Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή 25% για αγορές με payzy στον Γερμανό μεχρι 31-12-2022 [ΤΕΛΟΣ]


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παίζει όμως με αποφορολόγηση και επαγγελματικό λογαριασμό; Η γνώση που έχω μέχρι τώρα είναι ότι οι αγορές με τιμολόγιο πρέπει να γίνονται με τον επαγγελματικό λογαριασμό που έχεις δηλωμένο στο taxis...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 792
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε (noob απορία), για μένα που δεν έχω κινητό με nfc, δημιουργώ λογαριασμό payzy, έπειτα ψηφιακή χρεωστική, της φορτώνω χρήματα, πραγματοποιώ τη διαδικτυακή αγορά (καταχωρώντας τα στοιχεία της) και επωφελουμαι κανονικά της επιστροφής. Σωστά; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vaas93 είπε

Οπότε (noob απορία), για μένα που δεν έχω κινητό με nfc, δημιουργώ λογαριασμό payzy, έπειτα ψηφιακή χρεωστική, της φορτώνω χρήματα, πραγματοποιώ τη διαδικτυακή αγορά (καταχωρώντας τα στοιχεία της) και επωφελουμαι κανονικά της επιστροφής. Σωστά; 

Yes!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, gatoulis είπε

Πήρα τηλέφωνο στον Γερμανό στην Γλυφάδα και με ενημέρωσε ο υπάλληλος  ότι ισχύει και η αντικαταβολή στην προσφορά. 

Δεν παίζει να ισχύει η αντικαταβολή μιας και πληρώνετε σε pos άσχετο του Γερμανού/cosmote ώστε να εκκαθαριστει η συναλλαγή και να αναγνωριστεί. 

Γενικά, μην ρωτάτε καταστήματα. Πάρτε τηλ στον Γερμανό (κεντρικά) και ρωτήστε. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yποψιν οτι αν καποιος θελει να κανει αγορές πάνω από 150 Ευρώ με την Payzy θα πρέπει κατά την εγγραφή στην υπηρεσία να κανει πληρη διαδικασια πιστοποιησης + videoconference. Ταυτότητα , ΑΦΜ και τα σχετικά....  Για όσους ειναι πιστοποιημένοι στο gov.gr ειναι πολύ απλή διαδικασία

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα μπορείς να κάνεις παραγγελία on line και παραλαβή από κατάστημα και πληρωμή κατά την παραλαβή με payzzy. Ελπίζω να έγινε κανονικά η παραγγελία από το κατάστημα και να έρθει κανονικά. Μου είπε εφοσον υπάρχει διαθεσιμότητα θα παραλάβω μέχρι Πέμπτη. Το payzzy δουλεύει όπως το revolut? Δηλαδή κανείς σύνδεσηε ένα λογαριασμό και φορτίζεις το υπόλοιπο? Υποθέτω θέλει nfc για να κάνεις αγορές με το υπόλοιπο σε φυσικά καταστήματα και όχι on line. Οπότε θα βάλω το payzzy σε άλλο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H προσφορά ισχύει και στα καταστήματα Cosmote (αν βρείτε τίποτα που να αξίζει)

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/xmas.html

Δεν ξερω αν πρέπει να αλλάξει και ο τίτλος του thread ώστε να συμπεριληφθει και το δίκτυο καταστημάτων της Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχτυπήθη βάναυσα! Ευχαριστώ για την ενημέρωση, γιατί πρόσφατα έκλαψα την 5τίας 55" sony μου. 😢

Aν κατάλαβα καλά, έβαλα παραλαβή από κατάστημα/αντικαταβολή (δεν το έλεγε πληρωμή στο κατάστημα).

Μέχρι να έρθει θα φτιάξω payzy και θα πρέπει να φορτώσω τα 500ε, όπου μετά θα μου επιστρέψουν το 25%, σωστά;

Επεξ/σία από xenos3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Romanzo Criminale είπε

Πήρα σήμερα το πρωί iPhone 13 και περιμένω να εκκαθαριστεί η τιμή να σας πω τι παίζει από επιστροφή. νομίζω όμως ότι θα πάει 25% * 700 (με αποφορολόγηση) και όχι 200 επιστροφή που διαφημίζουν στη σελίδα τους επί της αρχικής 870. in any case it worths το συγκεκριμένο deal.

ισχυει η αποφορολόγηση απο το site?

Γιατι στη blackfriday μου έλεγαν οτι δε γίνεται αποφορολόγηση απο το site ενώ  απο φυσικό κατάστημα δεν μου εδιναν την προσφορά του site (ελεγαν οτι ισχύει μόνο για online αγορες)

Κοινώς με έκαναν μπαλάκι για να δώσουν είτε την προσφορά ειτε την αποφορολόγηση

Μπορεί να εφαρμοστεί και η αποφορολόγηση 24% και η επιστροφή 25% με την payzy?

Επεξ/σία από Feigen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, fotisgate6 είπε

'Εμαθε κανείς αν μπορεί να γίνει συνδιαστικά με αποφορολογηση?

Ισχύει, εκανε φίλος απο το κατάστημα όμως, IPhone 14  του βγήκε 660 ευρώ 

Επεξ/σία από atabertass
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικο μου ατομο εκανε χτες εγγραφη στο payzy, σημερα call για ταυτοποιηση, παραγγελια το iphone 13 και πληρωμη online για παραλαβη απο καταστημα. Το εχει ηδη στα χερια του. Ευχαριστω τον TS, μενει να δουμε και τα 200e στον λογαριασμο για να ειναι successful προσφορα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν κάποιος δεν κάνει φορολογική δήλωση ο ίδιο αλλά μόνο οι γονείς του μπορεί να αυξήσει το όριο των 150 ευρώ στο σκατο-payzy; 

Επεξ/σία από Fabbyyy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι όροι των συναλλαγών απο το site του Γερμανού:


Οι προσφορές ισχύουν μέχρι 31/12 ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Οι τιμές είναι ενδεικτικές και περιλαμβάνουν Φ.Π.Α
Η ενέργεια 25% payzy by COSMOTE ισχύει από 19/12 έως και 31/12 για αγορές αξίας 99€ και άνω με χρήση κάρτας payzy. Ο κάτοχος της payzy virtual χρεωστικής κάρτας, θα λαμβάνει ποσό σε ευρώ, το οποίο θα προκύπτει ως ποσοστό το 25% επί της αξίας της εκάστοτε συναλλαγής που έχει πληρωθεί με τη χρήση payzy virtual χρεωστικής κάρτας για την αγορά προϊόντων. To μέγιστο όριο επιστροφής ανά πελάτη είναι 200€. Το ποσό αυτό θα πιστώνεται στο payzy πορτοφόλι του κατόχου μετά την εκκαθάριση της συναλλαγής. Η εκκαθάριση της συναλλαγής μπορεί να διαρκέσει έως και 10 εργάσιμες ημέρες από την ημέρα αγοράς. Όροι και προυποθέσεις στα www.germanos.gr & www.payzy.gr

Πάντως είναι υπερβολικά καλή προσφορά, πάνω που ήθελα να αγοράσω κινητό για δικό μου άτομο!

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...