Προς το περιεχόμενο

Arcadyan - Speedport Plus 2


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό forum, πριν 2 3 μέρες μου ήρθε cosmote speedport plus 2 του (sercom). Όλα κομπλέ δεν έχει κανένα πρόβλημα, άλλαξα το SSID και έβαλα τους παλιούς για να έχω πρόσβαση χωρίς πρόβλημα σε άλλες συσκευές, δλδ χωρίς να γράψω πάλι κωδικούς κτλ. (επίσης χώρισα το 2.4GHz και 5GHz με διαφορετικό όνομα). Και το Firewall είναι στο default.

Αλλά τα 2 Wifi Camera που έχω δεν συνδέονται με το router.. έκανα reset πάλι προσπάθησα αλλά πάλι δεν κάνει σύνδεση με το router. (να πω καλύτερα συνδέονται αλλά στις κάμερες δείχνει ότι σαν να μην είναι συνδεδεμένο αλλά μέσα στο router δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο). Και αυτό το λόγο δεν παίζει κάμερες.. δεν ξέρω γιατί γίνεται κάτι τέτοιο. Με το παλιό το router όλα δουλεύανε άψογα με τις κάμερες, όταν άλλαξα το router δε συνδεότανε με τίποτα προσπάθησα με όλους τους τρόπους αλλά δεν έγινε.

Αν ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να αλλάξω μέσα στο router για να δουλέψουν οι κάμερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 28/04/2024 at 23:11, panakos_thess said:

βαραω περιπου 5000 errors με 3 hours σε 200αρα γραμμη με το Sercom αυριο ερχεται το Arcadyan πιστευω θα ειναι βραχος!!τα σφαλματα τα οποια μηλαω ειναι FEC και οχι CRC

δεν ειναι πολλα τα 5000 Fec και παντα θα εχεις Fec.

14 hours ago, oumtt said:

Δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό forum, πριν 2 3 μέρες μου ήρθε cosmote speedport plus 2 του (sercom). Όλα κομπλέ δεν έχει κανένα πρόβλημα, άλλαξα το SSID και έβαλα τους παλιούς για να έχω πρόσβαση χωρίς πρόβλημα σε άλλες συσκευές, δλδ χωρίς να γράψω πάλι κωδικούς κτλ. (επίσης χώρισα το 2.4GHz και 5GHz με διαφορετικό όνομα). Και το Firewall είναι στο default.

Αλλά τα 2 Wifi Camera που έχω δεν συνδέονται με το router.. έκανα reset πάλι προσπάθησα αλλά πάλι δεν κάνει σύνδεση με το router. (να πω καλύτερα συνδέονται αλλά στις κάμερες δείχνει ότι σαν να μην είναι συνδεδεμένο αλλά μέσα στο router δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο). Και αυτό το λόγο δεν παίζει κάμερες.. δεν ξέρω γιατί γίνεται κάτι τέτοιο. Με το παλιό το router όλα δουλεύανε άψογα με τις κάμερες, όταν άλλαξα το router δε συνδεότανε με τίποτα προσπάθησα με όλους τους τρόπους αλλά δεν έγινε.

Αν ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να αλλάξω μέσα στο router για να δουλέψουν οι κάμερες;

δοκιμασε να κλεισεις για αρχη τα5ghz>δοκιμασε να βγαλεις τιποτα wpa3 και να μεινει wpa+wpa2 για δοκιμη.μην βαλεις παραξενα συμβολα στον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

δεν ειναι πολλα τα 5000 Fec και παντα θα εχεις Fec.

δοκιμασε να κλεισεις για αρχη τα5ghz>δοκιμασε να βγαλεις τιποτα wpa3 και να μεινει wpa+wpa2 για δοκιμη.μην βαλεις παραξενα συμβολα στον κωδικο

θα μετακομισω οποτε εκει που θα παω εχει ηδη εγκατεστημενη FTTH!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Speedport Plus 2 Arcadian ξέρει κανείς πως ενεργοποιούμε την πρόσβαση με ftp τηςθύρας usb του router, μέσω ίντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panakos_thess said:

θα μετακομισω οποτε εκει που θα παω εχει ηδη εγκατεστημενη FTTH!!!

μια χαρα.θα παιξεις αψογα τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...