Προς το περιεχόμενο

Βαλίτσα Xiaomi 60€


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έψαχνα για βαλίτσα στις διακοπές και βρήκα πολύ ενδιαφέρον το παρακάτω:
https://www.mistore-greece.gr/Products/Accessories/Lifestyle/xiaomi-luggage-classic-20-(black).aspx

Σκρούτζ και bestprice παίζει από 70€ και πάνω ανάλογα το χρώμα της βαλίτσας.
Σε ένα πρόχειρο search, είδα ότι δεν έχει παίξει ξανά σε τέτοια τιμή.

Προσπάθησα να βρω reviews ή κάτι για να καταλάβω τι λεπτομέρεια και πως είναι. Βρήκα το παρακάτω βίντεο.
Με εντυπωσίασε που χωρίζει και τα 2 μέρη με φερμουαρ. Βοηθάει αρκετά για να μην μπλέκονται πράγματα.
Εάν την έχει κάποιος, θα βοηθήσει η άποψη του.

https://www.youtube.com/watch?v=EGIR0kxOaR8

 

Επεξ/σία από skrpl
  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Βαλίτσα Xiaomi 59€
  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.e-jumbo.gr/valitses-eidi-taxidiou-tsantes/valitses-trolei-taxidiou-sklires/valitses-trolei-ble/valitsa-trolei-taxidiou-ble-36lt_1401596/

Υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος την 2,5 φορές ακριβότερη ζιαομι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giorginho είπε

Υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος την 2,5 φορές ακριβότερη ζιαομι? 

Αυτό δεν το ξέρει κανείς!

Αν π.χ στο πρώτο ταξίδι σπάσουν τα ροδάκια και σκιστεί το φερμουάρ της jumbo, τότε ναι υπάρχει λόγος.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι της jumbo φαίνονται και μικρότερα σε διάμετρο, αλλά και σε βάθος οπότε πλακάκια, εγκοπές κτλ θα βρίσκει. Έχει τύχει να χαλάσω κιόλας ροδάκι επειδή πιάστηκε μέσα σε εγκοπή η ρόδα και συνέχισα να περπατάω 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexzzz είπε

Βάρος δεν λέει πουθενά, μόνο χωρητικότητα, ξέρει κανείς; 

To βάρος της είναι 3,3kg όσο το έψαξα 

Xiaomi Luggage Classic 20"丨Xiaomi UK丨Mi.com - Xiaomi UK

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, υπαρχουν και σε super market ΑΒ βαλιτσες 20" και 24" νομιζω 29€ και 39€ αντιστοιχα.

Προσωπικα εχω παρει την 20αρα και ειμαι ευχαριστημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βαλίτσα είναι ότι καλύτερο. Την δοκίμασα και την τσίμπησα. Είναι πολύ ελαφριά, ανθεκτική και μέσα έχει θήκες για τακτοποίηση. Έχει το κλασικό μίνιμαλ κόψιμο των προϊόντων Xiaomi, καμία σχέση με τζάμπο κλπ ποιοτικά. Στα 59 ευρώ δε το συζητάς και πολύ

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, giorginho είπε

https://www.e-jumbo.gr/valitses-eidi-taxidiou-tsantes/valitses-trolei-taxidiou-sklires/valitses-trolei-ble/valitsa-trolei-taxidiou-ble-36lt_1401596/

Υπάρχει λόγος να προτιμήσει κάποιος την 2,5 φορές ακριβότερη ζιαομι? 

Είναι δυνατόν; jumbo; Αλήθεια; Έχει και στην λαϊκή με 10€...

16 λεπτά πριν, caotonic είπε

Καλησπερα, υπαρχουν και σε super market ΑΒ βαλιτσες 20" και 24" νομιζω 29€ και 39€ αντιστοιχα.

Προσωπικα εχω παρει την 20αρα και ειμαι ευχαριστημενος.

Καλουτσικες μεν, αλλά όλες αυτές βγάζουν πρόβλημα στα ροδάκια.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, skrpl said:

Με εντυπωσίασε που χωρίζει και τα 2 μέρη με φερμουαρ. Βοηθάει αρκετά για να μην μπλέκονται πράγματα.

