Προς το περιεχόμενο

Netflix: Η απαγόρευση κοινής χρήσης ενός λογαριασμού εκτός νοικοκυριού έφτασε και στην Ελλάδα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 30/07/2023 at 18:56, xariskk24 said:

Οποτε πήρα ένα μήνα απο το σάιτ που έχει βάλει φιλος στις προηγούμενες σελίδες και το έβαλα στην κεντρική τηλεόραση.

Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις ξανά το site (ή με pm) γιατί δεν βρίσκω την αρχική ανάρτηση; ΤΝΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ninos30 είπε

Μπορείς σε παρακαλώ να αναφέρεις ξανά το site (ή με pm) γιατί δεν βρίσκω την αρχική ανάρτηση; ΤΝΧ

+1. Καλυτερα οχι σε pm, εδω, για να το δουμε ολοι please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι λενε τελος αλλα για καθε εναν απο εσας που το εκλεισε 3 καινούργιοι κανουν εγγραφή γιατι τους μπλοκαρε. Εκ των έσω απλα θα σας πω οτι εχει παρα πολυ κοσμο οπου κανει εγγραφη ή απλα αλλαζει το πλανο του στο βασικό. οσον αφορα το "ταξιδευω" κωδικο αυτοι δεν ειναι άπειροι και αν το κανετε abuse θα σας πει ειτε αλλαξτε "οικεία" τωρα και θα μπλοκαριστεί η παλιά ή θα σας πει να φτιάξετε νέο λογαριασμό 🙂.

Το ταξιδεύω υπάρχει αν σε περίπτωση το κινητό σας εχει πάνω απο 1 μηνα να συνδεθει στο αρχικο WiFi του σπιτιου σας να μπορει να μπει η smart tv για παράδειγμα στο ξενοδοχείο σας αν ειχατε παει για 30+ μερες διακοπές.

Η υπηρεσία ξερει τι κανει και τι "αναγκη" εχει γινει αν οχι για εσας ή εμένα εχει γίνει για πολλους γονείς για τα παιδιά ή μεγάλους ανθρώπους που δε σκαμπαζουν πολλά πολλά να ταλαιπωρούνται με pop up διαφημίσεις torrent etc. οι αλλες υπηρεσίες ακομη δεν εχουν φτασει τα νουμερα του Netflix γιαυτο ακομη κανουν τουμπεκί σε κατι λογαριασμους απο Τουρκία κτλπ. αν και οταν το Disney ή Amazon κτλπ φτασουν το Netflix τα ιδια θα κάνουν.

κατι ακόμη να βοηθήσω στη κατανόηση του μετρου επηρεαζει αμεσα ΜΟΝΟ smart tv μπορειτε να δειτε κανονικα σε tablet υπολογιστη κινητό σας κτλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 24/07/2023 at 06:14, kurkosdr said:

Πλέον λόγω οδηγίας της ΕΕ τα μεγάλα αθλητικά γεγονότα είναι διαθέσιμα free-to-air:

https://www.antenna.gr/F1/program

Δεν νομίζω να πληρώνει κανείς για να δει qualifying laps και τα συναφή.

Ο,τι αρπαχτή κάνανε από το ANT1+ τελειώνει φέτος εκεί στο κανάλι του Αμαρουσίου.

Και κατι καλο που εγινε.

On 23/07/2023 at 14:27, Tablet said:

 Μια που είδα διαφημιση μια που εφαγε ban η υπηρεσία...

Αυτό θυμίζει στάση σαράντατακατό. Ολοι γκρινιαζαν. Όλοι πηγαν στη κρεμάλα. 

το να γκρινιαζεις ειναι ευκολο.το να αλλαξεις κατι και να το σταματησεις ειναι το δυσκολο.οπως λενε επαναστατης του καναπε.

On 22/07/2023 at 11:45, jerry banana said:

Ξέρεις πιο είναι το αστείο ότι δεν νομίζω να μειωθούν.  Και όχι γιατί είναι όλοι μαζοχες. Αλλά προσφέρει άνεση με ένα κλικ και βοηθάει αυτό άτομα που δεν το έχουν με την τεχνολογία πχ έναν ηλικιωμένο ή άτομα που δεν έχουν επαφή . Και σύμφωνα με το άρθρο εδώ στο insomnia για να δουν αύξηση 5.9 εκατομμυρίων συνδρομητών πολλοί δεν έχουν σχέση με τη τεχνολογία ή προτιμούν με ένα κλικ να έχουν τις σειρές στους στον καναπέ τους.

μα ποσο αληθεια.πολλες φορες η ευκολια σε κατι αξιζει τα λεφτα που θα δωσουν.

On 22/07/2023 at 09:52, kirileman said:

Μήπως εννοείς 60ρης-70ρης;

η ηλικια εχει να κανει και με τις γνωσεις του καθενος. υπαρχουν 40 αρηδες που ξερουν απο τορρεντς κτλ αλλα υπαρχουν και 40 αρηδες 50αρηδες που δεν ξερουν να ανοιξουν Pc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

μα ποσο αληθεια.πολλες φορες η ευκολια σε κατι αξιζει τα λεφτα που θα δωσουν.

