Προς το περιεχόμενο

Την πώληση της Κωτσόβολος επιθυμεί η Currys


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κόψει απο Κωτσο προ πολλου...Οτι ηλεκτρικη ή ηλεκτρονικη συσκευη εχω αγορασει απο εκει εχει βγει ελλατωματικη ή παρουσιαζει προβλημα μετα απο λιγους μηνες αγορας....Απο απλο σιδερο σιδερωματος,μεχρι κινητα και τηλεορασεις ανεξαρτητου μάρκας.

Επεξ/σία από Fighter pilot 71
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, skream είπε

Πραγματικά θράσος από μια επιχείρηση που στηρίχθηκε αρκετές φόρες από κυβερνήσεις και τράπεζες με δάνεια και δόσεις σε καταναλωτές οπού σε άλλες ελληνικές εταιρίες τους κοκκίνιζαν ως αναξιόπιστους με αποτέλεσμα να κλείνουν μικρά μαγαζιά για να γιγαντωθεί ο Κωτσοβολος και εν τέλει να κλείσει κιόλας...

Μας δουλεύουν μέσα στην μούρη μας πραγματικά.

Όλες σχεδόν οι μεγάλες ελληνικές επιχειρήσεις έτσι επιβιώνουν εάν μπορούν να κάνουν τα παραπάνω. 

Ο Κωτσο, απέκτησε πολύ πελατεία από παλιά και έγινε φίρμα. Η γιαγιά μου δεν υπήρχε πιθανότητα να πάει πουθενά αλλού εκτός από εκεί. Οι διαφημισεις που έπαιζαν έπιαναν τόπο. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

 

Ο Κωτσόβολος είναι ίσως η μεγαλύτερη εμπορική αλυσίδα στην Ελλάδα, έχει όνομα, οργάνωση έχει τα πάντα.

 

 

Εδώ δάκρυσα ....εφόσον εχει ολα αυτά τότε γιατί αυτές οι reviews ---> https://www.trustpilot.com/review/kotsovolos.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο πρόβλημα όσον αφορά τις τιμές κτλπ σε κοτσοβωλο και όλα αυτά είναι το ΦΠΑ.

Εξυπηρέτηση δεν μας νοιάζει τόσο γιατί νομίζω ο μέσος άνθρωπος σήμερα μπορεί να δει 10 βίντεο πριν αγοράσει κάτι και να πάει σε ένα κατάστημα να το πάρει από τον διάδρομο και να πάει στο ταμείο.

Το ΦΠΑ όμως είναι απαράδεκτο στο 24% σε υπολογιστές κινητά κτλπ.

Μιλάμε για συσκευές που κινούν τον κόσμο. Συσκευες που παίζουν ρόλο στο αν το παιδί σας θα εχει καλή και επαρκή εκπαίδευση η ένα ερέθισμα αύριο μεθαύριο μέσω αυτών για να ασχοληθεί με κάποια επιστήμη και να αποκτησει τεχνογνωσια που θα αλλάξει την πορεία της χώρας μας μετά από κάποια χρόνια.

Υπολογιστές κινητά και σύνδεση στο ίντερνετ είναι πλέον όσο απαραίτητο είναι και το φαγητό ή στέγαση το ρεύμα κτλπ. Άμεση μείωση του ΦΠΑ στις παραπάνω συσκευές σε επίπεδα τύπου 8% όπως στην Αμερική που η μέση γριά 70 χρονων ξέρει να χειρίζεται iphone.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dkstopo είπε

θα ερθουν άλλοι ανησυχείτε. ουτώς η άλλως οι αλυσίδες είναι όλες ξένες πλην του πλαισίου αν δεν κανω λάθος. το οποίο γνωρισα σαν τεχνικό κατάστημα στη Στουρνάρη, και όταν  πηγα μια μέρα στο υπόγειο να πάρω μελάνια από το υπόγειο και έπεσα πάνω σε κουζίνες και πλυντήρια έπαθα ένα μικρό σοκ. 

Ξέχασες την Public θυγατρική εταιρεία του Ομίλου Εταιρειών Olympia συμφερόντων Πάνου Γερμανού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μπείτε στον κόπο να διαβάσετε το άρθρο.

Ο Κωτσόβολος δεν κλείνει.Αυτήν την στιγμή είναι η μόνη κερδοφόρα επιχείρηση του ομίλου Dixon με περσινό τζίρο περίπου 750εκ.και θέλει άμεσα μετρητά για να σώσει τον όμιλο.

Και για αυτόν τον λόγο θα τον μοσχοπουλήσει πιθανών ξανά σε ξένη εταιρία.

Γενικά επειδή οι εμπειρία πολλών όπως και εμένα με τον Κωτσόβολο είναι κάκιστη ελπίζω η νέα εταιρία που θα την αγοράσει να βάλει τα πράγματα στην θέση.

