Προς το περιεχόμενο

Νέες ταυτότητες από Σεπτέμβριο


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, Jimys2008 said:

Μονο σε εμενα δεν εμφανίζει καμία διαθέσιμη ημ/νια;; Νοτια Προάστια.

Το πρωί υπήρχανε κάποια διαθέσιμα,  πλέον όπου έχω διαβάσει δεν υπάρχει τίποτα

Just now, DownUNDERground said:

Μόνο σ' εσένα και όσους μένουν σε όλη την Αθήνα.😛

Και στην Ελλάδα θα έλεγα,  αλλά θα πω σίγουρα Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Jimys2008 είπε

Μονο σε εμενα δεν εμφανίζει καμία διαθέσιμη ημ/νια;; Νοτια Προάστια.

Μυρίζομαι.... τρελή δουλειά για τα αστυνομικά όργανα....

 

Θα κλείσουν να υποδεχτούν σε χρονοβόρες και όχι εύκολες διαδικασίες... φωτογραφίες παράβολα κλπ κλπ 8 μύρια πολίτες το επόμενο χρονικό διάστημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, PedroG said:

Μυρίζομαι.... τρελή δουλειά για τα αστυνομικά όργανα....

 

Θα κλείσουν να υποδεχτούν σε χρονοβόρες και όχι εύκολες διαδικασίες... φωτογραφίες παράβολα κλπ κλπ 8 μύρια πολίτες το επόμενο χρονικό διάστημα...

Τρελή δουλειά πιστεύω θα είχαν αν ίσχυε το παλιό σύστημα, δλδ χωρίς ραντεβού που θα πήγαιναν όλοι μαζί και θα γινόταν το αδιαχώρητο, τώρα θα εξυπηρετούν με ραντεβού συγκεκριμένο αριθμό πολιτών κάθε ημέρα χωρίς πίεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τρελή δουλειά πιστεύω θα είχαν αν ίσχυε το παλιό σύστημα, δλδ χωρίς ραντεβού που θα πήγαιναν όλοι μαζί και θα γινόταν το αδιαχώρητο, τώρα θα εξυπηρετούν με ραντεβού συγκεκριμένο αριθμό πολιτών κάθε ημέρα χωρίς πίεση.

Σε 14 λεπτά κλείσανε όλα τα ραντεβού στην περιοχή μου για δύο μήνες ...20:30 άνοιξε το σύστημα 20:36 έκλεισα εγώ στις 20:44 δεν υπήρχε διαθέσιμο ραντεβού..

 

Σε πόσα χρόνια λες να αλλάξουν ταυτότητα οι 10 μύρια Έλληνες; δε σου βάζω για ανανεώσεις λόγω κλοπής απώλειας κλπ κλπ αλλά τέτοια θέματα που θα προκύψουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, PedroG said:

Σε 14 λεπτά κλείσανε όλα τα ραντεβού στην περιοχή μου για δύο μήνες ...20:30 άνοιξε το σύστημα 20:36 έκλεισα εγώ στις 20:44 δεν υπήρχε διαθέσιμο ραντεβού..

 

Σε πόσα χρόνια λες να αλλάξουν ταυτότητα οι 10 μύρια Έλληνες; δε σου βάζω για ανανεώσεις λόγω κλοπής απώλειας κλπ κλπ αλλά τέτοια θέματα που θα προκύψουν 

λογικά θα έχουν και περιφερειακά τμήματα για τη δουλεια

 

όταν θα αλλάξουμε όλοι ταυτότητες δεν θα χρειάζονται θα χρησιμοποιούμε το δακτυλικό αποτύπωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, PedroG said:

Σε 14 λεπτά κλείσανε όλα τα ραντεβού στην περιοχή μου για δύο μήνες ...20:30 άνοιξε το σύστημα 20:36 έκλεισα εγώ στις 20:44 δεν υπήρχε διαθέσιμο ραντεβού..

 

Σε πόσα χρόνια λες να αλλάξουν ταυτότητα οι 10 μύρια Έλληνες; δε σου βάζω για ανανεώσεις λόγω κλοπής απώλειας κλπ κλπ αλλά τέτοια θέματα που θα προκύψουν 

Ε ναι, λογικό είναι που έκλεισαν αμέσως γιατί ήταν πάρα πολύς ο κόσμος που προσπαθούσε και πολύ λίγα τα διαθέσιμα ραντεβού για δύο μήνες.

Κατά τα άλλα 10+ μύρια κατοικούν εδώ, όμως δεν έχουν όλοι ελληνικές ταυτότητες, ούτε όλοι όσοι έχουν θα τις αλλάξουν μέσα σε δύο χρόνια. Φαντάζομαι όμως πως αν ο ρυθμός είναι αργός να βάλουν κιάλλα όργανα να κάνουν αυτή τη δουλειά όπως και να δημιουργήσουν κιάλλα τμήματα ταυτοτήτων.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θασε ενημέρωσω σύντομα για την διαδικασία αλλαγής. Η αλήθεια είναι ότι η ταυτότητα μου έχει δημιουργησει τρεις φορές προβλήματα σε ταξιδι εξωτερικό σε αεροπλάνο έλεγχο και είναι τα γράμματα της οριακά. Ούτε εγώ διαβάζω κάποια στοιχεία της

Από την άλλη θέλω να πω ότι πλέον ΠΟΥΘΕΝΆ δεν επιδεικνύεται η χρησιμοποιείται... ελάχιστες φορές εντός συνόρων...έχει επικρατήσει τον ΑΦΜ και το ΑΜΚΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alan2 είπε

Η νέα ταυτότητα έχει αριθμό ταυτότητας ? Τον αριθμό αυτό ακόμα τον χρησιμοποιούμε για αιτήσεις και υπεύθυνες δηλώσεις.

Φυσικά και έχει αριθμό επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...