Προς το περιεχόμενο

Huawei Watch 4 Pro Review


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Xvipes είπε

ctrl+f, type "nfc", no results, close tab

Technically, όλα τα Huawei Pro watches έχουν NFC μέσα τους (τουλάχιστον απο το GT2 Pro και μετά), απλά είναι απενεργοποιημένο εκτός Κίνας απο το λογισμικό. Θεωρητικά αν αρθούν ποτέ οι Αμερικανικές κυρώσεις κατά της Huawei, η ίδια θα μπορούσε να το ενεργοποιήσει με ένα software update. Δεν βλέπω όμως αυτό να γίνεται, οπότε επι της ουσίας έχεις δίκαιο, είναι σαν να μην έχουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 λεπτά πριν, alexiosdimitriadis είπε

To Google pay ή όποιο "..Pay", είναι πλέον απαραίτητο στο ρολόι. Εκτός αν κάποιος το πάρει για πολύ συγκεκριμένο λόγο (π.χ. μόνο για κολύμβηση ή τρέξιμο). Αλλά και πάλι, δε θα ήθελα να λείπει κάτι τόσο βασικό ακόμα και αν δεν είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω.

συμφωνώ και εγώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Google pay, Spotify, Google Maps, YouTube music, Google keep, Και πολλά άλλα Google… Πώς να το κάνουμε όταν το κινητό μας είναι στο οικοσύστημα της Google και το ρολόι πρέπει να είναι το ίδιο…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 hours ago, diver27 said:

με 5 atm αντοχή, πάει μέχρι 40 μέτρα λογικά, δεν ξέρω γιατί γράφουν 30 μέτρα.

Με 5ΑΤΜ rating οριακά κάνει για πλατσούρισμα στη θάλασσα και με την προϋπόθεση ότι δεν πατάμε τα κουμπιά μέσα στο νερό. Για κολύμπι, βουτιά στα 2-3 μέτρα και water sports θέλουμε 100m rating και πάνω.

Αισθητικά δεν μου κάνει, η κάσα μου θυμίζει 70s χρονογράφους της Seiko και της Citizen και δεν τα μπορώ τα ρετρό.

Επεξ/σία από Voodooman
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alexiosdimitriadis είπε

To Google pay ή όποιο "..Pay", είναι πλέον απαραίτητο στο ρολόι. Εκτός αν κάποιος το πάρει για πολύ συγκεκριμένο λόγο (π.χ. μόνο για κολύμβηση ή τρέξιμο). Αλλά και πάλι, δε θα ήθελα να λείπει κάτι τόσο βασικό ακόμα και αν δεν είχα σκοπό να το χρησιμοποιήσω.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο σημαντικό... προσωπικά μου είναι αδιάφορο.

Έχω το κινητό για πληρωμές. Πόση τεμπελιά πια...

Η μοναδική χρησιμότητα των smart watch για μένα είναι οι αθλητικές δραστηριότητες( η Huawei είναι αρκετά καλή Σ αυτό) και ότι μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις όταν οδηγω. Επίσης έχει μια πολύ ικανοποιητική μπαταρία.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pay (google - garmin κτλ) και η μουσική είναι must have! Δεν είναι θέμα τεμπελιάς, πας για τρέξιμο ή κολύμπι και απλά αφήνεις το κινητό σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Το pay (google - garmin κτλ) και η μουσική είναι must have! Δεν είναι θέμα τεμπελιάς, πας για τρέξιμο ή κολύμπι και απλά αφήνεις το κινητό σπίτι.

Όλοι τρέχετε πια και σας είναι τόσο απαραίτητο; 😆

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Το pay (google - garmin κτλ) και η μουσική είναι must have! Δεν είναι θέμα τεμπελιάς, πας για τρέξιμο ή κολύμπι και απλά αφήνεις το κινητό σπίτι.

