Προς το περιεχόμενο

Adobe Creative Cloud Apps 100GB - 1 χρόνος 3,79€ με Revolut [ΤΕΛΟΣ]


boubaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, ultrahd είπε

Παιδιά σε εμένα η κατάσταση έχει ως εξής:

Με Πειραιώς prepaid webuy είχα αγοράσει στις 23/06 κανονικά όταν πρωτοβγήκε η προφορά στα 3,78 ευρώ.Από τις 23/06 και μέχρι ακόμα και σήμερα η συγκεκριμένη συναλλαγή των 3,78 ευρώ εμφανίζεται στην κατηγορία "Εγκρίσεις".Δηλαδή δεν έχει ακόμα εκκαθαριστεί.

Επιπλέον σήμερα 08/07 βλέπω να έχει γίνει νέα χρέωση στην κάρτα μου,αυτή τη φορά με το ποσό των 3,85 ευρώ.Και πάλι εμφανίζεται στην κατηγορία συναλλαγών της κάρτας "Εγκρίσεις".

Δηλαδή αυτή τη στιγμή έχω συνολικά 2 χρεώσεις( η μια 3,78 ευρώ από τις 23/06 και η άλλη 3,85 ευρώ στις 08/07) και είναι και οι δύο στην κατηγορία "Εγκρίσεις",δηλαδή δεν έχουν εκκαθαριστεί ακόμα.Επίσης μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμμία επιστροφή του ποσού των 3,78 ευρώ της πρώτης συναλλαγής.

Είναι φυσιολογικά τα παραπάνω ? Σύμφωνα με όσα λέτε πιο πάνω δεν θα έπρεπε να μου έχει πιστώσει την πρώτη συναλλαγή των 3,78 ευρώ που έγινε στις 23/06,πρωτού μου κάνει την νέα χρέωση των 3,85 στις 08/07? Επίσης από τις 23/06 που είναι η αρχική χρέωση ,μέχρι σήμερα 08/07 είναι 15 ημέρες που ίσως να μην είναι και εντελώς τυχαίο.

Σκεφτόμουν εδώ και μέρες να ακυρώσω την prepaid της Πειραιώς με έκδοση νέας αντίστοιχης με νέα στοιχεία κάρτας (αριθμό κλπ).Εσείς τι γνώμη έχετε?

 

Λίγο μπερδεμένη περίπτωση...

Να είναι τελικά μηνιαία χρέωση αυτή και όχι ετήσια;

 

38 λεπτά πριν, darklordvader77 είπε

Εμενα με Eurobank ενω τραβηξε 3€ και 80 κάτι εκεινη τη στιγμη βλεπω σημερα πως τραβηξε εν τελει 68€. 
 

Να κανω αιτημα για Refund ή να τα κλαψω;

Η χρέωση είναι ξεκάθαρη ότι έχει γίνει για αυτή τη συνδρομή;

 

Τα έχουμε πει πολλές φορές....

Μόνο με τύπου Revolut κάνουμε τέτοιες ενέργειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, darklordvader77 είπε

Εμενα με Eurobank ενω τραβηξε 3€ και 80 κάτι εκεινη τη στιγμη βλεπω σημερα πως τραβηξε εν τελει 68€. 
 

Να κανω αιτημα για Refund ή να τα κλαψω;

Είσαι σίγουρος; Λίγο κουλό αυτό που περιγράφεις. Ακύρωση δικαούνται να κάνουν. Δε νομίζω όμως ότι έχουν δικαιοδοσία να κάνουν μεταχρονολογημένα διαφορετική χρέωση από αυτή που έδειχνε όταν πλήρωσες.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ultrahd είπε

Παιδιά σε εμένα η κατάσταση έχει ως εξής:

Με Πειραιώς prepaid webuy είχα αγοράσει στις 23/06 κανονικά όταν πρωτοβγήκε η προφορά στα 3,78 ευρώ.Από τις 23/06 και μέχρι ακόμα και σήμερα η συγκεκριμένη συναλλαγή των 3,78 ευρώ εμφανίζεται στην κατηγορία "Εγκρίσεις".Δηλαδή δεν έχει ακόμα εκκαθαριστεί.

