Προς το περιεχόμενο

Βαλίτσα Xiaomi 60€


skrpl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, fagoura είπε

Δεν υπαρχει κανονας οτι αυτο συμβαινει σε ολους η θα ξανασυμβει σε σας.

Οτι και οποτε θελουν κανουν.

Ναι αλλα δεν ξέρεις πότε θα σου κάτσει. Μια φορά πχ μου ειχαν κανει μανούρα για ένα κιλό. Χειραποακευη δεν μου έχει τύχει να μου ζυγισουν αλλά κοιτάνε πολύ πλέον εάν κάποιος πάει να περάσει που δεν έχει priority και έχει αποσκευές. Και εκεί χρεώνουν άγρια πλέον. Έχω δει πολλές φορές να κάνουν μανούρα για να μην πληρώσουν αλλα και να περνάνε κάτι τεράστια σακίδια που σίγουρα δεν μπαινουν σε καμπινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ταξιδεύω συχνά και η αλήθεια είναι η Aegean σπάνια ζυγίζει. Όταν ζυγίζει όμως είναι σχετικά ελαστικοί. Δεν κοιτάνε τόσο το μέγεθος όσο το βάρος και όταν το όριο είναι 8 κιλά αν έχεις 9 δεν σου λένε τπτ. Αν έχει 12 ναι έχεις θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/7/2023 στις 3:05 ΜΜ, matrixxx είπε

3.3 γραφει και η κουτα στην αρχη του βιντεο που εχει βαλει ο TS. Αλλα μου φαινεται πολυ το 3.3Kgr για μια βαλιτσα καμπινας και φυσικα αρνητικο για το συνολικο βαρος της βαλιτσας (πολυ γρηγορα θα πιασει τα ορια βαρους των αεροπορικων), ενας απο οσους λενε οτι την εχουν ας την ζυγισει αδεια για να ξερετε ποσο ειναι πραγματικα το βαρος της.

 

Τελος η τιμη ειναι 59.90 και οχι 59 που λεει ο τιτλος, ετσι βαζω το στρογγυλο 60. Δωρεαν μεταφορικα γραφει.

20230708-063946.jpg

 

Την εχω 3,5 χρόνια αγορασμένη 50 € απο e-shop.gr , εχω κανει πάνω απο 50 ταξίδια σε αυτο το διαστημα και ολες τις φορες την διαδρομή τερμιναλ <-> μακρας διαρκειας. Δεν εχει καταλαβει τιποτα απολυτος. 

Σε σύγκριση με την American Tourister Air Move (αγορασμενη στα 90€) την προτιμώ και ας ειναι 850gr βαρύτερη

(1 φορά μόνο μου εχει ζυγίσει η aegean προς Ροδο.) 

Επεξ/σία από laserjesus
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πάρει 2 βαλίτσες (διαφορετικά μεγέθη, όχι καμπίνας), από το playbags στη Θεσσαλονίκη (έχουν και site) και έχουν βγει καλές για τα λεφτά τους (τις δικές τους από πολυπροπυλένιο).

Αλλά κι η xiaomi σ' αυτά τα λεφτά, κομπλέ φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση γιατι δεν γνωριζω. τι διαφορά εχει απο αυτη εδώ που περναει και απο ολες τις αεροπορικες εταιριες;
 

https://www.skroutz.gr/s/40056160/Cardinal-2012-Βαλίτσα-Καμπίνας-με-ύψος-50cm-σε-Μαύρο-χρώμα.html?product_id=139856467&sponsored=listing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TwiSt3RGr είπε

Ερωτηση γιατι δεν γνωριζω. τι διαφορά εχει απο αυτη εδώ που περναει και απο ολες τις αεροπορικες εταιριες;
https://www.skroutz.gr/s/40056160/Cardinal-2012-Βαλίτσα-Καμπίνας-με-ύψος-50cm-σε-Μαύρο-χρώμα.html?product_id=139856467&sponsored=listing

Επωνυμη vs noname με οτι συνεπαγεται αυτο, παρολο που οι cardinal πωλουνται πολλα χρονια εδω.

Αν παρατηρησεις βεβαια, πουθενα δεν αναγραφεται το βαρος της, ουτε σε περιγραφη, ουτε σε χαρακτηριστικα, ουτε καποιος απο τους 13 αγοραστες τολμαει να γραψει τι αγορασε στα reviews η στην μοναδικη σχετικη απλη ερωτηση..., τυχαιο? δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι πάρα πολύ έμπειρος ταξίδια και κάνω πάνω από 10 ταξίδια το χρόνο σας λέω ότι πρέπει να αγοράζετε βαλίτσες 55 45 20 με επέκταση στο 25

 

Αυτό θα σας βγάλει ασπροπρόσωπους στις περισσότερες εταιρείες αν είναι οι φθηνές, ryanair δεν την ανοίγετε αν είναι ακριβές εταιρείες ανοίγετε το φερμουάρ και βάζετε επιπλέον πράγματα. Τα τέσσερα ροδάκια θα σας αφαιρέσουν 7 με 8 λίτρα από τη βαλίτσα κάντε τις πράξεις μόνοι σας. Συμφωνώ ότι βολεύει το θέμα είναι πόσα πράγματα έχετε να βόλεψετε. 