Όχι να σε στεναχωρήσω αδερφέ απλά υποχρεούσαι να έχεις μαζί ταυτότητα ή δίπλωμα ώστε να μπορείς αποδείξεις ποιος είσαι. Οπότε αν δεν έχεις πορτοφόλι μαζί σου πρέπει να έχεις το κινητό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dtk-386 said:

Όλοι τρέχετε πια και σας είναι τόσο απαραίτητο; 😆

Προσωπικά κάνω πολύ τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμπι και μου είναι απαραίτητο και όχι nice to have gimmick

1 hour ago, orfeas26 said:

Όχι να σε στεναχωρήσω αδερφέ απλά υποχρεούσαι να έχεις μαζί ταυτότητα ή δίπλωμα ώστε να μπορείς αποδείξεις ποιος είσαι. Οπότε αν δεν έχεις πορτοφόλι μαζί σου πρέπει να έχεις το κινητό σου.

Συμφωνώ, αλλά εδώ και 15 χρόνια (λόγω δουλειάς) περνάω καθημερινά από κέντρο, σύνταγμα ομόνοια κτλ, η μοναδική φορά που μου ζήτησαν ταυτότητα ήταν ένα βράδυ-ξημερώματα στο παγκράτι. Σιγά μην ασχοληθεί κανείς που θα σε δει μούσκεμα από το τρέξιμο και πάρεις ένα καφέ στο χέρι ή πας σούπερ μαρκετ. Εξαρτάται και την περιοχή βεβαια, αν έμενα εξάρχεια πατησίων, εκεί μπορεί να το σκεφτόμουνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Socratis_g said:

Το pay (google - garmin κτλ) και η μουσική είναι must have! Δεν είναι θέμα τεμπελιάς, πας για τρέξιμο ή κολύμπι και απλά αφήνεις το κινητό σπίτι.

Φυσικά!

1 hour ago, orfeas26 said:

Όχι να σε στεναχωρήσω αδερφέ απλά υποχρεούσαι να έχεις μαζί ταυτότητα ή δίπλωμα ώστε να μπορείς αποδείξεις ποιος είσαι. Οπότε αν δεν έχεις πορτοφόλι μαζί σου πρέπει να έχεις το κινητό σου.

bro, και πάλι μπορείς να αφήσεις το κινητό πίσω αν πάρεις μαζι μόνο την πλαστική ταυτότητα. Μπορείς να πληρώσεις με το ρολόι αν θες να πάρεις παγωτό μετά το μπάνιο, να έχεις όλες τις κάρτες στο ρολόι, τηλέφωνο, chat, κλπ. Δεν είναι απαραίτητο το κινητό/ πορτοφόλι.

Και για την ταυτότητα που λες, δε νομίζω πως είναι απαραίτητο αν βγεις για περπάτημα, τρέξιμο ή κολύμπι, δεν υπάρχει δηλαδή κάποιος νόμος που το επιβάλει από όσο γνωρίζω. Εκτός και αν φοβάσαι ότι θα εμπλακείς σε κάτι παράνομο ή υπάρχει lockdown λόγω covid.

Επίσης τα barcode/στοιχεία της ηλεκτρονικής ταυτότητας μπαίνουν κανονικά στα Google Wallet και στο ρολόι, οπότε μπορείς να δείξεις κάποια στοιχεία αν σου ζητηθούν. Αν είναι τόσο σοβαρό το θέμα που να χρειάζεται και confirmation από το κινητό σου, ε τι να πω πια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, alexiosdimitriadis είπε

 

Και για την ταυτότητα που λες, δε νομίζω πως είναι απαραίτητο αν βγεις για περπάτημα, τρέξιμο ή κολύμπι, δεν υπάρχει δηλαδή κάποιος νόμος που το επιβάλει από όσο γνωρίζω. Εκτός και αν φοβάσαι ότι θα εμπλακείς σε κάτι παράνομο ή υπάρχει lockdown λόγω covid.

Πρέπει πάντα να είσαι σε θέση να αποδείξεις ποιός είσαι...δεν έχει σημασία η δραστηριότητα που κάνεις...άλλιως προσαγωγή 😉

Πάλι το κινητό το θεωρώ απαραίτητο... μπορεί να χρειαστεί να κάνω ή να δεχθώ ένα τηλεφώνημα.

Προσωπικά έχω το GT Runner, το πήρα 110€ .Το θεωρώ τρελό VFM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...