Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, ZoReN είπε

Αν ισχύει αυτό δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Προς το παρών δεν κάνω κανένα πείραμα 

Ναι αφού προς το παρόν δουλεύει κομπλέ , το αφήνουμε έτσι και περιμένουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοφτε το οι περισσότεροι να τελειώνουμε.. Κοροϊδία σκέτη εχει καταντήσει. Απο συνήθεια το πληρώναμε οι περισσότεροι, ετσι για να υπάρχει, να μπορούμε να δούμε καμιά φορά.  Ζήτημα να είδα 2 φορες τον προηγ μηνα. Αλλο να πληρώνεις 3.5€ ετσι για να υπάρχει όμως, και αλλο 14. Ειδικά που 4Κ έχει μόνο το ακριβό πακέτο.  Εγω όπως έλεγα και παλια, φυσικά και το έκοψα ηδη. Αν το κανανε οι περισσότεροι αυτό, θα βλέπαμε πόσο θα κραταγε αυτή η πολιτική. Δυστυχώς είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.  Εντωμεταξυ η νετφλιξ μετράει συνδρομές και διαφημίζει οτι το μέτρο είναι επιτυχημένο γιατί αυξάνονται.. Εγω 2 συνδρομητές ηξερα. Και οι 2 είχανε το ακριβό πακέτο.  Ναι βλέπανε 3-4 απ τον καθένα. Το κόψανε το ακριβό και οι 2 και βαλανε το φτηνό με τα 8€. Οι υπόλοιποι δεν βάλανε κανενας συνδρομή. Αποτέλεσμα : οι συνδρομητές του νετφλιξ ΔΕΝ μειώθηκανε. 2 ηταν, 2 παραμένουν. Τα εσοδα μειώθηκαν όμως καθως 2x14 γίνανε 2χ8. Μπορεί να βάλει κάποιος απ τους υπόλοιπους και να φαίνονται αυξημένοι οι συνδρομητές. Τη φτηνη πάντα.. Και ενας ακόμα να βάλει θα γίνουν 3χ8=24, αύξηση 33% στους συνδρομητές, μείωση στα εσοδα καθώς και παλι λιγότερα απο 2χ14=28 θα είναι.. Κάποιοι μπορεί να βαρεθούν να πληρώνουν 8€ για ανάλυση της πλάκας και περιεχόμενο επίσης. Γενικά και θετικά για το νετφλιξ να πάνε ολα, οι συνδρομητές δεν θα είναι σταθεροί και θα μπορούν να μειωθούν δραματικά ανα πάσα στιγμή. Δεν μου φαίνεται και πολύ σταθερή / έξυπνη αυτή η κατάσταση, αλλά πολιτική να αρπάξουμε οτι περισσότερο μπορούμε τώρα και έχει ο θεός.. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, oldnew είπε

Κοφτε το οι περισσότεροι να τελειώνουμε.. Κοροϊδία σκέτη εχει καταντήσει. Απο συνήθεια το πληρώναμε οι περισσότεροι, ετσι για να υπάρχει, να μπορούμε να δούμε καμιά φορά.  Ζήτημα να είδα 2 φορες τον προηγ μηνα. Αλλο να πληρώνεις 3.5€ ετσι για να υπάρχει όμως, και αλλο 14. Ειδικά που 4Κ έχει μόνο το ακριβό πακέτο.  Εγω όπως έλεγα και παλια, φυσικά και το έκοψα ηδη. Αν το κανανε οι περισσότεροι αυτό, θα βλέπαμε πόσο θα κραταγε αυτή η πολιτική. Δυστυχώς είμαστε άξιοι τις μοίρας μας.  Εντωμεταξυ η νετφλιξ μετράει συνδρομές και διαφημίζει οτι το μέτρο είναι επιτυχημένο γιατί αυξάνονται.. Εγω 2 συνδρομητές ηξερα. Και οι 2 είχανε το ακριβό πακέτο.  Ναι βλέπανε 3-4 απ τον καθένα. Το κόψανε το ακριβό και οι 2 και βαλανε το φτηνό με τα 8€. Οι υπόλοιποι δεν βάλανε κανενας συνδρομή. Αποτέλεσμα : οι συνδρομητές του νετφλιξ ΔΕΝ μειώθηκανε. 2 ηταν, 2 παραμένουν. Τα εσοδα μειώθηκαν όμως καθως 2x14 γίνανε 2χ8. Μπορεί να βάλει κάποιος απ τους υπόλοιπους και να φαίνονται αυξημένοι οι συνδρομητές. Τη φτηνη πάντα.. Και ενας ακόμα να βάλει θα γίνουν 3χ8=24, αύξηση 33% στους συνδρομητές, μείωση στα εσοδα καθώς και παλι λιγότερα απο 2χ14=28 θα είναι.. Κάποιοι μπορεί να βαρεθούν να πληρώνουν 8€ για ανάλυση της πλάκας και περιεχόμενο επίσης. Γενικά και θετικά για το νετφλιξ να πάνε ολα, οι συνδρομητές δεν θα είναι σταθεροί και θα μπορούν να μειωθούν δραματικά ανα πάσα στιγμή. Δεν μου φαίνεται και πολύ σταθερή / έξυπνη αυτή η κατάσταση, αλλά πολιτική να αρπάξουμε οτι περισσότερο μπορούμε τώρα και έχει ο θεός.. 

