Προς το περιεχόμενο

Την πώληση της Κωτσόβολος επιθυμεί η Currys


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Κωτσόβολος μια Επιχείρηση ένα όνομα που θα σας πιάσει Κώτσο και θα σας φάει και το κότσι. Πληθώρα αγαθών τέλεια εξυπηρέτηση παρέχει εγγυήσεις για όλα καλής λειτουργίας, καλής επισκευής, αξιόπιστο Service αγοράζεις και εγγύηση πέραν της προβλεπόμενης (πιο ηλίθιο πράγμα δεν έχω ξανακούσει) φυσικά κάνει δόσεις (καλό είναι να μην τις κάνεις γιατί θα πηγαίνεις συχνά από εκεί) . Πουλάει αέρα κοπανιστό σε τιμή χώμα. Δεν θα βρεις πολλά προϊόντα αιχμής αλλά δεν θα βρεις και βλακείες.

Σημείωση:

Μια επιχείρηση όταν είναι κερδοφόρα κλέβει τον καταναλωτή.

Ενώ όταν είναι ζημιογόνα κλέβει το κράτος.

Συμβουλή:

Να πηγαίνετε όχι συχνά γιατί η εμπειρία μου έχει δείξει ότι οι άλλοι είναι χειρότεροι.

  • Like 1
  • Confused 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ελάχιστες φορές που έτυχε να βρεθώ σε κατάστημα τους, χωρίς υπερβολή σχεδόν όλοι οι πελάτες ήταν εκεί για δόσεις. Χωρίς αυτές πιστεύω πως ούτε το 10% της πελατείας δεν θα είχαν, γιατί και η προσωπική μου εμπειρία είναι πως και οι τιμές είναι πανάκριβες, και η εξυπηρέτη σηκώνει τεράστια περιθώρια βελτίωσης.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ για τις δόσεις πάω εκεί αλλά δόσεις κάνει και το Πλαίσιο... ;)

Μετά την ανακαίνιση σε πολλά καταστήματα τους μου αρέσει η διαρύθμιση και το πως είναι στημένα τα προϊόντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επίτευξη των στόχων μιας, οποιασδήποτε, επιχείρησης είναι η προϋπόθεση για την επόμενη μερική ή γενικευμένη ύφεση στην οικονομία. Οι κρίσεις σε κάθε επίπεδο είναι εγγενές φαινόμενο του καπιταλιστικού τρόπου παραγωγής.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 πουλιέται το πιο κερδοφόρο κομμάτι που είναι Ελλάδα - Κύπρος  , πτώση της μετοχής της Currys 60% στο χρηματιστήριο του Λονδίνου και μείωση πωλήσεων 10% στη Σκανδιναβία , τελικά μήπως πάμε καλά ? περάσαμε και τους Σκανδιναβούς

η είδηση υπάρχει παντού

Επεξ/σία από ethereum
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, Basilhs23___ said:

Δεν ήξερα ότι ο Κωτσοβολος ανήκει σε Άγγλους. Τελικά τα έχουμε ξεπουλήσει όλα. Το θέμα είναι να έχουν έσοδα, να δίνουν δουλειά και να αποδίδουν στο κράτος τα προβλεπόμενα σε φόρους και εισφορές. 

Οι αγορές ηλεκτρονικών σε επίπεδο λιανικής είναι πλέον "ρευστες". Δεν θα σου αποδωσουν τα σίγουρα κέρδη που νόμιζε κάποιος το 80, 90 00s. Ο κόσμος σε ένα ποσοστό προτιμάει ξένες πλατφόρμες και μεταχειρισμένα. 

Μπα, ο κόσμος προτιμάει χαμηλές τιμές με σωστή εξυπηρέτηση και after sale support, αν το βρίσκει μόνο στις ξένες πλατφόρμες τότε ναι εκεί θα πάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Just now, GamingMaster424 said:

Τις ελάχιστες φορές που έτυχε να βρεθώ σε κατάστημα τους, χωρίς υπερβολή σχεδόν όλοι οι πελάτες ήταν εκεί για δόσεις. Χωρίς αυτές πιστεύω πως ούτε το 10% της πελατείας δεν θα είχαν, γιατί και η προσωπική μου εμπειρία είναι πως και οι τιμές είναι πανάκριβες, και η εξυπηρέτη σηκώνει τεράστια περιθώρια βελτίωσης.

Χαχαχαχα ναι, έχω και εγώ μια κακή προσωπική εμπειρία με Κώτσο: Nintendo switch black friday αντικαταβολή, καμία επικοινωνία για το πότε θα έρθει και ήθελα να παίξω sword/shield. E τελικά το πήρα από αλλού, και μετά από 3 μήνες σκάει το courier  και έκανα άρνηση παραλαβής :D.

Επεξ/σία από Jts
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, epicouros είπε

Το θεμα ειναι για πιο λογο θέλουν να την πουλήσουν; Μηπως προβλέπουν πτώση στην αγορά των ηλεκτρικών-ηλεκτρονικών τα επόμενα χρονια και επομενος ζημίες;;

Σωστός τρόπος σκέψης.

Αφενός το λιανεμπόριο με τα φυσικά καταστήματα δεν έχει μέλλον. Η μόδα είναι οι ηλεκτρονικές αγορές, αποθήκες, κούριερ και εξυπηρέτηση μέσω chat. Τα μεγάλα καταστήματα θα μοιάζουν με δεινόσαυρους.

Αφετέρου αν δούμε τί υποσχέθηκαν οι κυβερνώντες μας στη Ε.Ε., θα καταλάβουμε πως μας ξαναπεριμένουν δύσκολες μέρες. Ίσως να μήν μας περισσεύουν πλέον για γκατζετάκια πάσης φύσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά θράσος από μια επιχείρηση που στηρίχθηκε αρκετές φόρες από κυβερνήσεις και τράπεζες με δάνεια και δόσεις σε καταναλωτές οπού σε άλλες ελληνικές εταιρίες τους κοκκίνιζαν ως αναξιόπιστους με αποτέλεσμα να κλείνουν μικρά μαγαζιά για να γιγαντωθεί ο Κωτσοβολος και εν τέλει να κλείσει κιόλας...

Μας δουλεύουν μέσα στην μούρη μας πραγματικά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, maneaterbug13 είπε

Η επίτευξη των στόχων μιας, οποιασδήποτε, επιχείρησης είναι η προϋπόθεση για την επόμενη μερική ή γενικευμένη ύφεση στην οικονομία. Οι κρίσεις σε κάθε επίπεδο είναι εγγενές φαινόμενο του καπιταλιστικού τρόπου παραγωγής.

Ακριβώς, η κρίση υποδηλώνει ότι αρμενίζουμε στραβά και θέλει διόρθωση η πορεία. Κρίσεις θα υπάρχουν πάντα, απλά να υπάρχει και η διορθωτική κίνηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...