Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αυξάνει την τιμή του Xbox Series X και του Xbox Game Pass. Τι θα ισχύσει στην Ελλάδα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/8/2022 στις 3:59 ΜΜ, jimtriol είπε

Παγκόσμια πρωτοτυπία κ πρωτοπορία για τη Σόνι..Αύξηση τιμής σε ηλεκτρονικό προϊόν δύο χρόνια μετά από τη κυκλοφορία του..Αλλά ξέχασα ,φταιει το ψωμί ,το φαινόμενο του θερμοκηπίου ,ο πληθωρισμός ,ο βομβαρδισμός του εργοστασίου της στο Αζοφσταλ και άλλα πολλά.

Παγκόσμια δευτεροτυπία κ δευτεροπορία για τη ΜΣ..Αύξηση τιμής σε ηλεκτρονικό προϊόν τρια χρόνια μετά από τη κυκλοφορία του..Αλλά ξέχασα ,φταιει το ψωμί ,το φαινόμενο του θερμοκηπίου ,ο πληθωρισμός ,ο βομβαρδισμός του εργοστασίου της στο Αζοφσταλ και άλλα πολλά.

Στις 26/8/2022 στις 10:22 ΜΜ, Lobo10 είπε

FB_IMG_1661541423223.jpg

  image.png.d70b529956484b79649a0ced7837ced8.png

2 λεπτά πριν, Cream είπε

Εγώ παιδιά από το επίσημο site της sony 

PlayStation®Plus | Εκατοντάδες παιχνίδια για λήψη και παιχνίδι, κλασικά παιχνίδια του PlayStation, δοκιμές παιχνιδιών και ακόμα περισσότερα

 

image.png.98002b24e3ec8b7d4f91a279e2a6931a.png

 

Δλδ το Game pass Ultimate που έχει και EA plus και δουλεύει και σε pc και σε κινητά είναι φθηνότερο, καλύτερο σε θέματα streaming (όχι στην Ελλάδα φυσικά) και έχει day one όχι μόνο αρκετά games από τρίτους αλλά και τα της MS μέσα.

Αυτό που άλλαζει είναι οι προσφορές της sony για 3μηνα και χρόνο αλλά αν πουλάς bulk προϊόν το οποίο δεν είναι ανταγωνιστικό λογικό δεν είναι?

Από ότι διαβάζω και στο xbox παίρνεις καλύτερες τιμές ακόμα και από της σονυ αλλα θα πρέπει να ξέρεις από κλειδάδικα κλπ.

μήπως δεν έχω κατάβει κάτι?

Και απο Τουρκια μπορεις να βαλεις στο ps, το ετησιο ps ειναι αρκετα φθηνοτερο (και οι 3 βαθμιδες) απο το ετησιο ultimate. Το συμπερασμα οτι δεν ειναι ανταγωνιστικη η υπηρεσια της sony πως βγηκε? Παντα πουλουσε μεγαλης διαρκειας συνδρομη. 

Τα περι day 1, τα βλεπει οποιος δεν μπορει να δωσει χρηματα για τα υπολοιπα AAA games, μιας και ουτε τα AAA games μπαινουν day 1 στο gp. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Karnival Sin είπε

Το θεμα τωρα ειναι δινω 560 ευρω + 50~80 ευρω για 1 game στο ΧΒΟΧ η δινω απο ~610 ευρω για 4070 12GB + torrents ? 🤔

Γιατι να παιξεις με torrents? Υπαρχουν εκατονταδες αξιολογα παιχνιδια στα 5-20 ευρω προσωπικα εχω να κατεβασω παιχνιδι 5 χρονια τα παντα αγοραζονται απλα οχι σε τιμες day one 60 ευρω. Πχ 28 ευρω ειχα δωσει για RDR 2 τωρα 20 ευρω για last of us 20 για days gone 27 για spiderman. Ωραιες τιμες για πολυ ποιοτικα παιχνιδια εχουμε και το humble καθε μηνα με ενα 10αρικο δινει πολυ καλα παιχνιδια που κραταμε για παντα στο λογαριασμο μας. Μπες ggdeals να δεις τιμουλες για pc games. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, hellghan είπε

Δε θα ανέβαζαν την τιμή πέρσι, άρα φέτος δεν μπορούν να το κάνουν; καμία λογική. 

