Προς το περιεχόμενο

Dell AW3423DWF vs LG 38GN950-B


GRIFFIN23
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από GRIFFIN23,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θέλω την γνώμη σας για οθόνη που ψάχνω.

Έχω καταλήξει στα 2 παρακάτω μοντέλα. αυτή τη στιγμή έχω ένα 32" Samsung-LC32JG50(τίποτα το σπουδαίο). Η χρήση που κάνω είναι 60% εργασία (mail, excel, word, πολλαπλά .pdf αρχεία και καμιά φορα google sketchup) & 40% gaming όπου το περισσότερο είναι single player/campaign StarCraft/Diablo, assassin's creed και ίσως μια φορά την εβδομάδα multi σε COD/BF.

Απο σύστημα έχω 5800x3d με 7900xtx όπου 15 Ιουνίου θα έχω στα χερια μου τον 7800x3d. Οπότε δεν έχω θέμα να τρέξω game σε λίγο μεγαλύτερη ανάλυση από 2κ. ούτως ή άλλος μέτριος είμαι δεν θα βελτιωθώ με το ιδανικό gaming monitor αλλά σίγουρα θα βελτιωθεί η δουλειά μου και θα ευχαριστηθώ τα games με περισσότερες ίντσες.

Το ταβάνι μου τραβηγμένο από τα μαλλιά είναι τα 1100. Για το burn-in στις OLED είμαι ενήμερος και λέω να το ρισκάρω λόγω 3ετης εγγύησης και από burn-in αλλά εκεί έχω καταλήξει σε 34". Αν υπήρχε Dell 38" σε παρόμοια τιμή είτε OLED είτε IPS εκεί θα πήγαινα.  Υπάρχει κανείς που να έχει κάποιο από τα 2 monitor να μου πει εντυπώσεις ? Πάντως και της 32" τις έχω αποκλείσει καθώς θέλω περισσότερο χώρο εργασίας.

 

https://www.skroutz.gr/s/25360351/LG-UltraGear-38GN950-B-Ultrawide-IPS-HDR-Curved-Gaming-Monitor-38-QHD-3840x1600-144Hz-με-Χρόνο-Απόκρισης-1ms-GTG.html

https://www.skroutz.gr/s/40730750/Dell-AW3423DWF-QD-OLED-HDR-Curved-Gaming-Monitor-34-QHD-3440x1440-165Hz-με-Χρόνο-Απόκρισης-0-1ms-GTG.html

 

Επεξ/σία από GRIFFIN23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/5/2023 στις 12:12 ΠΜ, GRIFFIN23 είπε

θέλω την γνώμη σας για οθόνη που ψάχνω. Έχω καταλήξει στα 2 παρακάτω μοντέλα. αυτή τη στιγμή έχω ένα 32" Samsung-LC32JG50(τίποτα το σπουδαίο). Η χρήση που κάνω είναι 60% εργασία (mail, excel, word, πολλαπλά .pdf αρχεία και καμιά φορα google sketchup) & 40% gaming όπου το περισσότερο είναι single player/campaign StarCraft/Diablo, assassin's creed και ίσως μια φορά την εβδομάδα multi σε COD/BF. Απο σύστημα έχω 5800x3d με 7900xtx όπου 15 Ιουνίου θα έχω στα χερια μου τον 7800x3d. Οπότε δεν έχω θέμα να τρέξω game σε λίγο μεγαλύτερη ανάλυση από 2κ. ούτως ή άλλος μέτριος είμαι δεν θα βελτιωθώ με το ιδανικό gaming monitor αλλά σίγουρα θα βελτιωθεί η δουλειά μου και θα ευχαριστηθώ τα games με περισσότερες ίντσες. Το ταβάνι μου τραβηγμένο από τα μαλλιά είναι τα 1100. Για το burn-in στις OLED είμαι ενήμερος και λέω να το ρισκάρω λόγω 3ετης εγγύησης και από burn-in αλλά εκεί έχω καταλήξει σε 34". Αν υπήρχε Dell 38" σε παρόμοια τιμή είτε OLED είτε IPS εκεί θα πήγαινα.  Υπάρχει κανείς που να έχει κάποιο από τα 2 monitor να μου πει εντυπώσεις ? Πάντως και της 32" τις έχω αποκλείσει καθώς θέλω περισσότερο χώρο εργασίας.

