Προς το περιεχόμενο

Xiaomi TV Box S 2nd Gen 58.11€ Gshopper


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, manolis940 είπε

Streamαρα ταινίες απ' το file server μου με smb που όπως καταλαβαίνεις ούτε κάνει cache τα video ούτε κάτι παρόμοιο. Αν και οι δοκιμές μου ήταν πάνω σε 1080p καθώς η τηλεώραση δεν πήγαινε παραπάνω, μπορώ να πω ότι πήγαινε μια χαρά χωρίς κολλήματα. Φυσικά προσοχή στο θέμα Internet.

Μήπως πήγες και το ρούταρες;

Όχι. Το χρησιμοποιώ όπως το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, jimpapaz0 είπε

Όχι. Το χρησιμοποιώ όπως το πήρα.

Χθες έβαλα πάντως Cosmote TV στο δικό μου και παίζει κανονικά.
Είδε τον Σασμό η μάνα μου και χάρηκε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν δεν έχεις google home account τότε μπορεί να δουλέψει απλά με ένα λογαριασμό google play?

Δεν μπορώ να καταλάβω την ερώτηση σου. Το Mi Box λειτουργεί όπως και ένα android κινητό. Συνδέεις το gmail σου και μετά μπορείς να κατεβάσεις κανονικά εφαρμογές και να το χρησιμοποιήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Χθες έβαλα πάντως Cosmote TV στο δικό μου και παίζει κανονικά.
Είδε τον Σασμό η μάνα μου και χάρηκε :P

Το δικό σου είναι το xiaomi tvbox  2nd gen;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stef157 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω την ερώτηση σου. Το Mi Box λειτουργεί όπως και ένα android κινητό. Συνδέεις το gmail σου και μετά μπορείς να κατεβάσεις κανονικά εφαρμογές και να το χρησιμοποιήσεις.

Όχι δεν λειτουργεί έτσι. Μπαίνεις αναγκαστικά από το google home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimpapaz0 είπε

Όχι δεν λειτουργεί έτσι. Μπαίνεις αναγκαστικά από το google home

To v1 που εχω, με σκετο gmail επαιζε, σαν android κινητο, καμια σχεση με google home.

(Ισως να το εχουν αλλαξει βεβαια με κανα update, εχω να το πιασω πολυ καιρο, η μιλατε για το v2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το 1 και το 2 ,το 1 οπως λεει απο πανω με σκετο gmail παιζει.

Το 2ο μονο setup του εκανα και το Home απο οτι θυμαμαι το ζητησε μονο για να γλυτωσεις χρονο περνωντας κωδικους για wifi αλλα αν θυμαμαι καλα ειχε επιλογη να τα περασεις και μεσα απο το τηλεκοντρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2023 στις 4:22 ΜΜ, jimpapaz0 είπε

Όχι δεν λειτουργεί έτσι. Μπαίνεις αναγκαστικά από το google home

Φίλε μου κάτι έχεις μπερδέψει. Εχώ το Mi Box S και το κάνεις setup όπως και ένα Android κινητό. Δηλαδή βάζεις το gmail σου. Δεν είναι το Chromecast. Μάλλον μπερδέυεσαι με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stef157 είπε

Φίλε μου κάτι έχεις μπερδέψει. Εχώ το Mi Box S και το κάνεις setup όπως και ένα Android κινητό. Δηλαδή βάζεις το gmail σου. Δεν είναι το Chromecast. Μάλλον μπερδέυεσαι με αυτό.

Εγώ έχω το 2nd gen. Η αρχική του ρύθμιση γίνεται αποκλειστικά και μόνο από το google home. Κατόπιν μπορείς να προσθέσεις επιπλέον λογαριασμούς αλλά το αρχικό setup γίνεται όπως το είπα. Εξάλλου το περιβάλλον του είναι google tv και όχι. android tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, jimpapaz0 είπε

Εγώ έχω το 2nd gen. Η αρχική του ρύθμιση γίνεται αποκλειστικά και μόνο από το google home. Κατόπιν μπορείς να προσθέσεις επιπλέον λογαριασμούς αλλά το αρχικό setup γίνεται όπως το είπα. Εξάλλου το περιβάλλον του είναι google tv και όχι. android tv.

Δηλαδή αν δεν έχεις λογαριασμό σε google home δεν μπορείς να κάνεις δουλειά με το νέο xiaomi box s 2nd gen?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, jimpapaz0 είπε

Εγώ έχω το 2nd gen. Η αρχική του ρύθμιση γίνεται αποκλειστικά και μόνο από το google home. Κατόπιν μπορείς να προσθέσεις επιπλέον λογαριασμούς αλλά το αρχικό setup γίνεται όπως το είπα. Εξάλλου το περιβάλλον του είναι google tv και όχι. android tv.

Συγνώμη τώρα είδα ότι υπάρχει όντως και 2nd gen και έχει διαφορετικό χειριστήριο, οπότε όντως μπορεί να γίνετε διαφορετικά το setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πραγματικά αν δεν υπάρχει τρόπος να σεταρεις το εν λόγο android media player αν δεν έχεις google home τότε για εμένα προσωπικά αυτό είναι λόγος να μην το αγοράσω καν και να προτιμήσω κάποιο άλλο android media player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και πραγματικά αν δεν υπάρχει τρόπος να σεταρεις το εν λόγο android media player αν δεν έχεις google home τότε για εμένα προσωπικά αυτό είναι λόγος να μην το αγοράσω καν και να προτιμήσω κάποιο άλλο android media player.

Το Google home είναι επί πληρωμή; Γιατί είναι αρνητικό;

(Σορυ αν είναι χαζή η ερώτηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...