Δεν υπάρχει εικονικός πόλεμος.

Έχεις πόλεμο στην Ουκρανία και αύξηση του πληθωρισμού. Εκτός του πολέμου ο πληθωρισμός ήταν αναμενόμενος

Αν κρίνουμε από αυτά που είπε ο τύπος από την BlackRock εικονικός είναι κατά μία έννοια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γιατι να παιξεις με torrents? Υπαρχουν εκατονταδες αξιολογα παιχνιδια στα 5-20 ευρω προσωπικα εχω να κατεβασω παιχνιδι 5 χρονια τα παντα αγοραζονται απλα οχι σε τιμες day one 60 ευρω. Πχ 28 ευρω ειχα δωσει για RDR 2 τωρα 20 ευρω για last of us 20 για days gone 27 για spiderman. Ωραιες τιμες για πολυ ποιοτικα παιχνιδια εχουμε και το humble καθε μηνα με ενα 10αρικο δινει πολυ καλα παιχνιδια που κραταμε για παντα στο λογαριασμο μας. Μπες ggdeals να δεις τιμουλες για pc games. 

Καταλαβαινω τη λες και εν μερει συμφωνω, αλλα τα χουγια δυσκολα κοβονται και ειδικα τα παλια αν τα εχεις απο εποχες '90 Commander Keen, DOOM, Wolfenstein 3D, Sid Meier’s Civilization, Ultima Underworld, Day of the Tentacle, SimCity, Command & Conquer κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Karnival Sin είπε

Καταλαβαινω τη λες και εν μερει συμφωνω, αλλα τα χουγια δυσκολα κοβονται και ειδικα τα παλια αν τα εχεις απο εποχες '90 Commander Keen, DOOM, Wolfenstein 3D, Sid Meier’s Civilization, Ultima Underworld, Day of the Tentacle, SimCity, Command & Conquer κτλ.

Καλα δεν μιλαμε βρε για τετοια παιχνιδια αυτα προφανως τα κατεβαζεις δεν υπαρχουν και για αγορα καπου δηλαδη οποτε μονοδρομος. Δεν θα παρεις 4070 να παιζεις τετοια παιχνιδια ομως. Εγω εχω 4070ti αγοραζω και indie κτλ δεν θα βαλω ομως να παιξω τοσο παλια παιχνιδια. Παρεπιπτοντως το Command & Conquer remastered εχει παιξει στα 3 ευρω για αγορα εχουν κανει υποδειγματικη δουλεια. Τα commandos remastered θελω να παρω αλλα εχουν πολλα θεματα ακομα και περιμενω μπας και τα φτιαξουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το game pass λογικό μια και θα εξαγοράσει και την blizzard επίσης μικρό το κακό υπάρχουν άπειρα κλειδιά με 2-3 ευρώ.

Για την κονσόλα έκανε λάθος έπρεπε να την αφηδει στην τιμή που είναι ώστε να έχει πλεονέκτημα έναντι του ps5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, paanur said:

Η πειρατεία ή Microsoft δηλαδή.. άλλες επιλογές δεν έχουμε..

Γιατί απαντάς σε μένα; Προσωπικά δεν έχω καν pc, ότι gaming προλαβαίνω να κάνω το κάνω στο Xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, jimtriol said:

Και μικρή είναι η αύξηση για το pass...Οι opportunistic τσαμπατζηδες ας πάνε σε άλλες πλατφορμες που είναι consumer friendly και for the payers.Οσοι γουσταρουν xbox κάνουν family με φίλους και είναι μια χαρά.Οι υπόλοιποι που ζηλεύουν το Starfield και θέλουν να το παίξουν πλερω κυριοι όπως πληρώνετε τα άλλα.

Προτιμούμε PC. Thank you very much 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συντριπτικη πλειοψηφια των συμφορουμιτων που σχολιαζει αρνητικα την κινηση της MS για την αυξηση 10% της τιμης του XBOX, ΔΕΝ θα το επαιρνε ακομα και αν η τιμη επεφτε κατα 10% ... ΣΤΑΝΤΑΡ! η κλαιγονται για το Game Pass (που οι περισσοτεροι το 'αγοραζουν' στο 1/3 της τιμης με VPN εξωτερικου, επειδη ξερουν καλυτερα για το πορτοφολι τους) ενω παιζουν παιχνιδια, που απλα πχ να τα νοικιαζες/δοκιμαζες μερικα απο αυτα για λιγες ημερες (δεν λεμε καν αγορασεις) θα κοστιζαν πολλαπλασια ποσα.

