Προς το περιεχόμενο

nbg κλειδωσαν την χρεωστική για ''λόγους ασφαλείας''


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Έχω ξεχάσει το passocode.

Θεωρητικά, έχει τρόπους ανάκτησης του passcode.

Πρακτικά, δεν λειτουργεί κανένας.

Η Εθνική, με τα στραβά της, που δεν είναι λίγα, έχει κι έναν άνθρωπο να μιλήσεις στη στραβή. Η Revolut αμολάει χαρταετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, Snoob said:

Έχω ξεχάσει το passocode.

Θεωρητικά, έχει τρόπους ανάκτησης του passcode.

Πρακτικά, δεν λειτουργεί κανένας.

Η Εθνική, με τα στραβά της, που δεν είναι λίγα, έχει κι έναν άνθρωπο να μιλήσεις στη στραβή. Η Revolut αμολάει χαρταετό.

Μόλις το δοκίμασα, το email δεν ήρθε εντός 1 λεπτού όντως, το sms δούλεψε κανονικά όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Snoob είπε

Έχω ξεχάσει το passocode.

Θεωρητικά, έχει τρόπους ανάκτησης του passcode.

Πρακτικά, δεν λειτουργεί κανένας.

Η Εθνική, με τα στραβά της, που δεν είναι λίγα, έχει κι έναν άνθρωπο να μιλήσεις στη στραβή. Η Revolut αμολάει χαρταετό.

Αν δεν έχει μπλοκάρει η κάρτα την χρησιμοποιείς για μια πληρωμή ανάλογα με τα χρήματα που έχεις μέσα.Ή τα κάνεις ανάληψη.

Δοκίμασα με το forgot passcode και ζητάει selfie,δεν το προχώρησα.

Αυτό το έχεις βρει φαντάζομαι https://help.revolut.com/help/profile-and-plan/log-in-issues/i-forgot-my-passcode/

I forgot my passcode

To reset your forgotten Revolut app passcode:

  • Open the app and select 'Login'
  • Enter your phone number and hit continue
  • Tap 'Forgot your passcode?'
  • Take a selfie or upload ID if required
  • Create a new passcode (Avoid consecutive/repeating digits)

You may be asked for a One Time Passcode via SMS or email. If you can't receive the SMS OTP, wait for the count to expire and tap 'Resend code' for email authentication.

If you fail the verification process three times, you can contact us via in-app.

Ensure you are not logged in multiple devices nor using VPN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ'χει τύχει να τη μπλοκάρουν σε αγορές στο Aliexpress και στο Ebay (μικροποσά μέχρι 2 ευρώ). Καλή τύχη να πιάσετε γραμμή στο τμήμα ασφάλειας συναλλαγών... https://www.white-pages.gr/arithmos/2107727440/p/2 Εγώ μια φορά έφαγα 10 ώρες στην αναμονή, χωρίς πλάκα. Τελικά κατέληξα να κάνω γραπτό παράπονο στη πλατφόρμα και με κάλεσαν εκείνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
36 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Μόλις το δοκίμασα, το email δεν ήρθε εντός 1 λεπτού όντως, το sms δούλεψε κανονικά όμως. 

Και πώς το πέρασες;

Γιατί σήμερα, μετά από άπειρες προσπάθειες, αποφάσισε να μου στείλει κωδικό, αλλά μόλις εμφανίζεται ο κωδικός κλείνει αυτόματα η σελίδα εισαγωγής του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Snoob είπε

Και πώς το πέρασες;

Γιατί σήμερα, μετά από άπειρες προσπάθειες, αποφάσισε να μου στείλει κωδικό, αλλά μόλις εμφανίζεται ο κωδικός κλείνει αυτόματα η σελίδα εισαγωγής του...

Δοκόιμασε και απο το https://sso.revolut.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δοκόιμασε και απο το https://sso.revolut.com/

Τα έχω δοκιμάσει όλα.

Επί μέρες, αμέτρητες φορές.

Μail εξακολουθεί να μην έρχεται. Με έχουν σκίσει στο σπαμ, αλλά να μου στείλουν κωδικό δεν ξέρουν.

Σήμερα αποφάσισαν να στείλουν sms. Όμως, με το  που έρχεται το sms, κλείνει αυτόματα η σελίδα εισαγωγής και με πετάει στη βλακεία που σε βγάζει φωτογραφία η εφαρμογή (το έχω κάνει κι αυτό, χωρίς κανένα αποτέλεσμα).

Γενικά, δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, να πρέπει να κάνεις κωλοτούμπες για κάτι τόσο απλό.

