Προς το περιεχόμενο

Η Warner Music υπογράφει το πρώτο συμβόλαιο με ψηφιακό χαρακτήρα, κυκλοφορώντας το πρώτο single


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να καταθεσουν ενα αντιγραφο του συμβολαιου αυτου στην εφορια, για ευνοητους λογους και εαν ειναι δυνατον μια κοινοποιηση του σε εμας, ετσι για να μαθαινουμε. Μην μας τρελανετε κιολας!!!!!!! ΕΩΣ ΕΚΕΙ.!!!!

Επεξ/σία από panagiotou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

5 λεπτά πριν, poulinos είπε

την φαντασια την καλλιεργησα και χωρις το βιβλιο.και απο ενα κειμενο μπορεις να αναπτυξεις την φαντασια σου και απο μια εικονα μπορεις.το θεμα ειναι αν το θες. τον γραπτο λογο τον βελτιωσα γραφοντας τα review και μετα διαβαζοντας τα παλι για να δω που εκανα λαθη.εκατσα και σκεφτηκα τι εγραψα λαθος γιατι ειναι λαθος γιατι επαναλαμβανω συγκεκριμενες εκφρασεις και λεξεις ενω μπορω να τις γραψω με αλλο τροπο.εδωσα χρονο για να το κανω.

οσο για αυτο

Επίσης ο άνθρωπος και η μόρφωση δεν έχουν καμιά σχε΄ση το ένα με το άλλο

συμφωνουμε.ειναι ατομα που ειναι σκατανθρωποι με γνωσεις.οποτε δεν με νοιαζει αν ο αλλος ακουει Trap ή αν δεν εχει ανοιξει ποτε λογοτεχνικο βιβλιο.με νοιαζει να ειναι ανθρωπος και ολα τα αλλα φτιαχνονται.

 το χασμα γενεων κτλ υπηρχε υπαρχει και θα υπαρχει. τωρα κραζουν την Trap οπως καποτε εκραζαν τους iron maiden.τιποτα δεν αλλαξε παρα μονο τα ονοματα. σαν παιδια καναμε τα παντα και μας εκραζαν οι αλλοι και τωρα ειμαστε στην θεση τους να κραζουμε τα παιδια.

 

έχεις αναπτύξει δικό σου τρόπο γραφής. Αυτό είναι καλό. Δουλεύεις πάνω σ αυτό και βήμα βήμα το βελτιώνεις. 
Το χάσμα γενεών υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει. Οι καταστάσεις είναι ίδιες. Το βλέπω στα παιδιά μου. Ότι έκανα ή ότι ήθελα εγώ σαν παιδί, έφηβος κτλ το βλέπω τώρα στα παιδιά μου.
Για το συγκεκριμένο που φτιάξανε, προσωπικά το θεωρώ μια αηδία χωρίς συναίσθημα. Και αυτό γιατί την δημιουργία την γνώρισα διαφορετικά. Να πηγάζει μέσα απο την προσπάθεια του ανθρώπου. Απο τα βιώματα του. Όταν π.χ. έγραφε ο nikki sixx το dansing on glass το έγραψε με βάση τα βιώματα του. i engrave my veins with style  γράφει κάπου...
Σαφώς και δεν μπορώ να απαγορεύσω στο παιδί μου να το δει ή να το ακούσει αν το θέλει. Μπορώ όμως να του εξηγήσω την διαφορά και ας αποφασίσει μόνος του μετά τί είναι σκουπίδια και τί όχι.
Αυτό που βλέπω εγώ για το μέλλον είναι οτι μέχρι τώρα κοινός παρονομαστής για όλα ήταν ότι όλα τα έφτιαχνε ο άνθρωπος. Τώρα μπαίνει  η ΤΝ την οποία την έφτιαξε άνθρωπος για να φτιάχνει αυτά που έφτιαχνε ο άνθρωπος...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, bazzil said:


Σαφώς και δεν μπορώ να απαγορεύσω στο παιδί μου να το δει ή να το ακούσει αν το θέλει. Μπορώ όμως να του εξηγήσω την διαφορά και ας αποφασίσει μόνος του μετά τί είναι σκουπίδια και τί όχι.
 

ειπες το πιο σωστο.ακριβως αυτο. και ο καθενας βεβαια αντιδραει διαφορετικα.πχ δεν θα κολλησω υποχρεωτικα αν ενα τραγουδι το φτιαξε ai ή ανθρωπος

σε καθε τραγουδι μπορω να κρατησω τα καλα στοιχεια που αρεσουν προσωπικα σε μενα.δεν με νοιαζει αν ειναι διασημος ο αλλος πχ pink floyd .με νοιαζει να μου αρεσει.αυτο το βασιζω στα λογια του song, στο video clip, στο αν το εχω συνδεσει με κατι κτλ. το ιδιο και σε ταινιες.δεν ηξερα ποτε μου ηθοποιους ή τραγουδιστες.ακουω αυτο που με βαραει στην καρδια στην ψυχη στο κεφι στην λυπη. οκ ακομα στην trap δεν μπορω να βρω κατι αλλα οκ για να υπαρχει αρεσει σε καποιον