Επεξ/σία από kyr123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xaris1990 είπε

Ο Κωτσόβολος είναι μια επιχείρηση η οποία "έπιασε" επειδή όταν ήθελε κάποιος να αγοράσει κάτι και δεν είχε πιστωτική κάρτα ή μετρητά είχε την δυνατότητα μέσω της συγκεκριμένης επιχείρησης να αγοράσει μέσω δανείου και συγκεκριμένα μέσω έντοκων δόσεων.Το 2016 είχα αγοράσει και εγώ από Κωτσόβολο και τηλεόραση λόγω του ότι τότε δεν είχα πιστωτική κάρτα.Ακόμα και σήμερα εξυπηρετεί αρκετό κόσμο με τις έντοκες δόσεις.Θεωρώ ότι θα είναι μεγάλη ζημιά για την ελληνική οικονομία και από ότι βλέπω θα ακολουθήσουν και άλλες επιχειρήσεις.

Πλεον δεν κανει μονο ο κωτσοβολος δοσεις μεσω τραπεζας οπως παλια.Εχουν μπει στο παιχνιδι Πλαισιο , Public ακομα και το ιδιο το skroutz.Με τις υψηλοτατες τιμες που ακομα εχουν , απορω ποιος ψωνιζει απο εκει (ιδιες τιμες εχουν φυσικα και Πλαισιο-Public).

Επεξ/σία από leolipop
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταστήματα όπως ο Κωτσόβολος είχαν νόημα μέχρι και το πολύ πριν μία δεκαετία. Τώρα όλα τα βρίσκεις online καθώς έχει γεμίσει ο τόπος eshop, και το μικρότερο κατάστημα σου στέλνει προϊόντα πλέον.

Το να έχεις φυσικά καταστήματα και μάλιστα στο κέντρο της κάθε πόλης με τεράστια ενοίκια δεν είναι τόσο κερδοφόρο συν τους εργαζόμενους που είναι πολύ περισσότεροι σε σχέση με τα απλά eshops.

Το μόνο που καταφέρνει καλά παρόλο που έχει χάσει την δύναμή του είναι το e-shop το οποίο έχει μικροσκοπικά καταστήματα απλά για παραλαβές πακέτων αν δεν θέλεις να σου έρθει στο σπίτι με έξοδα αποστολής. Με δύο υπαλλήλους ανά κατάστημα την βγάζουν λάδι.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fighter pilot 71 είπε

Εχω κόψει απο Κωτσο προ πολλου...Οτι ηλεκτρικη ή ηλεκτρονικη συσκευη εχω αγορασει απο εκει εχει βγει ελλατωματικη ή παρουσιαζει προβλημα μετα απο λιγους μηνες αγορας....Απο απλο σιδερο σιδερωματος,μεχρι κινητα και τηλεορασεις ανεξαρτητου μάρκας.

Κι εγώ το ίδιο.ασε που με χρέωσαν στις συμβάσεις πράγματα που δεν είδα αμέσως.π.χ. απορυπαντικο ψυγείου.που παρεμπιπτόντως έχει χαλάσει, παρ όλο που είναι καλή μάρκα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Othal είπε

Αμα το πουλησουν να περασουν κι ενα διακοσαρι που τους εχω καρφωσει εδω και καμια τριετια απο μια τηλεοραση που ειχα παρει.

Πήγαινε να πληρώσεις τη δόση όσο είναι καιρός γιατί αυξάνονται οι τόκοι υπερημερίας και κάποια στιγμή θα σου έρθει εξώδικο (3 χρόνια τόκοι υπερημερίας σε δόση 200€ είναι περίπου 145€). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vagelis-cupra είπε

Εγώ δίνω 70€ για το 40% αλλά θα το κάνουμε όλο ξύλινο..

Και μιλάμε για πράφιτ 😂🤣

Τον είδα στην Λένορμαν, με ξύλινο ποδήλατο με καλάθι στα αριστερά, μοίραζε κάτι ξύλινα στα αμάξια στα φανάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ppaio said:

Εδώ δάκρυσα ....εφόσον εχει ολα αυτά τότε γιατί αυτές οι reviews ---> https://www.trustpilot.com/review/kotsovolos.gr

Εγω δακρυσα με αυτα που γραφεις. Εδω λεμε οτι ειναι μια τεραστια αλυσιδα, με ονομα και οργανωση, εσυ ασχολεισαι αν εχει καλες κριτικες. Ποιος ενδιαφερεται βρε καλε μου για τις κριτικες που βαζεις αν οι τζιροι του ειναι τεραστιοι; Ειναι ή δεν ειναι το νο1 στην Ελλαδα σε τζιρους στο ειδος τους; Τον ξερουν και οι πετρες ή οχι; Παραγγελνεις σημερα και ερχονται αυριο; ναι. Τα υπολοιπα ειναι αλλη κουβεντα, και εκτος θεματος αν καποιοι καταναλωτες εχουν παραπονα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...