Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Dell vostro .


daPro7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

σε παρακαλώ μην παραπληροφορείς.

με 3 μήνες ακόμα εγγύηση δε παίζει ούτε πιστωτικό ούτε αντικατάσταση.

για τους τελευταίους 3 μήνες εγγύηση θα μιλήσει απευθείας με τη DELL και ανάλογα την εγγύηση που έχει στους όρους αγοράς θα προχωρήσει και η αντίστοιχη διαδικασία

έτσι είναι.

μόνο ταλαιπωρία αν επιλέξει τη λύση να το αφήσει στο πάγκο του Γερμανού

α καλα.....

εχω ατομο που δουλευε γερμανο δεν τα λεω ετσι

σε τρεις μηνες κανεις οτι θες με την αποδειξη 

τωρα απο κει και περα οι παρωπιδες και η ελλειψη γνωσης μπορουν να θεωρηθουν παραπληροφορηση 😉

anyway ας κανει οτι θεωρησει σωστο ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

σε παρακαλώ μην παραπληροφορείς.

με 3 μήνες ακόμα εγγύηση δε παίζει ούτε πιστωτικό ούτε αντικατάσταση.

για τους τελευταίους 3 μήνες εγγύηση θα μιλήσει απευθείας με τη DELL και ανάλογα την εγγύηση που έχει στους όρους αγοράς θα προχωρήσει και η αντίστοιχη διαδικασία

έτσι είναι.

μόνο ταλαιπωρία αν επιλέξει τη λύση να το αφήσει στο πάγκο του Γερμανού

Προσωπικά θα σου πω παντως, η εγγυηση της dell με εσωσε την πρώτη φορά με ελαττωματικό τροφοδοτικό το οποιο απλά μου έστειλαν με UPS παρακαλώ!

οπότε και αποφάσισα να κάνω την επεκταση εγγύησης που έδινε για το μοντέλο μου τότε (inspion N5110) σε καμια 100αρια ευρω για άλλα 2 έτη η οποία και ΜΕ ΕΣΩΣΕ οταν χάλασε το flex cable της οθονης απο τα άνοιξε κλείσε, πραγματικά το ειχα λιώσει καθημερινά με τη σχολή και στο διάβασμα στο σπίτι και μου άλλαξε ο τεχνικός και οθονη και τα υπολοιπα κομμάτια της οθόνης. Στα συν του ειπα οτι λίγο τρίζουν τα ηχεια και επειδή ειχε ανταλλακτικά μαζί του μου άλλαξε και αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα το έχω σε βάση για λάπτοπ με ανεμιστήρα..

Με ψιλομπερδεψατε για Γερμανό η Dell..να πω την αλήθεια ο Γερμανός που το πηρα ειναι 5 λεπτά απτό σπίτι μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, KaRLoSSaLoNiKa said:

α καλα.....

εχω ατομο που δουλευε γερμανο δεν τα λεω ετσι

σε τρεις μηνες κανεις οτι θες με την αποδειξη 

τωρα απο κει και περα οι παρωπιδες και η ελλειψη γνωσης μπορουν να θεωρηθουν παραπληροφορηση 😉

anyway ας κανει οτι θεωρησει σωστο ο φιλος.

έστελνα και στέλνω ο ίδιος προσωπικά και εταιρικά λάπτοπ πολλά χρόνια στη Dell και έχω προχωρήσει άπειρα tickets για Latitude Vostro Inspiron.

μάλλον ξέρω καλύτερα από εκείνον που ξέρεις που δουλεύει στο Γερμανό και που απαγορεύεται να βάλει χέρι ο ίδιος για θέματα εγγυήσεων και service.

3 minutes ago, Xristaras12 said:

Προσωπικά θα σου πω παντως, η εγγυηση της dell με εσωσε την πρώτη φορά με ελαττωματικό τροφοδοτικό το οποιο απλά μου έστειλαν με UPS παρακαλώ!

