Προς το περιεχόμενο

Επιλογή boxnow για παραλαβη δέματος


Basilhs23___

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου ερθει το pin με sms. Πας στη θυρίδα. Αν είναι μέσα σε κατάστημα:

Δίπλα στην πόρτα θα βρεις ένα αριθμητικό πληκτρολόγιο στον τοίχο. Δεν γραφεις το pin εκει. Μυριζεις τα νυχια σου, σπρωχνεις την πόρτα και ανοίγει παρ ολο που φαινεται κλειστη. Το Pin το γραφεις μέσα στις θυρίδες σε διαφορετικό πληκτρολόγιο ώστε να ανοίξει το ντουλαπάκι με το προϊόν σου.

Όλοι οι παραπάνω προφανώς το γνώριζαν αυτό γι αυτό και δεν σου το έγραψε κανείς μέχρι τώρα.

Ή είναι οφθαλμοφανές πως όταν έχεις pin στα χερια σου και συναντήσεις αρθιμητικό κουτί στον τοίχο δίπλα στην πόρτα ΔΕΝ το γράφεις εκεί αλλα σπρωχνεις τη πορτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/4/2024 στις 1:55 ΜΜ, meletis_m είπε

Πρώτη φορά το ακούω

Εδω μεσα μονο το εχω διαβασει καμποσες φορες.

51 λεπτά πριν, gizaha είπε

Όλοι οι παραπάνω προφανώς το γνώριζαν αυτό γι αυτό και δεν σου το έγραψε κανείς μέχρι τώρα.

 

Σε ποιον απαντας;
Τι χανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε πότε περνάνε και παίρνουν τα δέματα ;; Έχω από χθες το πρωί που το πήγα, δεν το πήρανε...Μάλλον είναι και ανάλογα την περιοχή..Αν είναι σε αστική περιοχή, τα παίρνουν πιο γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Κάθε πότε περνάνε και παίρνουν τα δέματα ;; Έχω από χθες το πρωί που το πήγα, δεν το πήρανε...Μάλλον είναι και ανάλογα την περιοχή..Αν είναι σε αστική περιοχή, τα παίρνουν πιο γρήγορα

Κάποιο φορτηγάκι?

Έχει διακριτικά πχ box now ?

Δεν έχω προσέξει να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο στους δρόμους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgos_76 είπε

Κάθε πότε περνάνε και παίρνουν τα δέματα ;; Έχω από χθες το πρωί που το πήγα, δεν το πήρανε...Μάλλον είναι και ανάλογα την περιοχή..Αν είναι σε αστική περιοχή, τα παίρνουν πιο γρήγορα

Σημερα ειδα παραλαβη 5.30 το πρωι.
Σε αλλη περιοχη περνανε 14.00.
Ενας πελατης απο Αθηνα μου ειπε οτι τους ειδε 23.00 να τα παιρνουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρίτη μέρα σήμερα και ακόμα να το πάρουν από το locker.. Είναι λογικό;

Να ήξερα να το έστελνα με ΕΛΤΑ

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες αλλά να πω την δική μου εμπειρία. 2 παραγγελίες με παράδοση σε BoxNow, και οι 2 στην ίδια τοποθεσία, άνοιγμα με κωδικό που τον πληκτρολογείς στο keypad. Επίσης 1 παραγγελία με παράδοση σε SkroutzPoint, άνοιγμα μέσω της εφαρμογής. Ποιο συγκεκριμένα για το Skroutzpoint ήθελε να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, καθώς και το bluetooth, υποθέτω για να βεβαιωθεί ότι είσαι κοντά στο SkroutzPoint μιας και το bluetooth δεν έχει μεγάλη εμβέλεια και επίσης είχα ανοιχτό και το GPS αλλά δεν παρατήρησα αν το χρησιμοποίησε, αν το έκανε ίσως να έγινε ακαριαία. Γενικώς έμεινα ικανοποιημένος μιας και όλες τις φορές με βόλεψε καθώς πήγα μετά τις 10 το βράδυ να τα πάρω, πριν ή μετά από βραδινή έξοδο, που αν τα έπαιρνα με κούριερ δεν θα ήταν ανοιχτά τα καταστήματά τους. Το 2+1 μέρες για μένα το θεωρώ κάπως οριακά λίγο, αν μπορούσε να γίνει επέκταση καμία μέρα παραπάνω τότε ίσως να ήταν καλύτερα. Να σημειώσω επίσης ότι μένω επαρχία σε αρκετά μικρή πόλη.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες αλλά να πω την δική μου εμπειρία. 2 παραγγελίες με παράδοση σε BoxNow, και οι 2 στην ίδια τοποθεσία, άνοιγμα με κωδικό που τον πληκτρολογείς στο keypad. Επίσης 1 παραγγελία με παράδοση σε SkroutzPoint, άνοιγμα μέσω της εφαρμογής. Ποιο συγκεκριμένα για το Skroutzpoint ήθελε να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα, καθώς και το bluetooth, υποθέτω για να βεβαιωθεί ότι είσαι κοντά στο SkroutzPoint μιας και το bluetooth δεν έχει μεγάλη εμβέλεια και επίσης είχα ανοιχτό και το GPS αλλά δεν παρατήρησα αν το χρησιμοποίησε, αν το έκανε ίσως να έγινε ακαριαία. Γενικώς έμεινα ικανοποιημένος μιας και όλες τις φορές με βόλεψε καθώς πήγα μετά τις 10 το βράδυ να τα πάρω, πριν ή μετά από βραδινή έξοδο, που αν τα έπαιρνα με κούριερ δεν θα ήταν ανοιχτά τα καταστήματά τους. Το 2+1 μέρες για μένα το θεωρώ κάπως οριακά λίγο, αν μπορούσε να γίνει επέκταση καμία μέρα παραπάνω τότε ίσως να ήταν καλύτερα. Να σημειώσω επίσης ότι μένω επαρχία σε αρκετά μικρή πόλη.