Αν είναι και σε διαστάσεις αποσκευής καμπίνας (αεροπλανου), τότε η τιμή είναι πολύ καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PaNtErAz είπε

Είναι δυνατόν; jumbo; Αλήθεια; Έχει και στην λαϊκή με 10€...

Μην λέτε ότι σας κατέβει. Αξιοπρεπέστατη είναι για τα λεφτά της η Jumbo. Τα τελευταία 4 χρονια που την εχω εχει πάει τουλάχιστον 15 ταξιδια με πολυυυυ περπατημα σε πλακοστρωτο, σηκωμα με βαρος απο τη μεγαλη λαβη, στερεωμα τσαντας στη λαβη με 2 λαπτοπ μεσα και ειναι ακόμα αψογη(αγορασμενη και απο φιλους). Τα 10 ευρω της λαικης ειναι Ο πατος και ειναι για 1-2 ταξιδια. Αν ειναι να δωσεις 60+ ευρω για χειραποσκευη ας παρεις απο εταιρια καταστευης τσαντων και οχι σκουπιδο xiaomi που μονο βενταλια για γιαγιαδες δεν κυκλοφορει.

Σημειωτεον, την ειχα παρει "εκτακτα" γιατι την ηθελα τελευταια στιγμη ωστε να αγοραζα κατι καλυτερο αργοτερα και αποδειχθηκε ανωτερη των περιστασεων.

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ideal09 είπε

Μην λέτε ότι σας κατέβει. Αξιοπρεπέστατη είναι για τα λεφτά της η Jumbo. Τα τελευταία 4 χρονια που την εχω εχει πάει τουλάχιστον 15 ταξιδια με πολυυυυ περπατημα σε πλακοστρωτο, σηκωμα με βαρος απο τη μεγαλη λαβη, στερεωμα τσαντας στη λαβη με 2 λαπτοπ μεσα και ειναι ακόμα αψογη(αγορασμενη και απο φιλους). Τα 10 ευρω της λαικης ειναι Ο πατος και ειναι για 1-2 ταξιδια. Αν ειναι να δωσεις 60+ ευρω για χειραποσκευη ας παρεις απο εταιρια καταστευης τσαντων και οχι σκουπιδο xiaomi που μονο βενταλια για γιαγιαδες δεν κυκλοφορει.

Ότι ναναι. Ότι απαιτήσεις έχει ο καθένας. Δες την από κοντά και μιλάμε. Έχω μανία με τις τσάντες και είναι παρόμοια με delsey που έχω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω τη συγκεκριμένη και μπορώ να πω ότι σε μερικα σημεια ειδικά ροδάκια και φερμουάρ είναι πολύ καλύτερη από μία  που έχω american turister. Υψηλής ποιότητας θα έλεγα και το πλαστικό κελυφος είναι ABS δεν σπάει εύκολα και είναι και ελαφρύ (νομιζω ετσι το λενε). Η συγκεκριμένη Η βαλίτσα δεν μπορεί να συγκριθεί με Jumbo και λοιπά η ποιότητα που έχουν τα ροδάκια συναντάς σε πολύ καλές βαλίτσες και πολυ ακριβοτερες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, skrpl είπε

To βάρος της είναι 3,3kg όσο το έψαξα 

Xiaomi Luggage Classic 20"丨Xiaomi UK丨Mi.com - Xiaomi UK

3.3 γραφει και η κουτα στην αρχη του βιντεο που εχει βαλει ο TS. Αλλα μου φαινεται πολυ το 3.3Kgr για μια βαλιτσα καμπινας και φυσικα αρνητικο για το συνολικο βαρος της βαλιτσας (πολυ γρηγορα θα πιασει τα ορια βαρους των αεροπορικων), ενας απο οσους λενε οτι την εχουν ας την ζυγισει αδεια για να ξερετε ποσο ειναι πραγματικα το βαρος της.

 

Τελος η τιμη ειναι 59.90 και οχι 59 που λεει ο τιτλος, ετσι βαζω το στρογγυλο 60. Δωρεαν μεταφορικα γραφει.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...