Σε επιπεδο hardware, δεν περιμενεις μετα απο 2,5 χρονια να παει απο 500 στα 450 Ε πχ για να πεις "Α ΤΩΡΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!" > ΕΙΤΕ το ψηνεις να το παρεις, ΕΙΤΕ ΟΧΙ... δεν ειναι κατι που κοστιζει ενα μικρο ποσο και κοβοντας ενα 50ρακι, εσωσες την ολη κατασταση - ειναι θεμα προτεραιοτητων και αν στηριζεσαι σε αυτο για την αποφαση σου, μην το σκεφτεσαι καν να το παρεις διοτι δεν τελειωνουν εκει τα εξοδα σου!

Κλασσικα γκρινιαζουν ολοι για μια φαινομενικα 'αρνητικη' κινηση ακομα και αν δεν τους επηρρεαζει καν η δεν τους ενδιαφερει! Εγω, εχω πχ XBOX Series S απο την πρωτη στιγμη (ξερω, δεν ειναι το ιδιο δυνατο η ακριβο), το σκεφτηκα με το τι ζητουσα, τι ηθελα να κανω οταν ηταν να το παρω και σε τι με εξυπηρετει για αυτο που εχω (σαν τηλεοραση), οποτε δεν αναρωτηθηκα "ΠΟΤΕ" θα (+"ΑΝ") αποφασισει η  MS να το ριξει κατα λιγο (πχ απο 300 στα 250) ωστε να το παρω μετα απο π.χ. 2,5 χρονια - αν και θα μπορουσα να παρω το series X ανετα εξαρχης! Τι να το κανω χρονικα στα μεσα της 'Νεας Γενιας' λιγο πιο φτηνα, αν πχ σε 2-3 χρονια βγαλουν παλι κατι νεο? Στον τομεα της τεχνολογιας ολα κρατανε ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και μετα τον κυκλο ζωης τους, ολα απαξιωνονται η αποσυρονται... στην τελικη υπαρχουν και οι αγγελιες μεταχειρισμενων αν εχει καποιος περιορισμενο budget.

Ουτως η αλλως το πουλουσε με ζημια η MS ανα τεμαχιο και περιμενε να βγαλει τα σπασμενα απο την συνδρομη και τα επιπλεον κερδη εκει > απο την στιγμη που μπαινουν ολοι καφενειακα και κραζουν, ειτε γιατι τους βρωμαει ΟΤΙ κανει η microsoft (και δεν ειναι υπερ του πορτοφολιου τους), ειτε γιατι τους ξινιζει το καθετι (ελλειψη αποκλειστικοτητων), ειτε γιατι εχουν πχ Sony και το υποστηριζουν οπαδικα (αν και το ξεκινησε πρωτη αυτη στον τομεα)... μαγκια της να το κανει και στην τελικη - ΔΕΝ ειναι αγαθο πρωτης αναγκης ! Οπως αντιστοιχως, στα κινητα τηλεφωνα, τα δεχονται τα 'χαρμοσυνα' στην τιμολογηση και οι Apple fanboys (που συνεχως ανεβαζει την τιμη ανα γενια/χρονιά), αλλα συνεχιζουν σταθερα, γιατι τους κανει ετσι οπως το βλεπουν!

Ελευθερη αγορα ειναι και ο καθενας αγοραζει ΟΤΙ θελει, οποτε του προσφερεται σε μια δεδομενη τιμη και ποσοτητα! Η συμπεριφορα της αγορας (ζητηση+προσφορα) θα καθορισει αν ηταν σωστη κινηση, οχι εγω, η ο καθενας μας μεμονωμενα/ξεχωριστα, επειδη εχουμε/ειχαμε αλλες προσδοκιες στην εξελιξη των τιμων παγκοσμιως... αλλωστε, και οι ιδιοι (Phil Spencer) παραδεχτηκαν την εμπορικη τους ηττα > δεν παιζουν πλεον για την πρωτη θεση στις πωλησεις hardware (εξαρχης ηταν πολυ δυσκολο και ισως ασκοπο), αλλα για να εχουν ενα σταθερο κοινο στις εμπειριες υπηρεσιων που προσφερουν σε software > Στην τελικη, η Microsoft ειναι, επι το πλειστω, λογισμικο και υπηρεσιες σε αυτο...