Επιπλέον σήμερα 08/07 βλέπω να έχει γίνει νέα χρέωση στην κάρτα μου,αυτή τη φορά με το ποσό των 3,85 ευρώ.Και πάλι εμφανίζεται στην κατηγορία συναλλαγών της κάρτας "Εγκρίσεις".

Δηλαδή αυτή τη στιγμή έχω συνολικά 2 χρεώσεις( η μια 3,78 ευρώ από τις 23/06 και η άλλη 3,85 ευρώ στις 08/07) και είναι και οι δύο στην κατηγορία "Εγκρίσεις",δηλαδή δεν έχουν εκκαθαριστεί ακόμα.Επίσης μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμμία επιστροφή του ποσού των 3,78 ευρώ της πρώτης συναλλαγής.

Είναι φυσιολογικά τα παραπάνω ? Σύμφωνα με όσα λέτε πιο πάνω δεν θα έπρεπε να μου έχει πιστώσει την πρώτη συναλλαγή των 3,78 ευρώ που έγινε στις 23/06,πρωτού μου κάνει την νέα χρέωση των 3,85 στις 08/07? Επίσης από τις 23/06 που είναι η αρχική χρέωση ,μέχρι σήμερα 08/07 είναι 15 ημέρες που ίσως να μην είναι και εντελώς τυχαίο.

Σκεφτόμουν εδώ και μέρες να ακυρώσω την prepaid της Πειραιώς με έκδοση νέας αντίστοιχης με νέα στοιχεία κάρτας (αριθμό κλπ).Εσείς τι γνώμη έχετε?

 

Θα επιστραφεί η πρώτη. Στην Ελλάδα απλά η έγκριση μπορει να κάνει και 30 μέρες να τραβηχτεί ή να επιστραφεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, DownUNDERground said:

Είσαι σίγουρος; Λίγο κουλό αυτό που περιγράφεις. Ακύρωση δικαούνται να κάνουν. Δε νομίζω όμως ότι έχουν δικαιοδοσία να κάνουν μεταχρονολογημένα διαφορετική χρέωση από αυτή που έδειχνε όταν πλήρωσες.

IMG_2347.png.190b512d3852953bf569ffb607ccecb2.png

IMG_2526.png.8ad2e8844456098a0bfd62b6dc0640bf.png

 

Για του λόγου το αληθές. Ειλικρινά δε ξέρω τι παίχτηκε.

 

Έκανα ακύρωση και έπειτα μίλησα με το Support και μου έκαναν εντολή επιστροφής, μένει να δω τι ποσό θα μου επιστρέψει η Eurobank. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, darklordvader77 είπε

IMG_2347.png.190b512d3852953bf569ffb607ccecb2.png

IMG_2526.png.8ad2e8844456098a0bfd62b6dc0640bf.png

 

Για του λόγου το αληθές. Ειλικρινά δε ξέρω τι παίχτηκε.

 

Έκανα ακύρωση και έπειτα μίλησα με το Support και μου έκαναν εντολή επιστροφής, μένει να δω τι ποσό θα μου επιστρέψει η Eurobank. 

Λογικά κάπου έχει παρέμβει η τράπεζα και έχει κάνει και μετατροπή νομίσματος.

Εφόσον δεν έχεις πραγματοποιήσει κάποια συναλλαγή.

Το περίεργο είναι και η περιγραφή της αιτιολογίας.

Τα έχουμε πει πολλές φορές....

Μόνο με τύπου Revolut κάνουμε τέτοιες ενέργειες...

Ανεξάρτητα αν περνάει η συναλλαγή

 

Ευελπιστώ να βγάλεις άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, darklordvader77 είπε

IMG_2347.png.190b512d3852953bf569ffb607ccecb2.png

IMG_2526.png.8ad2e8844456098a0bfd62b6dc0640bf.png

 

Για του λόγου το αληθές. Ειλικρινά δε ξέρω τι παίχτηκε.

 

Έκανα ακύρωση και έπειτα μίλησα με το Support και μου έκαναν εντολή επιστροφής, μένει να δω τι ποσό θα μου επιστρέψει η Eurobank. 

 

2 ώρες πριν, kormos είπε

Λογικά κάπου έχει παρέμβει η τράπεζα και έχει κάνει και μετατροπή νομίσματος.