οπότε και αποφάσισα να κάνω την επεκταση εγγύησης που έδινε για το μοντέλο μου τότε (inspion N5110) σε καμια 100αρια ευρω για άλλα 2 έτη η οποία και ΜΕ ΕΣΩΣΕ οταν χάλασε το flex cable της οθονης απο τα άνοιξε κλείσε, πραγματικά το ειχα λιώσει καθημερινά με τη σχολή και στο διάβασμα στο σπίτι και μου άλλαξε ο τεχνικός και οθονη και τα υπολοιπα κομμάτια της οθόνης. Στα συν του ειπα οτι λίγο τρίζουν τα ηχεια και επειδή ειχε ανταλλακτικά μαζί του μου άλλαξε και αυτά

έτσι είναι. η επέκταση εγγύησης είναι πολύ χρήσιμη και γενικά η υποστήριξη της Dell έχει καλή φήμη Ελλάδα. Τουλάχιστον όσο αναλαμβάνει υποθέσεις η CPI εγώ ήμουν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με 9 στις 10 περιπτώσεις.

Just now, daPro7 said:

Πάντα το έχω σε βάση για λάπτοπ με ανεμιστήρα..

Με ψιλομπερδεψατε για Γερμανό η Dell..να πω την αλήθεια ο Γερμανός που το πηρα ειναι 5 λεπτά απτό σπίτι μου..

 

οι βάσεις με ανεμιστήρα μόνο ζημιά κάνουν. μπουκώνουν περισσότερη σκόνη όσο περνάει ο καιρός το εσωτερικό του λάπτοπ.

DELL είπαμε. άσε τι γράφει ο άλλος για Γερμανό. Θα μπλέξεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απτην Dell μου είπαν (με απομακρυσμένη βοήθεια τα κοίταξε όλα, μισή ώρα έκανε ελέγχους) ότι δεν βρίσκουν κάτι λάθος απλά μπορεί επειδή έχω low budget CPU και ram να κρασαρει..όντως κάποια στιγμή ο CPU έφτανε και 100%

Μου πρότειναν όταν βλέπω ταινίες να κλείνω τα background apps πχ browser..

Τους λέω  να σας το στείλω να το ελέγξετε από κοντά?Και μου είπε όχι δεν χρειάζεται απλά όταν βλέπετε ταινίες να μην έχετε άλλα apps σε λειτουργία..

Αυτά..

Επεξ/σία από daPro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, daPro7 said:

Απτην Dell μου είπαν (με απομακρυσμένη βοήθεια) ότι δεν βρίσκουν κάτι λάθος απλά μπορεί επειδή έχω low budget CPU και ram να κρασαρει..όντως κάποια στιγμή ο CPU έφτανε και 100%

Μου πρότειναν όταν βλέπω ταινίες να κλείνω τα background apps πχ browser..

Τους λέω  να σας το στείλω να το ελέγξετε από κοντά?Και μου είπε όχι δεν χρειάζεται απλά όταν βλέπετε ταινίες να μην έχετε άλλα apps σε λειτουργία..

Αυτά..

στείλτους σε email το video και τις φωτογραφίες που ανέβασες εδώ.

με απομακρυσμένη βοήθεια δε θα φανεί πρόβλημα γιατί δε βλέπουν την οθόνη σου πραγματικά αλλά εικονικά οπότε δε φαίνονται τα artifacts.

γίνε λίγο πιο αναλυτικός τι συμβαίνει. οτι σπάει και ο ήχος και κολλάει και η εικόνα και ας έχεις άλλες εφαρμογές κλειστές. το 100% cpu δεν είναι η ευθύνη για αυτά που είδαμε σε αυτά που ανέβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, greekfragma said:

στείλτους σε email το video και τις φωτογραφίες που ανέβασες εδώ.

με απομακρυσμένη βοήθεια δε θα φανεί πρόβλημα γιατί δε βλέπουν την οθόνη σου πραγματικά αλλά εικονικά οπότε δε φαίνονται τα artifacts.