Φοβερό το στατισικό που αναφέρεις για τους 2 συνδρομητές. Σίγουρα θα ξέρεις κάτι παραπάμω απ'ο το Netflix για το πως πάει η οικονομία του και αν έχει όντως αύξηση στους συνδδρομητές και τα έσοδά του. Όσοι θέλετε να το κόψετε κόψτε το.Δεν αποσκοπούν κάπου τα σχόλια τύπου μα ποίος βλέπει/πληρώνει ακόμα Netflix, έχει άθλιο περιεχόμενο και οτιδήποτε άλλο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagmouk είπε

Ναι αφού προς το παρόν δουλεύει κομπλέ , το αφήνουμε έτσι και περιμένουμε.

Μην του βάλεις household. Και στη θέση σου δεν θα άφηνα ΚΑΝΕΝΑΝ να χρησιμοποιήσει τον λογαριασμό πέρα από εμένα μέχρι να υπάρχουν παραπάνω πληροφορίες.

Γιατί αν καταλάβει το Netflix ότι υπάρχει διαμοιρασμός του λογαριασμού αυτού μπορεί να ορίσει αυτόματα σαν household τον χρήστη αυτό και μετά άντε να τον αλλάξεις.

Πληροφοριακά ήδη μπλόκαραν όλους τους τούρκικους λογαριασμούς στην Ασία. Δεν δουλεύουν ούτε μετά το μήνα της δημιουργίας τους χωρίς vpn. Στην Ευρώπη δεν τους έχουν πειράξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Μην του βάλεις household. Και στη θέση σου δεν θα άφηνα ΚΑΝΕΝΑΝ να χρησιμοποιήσει τον λογαριασμό πέρα από εμένα μέχρι να υπάρχουν παραπάνω πληροφορίες.

Γιατί αν καταλάβει το Netflix ότι υπάρχει διαμοιρασμός του λογαριασμού αυτού μπορεί να ορίσει αυτόματα σαν household τον χρήστη αυτό και μετά άντε να τον αλλάξεις.

Πληροφοριακά ήδη μπλόκαραν όλους τους τούρκικους λογαριασμούς στην Ασία. Δεν δουλεύουν ούτε μετά το μήνα της δημιουργίας τους χωρίς vpn. Στην Ευρώπη δεν τους έχουν πειράξει.

Μάλλον προς τα εκεί πάει το πράγμα και για Ευρώπη.Αλλά για τέσσερα ευρώ το μεγάλο πακέτο ακόμα και αν θα χρειάζεται Vpn εγώ τα δίνω ευχαρίστως.Αν βέβαια δε μπουκώσουν τα Τούρκικα Vpn και σε βγάζουν στην Αγγλία η τη Ρουμανια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, ZoReN said:

Φοβερό το στατισικό που αναφέρεις για τους 2 συνδρομητές. Σίγουρα θα ξέρεις κάτι παραπάμω απ'ο το Netflix για το πως πάει η οικονομία του και αν έχει όντως αύξηση στους συνδδρομητές και τα έσοδά του. Όσοι θέλετε να το κόψετε κόψτε το.Δεν αποσκοπούν κάπου τα σχόλια τύπου μα ποίος βλέπει/πληρώνει ακόμα Netflix, έχει άθλιο περιεχόμενο και οτιδήποτε άλλο. 