Απλα θελει ο κλασσικος Ελληναρας να γκρινιαζει για το οτιδηποτε σχετιζεται με 'αυξηση τιμης' και 'μεγαλες επιχειρησεις/κολοσσους' που τον 'ριχνουν' και κοροιδευουν!  

Επεξ/σία από amfil
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, amfil είπε

Η συντριπτικη πλειοψηφια των συμφορουμιτων που σχολιαζει αρνητικα την κινηση της MS για την αυξηση 10% της τιμης του XBOX, ΔΕΝ θα το επαιρνε ακομα και αν η τιμη επεφτε κατα 10% ... ΣΤΑΝΤΑΡ! η κλαιγονται για το Game Pass (που οι περισσοτεροι το 'αγοραζουν' στο 1/3 της τιμης με VPN εξωτερικου, επειδη ξερουν καλυτερα για το πορτοφολι τους) ενω παιζουν παιχνιδια, που απλα πχ να τα νοικιαζες/δοκιμαζες μερικα απο αυτα για λιγες ημερες (δεν λεμε καν αγορασεις) θα κοστιζαν πολλαπλασια ποσα.

Σε επιπεδο hardware, δεν περιμενεις μετα απο 2,5 χρονια να παει απο 500 στα 450 Ε πχ για να πεις "Α ΤΩΡΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!" > ΕΙΤΕ το ψηνεις να το παρεις, ΕΙΤΕ ΟΧΙ... δεν ειναι κατι που κοστιζει ενα μικρο ποσο και κοβοντας ενα 50ρακι, εσωσες την ολη κατασταση - ειναι θεμα προτεραιοτητων και αν στηριζεσαι σε αυτο για την αποφαση σου, μην το σκεφτεσαι καν να το παρεις διοτι δεν τελειωνουν εκει τα εξοδα σου!

Κλασσικα γκρινιαζουν ολοι για μια φαινομενικα 'αρνητικη' κινηση ακομα και αν δεν τους επηρρεαζει καν η δεν τους ενδιαφερει! Εγω, εχω πχ XBOX Series S απο την πρωτη στιγμη (ξερω, δεν ειναι το ιδιο δυνατο η ακριβο), το σκεφτηκα με το τι ζητουσα, τι ηθελα να κανω οταν ηταν να το παρω και σε τι με εξυπηρετει για αυτο που εχω (σαν τηλεοραση), οποτε δεν αναρωτηθηκα "ΠΟΤΕ" θα (+"ΑΝ") αποφασισει η  MS να το ριξει κατα λιγο (πχ απο 300 στα 250) ωστε να το παρω μετα απο π.χ. 2,5 χρονια - αν και θα μπορουσα να παρω το series X ανετα εξαρχης! Τι να το κανω χρονικα στα μεσα της 'Νεας Γενιας' λιγο πιο φτηνα, αν πχ σε 2-3 χρονια βγαλουν παλι κατι νεο? Στον τομεα της τεχνολογιας ολα κρατανε ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και μετα τον κυκλο ζωης τους, ολα απαξιωνονται η αποσυρονται... στην τελικη υπαρχουν και οι αγγελιες μεταχειρισμενων αν εχει καποιος περιορισμενο budget.

Ουτως η αλλως το πουλουσε με ζημια η MS ανα τεμαχιο και περιμενε να βγαλει τα σπασμενα απο την συνδρομη και τα επιπλεον κερδη εκει > απο την στιγμη που μπαινουν ολοι καφενειακα και κραζουν, ειτε γιατι τους βρωμαει ΟΤΙ κανει η microsoft (και δεν ειναι υπερ του πορτοφολιου τους), ειτε γιατι τους ξινιζει το καθετι (ελλειψη αποκλειστικοτητων), ειτε γιατι εχουν πχ Sony και το υποστηριζουν οπαδικα (αν και το ξεκινησε πρωτη αυτη στον τομεα)... μαγκια της να το κανει και στην τελικη - ΔΕΝ ειναι αγαθο πρωτης αναγκης ! Οπως αντιστοιχως, στα κινητα τηλεφωνα, τα δεχονται τα 'χαρμοσυνα' στην τιμολογηση και οι Apple fanboys (που συνεχως ανεβαζει την τιμη ανα γενια/χρονιά), αλλα συνεχιζουν σταθερα, γιατι τους κανει ετσι οπως το βλεπουν!