Εφόσον δεν έχεις πραγματοποιήσει κάποια συναλλαγή.

Το περίεργο είναι και η περιγραφή της αιτιολογίας.

Τα έχουμε πει πολλές φορές....

Μόνο με τύπου Revolut κάνουμε τέτοιες ενέργειες...

Ανεξάρτητα αν περνάει η συναλλαγή

 

Ευελπιστώ να βγάλεις άκρη.

Σε ενα αλλο παλι τοπικ προσφορας, δεν ειχαν καποιοι λαθος μετατροπη και αρα πολυ μεγαλυτερη χρεωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Σε ενα αλλο παλι τοπικ προσφορας, δεν ειχαν καποιοι λαθος μετατροπη και αρα πολυ μεγαλυτερη χρεωση?

Είναι λίγο περίεργο όμως όλο αυτό που φαίνεται στην περίπτωση αυτή.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο αναφέρουν την αιτία της χρέωσης... 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kormos είπε

Είναι λίγο περίεργο όμως όλο αυτό που φαίνεται στην περίπτωση αυτή.

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο αναφέρουν την αιτία της χρέωσης... 🤔

Ετσι θυμαμαι την eurobank, να αναφερει στην αιτιολογηση και το αρχικο νομισμα. Παιζει και Πειραιως να το κανει. 

Btw πάλι είναι προς έγκριση στην revolut. 

 

Screenshot_20230709_133636_Revolut.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ετσι θυμαμαι την eurobank, να αναφερει στην αιτιολογηση και το αρχικο νομισμα. Παιζει και Πειραιως να το κανει. 

Btw πάλι είναι προς έγκριση στην revolut. 

 

Screenshot_20230709_133636_Revolut.jpg

Μπορώ να πω ότι είναι η μοναδική "αλχημεία"/υπηρεσία που κάνει τα πάνω κάτω...🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα χθές έκανε 2η απόπειρα να πληρωθεί εμφανιζόταν pending στο revolut κ σήμερα έγινε κανονικά η συναλλαγή. Μάλιστα μου χρέωσε κ προμήθεια 4 λεπτά αυτή την φορά γιατί η συναλλαγή έγινε σαββατοκύριακο.. Να μάθω Λιβανέζικα;🤔

 

Screenshot_2023-07-09-16-01-25-874_com.revolut.revolut.jpg

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, geopapa είπε

Εμένα χθές έκανε 2η απόπειρα να πληρωθεί εμφανιζόταν pending στο revolut κ σήμερα έγινε κανονικά η συναλλαγή. Μάλιστα μου χρέωσε κ προμήθεια 4 λεπτά αυτή την φορά γιατί η συναλλαγή έγινε σαββατοκύριακο.. Να μάθω Λιβανέζικα;🤔

 

Screenshot_2023-07-09-16-01-25-874_com.revolut.revolut.jpg

Αααα δεν είσαι Λιβανέζος εσύ ε;; 🤔🙃

 

Αρχίζω να ψάχνω τη διαδικασία πάλι... Το ερώτημα πάλι που μου έρχεται είναι μήπως τελικά η χρέωση αυτή ήταν μηνιαία και όχι ετήσια; 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, kormos said:

Αααα δεν είσαι Λιβανέζος εσύ ε;; 🤔🙃

 

Αρχίζω να ψάχνω τη διαδικασία πάλι... Το ερώτημα πάλι που μου έρχεται είναι μήπως τελικά η χρέωση αυτή ήταν μηνιαία και όχι ετήσια; 🙄

Όχι, ετήσια είναι απλά έχει γίνει κάποιος χαμουλης γιατί έπεσε κόσμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, geopapa είπε

Όχι, ετήσια είναι απλά έχει γίνει κάποιος χαμουλης γιατί έπεσε κόσμος

Και οι διπλές χρεώσεις...; 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πλέον δεν εμφανίζει την χρέωση σε Λιβανέζικη Λίρα αλλά σε αμερικάνικα δολάρια...

Ενδεχομένως να αφήσουν όσους πρόλαβαν και τους νέους να τους χρεώνουν "κανονική" τιμή...

image.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...