Στατιστικο της εμπειρίας μου. Δε λέω οτι όλοι θα ακολουθήσουν το ιδιο μοτίβο. Άλλοι θα ακολουθήσουν χειρότερο και άλλοι καλύτερο, αλλα πάνω κάτω έτσι πιστεύω θα παει. Σκέψου να κανει και μια αύξηση το νετφλιξ πχ 2 ευρώ κάποια στιγμή. Αλλιώς ήταν οταν η αύξηση διαιρουνταν δια 4 και αλλιως οταν καθένας πληρώνει μονος του. Θα δούμε μακροχρόνια πως θα καταλήξει αυτό το μοντέλο.. Πιστέυω ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ δε θα παει καθόλου καλα. 

Το βέβαιο είναι εμενα με έχασε απο πελάτη ακομα και αν ξανα γυρίσει στο προηγούμενο μοντέλο.. Βρήκα ηδη αλλες λύσεις. Αντε γειά νετφλιξ! 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφορα site που πληρωνεις shared account τυπου z2u, splitaccounts, groupbuyexpert δουλευουν? Τα εχει δοκιμασει κανενας? Γενικα υπαρχει αραγε καμια εναλλακτικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έβγαλε και εμάς ότι πρέπει να ορίσουμε έναν χρήστη ως household, ορίσαμε αναγκαστικά γιατί θα το έκανε μόνο του, με άφησε να δω 2-3 μέρες (από smart TV) και τώρα μου το κλείδωσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Elven_King είπε

Μας έβγαλε και εμάς ότι πρέπει να ορίσουμε έναν χρήστη ως household, ορίσαμε αναγκαστικά γιατί θα το έκανε μόνο του, με άφησε να δω 2-3 μέρες (από smart TV) και τώρα μου το κλείδωσε. 

έισαι σε διαφορετικά σπίτια? Έκλεισε όλους τους λογαριασμούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, xariskk24 είπε

Και εμένα μόλις μου το έκλεισε μετά απο 3-4 μέρες και ρωτάει αν ταξιδεύω, η να δηλώσω άλλο home η να αγοράσω δικο μου. Καλά κρασιά δλδ 

Έχεις Ελληνικό ή από γείτονα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ακύρωσα την συνδρομή. Πλήρωνα εγώ premium και είχα προφιλ για τον αδερφο μου και τον πατερα μου που μενουν σε διαφορετικα σπίτια.Από προχθές όποτε εμπαινε κάποιος ήθελε πιστοποιηση μεσω mail ότι η συσκευή που συνδέθηκε είναι του νοικοκυριου και κλείδωνει τους αλλους 2 εκτός. Επίσης αν θυμάμαι καλά παλιά τα πακέτα είχαν να κάνουν με το πόσες συσκευές μπορουν να δούνε ταυτόχρονα, τώρα είδα ότι εχουν cap στην ανάλυση που μπορείς να δεις,720p 1080p 2160p,μπορεί και να ήταν πάντα αυτο και να μην θυμάμαι καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε σε 3 σπίτια. Από σήμερα ξεκίνησε με το που ανοίγει κάποιος τηλεόραση να ζητάει επιβεβαίωση. 

Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό. 

Επίσης η ερώτηση, αν ταξιδεύουμε, τι ουσία έχει? Πως δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρηση: παρότι στα κανονικά προφίλ ζητάει επιβεβαίωση με κωδικό σε email ότι ταξιδεύεις, το προφίλ "Παιδικά" συνεχίζει να παίζει απρόσκοπτα. Δε ξέρω μέχρι πότε, αλλά είναι βασικό για κάποιον που το έχει κυρίως για χρήση από παιδιά.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rufous είπε

Παρατήρηση: παρότι στα κανονικά προφίλ ζητάει επιβεβαίωση με κωδικό σε email ότι ταξιδεύεις, το προφίλ "Παιδικά" συνεχίζει να παίζει απρόσκοπτα. Δε ξέρω μέχρι πότε, αλλά είναι βασικό για κάποιον που το έχει κυρίως για χρήση από παιδιά.

Αυτό επειδή υπάρχει παντού μπορεί και να μην επηρεαστεί από όλη αυτήν την ιστορία  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...