https://www.skroutz.gr/s/25360351/LG-UltraGear-38GN950-B-Ultrawide-IPS-HDR-Curved-Gaming-Monitor-38-QHD-3840x1600-144Hz-με-Χρόνο-Απόκρισης-1ms-GTG.html

https://www.skroutz.gr/s/40730750/Dell-AW3423DWF-QD-OLED-HDR-Curved-Gaming-Monitor-34-QHD-3440x1440-165Hz-με-Χρόνο-Απόκρισης-0-1ms-GTG.html

 

Δεν υπάρχει σύγκριση ποιότητας εικόνας σε μια OLED/QDLED και VA, IPS whatever. 

Έχω το 3423DW, όχι το F αλλά επειδή μιλάμε ουσιαστικά για το ίδιο panel, αν δεν σε πειράζουν οι λιγότερες ίντσες έναντι του LG, πας για το 3423DWF με κλειστά τα μάτια.

Σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βγει τόσο καλό όσο το 3423DW/DWF σύντομα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα η oled  πιστεύω θα σου αρέσει πολύ σε όλους αρέσει βασικά το πραγματικό μαύρο τα χρώματα είναι eye candy 

Αλλα 

Δεν θα τη προτιμούσα για εργασία και για σένα η κυρία χρίσει είναι αυτή. Έχουν πρόβλημα με το ''text clarity ''  λόγο της τεχνολογίας του πάνελ 

textclarity.jpg?quality=50&strip=all&w=1

(Ενα παράδειγμα από τη DELL) 

  Ρίξε μια ματιά και σε αυτή εδώ ως εναλλακτική IPS υπόψη έχει (Gsync Ultimate ) https://www.skroutz.gr/s/21318482/Dell-Alienware-AW3420DW-34-1-Ultrawide-QHD-3440x1440-IPS-Curved-Gaming-Monitor-with-2ms-GTG-Response-Time.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αν και έχει amd κάρτα ίσως για το μέλοντικα θα σου ήταν χρήσιμο έξτρα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Δεν υπάρχει σύγκριση ποιότητας εικόνας σε μια OLED/QDLED και VA, IPS whatever. 

 

 

@Alex21121988 το text clarity μιας και αναφέρθηκε σε ενοχλεί ή σου είναι αδιάφορο? επίσης παρόλο που το F μοντέλο έχει περισσότερες δυκλίδες ασφαλείας για το burn-in έχεις παρατηρήσει κάτι ?

 

1 ώρα πριν, 6xXx6 είπε

  Ρίξε μια ματιά και σε αυτή εδώ ως εναλλακτική IPS υπόψη έχει (Gsync Ultimate ) https://www.skroutz.gr/s/21318482/Dell-Alienware-AW3420DW-34-1-Ultrawide-QHD-3440x1440-IPS-Curved-Gaming-Monitor-with-2ms-GTG-Response-Time.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αν και έχει amd κάρτα ίσως για το μέλοντικα θα σου ήταν χρήσιμο έξτρα 

@6xXx6 την είχα δει την aw3420wd αλλά είμαι ήδη πολύ πάνω σε τιμή και δεν παίζει να ανέβω άλλο συν δεν νομίζω και να έχει κατι το τρομερό έναντι της LG ίσα ίσα που νομίζω η LG πρέπει να έχει χρώματα σε σχέση με το aw3420wd που είναι και αυτό IPS panel και μάλιστα νομίζω είναι της LG  και στις 2.