Ελευθερη αγορα ειναι και ο καθενας αγοραζει ΟΤΙ θελει, οποτε του προσφερεται σε μια δεδομενη τιμη και ποσοτητα! Η συμπεριφορα της αγορας (ζητηση+προσφορα) θα καθορισει αν ηταν σωστη κινηση, οχι εγω, η ο καθενας μας μεμονωμενα/ξεχωριστα, επειδη εχουμε/ειχαμε αλλες προσδοκιες στην εξελιξη των τιμων παγκοσμιως... αλλωστε, και οι ιδιοι (Phil Spencer) παραδεχτηκαν την εμπορικη τους ηττα > δεν παιζουν πλεον για την πρωτη θεση στις πωλησεις hardware (εξαρχης ηταν πολυ δυσκολο και ισως ασκοπο), αλλα για να εχουν ενα σταθερο κοινο στις εμπειριες υπηρεσιων που προσφερουν σε software > Στην τελικη, η Microsoft ειναι, επι το πλειστω, λογισμικο και υπηρεσιες σε αυτο...

Απλα θελει ο κλασσικος Ελληναρας να γκρινιαζει για το οτιδηποτε σχετιζεται με 'αυξηση τιμης' και 'μεγαλες επιχειρησεις/κολοσσους' που τον 'ριχνουν' και κοροιδευουν!  

Η γκρίνια πάντα υπήρχε. Και όταν έχτιζαν τον παρθενώνα και όλοι είχαν λεφτά, γκρίνιαζαν. Γιατί όταν όλα πάνε καλά δεν έχεις μέτρο σύγκρισης (πχ κάποια καταστροφή). Το μόνο μέτρο ειναι η επιθυμία για το καλύτερο. Άσε τις αναλύσεις τιμών. Μου θυμίζει το "ναι πήρες 40% αλλά το υπόλοιπο 60% δεν σε ψήφισε". Ναι ...μεγάλε...ψιτ...το υπόλοιπο 60% δεν ειναι 1 πράγμα, ειναι 30 πράγματα και το καθένα από αυτά δεν το ψήφισε το 80-99% ......

Στην ουσία τώρα, η αύξηση τιμής σε πολλά πράγματα έγινε. Στα ηλεκτρονικά, και 5 φορές πάνω να πάνε τα λεφτά τους τα βγάζουν σε 1 μήνα διασκέδασης. Τώρα, ευτυχώς υπάρχει ανταγωνισμός και επιλογές πολλές να κινείσαι!

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jimarass26 είπε

Η γκρίνια πάντα υπήρχε. Και όταν έχτιζαν τον παρθενώνα και όλοι είχαν λεφτά, γκρίνιαζαν. Γιατί όταν όλα πάνε καλά δεν έχεις μέτρο σύγκρισης (πχ κάποια καταστροφή). Το μόνο μέτρο ειναι η επιθυμία για το καλύτερο. Άσε τις αναλύσεις τιμών. Μου θυμίζει το "ναι πήρες 40% αλλά το υπόλοιπο 60% δεν σε ψήφισε". Ναι ...μεγάλε...ψιτ...το υπόλοιπο 60% δεν ειναι 1 πράγμα, ειναι 30 πράγματα και το καθένα από αυτά δεν το ψήφισε το 80-99% ......

Στην ουσία τώρα, η αύξηση τιμής σε πολλά πράγματα έγινε. Στα ηλεκτρονικά, και 5 φορές πάνω να πάνε τα λεφτά τους τα βγάζουν σε 1 μήνα διασκέδασης. Τώρα, ευτυχώς υπάρχει ανταγωνισμός και επιλογές πολλές να κινείσαι!