και το ai καποιον θα κερδισει αλλιως ειναι θεμα χρονου να πατωσει.το μελλον θα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, panagiotou said:

Να καταθεσουν ενα αντιγραφο του συμβολαιου

Παροτι ολο το Ιντερνετ λεει οτι η Noonoouri  "υπεγραψε το συμβολαιο", προφανως ο δημιουργος και ιδιοκτητης του προγραμματος Joerg Zuber εκανε συμφωνια για τη χρηση του κωδικα του, τιποτα πραγματικα συνταρακτικο. Για οποιον ενδιαφερεται για το concept, Idoru (1996), William Gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, poulinos είπε

ειπες το πιο σωστο.ακριβως αυτο. και ο καθενας βεβαια αντιδραει διαφορετικα.πχ δεν θα κολλησω υποχρεωτικα αν ενα τραγουδι το φτιαξε ai ή ανθρωπος

σε καθε τραγουδι μπορω να κρατησω τα καλα στοιχεια που αρεσουν προσωπικα σε μενα.δεν με νοιαζει αν ειναι διασημος ο αλλος πχ pink floyd .με νοιαζει να μου αρεσει.αυτο το βασιζω στα λογια του song, στο video clip, στο αν το εχω συνδεσει με κατι κτλ. το ιδιο και σε ταινιες.δεν ηξερα ποτε μου ηθοποιους ή τραγουδιστες.ακουω αυτο που με βαραει στην καρδια στην ψυχη στο κεφι στην λυπη. οκ ακομα στην trap δεν μπορω να βρω κατι αλλα οκ για να υπαρχει αρεσει σε καποιον

και το ai καποιον θα κερδισει αλλιως ειναι θεμα χρονου να πατωσει.το μελλον θα δειξει

Σίγουρα κάποιους θα τους κερδίσει. Και το BDSM δεν αρέσουν σε όλους αλλά κάποιοι τα γουστάρουν. Και αν το καλοσκεφτείς αυτό που κάνει η ΤΝ είναι παρόμοιο με αυτό που έκανε ο Harris στο hallowed by thy name. Πήρε το 

Mark my words, believe my soul lives on
Don't worry now that I have gone
I've gone beyond to seek the truth

απο τους beckett και το έβαλε στο δικό του.
το ίδιο και η ΤΝ. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Η άγνοια και η κακοποίηση της ελληνικής γλώσσας σπάει κάθε ρεκόρ εδώ στο insomnia. 

Περισσότερη κακοποίηση της Ελληνικής γλώσσας από την Google και τις αυτόματες προτάσεις, που γράφεις ένα κείμενο σωστά και στο βγάζει λάθος, κι από τους στίχους του lyric find που βγάζει πάντα πρώτο αποτέλεσμα η Google δεν θα βρεις πουθενά. 

Το τελικό ς έχει εξαφανιστεί σε πάμπολλες σελίδες. 

Τρελάθηκα όταν το είδα.

_20230911_054124.JPG

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 10/09/2023 at 13:54, poulinos said:

οπως κάποιος θα καταλάβει την διαφορα απο τα 20 στα 50 το ιδιο θα καταλαβει και το παιδι.

οπως εσυ και εγω συγκριναμε nokia 3310 με samsung s20 ετσι και τα παιδια θα συγκρινουν samsung s8 με samsung fold 10 που θα εχει βγει σε 5 χρονια.η τεχνολογια θα προχωρησει οπως παντα και θα προχωραει ασταματητα. εμεις συγκρινουμε αμαξι του 1970 με 2019.το παιδι θα συγκρινει το 2010 με το 2050 που το αμαξι μπορει να πεταει.και παντα το χασμα θα ειναι τεραστιο σε 50 χρονια.και αυτα με την σειρα τους θα λενε τα ιδια.εμεις ειδαμε το χασμα τεχνολογιας και τα τωρινα παιδια ζουνε στον κοσμο τους.αυτο γινεται απο την εποχη που ζει ο ανθρωπος .εμεις κραζουμε τη νεα γενια οπως μας εκραζαν εμας οι παππουδες μας  και παντα θα γινεται το ιδιο.τιποτα δεν αλλαζει.

Δεν ξέρω τι νοσταλγία θα έχουν τα σημερινά παιδιά, πάντως η τεχνολογία δεν εξελίσσεται με τους ρυθμούς του παρελθόντος και δεν υπάρχει περίπτωση το 2050 τα αμάξια να πετάνε (πρόβλεψη που ούτως ή άλλως έχει πέσει έξω άπειρες φορές). Στην καλύτερη περίπτωση θα δούμε ηλεκτρικά αυτοκίνητα που δε θα κοστίζουν όσο μια γκαρσονιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το μέλλον, θέλουμε δεν θέλουμε... Απλά απορώ που το έκαναν καρτουνιστικο, ήδη έχουν βγει ΑΙ μοντέλα στο Instagram που φαίνονται πραγματικά. Δεν θα αργήσει η ώρα που θα βγει μια περσονα, σαν τον Ερμή της ΕΡΤ 🤣και θα κάνει καριέρα😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το απόλυτο Cringe το όλο video μαζί με το τραγούδι.

2) Δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι εξυπηρετεί αυτό.

Γενικά, δυστυχία είναι η όλη υπόθεση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...