 

συνοψίζω στην κάθε μία όπως τα βλέπω

Dell AW3423DWF στα θετικά

QD-OLED panel που σε θέμα απόδοσης είναι στο δικό μου μυαλό "the holy grail" για gaming.

3 χρόνια εγγύηση με burn-in

το F μοντέλο έχει περίσσότερα features για την αποφυγή burn-in και παίρνει update γιατί δεν έχει g-syng ultimate (που λίγο χλωμό με κόβω να πάω σε nvidia με αυτές τις τιμές)

αρνητικό μόνο ότι μετά τα 3 χρόνια αν όντως παρουσιάσει burn-in γειά σας. αν έδινε επέκταση εγγύησης η DELL που όσο κοίταξα δεν βρήκα κάτι θα ήταν ιδανικό.

 

LG 38GN950-B τα θετικά

38 ιντσες όπότε ιδανικό για δουλειά ίσως λίγο υπερβολικό για gaming αλλα θα την έχω στα 85 εκατοστά απόσταση.

3 χρόνια εγγύηση συν ότι με άλλα 160 ευρώ πάει 5 και καλύπτει και πτώση σπάσιμο. το έχω κάνει στην τηλεόραση και όντως λειτουργεί!!!

πολύ καλά σεταρισμένη για IPS panel σε χρώματα απο το εργοστάσιο.

αρνητικό δεν έχω εντοπίσει κάτι, μόνο ίσως οτι δεν ισχύει το 1 ml GTG response time αλλά δεν θα με σώσει αυτό στο multi.

 

επεξεργαστή, μητρική και gpu είναι 2-3 μέρες έχεις αποφασίσει τι μπορείς και θες να πάρεις. η οθόνη είναι λες και αγοράζεις σπίτι 😝🤪

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GRIFFIN23 είπε

 

@Alex21121988 το text clarity μιας και αναφέρθηκε σε ενοχλεί ή σου είναι αδιάφορο? επίσης παρόλο που το F μοντέλο έχει περισσότερες δυκλίδες ασφαλείας για το burn-in έχεις παρατηρήσει κάτι ?

To text clarity για να καταφέρει να σε ενοχλήσει πρέπει να θέλεις να το δεις. Θα μου πει κάποιος περί ορέξεως είναι και αυτό.

Εμένα λοιπόν δεν με ενοχλεί, ερχόμενος από IPS Panel. Υπάρχουν workarounds πάντως για το text πάντως αν για κάποιο λόγο βλέπεις κάτι που δεν βλέπω.

Όταν σκοπεύεις να κάνεις χρήση του monitor για δουλειά κτλ, έχει φανταστικό και accurate af preset, το Creator Mode. Νομίζω το έχει και το F, αν δεν το έχει, σίγουρα θα έχει κάτι ανάλογο με αυτό. Είναι από την κούτα τα presets όπως πρέπει. Είτε για gaming είτε για εργασία. Υπάρχουν σχετικά άρθρα από επαγγελματίες αυτού του είδους, οπότε και την δική μου άποψη να μην λάβεις ως valid, τσέκαρε να δεις τα νούμερα που πιάνει είτε σε SDR είτε σε HDR.

 Eγώ όταν browsάρω (καλή ώρα) ή κάνω τα δικά μου (μουσική, editing, mastering) είμαι με κλειστό HDR και Creator Mode, όχι σε υψηλή φωτεινότητα σε DCI-P3 που είναι εξαιρετικό στο Dell.  Όταν παίζω ανοίγω HDR προφανώς και συνήθως παίζω με το MOBA/RTS Preset. 

Στην ερώτηση σου για το burn in. Μέχρι στιγμής το έχουν δοκιμάσει να το κάψουν κάποιοι, σε extreme καταστάσεις. Δεν είναι άτρωτο, τα πάει καλύτερα από τις OLED αλλά και πάλι δεν σημαίνει πως δεν έχει κίνδυνο για burn in μελλοντικά.  Με νορμάλ χρήση και λίγο προσοχή, θεωρώ πως ένας user δεν θα έχει θέμα. 

