Προς το περιεχόμενο

Adobe Creative Cloud Apps 100GB - 1 χρόνος 3,79€ με Revolut [ΤΕΛΟΣ]


boubaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο πήγε να με χρεώσει 241.80€ η adobe ενώ λήγει η συνδρομή το Ιούνιο.

Ευτυχώς που δεν είχα μέσα χρήματα.

Για προσέξτε μην την πατήσετε γιατί και εγώ αρχές Ιουνίου ήθελα να κάνω διακοπή συνδρομής αλλά θα την κάνω τώρα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 337
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"δάσκαλος" εδώ με Τουρκική συνδρομή μου ήρθε mail ότι λήγει Μάρτιο και από 127 λίρες θα πάει στις 400 κάτι. Μπαίνω να διακόψω και μιλάω με το customer support τους. Λέω ότι είναι πλέον πολύ ακριβό για μένα και μου ξαναδίνει την ίδια προσφορά (127tl) για 1 έτος αλλά για "ψυχική οδύνη" χαχα  δεν θα μου χρεώσει τους 3 πρώτους μήνες.

Ρώτησε βέβαια πριν από όλα αυτά αν συνεχίζω να ασκώ την διδασκαλία...

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, journeyman77 said:

"δάσκαλος" εδώ με Τουρκική συνδρομή μου ήρθε mail ότι λήγει Μάρτιο και από 127 λίρες θα πάει στις 400 κάτι. Μπαίνω να διακόψω και μιλάω με το customer support τους. Λέω ότι είναι πλέον πολύ ακριβό για μένα και μου ξαναδίνει την ίδια προσφορά (127tl) για 1 έτος αλλά για "ψυχική οδύνη" χαχα  δεν θα μου χρεώσει τους 3 πρώτους μήνες.

Ρώτησε βέβαια πριν από όλα αυτά αν συνεχίζω να ασκώ την διδασκαλία...

Τουρκία ρε φίλε . Παζάρι μέχρι και στο Lightroom...

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, journeyman77 said:

Ρώτησε βέβαια πριν από όλα αυτά αν συνεχίζω να ασκώ την διδασκαλία...

Professor από το La casa de papel

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ μου έκοψαν την πρόσβαση χθες και μου δημιούργησαν μεγάλο πρόβλημα στην ακαδημαϊκή μου πρόοδο στον Λίβανο, πώς θα παραδώσω εργασίες τώρα 😂

Πάντως είναι μπόμπα το PS με όλα τα καλούδια που το έχουν φορτώσει και ήδη αγόρασα την Ελληνική συνδρομή με 9€/μήνα. Και με το project που τελειώνω εντός του μηνός έχω βγάλει 3 φορές την ετήσια συνδρομή - το έχω λιώσει το photoshop οπότε χαλάλι, αξίζει.

Από το μεγάλο πακέτο του creative cloud θα μου λείψει το after effects και ειδικά η rotobrush που είναι μαγεία. Αλλά από την άλλη έχω τη magic mask του resolve που κάνει αντίστοιχη δουλειά οπότε δεν χαλιέμαι.

Α, και σε όσους κάνουν πιο ελαφριά χρήση και δεν έχει έρθει ακόμα mail, καλό είναι να κλείσετε τα δυο checkboxes 'ρουφιάνους' στις ρυθμίσεις του account σας. Πιθανότατα η Adobe παρακολουθεί την IP σας και το computer name πέρα από αυτά - αλλά δεν βλάπτει να τα απενεργοποιήσετε... 

cc.img.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μπάχαλο πάντως στην Adobe.

Έχω λογαριασμό από Τουρκία που έληγε Ιούλιο. Μπαίνω πριν 2 μέρες και πατάω ακύρωση για να δω τι επιλογές θα μου βγάλει. πχ όπως η Apple που σου λέει ότι επειδή το έχεις πληρωμένο μέχρι τότε θα μπορείς να το χρησιμοποιείς. Πάω να δω κάτι τέτοιο για να μην με χρεώσει τιμή Ελλάδος μιας και μένα μου είχε έρθει το γνωστό email για αλλαγή χώρας και ενώ είχα μιλήσει με το support τους μετά και μου είχαν πει ότι έγινα από λάθος του συστήματος

Μου ζητάει τον κωδικό μου για επιβεβαίωση και ΔΕΝ το βάζω. 

Εχθές βλέπω από την Revolut ότι έχουν μπλοκάρει την κάρτα μου γιατί έγινε προσπάθεια για χρέωση από την Adobe για 800,10!

Ξαναμπαίνω στο account μου και βλέπω ότι μου το ακύρωσαν τελικά και θα προχωρήσουν σε partial refund. Μιλάω με το support τους και μου το επιβεβαιώνουν. Μου ρωτάνε επίσης γιατί άλλαξα την χώρα μου σε Ελλάδα. Τους απαντάω ότι δεν έγινε από μένα και μετά τους τα χώνω και τους ρωτάω οκ ακυρώθηκε (ενώ δεν το επιβεβαίωσα) γιατί έγινε προσπάθεια για χρέωση ξανά ενώ εγώ δεν το έκανα ποτέ;;;

Κοκομπλόκο τότε. Μετά από λίγο μου λένε ότι πρέπει να έγινε κάποιο λάθος και εάν θέλω να συνεχίσω με το πλάνο μου από Τουρκία με 6 τον μήνα για όλο το πακέτο και για αυτό που έγινε θα μου δώσουν 4 μήνες δωρεάν για compensation μετά την πρώτη χρέωση το οποίο και έγινε

Γενικά προσέξτε λίγο μην φάτε κάποια χρέωση γιατί σίγουρα έχει μπει κάποιος αυτοματισμός από πίσω που για την ώρα δεν το γνωρίζει το support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που μπήκα τώρα λέει

LL 534,720/year

Next Payment on Jun, 22 2024

Βέβαια έως τώρα το χρησιμοποιώ σε mobile συσκευές, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 10:52 ΠΜ, mogsub είπε

Είναι μπάχαλο πάντως στην Adobe.