Σωστα λες, αυτο λεω και εγω > παντα καποιος γκρινιαζει, απλα αυτο μου φαινεται πλεον (δεν ξερω αν εχει να κανει με ηλικια καθενος/προσωπικη εκτιμηση αξιας αγαθων, κουραση με αυτην την λογικη που ειχα και εγω για μια περιοδο κλπ.) λιγο υπερβολικο.... πρεπει να αρχισουμε να ξεπερναμε καποια στιγμη στην ζωη μας την μονιμη κατιφια και 'μιζερια' με κατι που στην τελικη θες να περασεις καλα στον ελευθερο χρονο σου...  στο 50ρικο παραπανω που θα δωσεις για κατι που θα σε κρατησει 4-5 χρονια Μ.Ο. αξιζει να κανεις λες ετσι? Καλα, αν ασχολεισαι και σοβαρα, το gamepass, βγαζει τα λεφτα του στο 2ο-3ο παιχνιδι, στο μηνα που θα βαλεις και με το παραπανω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/6/2023 στις 11:59 ΠΜ, Chocobo είπε

Εγώ πούλησα για δεύτερη φορά το PS5 και το Switch και χαιρέτησα…πήρα 32ρι 1440p 165hz κάρτα γραφικών , cpu και είχα ρέστα.

Αγγελίες βρίσκεις 3060ti-3070 κάτω απο 300€

Έχω κλείσει 60 ώρες tears of the kingdom στο pc και τα καλύτερα παιχνίδια είναι ούτως ή άλλως cross platform.Elden Ring , Witcher κλπ.
Ωραία η άνεση του καναπέ και της 4k oled αλλά κάπου όπα…

Δηλαδή παίζεις για να μην είσαι άνετος και να ευχαριστιεσαι; Μόνο αν είσαι προ gamer. Το Ι game pass  πουλούσε ελπίδα ότι ΘΑ έφτιαχνε ένα σωρό ΑΑΑ τίτλους η ms, από τα ένα σωρό στούντιο που είχε σκάσει δεκάδες δις να τα εξαγορασει day 1 μετο gp. Τελικά περνούσαν οι μήνες και τα χρόνια . Ίσως με το starfield  ΘΑ αρχίζει να αλλάζει. Περιμένουμε να δούμε. Εκτίμηση θα έχει αλλάξει γενιά κάπου το 2027 .

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, amfil είπε

Σωστα λες, αυτο λεω και εγω > παντα καποιος γκρινιαζει, απλα αυτο μου φαινεται πλεον (δεν ξερω αν εχει να κανει με ηλικια καθενος/προσωπικη εκτιμηση αξιας αγαθων, κουραση με αυτην την λογικη που ειχα και εγω για μια περιοδο κλπ.) λιγο υπερβολικο.... πρεπει να αρχισουμε να ξεπερναμε καποια στιγμη στην ζωη μας την μονιμη κατιφια και 'μιζερια' με κατι που στην τελικη θες να περασεις καλα στον ελευθερο χρονο σου...  στο 50ρικο παραπανω που θα δωσεις για κατι που θα σε κρατησει 4-5 χρονια Μ.Ο. αξιζει να κανεις λες ετσι? Καλα, αν ασχολεισαι και σοβαρα, το gamepass, βγαζει τα λεφτα του στο 2ο-3ο παιχνιδι, στο μηνα που θα βαλεις και με το παραπανω... 

Σωστό. Επίσης στις κύριες αγορές που απευθύνεται το προιόν, ειναι Παρασκευή. Ούτε καν το καταλαβαν (πέρα από teenagers που μετράνε το χατζιλίκι...)

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και συνήθως με τον καιρό πέφτουν οι τιμές εξαρτάται απο την περίοδο και τις καταστάσεις παγκόσμια,δεν είναι λοιπόν παράλογη κάποια αύξηση αν και κανείς δεν την επιδιώκει,ιδιαίτερα αν αναλογιστεί κανείς πως έχει το κορυφαίο Hardware σε κονσόλα και οτι μπορεί πολύ πιθανών να έμπαινε μέσα,η να μην έβγαζε σχεδόν καθόλου λεφτά απο τις πωλήσεις.

Απο κει και πέρα για την συνδρομή το περιμέναμε και το λέγαμε καιρό αυτό,πως θα υπάρξει μια μικρή αύξηση κάποια στιγμή,Ενα Κάρο παιχνίδια υπάρχουν και νέα μπαίνουν κάθε τόσο,το 1 ευρώ παραπάνω για το gamepassμδεν νομίζω να είναι τίποτα σε σχέση με τα όσα προσφέρει,έτσι και αλλιώς έχουν στοκάρει οι περισσότεροι πάνω απο 2 χρόνια με  τα γνωστά "συστήματα".😎

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...