Προς το περιεχόμενο

Adobe Creative Cloud Apps 100GB - 1 χρόνος 3,79€ με Revolut [ΤΕΛΟΣ]


boubaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Φαντάζομαι όλους μας γυρνάει εδώ μετά τα στοιχεία του σχολείου κτλ.

image.png

Ακριβώς. Μάλλον δεν προλάβαμε. Κι έλεγα να το κάνω μόλις το είδα αλλά ήμουν έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 337
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Όχι δεν είμαι με VPN. Δεν έχω άλλη συσκευή εκτός από κινητό και υπολογιστή. Οπότε θα προσπαθήσω σε λίγες ώρες πάλι. Ευχαριστώ για την βοήθειά σου πάντως.

Δώσε μια ενημέρωση αν θες...

Σε νέες δοκιμές, αν κάνεις.

 

16 λεπτά πριν, parapente_fan είπε

"A transaction can fail for a variety of reasons. Double check and make sure your payment information is entered correctly. If this issue persists, you may need to use a different payment method or contact your bank. "

Σε κόκκινο πλαίσιο. Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικές κάρτες.

Ας το λίγη ώρα και προσπάθησε πάλι.

 

8 λεπτά πριν, vyper είπε

μαλλον το εφτιαξαν, ουτε εμενα μου περναει την καρτα 

Δοκίμασε αργότερα.

 

6 λεπτά πριν, vasilis_g είπε

και εμενα τιποτα

Δοκίμασα  revolut/payzy σε δύο διαφορετικά κινητά και έναν υπολογιστή

Δοκίμασε αργότερα.

 

Θα κάνω νέο λογαριασμό και δοκιμή στις επόμενες ώρες και θα επιστρέψω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Εννοείται. Αν αλλάξει κάτι ενημερώνω άμεσα.

κι εγώ τα ίδια. προσπάθησα αλλά μάταια... ;( 

 

 

update: μόλις εντόπισα αυτό: 

 

image.png.bcfbbc32c9f75ccd463564d709f7734d.png

Επεξ/σία από vaga1um3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας άλλο λογαριασμό όντως με παλιά ή νέα κάρτα Revolut φέρνει σφάλμα μεθόδου πληρωμής.
Παρ όλο που διατηρεί το κόστος χρέωσης της υπηρεσίας.
 

IMG_6404.jpeg.671b4839f85717f9dfca8cf9bcd54c02.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, this.is.elia said:

Στα preferences --> technology previews έχει ένα checkbox 'Older GPU mode' που κάνει fallback σε dx11, συνεπώς θα έχεις επιτάχυνση ακόμα και στην 670.

Γενικά (και ειδικά) για ai, δεν κοιτάς κάρτες τύπου rx480. Μπορεί να έχει (οριακά) αρκετή μνήμη αλλά δίνει μια υποτυπώδη υποστήριξη για ai acceleration μέσω κάποιου wrapper για opencl.

Πρακτικά, κάποια πράγματα ίσως τα κάνει σχετικά πιο γρήγορα από τη cpu, κάποια δεν θα τα κάνει καθόλου (π.χ πολλά neural filters θα κολλάνε εντελώς ή θα σέρνονται σε μεγάλες εικόνες). Για ai θέλεις οπωσδήποτε cuda/tensor cores και αυτοί βρίσκονται μόνο σε nvidia κάρτες από rtx 2060 και άνω.

Thanks για την συμβουλη για τις καρτες! Θα το εχω κατά νου αν αγοράσω.

Πάντως δοκιμασα να αλλαξω αυτή τη ρύθμιση αλλα εξακολουθεί να 'σερνεται' και να βγάζει μήνυμα οτι ειναι ασύμβατος ο graphics processor λογω έλλειψης direct X feature level 12 (επειτα απο restart). Είναι η μερα με τη νύχτα σε σχέση με το cc 2021 που χρησιμοποιούσα μέχρι τωρα.