 

 

Σίγουρα η επέκταση θα σας βγάλει κιλά.... επιπλέον

 

Τα 8 είναι δύσκολο 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοπόρα έναν 35 λίτρο σάκο polo δέκα χρόνια έχω και ποτέ δεν είχα πρόβλημα . Κ φυσικά δεν έχει βάρος δεν μου τον έλεγξαν ποτέ με καμία εταιρεία είτε Ryanair είτε etihad . Όσο φουσκωμένη και να ήταν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο προσωπικη εμπειρια στα ετησια ταξιδια προς Αυστραλια τα τελευταια 45 χρονια εχω την American Tourister αν τη πετυχει καποιος σε εκπτωσεις απο τα καλυτερα και ελαφρυτερα 2 -2.5 η βαλιτσα καμπινας αναλογα με το μεγεθος.. 

παλιοτερα ειχα με αποβαρο 3-5 κιλα ..απαραδεκτο αποβαρο  

το κυριωτερο εχει ανταλλακτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, coyote2 said:

Επειδή είμαι πάρα πολύ έμπειρος ταξίδια και κάνω πάνω από 10 ταξίδια το χρόνο σας λέω ότι πρέπει να αγοράζετε βαλίτσες 55 45 20 με επέκταση στο 25

Αυτό θα σας βγάλει ασπροπρόσωπους στις περισσότερες εταιρείες αν είναι οι φθηνές, ryanair δεν την ανοίγετε αν είναι ακριβές εταιρείες ανοίγετε το φερμουάρ και βάζετε επιπλέον πράγματα. Τα τέσσερα ροδάκια θα σας αφαιρέσουν 7 με 8 λίτρα από τη βαλίτσα κάντε τις πράξεις μόνοι σας. Συμφωνώ ότι βολεύει το θέμα είναι πόσα πράγματα έχετε να βόλεψετε. 

Σίγουρα η επέκταση θα σας βγάλει κιλά.... επιπλέον

Τα 8 είναι δύσκολο

Καποια συγκεκριμενη προταση? Καναδυο μοντελα πχ?
(με ροδες παρακαλω, δεν παω 'πουθενα' χωρις ροδες, ασυζητητι απο εμπειρια κ λογω μεσης/πλατης.
Fun fact: στα ταξιδια με φιλη που χρησιμοποιει αγαπημενο της σακιδιο πλατης, την λυπαμαι πχ στα μεγαλα αεροδρομια και πανω στην δικη μου μικρη με τις ροδες καταληγει και αυτο :-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σεβασμό σε όλη την ομάδα, αλλά προσοχή στις συμβουλές ότι κάποιες αεροπορικές σπάνια ζυγίζουν. Ταξιδεύω και εγώ πολύ και μπορώ να σας πω πως μπορεί να τύχει, μπορεί και όχι. Στατιστικά θα πέσεις σίγουρα σε αυστηρές περιπτώσεις και εσύ θα πληρώσεις κανονικά, και τα χρήματα δεν είναι λίγα, χώρια το άγχος. Οπότε γνώμη μου, ξεκινάμε πάντα να είμαστε όσο γίνεται πιο σίγουροι για τον όγκο και το μέγεθος για να απολαύσουμε και χωρίς άγχος το ταξίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, coyote2 said:

Επειδή είμαι πάρα πολύ έμπειρος ταξίδια και κάνω πάνω από 10 ταξίδια το χρόνο σας λέω ότι πρέπει να αγοράζετε βαλίτσες 55 45 20 με επέκταση στο 25

 

Αυτό θα σας βγάλει ασπροπρόσωπους στις περισσότερες εταιρείες αν είναι οι φθηνές, ryanair δεν την ανοίγετε αν είναι ακριβές εταιρείες ανοίγετε το φερμουάρ και βάζετε επιπλέον πράγματα. Τα τέσσερα ροδάκια θα σας αφαιρέσουν 7 με 8 λίτρα από τη βαλίτσα κάντε τις πράξεις μόνοι σας. Συμφωνώ ότι βολεύει το θέμα είναι πόσα πράγματα έχετε να βόλεψετε. 

 

 

Σίγουρα η επέκταση θα σας βγάλει κιλά.... επιπλέον

 

Τα 8 είναι δύσκολο 

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις κάποιο link από τέτοια βαλίτσα; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...