Τώρα αν το έχεις σε στατική εικόνα και το ξεχνάς ώρες εκεί να καίει, ακόμα και σε SDR με λίγη φωτεινότητα, εκεί δεν νομίζω πως είναι φρόνιμο να πας γενικά σε OLED/QDLED. Όλα αυτά τα monitors/tvs, έχουν μεν δικλείδες ασφαλείας για το burn in, έχουν το pixel refreshing κτλ, αλλά δεν σημαίνει πως είναι φτιαγμένα για εργασία που τα ξεχνάμε εκεί  να προβάλλουν το ίδιο στατικό πράγμα σε πολύωρα σενάρια.

Όπως σου είπα, συγκριτικά IPS,VA με ΟLED, QDLED, μέρα με νύχτα οι διαφορές αλλά όλα τα panels έχουν τα κουσούρια τους. Τα IPS υποφέρουν από Backlight Bleeding, στα VA είναι μειωμένο αυτό. Τα IPS γενικώς προτείνονται για εργασία, πόσο μάλλον αν η δουλειά επιβάλλει σωστή επεικόνιση χρωμάτων κτλ. Τα OLED/QDLED είναι Gaming, movies φάση αλλά μπορείς να κάνεις εργασία με χαλινάρι όμως.

Κάπου το ζυγίζεις και προχωράς. Αυτά.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/5/2023 στις 3:58 ΜΜ, Alex21121988 είπε

Δεν υπάρχει σύγκριση ποιότητας εικόνας σε μια OLED/QDLED και VA, IPS whatever. 

Έχω το 3423DW, όχι το F αλλά επειδή μιλάμε ουσιαστικά για το ίδιο panel, αν δεν σε πειράζουν οι λιγότερες ίντσες έναντι του LG, πας για το 3423DWF με κλειστά τα μάτια.

Σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βγει τόσο καλό όσο το 3423DW/DWF σύντομα.

+ και από μενα ,εχω το DW . Αν πας σε OLED δε γυρνας πίσω, μη σε απασχολει το burn in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον δεν ασχολούμαι καν. Αν είναι να κάτσει θα κάτσει όπως σε οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή. Πάντως είναι η πρώτη φορά που έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με ρυθμίσεις οθόνης. Ούτε με τον προξεκτορα για τις ταινίες δεν είχα ασχοληθεί τόσο και πάλι νομίζω ότι μου διαφεύγουν πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν υπάρχει σύγκριση σε χρώματα και response time. Άμα βγάλει 5-6 χρόνια θα είμαι super happy !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GRIFFIN23 είπε

Πλέον δεν ασχολούμαι καν. Αν είναι να κάτσει θα κάτσει όπως σε οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή. Πάντως είναι η πρώτη φορά που έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με ρυθμίσεις οθόνης. Ούτε με τον προξεκτορα για τις ταινίες δεν είχα ασχοληθεί τόσο και πάλι νομίζω ότι μου διαφεύγουν πράγματα. Σαν αποτέλεσμα δεν υπάρχει σύγκριση σε χρώματα και response time. Άμα βγάλει 5-6 χρόνια θα είμαι super happy !

Τίποτα δεν είναι για πάντα man. Ευχαριστήσου το monitor, δεν λέω να μην το προσέξεις (για να έχεις 😛), αλλά νομίζω με νορμαλ χρήση δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Αν θέλεις λεπτομέρειες για τo monitor (το έχω ψειρίσει) ρώτα και μπορώ να σου προτείνω μερικά tips. Πχ πολλοί δεν ξέρουν τι κάνει ακριβώς το Eco Mode του xD, λίγο ότι δεν διαβάζουμε ποτέ manual, λίγο ότι μας αρέσει να πειραματιζόμαστε μόνοι μας, τα γνωστά. Μου πήρε λίγο να καταλάβω ότι δεν είναι πχ όπως το eco mode της τηλεόρασης aka power saver mode, καμία σχέση με αυτό. Επηρεάζει μόνο το fan που έχει η οθόνη. Στο Eco Mode ανοίγει μόνο όταν έχεις Gsync/HDR ενεργοποιημένο. 

