Προς το περιεχόμενο

Η Sony επιβεβαιώνει το PlayStation Q, μια φορητή συσκευή για streaming παιχνιδιών PS5


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

42 λεπτά πριν, polaki είπε

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το target group τους. Που ακριβώς απευθύνονται; Στο  πιτσιρικά 11 χρόνων που οι γονείς του θα τον κάνουν ντα αν παίζει PS5 στο σαλόνι μετά τις 23:00 οπότε θα παίζει «κρυφά» κάτω απτά σκεπάσματα αντί να κοιμάται; 

Γιατί προφανώς δεν απευθύνεται σε αυτόν που θελει γενικά να παίζει αλλά το σαλόνι είναι κατειλημμένο απτους γονείς, αυτός θα αγοράσει μια οθόνη 27’ και θα παίζει στο δωμάτιο του κανονικότατα. 

Βρειτε μου εσείς το target group μπας και κάνουμε διάλογο… 

45 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

εχει νόημα αν η TV είναι κοινόχρηστη , καλή ιδέα γύρω στα 250$ βλέπω να το τιμολογει

 

Ναι και Σόνυ γκατζετακιασ που τα θέλει όλα .και άμα παίζει με κλειστό playstation η τουλάχιστον με τη ρυθμίσει που κάνει download κλειστό θα το σκεφτόμουν όσο βλέπει η γυναίκα master σεφ να παίζω Χάρι Πότερ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει παραπάνω από 300 ευρώ καλύτερα να πάρεις μια νέα 2κ TV 50 για το σαλόνι (εφόσον είναι κοινόχρηστη η τηλεόραση). 

Αν το PS5 είναι αυτόνομο στο δωμάτιο, τότε το μόνο target group που βλέπω είναι οικογένεια με 3 παιδιά που συνέονται ταυτόχρονα στο PS5 (αν έχει αυτή τη δυνατότητα)... αλλά και πάλι αν έχει το Q γύρω στα 250 ευρώ καλύτερα πάρε 2ο PS5 αντί 2 τέτοια για τα παιδιά ή ακόμα καλύτερα Switch...

Αν ισχύει δηλαδή η απόκλειστική σύνδεση με το PS5 MONO για να μπορείς να το λειτουργείς...βλέπω mega fail ή (very) low price (πχ <100 ευρώ) που η Sony δεν συνηθίζει όμως...

Στην τελευταία περίπτωση είναι όμως και γαμώ τις ευκολίες και value for money (πχ για δύο παιδιά στο σπίτι) και πολύ εύκολο δώρο για τους νονούς! Χαχα!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MadMike7 είπε

HD οθόνη για streaming μονο; Αν κάνει πάνω απο 100 ευρώ θα είναι κοροιδία. Έστω 2κ ρε Sony, έστω. Αν και μπορω να σκεφτώ περιπτώσεις όπου θα είναι χρήσιμο. όμως θα μπορούσε να πετύχει το ίδιο αν αντι για έτοιμη οθόνη έβαζε ο καθένας το κινητό του!!

για να παιξεις σε τοσο μεγαλη αναλυση θες πολυ ισχυ, αρα και μπαταρια αρα και ψυξη

που θα χωρεσουν ολα αυτα?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MadMike7 είπε

HD οθόνη για streaming μονο; Αν κάνει πάνω απο 100 ευρώ θα είναι κοροιδία. Έστω 2κ ρε Sony, έστω. Αν και μπορω να σκεφτώ περιπτώσεις όπου θα είναι χρήσιμο. όμως θα μπορούσε να πετύχει το ίδιο αν αντι για έτοιμη οθόνη έβαζε ο καθένας το κινητό του!!

Υπάρχει αυτό που λες ανακοινώθηκε, backbone Playstation edition τσέκαρε το 👍

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, polaki said:

Βρειτε μου εσείς το target group μπας και κάνουμε διάλογο… 

Η συσκεύη προφανώς απευθύνεται κυρίως σε άτομα που μαζεύουν playstation memorabilia και collectibles.

