Προς το περιεχόμενο

Νέες NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB, RTX 4060 Ti 8GB και RTX 4060 Ti 16GB από $299 έως $499


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα να περιμένουμε την "απάντηση" της AMD ;

Μήπως και το πόντισμα παλαιότερων (και μη καμένων σε mining) σειρών καρτών ;

Επεξ/σία από Gk2016
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Τιποτα το ιδιαιτερο απο αποψη αποδοσεων και τιμων οι νεες καρτες της NV. Τωρα για ολους εσας που λετε πω πω 8GB το 2023! η δεν θα την παρει κανεις κτλ. απλως δειτε μεσα στο 6μηνο την μετοχη της εταιρειας και οχι τους "Youtubers" γιατι με αυτην την λογικη ρωτηστε τους να σας κανουν και τις δηλωσεις φορολογιας σας.

nv.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι πιο πολύ περίεργος να δω τι μπορεί να κανει μια low profile 4050 (χωρίς 6απινο) , την βλεπω να εχει 6GB vram στην καλύτερη . Θα μου πεις ειναι τσιγγούνα η nvidia με τις μνήμες, μην την φορέσει και 4 GB στο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Karnival Sin είπε

Τιποτα το ιδιαιτερο απο αποψη αποδοσεων και τιμων οι νεες καρτες της NV. Τωρα για ολους εσας που λετε πω πω 8GB το 2023! η δεν θα την παρει κανεις κτλ. απλως δειτε μεσα στο 6μηνο την μετοχη της εταιρειας και οχι τους "Youtubers" γιατι με αυτην την λογικη ρωτηστε τους να σας κανουν και τις δηλωσεις φορολογιας σας.

Δεν αγοραζουμε καρτες για να ανεβει η μετοχη. Αν καταφερνει και πουλαει πολυ ακριβοτερα απο οσο θα επρεπε, θα ανεβει η μετοχη. Εγω σαν καταναλωτης γιατι να την βρισκω με κατι τετοιο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Εγω είμαι πιο πολύ περίεργος να δω τι μπορεί να κανει μια low profile 4050 (χωρίς 6απινο) , την βλεπω να εχει 6GB vram στην καλύτερη . Θα μου πεις ειναι τσιγγούνα η nvidia με τις μνήμες, μην την φορέσει και 4 GB στο τέλος...

Από την στιγμή που η 3050 έχει 8Gb vram θα κρατήσει 8 και για την 4050.  Αν βγει ποτέ κιόλας 4050. Και θα απαντήσει η AMD με κάρτες όπου θα κοστολογισει 50$ χαμηλότερα για την ίδια ή και λίγο καλύτερη απόδοση χωρίς τα dlss κτλ. Και θα πάρουν όλοι Nvidia. Τα ίδια χρονιά τώρα 😄

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8 γιγα ραμ δεν αξίζει στα 300 κατοσταρικα πλέον άντε για Nvidia . η ti έχει νόημα στα 500  σε σύγκριση με την 6800 μόνο  . με 500 περνεις ps5. και Xbox βέβαια .....

γενικά στα 300 έπρεπε να δείνουν 16 γιγα ραμ πλέον.300 ευρώ για GPUκαι θα παίζεις 1440 p με το ζόρι . άντε γεια....

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3060: 12GB
3060ti: 8GB
3070/3070ti: 8GB
4060: 8GB
4060ti: 8GB/16GB
4070: 12GB

Ρε πράσινη, γιατί μας τα κάνεις αυτά, τι σου φταίμε οι ψυχαναγκαστικοί;

tsoukalas-antegeia.gif

Τουλάχιστον φαίνεται να το πήραν χαμπάρι επιτέλους και ανεβάζουν τις μνήμες...

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Karnival Sin είπε

Τιποτα το ιδιαιτερο απο αποψη αποδοσεων και τιμων οι νεες καρτες της NV. Τωρα για ολους εσας που λετε πω πω 8GB το 2023! η δεν θα την παρει κανεις κτλ. απλως δειτε μεσα στο 6μηνο την μετοχη της εταιρειας και οχι τους "Youtubers" γιατι με αυτην την λογικη ρωτηστε τους να σας κανουν και τις δηλωσεις φορολογιας σας.

nv.jpg

Δεν ειπαμε οτι δε βγαζει λεφτα η εταιρια.οτι μας κλεβει ειπαμε

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vegito είπε

Δεν αγοραζουμε καρτες για να ανεβει η μετοχη. Αν καταφερνει και πουλαει πολυ ακριβοτερα απο οσο θα επρεπε, θα ανεβει η μετοχη. Εγω σαν καταναλωτης γιατι να την βρισκω με κατι τετοιο;

Δεν σου ειπε κανεις να αγορασεις τιποτα απο NV.  Εσυ σαν καταναλωτης μπορει να την βρισκεις με οτι θες, δεν μας ενδιαφερει τι κανεις.-

2 λεπτά πριν, bymas είπε

Δεν ειπαμε οτι δε βγαζει λεφτα η εταιρια.οτι μας κλεβει ειπαμε

Αν σε κλεβει καποιος παρε την αστυνομια φιλε μου.

  • Like 1
  • Confused 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Karnival Sin είπε

Δεν σου ειπε κανεις να αγορασεις τιποτα απο NV.  Εσυ σαν καταναλωτης μπορει να την βρισκεις με οτι θες, δεν μας ενδιαφερει τι κανεις.-

Αν σε κλεβει καποιος παρε την αστυνομια φιλε μου.

εξυπνη επιλογη να κανεις τον χαζο τωρα που σε συμφερει.στο αναγνωριζω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γελάνε και οι πέτρες !

Για όσους νόμιζαν ότι θα είναι οικονομικές αχχαχαχα

600+ euro θα φθάσει στα επίσημα μαγαζιά η 4060ti 16gb 

Επεξ/σία από REWIND84
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα δεν έχει λόγο ύπαρξης η 4060Ti 8GB. Η παίρνεις την απλή 4060 στα 300€, με το σκεπτικό να δώσεις όσον το δυνατόν λιγότερα χρήματα για κάρτα 8GB με αξιοπρεπείς επιδόσεις σε 1080p ή παίρνεις την 4060 Ti 16 GB για να παίζεις Ultra με RT σε 1080p αλλά και με καλές επιδόσεις σε 1440p.  

23 ώρες πριν, REWIND84 είπε

Γελάνε και οι πέτρες !

Για όσους νόμιζαν ότι θα είναι οικονομικές αχχαχαχα

600+ euro θα φθάσει στα επίσημα μαγαζιά η 4060ti 16gb 

620 ξεκινάνε οι 4070. 

Επεξ/σία από Aristomaxos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...