γίνε λίγο πιο αναλυτικός τι συμβαίνει. οτι σπάει και ο ήχος και κολλάει και η εικόνα και ας έχεις άλλες εφαρμογές κλειστές. το 100% cpu δεν είναι η ευθύνη για αυτά που είδαμε σε αυτά που ανέβασες.

Ναι ξέχασα να το γράψω ότι τούς έστειλε το βίντεο..μου είπε ότι είναι κρασαρισμα..

Λέω να ξαναπάρω αύριο να μιλήσω με άλλον σουπορτερ 

Επεξ/σία από daPro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, daPro7 said:

Ναι ξέχασα να το γράψω ότι τούς έστειλε το βίντεο..μου είπε ότι είναι κρασαρισμα..

Λέω να ξαναπάρω αύριο να μιλήσω με άλλον σουπορτερ 

αίτημα ticket με αριθμό μέσω email άνοιξες ή μόνο στο τηλέφωνο ότι ειπώθηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, greekfragma said:

αίτημα ticket με αριθμό μέσω email άνοιξες ή μόνο στο τηλέφωνο ότι ειπώθηκε;

Ναι μου έστειλε εμαιλ που έλεγε για την υπόθεση μου με αριθμό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, daPro7 said:

Ναι μου έστειλε εμαιλ που έλεγε για την υπόθεση μου με αριθμό...

είτε στο τηλέφωνο είτε στο email θα κρατάς πάντα αυτό το ticket και τη συνέχεια της επικοινωνίας σου.

προτιμότερο να επισυνάψεις τις φωτογραφίες βίντεο σε εκείνο αν δε το έχεις κάνει ήδη.

θα σου έλεγα να ξαναμιλήσεις σήμερα και όχι αύριο. καλή συνέχεια και ότι εξέλιξη έχεις με την επισκευή να μας την μοιραστείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τρεξεις τα διαγνωστικα του φορητου σου βγαζουν καποιο error;

Σου ειπαν πως να τα τρεξεις;

Παρε παλι τηλεφωνο αν δεν σου ειπαν και ζητα να σε καθοδηγησουν, και πες τους να τους στειλεις στο εμαιλ 

το βιντεο και τις φωτο. Ετσι θα στο καλυψουν.

Η DELL εχει το καλυτερο aftersales support απο ολες τις εταιρειες. Δε θα εχεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, mohic4n said:

Αν τρεξεις τα διαγνωστικα του φορητου σου βγαζουν καποιο error;

Σου ειπαν πως να τα τρεξεις;

Παρε παλι τηλεφωνο αν δεν σου ειπαν και ζητα να σε καθοδηγησουν, και πες τους να τους στειλεις στο εμαιλ 

το βιντεο και τις φωτο. Ετσι θα στο καλυψουν.

Η DELL εχει το καλυτερο aftersales support απο ολες τις εταιρειες. Δε θα εχεις προβλημα.

Ναι τα έκανε όλα αυτός με απομακρυσμένη βοήθεια ..δεν έβγαλε κανένα ερρορ.

Και βίντεο του έστειλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dell.com/support/contents/el-gr/Category/product-support/self-support-knowledgebase/software-and-downloads/support-assist/

τα κουτάκια κλπ είναι 99,999999 κρασάρισμα Hardware της κάρτας γραφικών. ξαναστείλε τις φωτό κ πες τα artifacts υποδεικνύουν βλάβη gpu τρέξε κ εσυ τα τεστ κ αν βγαλει κωδικό σφάλμα, φωτό κ πίεση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το service της Dell τα τελευταία χρόνια, δεν είναι όπως παλιά. Έχω τύχει κι εγώ σε περιπτώσεις που πρέπει να τους στριμώξεις για το πρόβλημα. Μην είσαι πολύ ελαστικός μαζί τους, ανέφερε ότι κάνει συνέχεια artifacts και απαίτησε να προχωρήσουν σε αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...