Προς το περιεχόμενο

“FedEx”


Harris95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,είμαι πωλητής ενός προϊόντος(κινητό τηλέφωνο)και ένας υποψήφιος αγοραστής θέλει να γίνει η συναλλαγή μέσω FedEx να έρθει δηλαδή ένας κούριερ να μου δώσει τα χρήματα του προϊόντος και εγω να του δώσω την συσκευή για την παραδώσει στον αγοραστή,είναι αξιόπιστος αυτός ο τρόπος γνωρίζει κάποιος καθωτι δεν γνωρίζω καθόλου αυτή την εταιρία και δεν βρίσκω ανάλογες κριτικές στο διαδικτυο

ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν βρθσκεις κριτικές στο Ίντερνετ για την fedex;; Γενικά, δυσκολα να κάνει τέτοιες δουλειές η fedex.. ειδικά στην ελλαδα που η παρουσία της δεν είναι η ίδια όπως στο εξωτερικό (βλ πρώην orbit κλπ). Τι εθνικότητας ο αγοραστής; Να μαντέψω από εξωτερικό; Αν δεν έχει αλλάξει κάτι πάντως, οι διεθνείς εταιρίες κούριερ δεν υποστηρίζουν αντικαταβολή. Αν πάλι είναι ελλαδα αυτός γιατί να θέλει να δώσει 30-60€ για εντός Ελλάδας μεταφορα; Μυρίζει η υπόθεση 

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το απλούστερο, νομίζω, είναι να γίνει μια ερώτηση στη FedEx για το αν παρέχει τέτοιου είδους υπηρεσίες.

Η περιγραφή της όλης διαδικασίας, πάντως, δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αγορά είναι μέσω ebay για εξωτερικό... ΑΚΟΜΑ κ αν υποστηρίζει την υπηρεσία η FedEx, ετοιμάσου να υποστείς scam ότι παρέλαβε ελαττωματικό και να σου επιστρέψει άλλο τηλέφωνο χαλασμένο κ να του γυρίσεις όλο το ποσό. Τι είναι 40-50€ μπροστά στην απάτη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Harris95 είπε

Καλησπέρα σας,είμαι πωλητής ενός προϊόντος(κινητό τηλέφωνο)και ένας υποψήφιος αγοραστής θέλει να γίνει η συναλλαγή μέσω FedEx να έρθει δηλαδή ένας κούριερ να μου δώσει τα χρήματα του προϊόντος και εγω να του δώσω την συσκευή για την παραδώσει στον αγοραστή,είναι αξιόπιστος αυτός ο τρόπος γνωρίζει κάποιος καθωτι δεν γνωρίζω καθόλου αυτή την εταιρία και δεν βρίσκω ανάλογες κριτικές στο διαδικτυο

ευχαριστω

 

FedEx  στην Ελλάδα ;Πολύ βρωμάει για Νιγηριανό που χρησιμοποιεί google translate.

Aν θες βάλε την συνομιλία που έχετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα,η αληθεια είναι οτι ειμαι λιγο καχύποπτος εδώ που τα λέμε υπάρχουν άπειρες άπατες εκεί έξω.Άρα η γνώμη σας ειναι να μην το προχωρήσω;

IMG_0440.png

IMG_0441.png

Εδώ είναι και η συνομιλία

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Harris95 είπε

θέλει να γίνει η συναλλαγή μέσω FedEx να έρθει δηλαδή ένας κούριερ

Κατι μου λεει οτι μετα τον κουριερ, θα ερθει και το υπολοιπο σοι για επισκεψη.

Αν δεν κανω λαθος, στις δικες μας κουριερ αυτο πρεπει να λεγεται εντολη αγορας/υπηρεσια αγορας. Αυτα απο acs/speedex/γενικη

image.png.48970f023c6fa759318b8bcd030348aa.png

image.png.d058637727ed5261df0c878b6e78464a.png

image.png.408aa040fea5dbd317e2b3b3af0e83f9.png

Για fedex δεν βλεπω κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

FedEx  στην Ελλάδα ;Πολύ βρωμάει για Νιγηριανό που χρησιμοποιεί google translate.

Aν θες βάλε την συνομιλία που έχετε .

 

4 λεπτά πριν, Harris95 είπε

Κατάλαβα,η αληθεια είναι οτι ειμαι λιγο καχύποπτος εδώ που τα λέμε υπάρχουν άπειρες άπατες εκεί έξω.Άρα η γνώμη σας ειναι να μην το προχωρήσω;

IMG_0440.png

IMG_0441.png

Εδώ είναι και η συνομιλία

Ακριβως αυτο ειναι. Μακρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ψαξεις γενικά ειδικα στο fb μεσω marketplace δλδ, παιζουν πολλες τετοιες κομπίνες οτι και καλα θα ερθει κάποιος να παραλάβει. θα μπορείς να το στείλεις με δικά του έξοδα με αντικαταβολή. σου βάζει τα λεφτά πας κούριερ και το στέλνεις. είναι απλή η παραδοσιακή διαδικασία για τέτοιου είδους αγοραπωλησίες. όσο μπλέκει τώρα το πράγμα τόσο πιο πολύ βρωμάει ότι κάτι δεν πάει καλα.. 

Όπως είπαν κ παραπάνω απλα δεν πρόλαβα να δω τα σχόλια.. Είναι ξεκάθαρα απάτη.! 

Επεξ/σία από vidias.m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...