UPDATE: Ενεργοποίησα επίσης και τη ρύθμιση 'Deactivate Native Canvas' και τωρα λειτουργεί αρκετά πιο γρήγορα (περίπου όπως με το cc 2021) σε συνδυασμό με το 'older gpu mode' ! Πιστεύω θα με βοηθήσει να κανω λιγη υπομονή και να πάρω αργότερα την 2060 ή και μάλλον καλύτερο cpu.

Επεξ/σία από apple32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα του "δασκαλου" εχει ληξει απο χτες βραδυ.

Για δοκιμαστε οσοι θελετε την αντιστοιχη προσφορα του ιδιωτη (και για οσους δεν ηθελαν να το παιξουν δασκαλοι), στα ~9,45€ τον χρονο, παλι "τζαμπα" ειναι και πειτε μας αν παιζει ακομη αυτη >

No teacher Link

(εγω δεν δοκιμαζω παλι καρτα, ειμαι δασκαλος πλεον 😋
Αν δουλευει το λινκ, εννοειται, χτυπηστε την προσφορα οσο προλαβαινετε και αυτην)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kormos είπε

Όλες έχουν!

Αν θυμάμαι καλά στο στέλνει με SMS.

Έχεις δίκιο, μετά που μπήκα από υπολογιστή στο winbank το διάβασα και έκανα καινούρια γιατι αυτή ούτε θυμάμαι πότε την είχα φτιάξει. Δούλεψε κανονικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, nek4d said:

Η προσφορα του "δασκαλου" εχει ληξει απο χτες βραδυ.

Για δοκιμαστε οσοι θελετε την αντιστοιχη προσφορα του ιδιωτη (και για οσους δεν ηθελαν να το παιξουν δασκαλοι), στα ~9,45€ τον χρονο, παλι "τζαμπα" ειναι και πειτε μας αν παιζει ακομη αυτη >

No teacher Link

(εγω δεν δοκιμαζω παλι καρτα, ειμαι δασκαλος πλεον 😋
Αν δουλευει το λινκ, εννοειται, χτυπηστε την προσφορα οσο προλαβαινετε και αυτην)

Με chrome που δοκίμασα και την κανονική revolut πάλι τα ίδια. 

Βαριέμαι λίγο να κάνω δοκιμές με άλλες κάρτες και revolut αν δοκιμάσει κάποιος ας μας πει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχει τελειώσει το θέμα, το έκλεισαν, περιμένουμε να δούμε πότε θα μας κόψουν κι εμάς που προλάβαμε. Απίθανο το θεωρώ να συνεχίσουμε τόσες χιλιάδες κόσμου με 3,80 ευρώ έναν ολόκληρο χρόνο.

Η "προσφορά" έπαιξε σε πολλά site προσφορών του εξωτερικού, όχι μόνο στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

παιδιά έχει τελειώσει το θέμα, το έκλεισαν, περιμένουμε να δούμε πότε θα μας κόψουν κι εμάς που προλάβαμε. Απίθανο το θεωρώ να συνεχίσουμε τόσες χιλιάδες κόσμου με 3,80 ευρώ έναν ολόκληρο χρόνο.

Η "προσφορά" έπαιξε σε πολλά site προσφορών του εξωτερικού, όχι μόνο στην Ελλάδα.

Ε ναι, ειπαμε, ξερουν τι γινεται, ξαφνικα ανακαλυψαν απειροι νεοι Λιβανεζοι δασκαλοι την adobe, κυριολεκτικα χιλιαδες μεσα σε λιγες ωρες, εξ'ου και το ερωτημα γιατι το αφησαν τοσο.
Ενας φιλος μου ειπε οτι ισως ευθυνεται ο εμφυλιος που ειχαν/εχουν(?) εκει...
Ισως ζητησουν επιβεβαιωση ιδιοτητας μεσα στον χρονο, ισως οχι, ισως ακυρωσουν μαζικα, ισως τα αφησουν ενα χρονο και του χρονουν ζητησουν οπως τωρα πληρωμη με Λιβανεζικη καρτα, ολα παιζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...