Γι' αυτό λέω, πιο καλά οι χρεωστικές των τραπεζών μας, που έχεις κι έναν άνθρωπο να μιλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Snoob said:

Και πώς το πέρασες;

Γιατί σήμερα, μετά από άπειρες προσπάθειες, αποφάσισε να μου στείλει κωδικό, αλλά μόλις εμφανίζεται ο κωδικός κλείνει αυτόματα η σελίδα εισαγωγής του...

αυτόματα περάστηκε γιατί έχω δώσει permission να διαβάζει τα relevant sms. 

Αυτό που λες, αν δεν έχει να κάνει με τα permission, ίσως συμβαίνει επειδή για να φτάσεις στην ταυτότητα, σημαίνει ότι έχεις δηλώσει πως έχασες την πρόσβαση τόσο στο email όσο και στο κινητό σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μόλις τώρα, vs_skg είπε

αυτόματα περάστηκε γιατί έχω δώσει permission να διαβάζει τα relevant sms. 

Αυτό που λες, αν δεν έχει να κάνει με τα permission, ίσως συμβαίνει επειδή για να φτάσεις στην ταυτότητα, σημαίνει ότι έχεις δηλώσει πως έχασες την πρόσβαση τόσο στο email όσο και στο κινητό σου. 

Δεν θυμάμαι αν έχω δώσει άδεια, λογικά όχι και υποθέτω η γελοία εφαρμογή θεωρεί δεδομένο πως θα έχεις δώσει άδεια, γι' αυτό κλείνει το παραθυράκι και αχρηστεύει το χειροκίνητο.

Αφού θυμήθηκε να λειτουργήσει και να στείλει sms μετά από δεν ξέρω πόσο καιρό, "πάλι καλά".

Τα email αγνούνται.

Δεν έχω δηλώσει καμία απώλεια κινητού και mail, καουμποϊλίκια μιας ερασιτεχνικής εφαρμογής/συστήματος είναι όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η Πειραιώς μου μπλόκαρε την κάρτα πριν μήνες. Πήρα τηλ κ μου είπαν πως "κάποια" συναλλαγή ήταν ύποπτη. Ρώτησα ποια κ μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να μου πούνε. Κ ότι δεν γίνεται να ξεμπλοκαρει. Μόνο με επανέκδοση. 

Την επανέκδοση τη χρέωσαν εκ των υστέρων κ χωρίς να με έχουν ενημερώσει.

Πήρα τηλ κ ζήτησα να μου επιστρέψουν τα 10 ευρώ κ αν θέλουν πάρουν την κάρτα πισω.

Η όλη εμπειρία μου φάνηκε ξεκάθαρη απάτη από την Πειραιώς. 

Κ μόνο που δεν έμαθα ποτέ για ποια συναλλαγή πρόκειται, με ξεπερνάει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, vs_skg είπε

αυτόματα περάστηκε γιατί έχω δώσει permission να διαβάζει τα relevant sms. 

Αυτό που λες, αν δεν έχει να κάνει με τα permission, ίσως συμβαίνει επειδή για να φτάσεις στην ταυτότητα, σημαίνει ότι έχεις δηλώσει πως έχασες την πρόσβαση τόσο στο email όσο και στο κινητό σου. 

Που βρίσκεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Snoob είπε

Δεν θυμάμαι αν έχω δώσει άδεια, λογικά όχι και υποθέτω η γελοία εφαρμογή θεωρεί δεδομένο πως θα έχεις δώσει άδεια, γι' αυτό κλείνει το παραθυράκι και αχρηστεύει το χειροκίνητο.

Αφού θυμήθηκε να λειτουργήσει και να στείλει sms μετά από δεν ξέρω πόσο καιρό, "πάλι καλά".

Τα email αγνούνται.

Δεν έχω δηλώσει καμία απώλεια κινητού και mail, καουμποϊλίκια μιας ερασιτεχνικής εφαρμογής/συστήματος είναι όλα αυτά.

Δοκίμασε από browser και όχι την εφαρμογή,έχω βάλει link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dhmak είπε

Πότε πήγε 10€ η χρεωστική της Πειραιώς ;;

Τόσο μου χρέωσαν, νομίζω Νοέμβριο. Κ 8 να ήτανε, τι σημασία έχει; 

Τα πήρανε χωρίς ουσιαστικά να μου πούνε το γιατί κ χωρίς να με έχουν ενημερώσει για τη χρέωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το ίδιο που κάνουν αν θες να περάσεις λεφτά στην ρεβολουτ,βλέπουν συναλλαγες προς εξωτερικό και μπλοκάρουν την κάρτα.

Υπερβολική αντίδραση θα το έλεγα και όχι για μπονους κλπ.

Κι εμενα με απορριπτει οταν παω να βαλω στην ρέβο αλλα με την δευτερη φορα τα παιρνει κανονικα! Μου το κανει εδω και κανα 6μηνο ενω εχω τη ρεβο εδω και κανα 2 χρονια παρα κατι νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...