Από Presets, δοκίμασε Creator Mode με DCI-P3 για SDR (browsing etc) και στο HDR θέλει λίγο ένα πειραγματάκι με το Windows HDR Calibrator. Παίξε μπαλίτσα αν θέλεις ποικιλία με icc profiles, από εκεί και πέρα, καλά τα accurate color gamut etc, υπάρχει όμως και το υποκειμενικό κριτήριο του καθένα (γούστο). Σε άλλους αρέσει η μπλεδίλα vibrant vivid mode ή όπως αλλιώς θέλουν να το λένε. Σε άλλους αρέσει η κιτρινίλα του cinema, σε άλλους τα oversaturated colors, σε άλλους τα πιο φυσικά. Με λίγο ψάξιμο μπορείς να τα έχεις όλα με την συγκεκριμένη οθόνη. 

Τέλος, επέλεξε HDR1000 και όχι True HDR Black 400. Πετσοκόβεις τις δυνατότητες του μόνιτορ σου.

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Μου πήρε λίγο να καταλάβω ότι δεν είναι πχ όπως το eco mode της τηλεόρασης aka power saver mode, καμία σχέση με αυτό. Επηρεάζει μόνο το fan που έχει η οθόνη. Στο Eco Mode ανοίγει μόνο όταν έχεις Gsync/HDR ενεργοποιημένο. 

Επισης εαν βγαλεις off το eco mode θα δεις οτι το pixel refresh μνμ δεν βγαινει στο 4ωρο πλεον,καθυστερει και στο βγαζει μετα απο πολλες ωρες.

Τωρα δεν ξερω εαν ειναι bug αλλα σε εμενα εχει αυτη την συμπεριφορα

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eco mode στην DW πρέπει να μένει On. Δε ξέρω εάν το έφτιαξαν σε τελευταίο revision αλλά εάν γυρίσει σε Off τότε η αντίστροφη μέτρηση για το pixel/panel refresh μετράει συνέχεια, έχει δεν έχει εικόνα (φαίνεται στο service menu). Επίσης το gsync fan δουλεύει 24/7.

14 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Πχ πολλοί δεν ξέρουν τι κάνει ακριβώς το Eco Mode του xD, λίγο ότι δεν διαβάζουμε ποτέ manual, λίγο ότι μας αρέσει να πειραματιζόμαστε μόνοι μας, τα γνωστά. Μου πήρε λίγο να καταλάβω ότι δεν είναι πχ όπως το eco mode της τηλεόρασης aka power saver mode, καμία σχέση με αυτό. Επηρεάζει μόνο το fan που έχει η οθόνη. Στο Eco Mode ανοίγει μόνο όταν έχεις Gsync/HDR ενεργοποιημένο. 

 

Μάλλον μιλάς για το 2ο fan που το ονομάζει system fan η Dell γιατί το gsync δεν σβήνει ποτέ (και τα δύο όμως έχουν μεταβλητές στροφές)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, optimus prime said:

Επισης εαν βγαλεις off το eco mode θα δεις οτι το pixel refresh μνμ δεν βγαινει στο 4ωρο πλεον,καθυστερει και στο βγαζει μετα απο πολλες ωρες.

Τωρα δεν ξερω εαν ειναι bug αλλα σε εμενα εχει αυτη την συμπεριφορα

Κανονικά δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό. Το eco mode στα documents αναφέρει πως απλως θέτει σε standby mode το monitor όταν και τα windows βρίσκονται στο ίδιο state.  Το Pixel refreshing δεν θα έπρεπε να επηρεάζεται.