Το playstation Q ταιριαζει γάντι σε ένα ράφι, παρέα με κούπες του καφέ Playstation, φωτιστικά και φιγούρες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτό το πράμα δίνει την φανταστική αίσθηση του dualsense και παράλληλα έχει και μια οθονάρα στη μέση που μπορεί να σου δείχνει χάρτες όπλα κ.τ.λ όταν παίζεις στην 75αρα σου?Αν ναι, προπαραγγελία day 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω που απευθυνεται. Απο την στιγμη που ειναι μονο streaming, γιατι να μην παρεις ενα Dual sense να το συνδεσεις στο κινητο και να παιξεις με PS Remote Play; Για τα ενσωματομενα controls; Ε παρε με 50 ευρω το Kishi της Razer. Και παιζεις και σε συσκευη που στατιστικα θα εχει πολυ καλυτερη οθονη

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι περιμέναμε μια φορητή κονσόλα που να έπαιζε τα games ps3 και ps4, με τιμή 250-300 , συν το remote play (που επαναλαμβάνω, έτσι κ αλλιώς υπάρχει στο ps Vita) .... Κρίμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι αν δε πουλήσει στην αρχή θα ανακαλύψουν "κενα" ασφαλείας και όλως τυχαίως θα μπορεί να παίξει σαν emulator handheld τα πάντα μέχρι ps2, ps3 να σου πω εγώ μετά εάν γίνει ανάρπαστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Evangelos Anagnostou είπε

Συσκευή για την τουαλέτα. Αν έχει και ανάλογη τιμή θα έχει επιτυχία.

Target group οι απανταχού δυσκοίλιοι! Μάρκετινγκ του κ@λου 😂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Sony προσπαθεί να πουλήσει Pro gamepad με 200... Οπότε 8" και all dualsense features μην περιμένετε τιμή κάτω από Switch OLED. Επίσης θα είναι όσο κλειστό δεν πάει, μην περιμένετε Android κλπ.

Αν δεν είχα Vita για τα PSP/retrogames/Vitagames και Razer Kishi για PS5/PC streaming (εντός και εκτός σπιτιού) στο κινητό μου, θα το σκεφτόμουν σοβαρά υπό την προϋπόθεση ότι κάποιος θα το άνοιγε και θα έβαζε android ή τελος πάντων θα μπορούσα με κάποιον τρόπο να βάλω retroarch.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ntinaras είπε

για να παιξεις σε τοσο μεγαλη αναλυση θες πολυ ισχυ, αρα και μπαταρια αρα και ψυξη

που θα χωρεσουν ολα αυτα?

Μα δεν είναι αυτόνομη κονσόλα. Απλά μια φορητη οθόνη είναι για να κανεις remote play. Το ps5 εξακολουθεί να κάνει όλη τη δουλειά

4 ώρες πριν, teovag είπε

Αν έχει παραπάνω από 300 ευρώ καλύτερα να πάρεις μια νέα 2κ TV 50 για το σαλόνι (εφόσον είναι κοινόχρηστη η τηλεόραση). 

Αν το PS5 είναι αυτόνομο στο δωμάτιο, τότε το μόνο target group που βλέπω είναι οικογένεια με 3 παιδιά που συνέονται ταυτόχρονα στο PS5 (αν έχει αυτή τη δυνατότητα)... αλλά και πάλι αν έχει το Q γύρω στα 250 ευρώ καλύτερα πάρε 2ο PS5 αντί 2 τέτοια για τα παιδιά ή ακόμα καλύτερα Switch...

Αν ισχύει δηλαδή η απόκλειστική σύνδεση με το PS5 MONO για να μπορείς να το λειτουργείς...βλέπω mega fail ή (very) low price (πχ <100 ευρώ) που η Sony δεν συνηθίζει όμως...

Στην τελευταία περίπτωση είναι όμως και γαμώ τις ευκολίες και value for money (πχ για δύο παιδιά στο σπίτι) και πολύ εύκολο δώρο για τους νονούς! Χαχα!  

Εγώ που είμαι αναπληρωτής και θέλω να κουβαλάω και το hobby μαζί μου ισως βόλευε, για να μην αγχώνομαι με τις τηλεοράσεις κλπ. 

Αλλά εξαρτάται από την τιμή. Αλλιώς καλύτερα ένας προτζέκτορας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...