Έχω λογαριασμό από Τουρκία που έληγε Ιούλιο. Μπαίνω πριν 2 μέρες και πατάω ακύρωση για να δω τι επιλογές θα μου βγάλει. πχ όπως η Apple που σου λέει ότι επειδή το έχεις πληρωμένο μέχρι τότε θα μπορείς να το χρησιμοποιείς. Πάω να δω κάτι τέτοιο για να μην με χρεώσει τιμή Ελλάδος μιας και μένα μου είχε έρθει το γνωστό email για αλλαγή χώρας και ενώ είχα μιλήσει με το support τους μετά και μου είχαν πει ότι έγινα από λάθος του συστήματος

Μου ζητάει τον κωδικό μου για επιβεβαίωση και ΔΕΝ το βάζω. 

Εχθές βλέπω από την Revolut ότι έχουν μπλοκάρει την κάρτα μου γιατί έγινε προσπάθεια για χρέωση από την Adobe για 800,10!

Ξαναμπαίνω στο account μου και βλέπω ότι μου το ακύρωσαν τελικά και θα προχωρήσουν σε partial refund. Μιλάω με το support τους και μου το επιβεβαιώνουν. Μου ρωτάνε επίσης γιατί άλλαξα την χώρα μου σε Ελλάδα. Τους απαντάω ότι δεν έγινε από μένα και μετά τους τα χώνω και τους ρωτάω οκ ακυρώθηκε (ενώ δεν το επιβεβαίωσα) γιατί έγινε προσπάθεια για χρέωση ξανά ενώ εγώ δεν το έκανα ποτέ;;;

Κοκομπλόκο τότε. Μετά από λίγο μου λένε ότι πρέπει να έγινε κάποιο λάθος και εάν θέλω να συνεχίσω με το πλάνο μου από Τουρκία με 6 τον μήνα για όλο το πακέτο και για αυτό που έγινε θα μου δώσουν 4 μήνες δωρεάν για compensation μετά την πρώτη χρέωση το οποίο και έγινε

Γενικά προσέξτε λίγο μην φάτε κάποια χρέωση γιατί σίγουρα έχει μπει κάποιος αυτοματισμός από πίσω που για την ώρα δεν το γνωρίζει το support

Κοντός ψαλμός για μένα. 3 Μαρτίου που ξημερώνει είναι να ανανεωθεί το πακέτο που εχω, και ήδη άλλαξα πριν από λίγες μέρες την καρτα μου Ν26 σε Revolut με ξεχωριστή εικονική καρτα με περιορισμό χρήματων για να μην εχω καμία έκπληξη και εγώ.

Αν δω μα μου, έλεγα να πάω για νέο account. Σκέφτομαι λάθος; Γιατί δε βλέπω να συζητιέται.. Δε γίνεται να πατήσουμε sign out και να βάλουμε νέο λογαριασμό στο Adobe creative cloud;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν..

Εμένα πήγε να χρεωθεί η συνδρομή που έπρεπε, δηλαδή 765 Τούρκικες Λίρες, και προσπάθησε η Adobe 2 φορές να χρεώσει την κάρτα της Revolut και η τελευταία την απέρριψε ως πιθανή απάτη. Μου ήρθε μήνυμα και μπαίνοντας στην Revolut πάτησα πως εγώ πήγα να κάνω την συναλλαγή. Ο λογαριασμός μου ακόμα δεν χρεώθηκε, και στο account στη σελίδα της Adobe δείχνει πως η συνδρομή μου ισχύει έως του χρόνου 3 Μαρτίου 2025...

Θεωρώ πως μάλλον όταν πάει να γίνει η εκκαθάριση θα μου σταματήσουν την πρόσβαση.

Επίσης τον πρώτο χρόνο δίνουν έκπτωση τιμής, και είχα πληρώσει 604 λίρες, και αυτή πήγε στα 765 που είπα. Τώρα έλεγε πως του χρόνου θα χρεωθώ 1915,20 λίρες, και δεν καταλαβαίνω το λόγο. Πάτησα πάντως να γίνει cancel το plan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, Thodis είπε

επιλεγω το annual plan στην Τουρκία, βάζω revolut αλλά στην επικλογη της χώρας μολις βάζω Ελλάδα αλλάζει το ποσό...any ideas?

Screenshot 2024-03-23 at 16.43.31.png

VPN ίσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thodis είπε

με vpn το κανω....αλλα στα στοιχεια της revolut εχω χωρα ελλαδα και το τσιμπαει απο εκει το ατιμο

Δεν νομίζω....

Έχεις κάποιο δωρεάν να υποθέσω VPN ή συνδρομητικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...