Ναι, πιο πολύ για bugια μοιάζει αυτό. Γύρω στο 4ωρακι μου κάνει pixel refreshing, κάπου εκεί. Σου πετάει και το μήνυμα για να το πραγματοποιήσει.

 

57 minutes ago, CMOS_Z said:

Το eco mode στην DW πρέπει να μένει On. Δε ξέρω εάν το έφτιαξαν σε τελευταίο revision αλλά εάν γυρίσει σε Off τότε η αντίστροφη μέτρηση για το pixel/panel refresh μετράει συνέχεια, έχει δεν έχει εικόνα (φαίνεται στο service menu). Επίσης το gsync fan δουλεύει 24/7.

Μάλλον μιλάς για το 2ο fan που το ονομάζει system fan η Dell γιατί το gsync δεν σβήνει ποτέ (και τα δύο όμως έχουν μεταβλητές στροφές)

Εννοείται το Eco Mode στο On αλλά θα έπρεπε είναι  πιο clear ακόμα και στα docs τι ακριβώς κάνει.  Οπως ειπα στις τηλεοράσεις και σε άλλες οθόνες το Eco σε παραπέμπει σε Power saver που επηρεάζει άμεσα ABL, Peak Brightness etc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι docs τώρα που δε μπόρεσαν να φτιάξουν ένα σωστό fan curve.  Έχει πολλά θέματα η DW που όλα φτιάχνονται μέσω firmware αλλά τι να κάνεις... 

Ούτε το wake up time δεν αλλάζει με eco off που γενικά είναι υπερβολικά πολύ. Τα rgb όμως ουράνιο τόξο στο boot! Πάνω από όλα!

12 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Σου πετάει και το μήνυμα για να το πραγματοποιήσει.

Μπορείς να κλείσεις το notification από το μενού. Θα κάνει refresh οπότε πάει sleep και είχε συμπληρώσει την ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Alex21121988 said:

Γύρω στο 4ωρακι μου κάνει pixel refreshing, κάπου εκεί. Σου πετάει και το μήνυμα για να το πραγματοποιήσει.

Στο 4ωρακι στο βγαζει οταν εχεις το eco on,σε off εμενα μπορει να το βγαλει και μετα απο 7-8 ωρες..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, optimus prime said:

Στο 4ωρακι το στο βγαζει οταν εχεις το eco on,σε off εμενα μπορει να το βγαλει και μετα απο 7-8 ωρες..

Για αυτό πάντα On. Από την στιγμή που δεν επηρεάζει την εικονα, all good.

 

58 minutes ago, CMOS_Z said:

Τι docs τώρα που δε μπόρεσαν να φτιάξουν ένα σωστό fan curve.  Έχει πολλά θέματα η DW που όλα φτιάχνονται μέσω firmware αλλά τι να κάνεις... 

Ούτε το wake up time δεν αλλάζει με eco off που γενικά είναι υπερβολικά πολύ. Τα rgb όμως ουράνιο τόξο στο boot! Πάνω από όλα!

Μπορείς να κλείσεις το notification από το μενού. Θα κάνει refresh οπότε πάει sleep και είχε συμπληρώσει την ώρα. 

Το 103 φαντάζομαι φοράει το δικό σου; Το latest. Δεν ξέρω αν προλαβε κανείς εδώ στων Ελλάδα τα προηγούμενα που είχαν ακόμα περισσότερα θέματα. 

Έχεις κάποιο θέμα με το fan; Μέχρι στιγμής δεν το έχω ακούσει να λειτουργεί, το έχω  προσπαθήσει. Το έχω από τον Ιανουάριο το 3423DW.

Ειναι bum αυτό με το μη αναβαθμισιμο firmware αλλά το γνωρίζαμε από πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...