Τα skroutz box δεν έχουν επάνω τους πλήκτρα και ανοίγουν μόνο μέσω της εφαρμογής του κινητού. Στο box now πατάς το ΡΙΝ στα πλήκτρα και ανοίγει. Το δεύτερο είναι πιο σύντομο από το πρωτο στο οποίο πρέπει να γίνουν όλα αυτά που λες με δεδομένα, Bluetooth app κτλ. Αλλα δεν βαριέσαι μικρό το κακό, το θετικό ότι γλιτώνουμε τους courier στο σπίτι και τα ήρθαμε αλλά δεν σας βρήκαμε και πολλά άλλα ζητήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, mariosnik_ είπε

Αλλα δεν βαριέσαι μικρό το κακό, το θετικό ότι γλιτώνουμε τους courier στο σπίτι και τα ήρθαμε αλλά δεν σας βρήκαμε και πολλά άλλα ζητήματα. 

Εμένα αυτό που μου αρέσει είναι που είναι διαθέσιμα όλο το 24ωρο. Τον κούριερ επειδή πρέπει να τον περιμένεις δεν ξέρεις πότε θα του καπνίσει να περάσει οπότε μπορεί να τον περιμένεις πολύ ώρα, ενώ στα εν λόγω κουτιά (είτε boxnow είτε skroutzpoint) προγραμματίζεις και πηγαίνεις ακριβώς ότι ώρα θες. Εγώ έχω σταμπάρει ένα Boxnow που είναι δίπλα σε σούπερ μάρκετ με άνετο πάρκινγκ, οπότε πετάγομαι με το αυτοκίνητο όποτε θέλω και το παίρνω, και ένα Skroutzpoint δίπλα σε ένα φαστφουντάδικο που το επισκέπτομαι τακτικά αν βγούμε με παρέα το βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, giorgos_76 είπε

Ξέρετε αν μπορώ να ακυρώσω την αποστολή και να πάω να πάρω πίσω το πακέτο;; 

Μπορεί να ξανανοίγει το locker με το ίδιο Pin που το άνοιξες την πρώτη φορα, το είχα δοκιμάσει μια φορά το και άνοιξε πάλι το πορτάκι αφού το είχα κλείσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mindreader είπε

Εχουν δικα τους βανακια, ή βολευονται με αλλους, πχ με νταλικες που ξεφορτωνουν....γιαουρτια στον ΑΒ, και παρεπιπτοντως και του boxnow;

Μια φορά που είχα δει ένα τέτοιο βανακι, απέξω είχε τα διακριτικά της boxnow, οπότε έχουν δικα τους οχήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2024 στις 1:57 ΠΜ, giorgos_76 είπε

Ξέρετε αν μπορώ να ακυρώσω την αποστολή και να πάω να πάρω πίσω το πακέτο;; 

Το pin ισχυει για 15 λεπτα απο τη χρηση του,ειτε ειναι το 10ψηφιο,ειτε το 6ψηφιο.

Μπορεις να μιλησεις με την εξυπηρετηση για να ακυρωσουν την αποστολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς υπόψη αν σε Boxnow ή/και σε Skroutz Point, αν παραδίδουν και Κυριακές; Δηλαδή αν κάνω μια παραγγελία και το μαγαζί την παραδώσει ας πούμε το Σάββατο, την Κυριακή θα είναι στο κουτί ή θα έρθει από Δευτέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...