy είπε

Τελικα αλλα λεει ο ενας υπαλληλος και αλλο ο αλλος? Αν αγορασεις κατι απο φυσικο καταστημα που πληρώσεις στο pos του καταστηματος με payzzy ισχυει τελικα η επιστροφη η οχι? Ο υπαλληλος μου ειπε ισχυει. Στο τμημα πωλησεων που το ανεφερα για να ακυρωσω την on line παραγγελια δε μου ειπαν τιποτα. Αν ηταν θα ελεγε μονο on line

Ξαναλέω, η αντικαταβολή δεν είναι το ίδιο με παραγγελία και πληρωμή και παραλαβή στο κατάστημα. Το quote ανέφερε πάλι αντικαταβολή. 

Και ξανά λέω, και στην περίπτωση της €πιστροφης, δεν ισχύει η παραπάνω μέθοδος (παρόλο που και εκεί λέει online και αγορές σε φυσικά καταστήματα). Απο το να καλώ σε διάφορα καταστήματα, θα προτιμούσα εξυπηρέτηση Γερμανού ή/και payzy. Λογικά αφού είναι της cosmote και αυτό, ίσως να μην υπάρχει ο παραπάνω περιορισμός. 

1 λεπτό πριν, fotisgate6 είπε

Η payzy ήταν στο όνομα του νομιμου εκπροσώπου της επιχείρησης ή δεν παίζει ρόλο;

Προσωπικά, δεν έχει τύχει κάποιος έλεγχος, παρόλο που χρησιμοποιούμε προσωπικό λογαριασμό για πληρωμή των πάντων (μεταφέρουμε τα του επαγγελματικού στον προσωπικό) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ξαναλέω, η αντικαταβολή δεν είναι το ίδιο με παραγγελία και πληρωμή και παραλαβή στο κατάστημα. Το quote ανέφερε πάλι αντικαταβολή. 

Και ξανά λέω, και στην περίπτωση της €πιστροφης, δεν ισχύει η παραπάνω μέθοδος (παρόλο που και εκεί λέει online και αγορές σε φυσικά καταστήματα). Απο το να καλώ σε διάφορα καταστήματα, θα προτιμούσα εξυπηρέτηση Γερμανού ή/και payzy. Λογικά αφού είναι της cosmote και αυτό, ίσως να μην υπάρχει ο παραπάνω περιορισμός. 

Προσωπικά, δεν έχει τύχει κάποιος έλεγχος, παρόλο που χρησιμοποιούμε προσωπικό λογαριασμό για πληρωμή των πάντων (μεταφέρουμε τα του επαγγελματικού στον προσωπικό) 

Για το μπέρδεμα της online παραγγελίας στην εφαρμογή λέει ότι ισχύει και στα eshop τους, αλλά προφανώς θα εννοεί να κάνεις την αγορά με την payzy κατευθείαν και όχι για παράδειγμα με pos κατά την παράδοση.. τουλάχιστον έτσι καταλαβαίνω εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, xenos3 είπε

To payzy βλέπω θέλει πρόσβαση σε εισοδήματα κλπ. Λογικό είναι αυτό ρε παιδιά; Μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο;

Στην ουσία ανοίγεις τραπεζικό λογαριασμό... Σου δίνουν IBAN οπότε ναι λογικό είναι... 

Επεξ/σία από akisgd
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμολόγιο μόνο από κατάστημα για VAT free. αλλιώς παίρνεις κανονικά από το σαιτ και εκπίπτει στο μήνα/τρίμηνο ανάλογα την νομική μορφή της εταιρείας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα tablet της σειρας s8 που εβγαλε φετος η samsung δεν εχει μεινει τιποτα...παρα μονο στα πολυ ακριβα που αφορουν πολυ συγκεκριμενα ατομα, λετε να ξαναγινουν διαθεσιμα μεχρι 31/12 ή οποιος προλαβε προλαβε....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

ισχύει αν παρω τρία προϊόντα τα οποία κοστίζουν 40 έκαστο αλλα αθροιστικά  περνάνε τα 99???????????????????????????

Το ίδιο ρώτησα και εγώ λίγο παραπάνω... Σύμφωνα με τους όρους ναι μπορεί κάποιος να πάρει 2 των 50 αλλά προστέθηκε στο site του Γερμανού ένα φίλτρο 25% payzy που επιλέγει μόνο τα προϊόντα πάνω από 99 οπότε με βάζει σε σκέψεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...