Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/8/2023 στις 6:38 ΜΜ, ZoReN είπε

Μπορεί να μην το αλλάξουν αυτό γιατί στην ουσία είναι ένα προφίλ το οποίο έρχεται μόνο του με κάθε λογαριασμό που κάνεις και στην ουσία δεν το πληρώνεις. Μάλλον θα συνεχίσεις να έχεις πρόσβαση σε αυτό ανεξαρτήτου συσκευής 

...είχα αμφιβολίες και το ξανά τσέκαρα. Αν δεν αλλάξεις προφίλ σε αφήνει κανονικά, άσχετα αν είναι παιδικό η κανονικό. Δείτε το κι εσείς....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαφνικά εμφανίζεται μαύρο θέμα στο προφίλ "Παιδικά", ενώ τα άλλα δύο προφίλ παίζουν κανονικά. Τι μπορεί να συμβαίνει; όλα φαίνονται νορμάλ. Έτυχε σε κανέναν άλλο κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως μην το ματιάσω σε μένα ως τώρα σε Apple TV δε μου έχει βγάλει μήνυμα για τους άλλους που μοιράζονται το λογαριασμό μου. υποθετω θεμα χρονου ειναι βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την μετοχή να κατρακυλά μάλλον θα έχουμε εξελίξεις και πολύ σύντομα. 

Τελικά γύρισε μπούμερανγκ, πολλές νέες συνδρομές από την χωρα του θειου και του μαραντονα με πολύ χαμηλότερο κόστος .

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που έκανε συνδρομή στον θείο πρόσφατα, για 1 μήνα δεν έπαιζε χωρίς VPN στην Ελλάδα.

Μόλις πέρασε ο μήνας, παίζει κανονικά παντού, χωρίς VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω. Οκ είμαστε 2~3 με την ίδια συνδρομή. Ενημερώνουμε το σπίτι συνέχεια. 

Έχει κάνει κανείς το ίδιο και τελικά να του κλείδωσε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/9/2023 στις 1:06 ΠΜ, teachertza είπε

Βρήκαμε τελικά κάποια λύση η κόβεται έτσι απλά ο οποίος διαμοιρασμός;

Φίλε δεν υπάρχει τρόπος και μη περιμένεις να υπάρξει.

Δεν μπορεί να υπάρξει αν δεν το θέλει το ίδιο το Netflix.

Κάποια πράγματα απλά δεν "σπάνε", δεν γίνεται, δεν είναι φάση να βάλω adblocker στο YouTube να παρακάμψω τις διαφημίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1.αν κοιτάει το Mac address τ ρουτερ για να ορίσει το βασικο σπίτι.. Τοτε αρκετά ρουτερ/extender ή ethernet hub σε αφήνουν να κάνεις clone /spoof την Mac οπότε βάζεις ίδια με του "σπιτιου" π θες 

2. Αν θέλει απλα επιβεβαίωση χ ψηφιων με email  γ τα εκτός σπιτιού...δίνεις ενα  κοινό ιμειλ κ έχουν αμεση πρόσβαση όλοι 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kage είπε

1.αν κοιτάει το Mac address τ ρουτερ για να ορίσει το βασικο σπίτι.. Τοτε αρκετά ρουτερ/extender ή ethernet hub σε αφήνουν να κάνεις clone /spoof την Mac οπότε βάζεις ίδια με του "σπιτιου" π θες 

2. Αν θέλει απλα επιβεβαίωση χ ψηφιων με email  γ τα εκτός σπιτιού...δίνεις ενα  κοινό ιμειλ κ έχουν αμεση πρόσβαση όλοι 

Για το 1 δεν ξέρω τι παίζει. Αν θέλεις δώσε λίγες πληροφορίες.

Για το 2 το ερώτημα είναι πόσες φορές μπορείς να το κάνεις? Δεν αναφέρεται προφανώς κάτι από το Netflix, αλλά αν βλέπει επί μήνες ένα προφίλ σε άλλη IP μόνιμα και συνεχίζει να παίζει μέσω επαλήθευσης με μειλ, δεν παίζει στο μέλλον να μπλοκάρει αυτό το προφίλ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/10/2023 στις 6:10 ΜΜ, ZoReN είπε

Δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα εκεί

Έκανα πριν 3 μέρες σύνδεση με τη γείτονα μέσω vpn η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά αλλά όταν έβαλα τα στοιχεία στην τηλεόραση μου λέει ότι δε μπορεί να ο λογαριασμός αυτός να χρηριμοποιηθεί σε αυτή την τοποθεσία. Καπάκι το δοκίμασα στο laptop (με vpn) και δούλεψε. 
Δεν έχω τρόπο να δηλώσω houshold κάπως ώστε να του πω ότι είμαι σε διακοπές κλπ γιατί από laptop δε μπορείς να δηλώσεις household μόνο από τηλεόραση διάβασα...

Τι γίνεται; Το ξεχνάμε; Μόνο με VPN μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Geo_C said:

Έκανα πριν 3 μέρες σύνδεση με τη γείτονα μέσω vpn η οποία ολοκληρώθηκε κανονικά αλλά όταν έβαλα τα στοιχεία στην τηλεόραση μου λέει ότι δε μπορεί να ο λογαριασμός αυτός να χρηριμοποιηθεί σε αυτή την τοποθεσία. Καπάκι το δοκίμασα στο laptop (με vpn) και δούλεψε. 
Δεν έχω τρόπο να δηλώσω houshold κάπως ώστε να του πω ότι είμαι σε διακοπές κλπ γιατί από laptop δε μπορείς να δηλώσεις household μόνο από τηλεόραση διάβασα...

Τι γίνεται; Το ξεχνάμε; Μόνο με VPN μόνο;

Το  houshold δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα στον γείτονα. Οπότε από πουθενά δε μπορείς να δηλώσεις ότι είσαι σε διακοπές. Δοκίμασε να μπεις με VPN από την τηλεόραση αν αυτό είναι εφικτό. Κάπου διάβασα ότι για τον πρώτο μήνα έχεις θέμα από εκεί και μετά στο ξεκλειδώνουν και μπαίνει κανονικά. Δεν ξέρω αν ισχύει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Το  houshold δεν έχει εφαρμοστεί ακόμα στον γείτονα. Οπότε από πουθενά δε μπορείς να δηλώσεις ότι είσαι σε διακοπές. Δοκίμασε να μπεις με VPN από την τηλεόραση αν αυτό είναι εφικτό. Κάπου διάβασα ότι για τον πρώτο μήνα έχεις θέμα από εκεί και μετά στο ξεκλειδώνουν και μπαίνει κανονικά. Δεν ξέρω αν ισχύει  

Θα προσπαθήσω να κάνω hotspot το κινητό και να βάλω το VPN και μετά να συνδέσω την τηλεόραση να δω αν θα παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...