Απλά χαζά πράγματα,  πχ   στο netflix,  ξέρει οτι βλέπεις κάτι,  όταν πας στο επόμενο επεισόδιο    δεν σου δείχνει ούτε τα το recap ούτε τους τίτλους.    Θα πει κάποιος μπορείς να το κάνεις εσύ να επιλέξεις να πας σε κάποιο σημείο με το keyboard, mouse Κλπ    

Αλλά δεν σταματάει να είναι ευκολία

Το συγκεκριμένο για παράδειγμα το κάνει το netflix,  σε prime, Disney  πρέπει να πατήσεις εσύ skip recap, skip intro   2 ολόκληρα κλικ ενώ έχεις τα ποπκορν στο χέρι!!!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, sdikr said:

Απλά χαζά πράγματα,  πχ   στο netflix,  ξέρει οτι βλέπεις κάτι,  όταν πας στο επόμενο επεισόδιο    δεν σου δείχνει ούτε τα το recap ούτε τους τίτλους.    Θα πει κάποιος μπορείς να το κάνεις εσύ να επιλέξεις να πας σε κάποιο σημείο με το keyboard, mouse Κλπ    

Αλλά δεν σταματάει να είναι ευκολία

Το συγκεκριμένο για παράδειγμα το κάνει το netflix,  σε prime, Disney  πρέπει να πατήσεις εσύ skip recap, skip intro   2 ολόκληρα κλικ ενώ έχεις τα ποπκορν στο χέρι!!!

 

ειναι πολυ μεγαλη αληθεια οτι για την ευκολια καποιος θα δωσει λεφτα.ειναι το ιδιο με τα Mesh στα δικτυακα προιοντα κτλ .οτι πληρωνεις την ευκολια σε κατι.και κερδιζει πολυ κοσμο η ευκολια να κανεις κατι με οσο το δυνατον λιγοτερο κοπο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Στις 3/8/2023 στις 2:36 ΜΜ, asemnos είπε

Τελος κι απο μενα. 14 ευρω παραπανω στο πορτοφολι μου το μηνα.

Θα τους τα δώσεις μαζεμένα από Σεπτέμβρη! 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε gr λογαριασμό με gr πληρωμη έκανε log out (μπορει κ σε ολες τις συσκευες) λογικά για να μαζέψει default gateways κ σημερα εμφάνισε ότι δεν ανήκει στο σπιτι...

https://help.netflix.com/el/node/127200

Επεξ/σία από kage
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε και αυτό!!!Σε περίπτωση που δεν αλλάξετε προφίλ, παίζει κανονικά...Τα παιδιά μου που δεν έχουν αλλάξει προφίλ δηλαδή είναι συνέχεια στα παιδικά,παίζει κανονικά. Σε άλλες συσκευές που άλλαξα προφίλ μου εμφάνισε το γνωστό μήνυμα.  Δείτε το κι εσείς.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliasleon είπε

Τσεκάρετε και αυτό!!!Σε περίπτωση που δεν αλλάξετε προφίλ, παίζει κανονικά...Τα παιδιά μου που δεν έχουν αλλάξει προφίλ δηλαδή είναι συνέχεια στα παιδικά,παίζει κανονικά. Σε άλλες συσκευές που άλλαξα προφίλ μου εμφάνισε το γνωστό μήνυμα.  Δείτε το κι εσείς.....

Έχω την εντύπωση ότι το kids δεν επηρεάζεται από όλο αυτό. Συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση εκεί. Το λέω με κάθε επιφύλαξη εννοείται  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ZoReN είπε

Έχω την εντύπωση ότι το kids δεν επηρεάζεται από όλο αυτό. Συνεχίζεις να έχεις πρόσβαση εκεί. Το λέω με κάθε επιφύλαξη εννοείται  

...ναι τα παιδια μου ειναι χωριο και ακομα παρακολουθουν απο τον λογαριασμο τις αδερφης μου...εγω στο σπιτι παρακολουθουσα μεχρι που εκανα το λαθος να αλαξω προφιλ...ενταξει δεν το γνωριζα τωρα το διαπιστωσα...ισως μελοντικα το διορθωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, iliasleon είπε

...ναι τα παιδια μου ειναι χωριο και ακομα παρακολουθουν απο τον λογαριασμο τις αδερφης μου...εγω στο σπιτι παρακολουθουσα μεχρι που εκανα το λαθος να αλαξω προφιλ...ενταξει δεν το γνωριζα τωρα το διαπιστωσα...ισως μελοντικα το διορθωσουν.

Μπορεί να μην το αλλάξουν αυτό γιατί στην ουσία είναι ένα προφίλ το οποίο έρχεται μόνο του με κάθε λογαριασμό που κάνεις και στην ουσία δεν το πληρώνεις. Μάλλον θα συνεχίσεις να έχεις πρόσβαση σε αυτό ανεξαρτήτου συσκευής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...