Προς το περιεχόμενο

Οι "Ευέλικτοι Λογαριασμοί" της Revolut προσφέρουν στους Έλληνες πελάτες κυμαινόμενα ημερήσια επιτόκια έως 3,73%


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, lost2 said:

Άσχετο αλλά, Εγώ ξέρω με έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μετά από επικύρωση στοιχείων και παιδευομαι να τον ξεμπλοκάρω μια εβδομαδα.  Μιλάω συνέχεια μαζί τους αλλά... μάλλον κάτι έχει η φάτσα μου.

 

Εμένα δυστυχώς κάποια στιγμή μου ζήτησαν να ξαναστείλω χαρτιά, δεν τα δέχτηκαν, μου είπαν να τον αδειάσω και μου τον έκλεισαν. 
Και δεν με αφήνουν να ανοίξω καινούργιο.
Η επικοινωνία στο chat με έκανε να νοιώσω ότι μιλάω με bot που δίνουν συγκεκριμένες απαντήσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, alexiosdimitriadis είπε

Συμφέρει να μετατρέψεις τα ευρώ σε δολάρια  και να πληρώνεις κάποιο από τα πακέτα. ~5% επιτόκιο είναι πολύ καλό. Οι ελληνικές τράπεζες τι επιτόκιο έχουν;

Οι Ελληνικές τραπεζες έχουν επιτοκ.. χαχαχαχα.

1 ώρα πριν, lost2 είπε

Άσχετο αλλά, Εγώ ξέρω με έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μετά από επικύρωση στοιχείων και παιδευομαι να τον ξεμπλοκάρω μια εβδομαδα.  Μιλάω συνέχεια μαζί τους αλλά... μάλλον κάτι έχει η φάτσα μου.

 

Αντε να εχεις και τις οικονομιες μιας ζωης εκει λοιπον και σου κανουν και τετοια κολπα.Εγκεφαλικο.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονοδρομος να επενδύσει καποιος χρηματα που περισσεύουν σε τετοιες λυσεις γιατι στις Ελληνικές τραπεζες απλα τα δουλευουν αλλα δεν λαμβάνεις τιποτε

 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Οι Ελληνικές τραπεζες έχουν επιτοκ.. χαχαχαχα.

Αντε να εχεις και τις οικονομιες μιας ζωης εκει λοιπον και σου κανουν και τετοια κολπα.Εγκεφαλικο.

Οπως και μια ψυχη με το μπαρουφονιο , εγκεφαλικο και εμφραγμα μαζι .

Ακριβα τη γλυτωσαμε βλεπε μεταξυ αλλων και επιτοκια Ελλ τραπεζων , ακριβες προμηθειες για οτιδηποτε

και οπουδηποτε , ταχιστη συρρικνωση δικτυου χωρις να υπολογιζεται η ταλαιπωρια των πελατων και μακαρι αυτη η

ανωμαλια να ληξει συντομα με FinTech. Ισως το μελλον να βρισκεται εδω διπλα μας : "Excelon: H ελληνική FinTech Startup που έχει στόχο να μετεξελιχθεί σε Blockchain τράπεζα! "  .

Να τα λεμε κι αυτα δεν ειναι μονον οι καταχωρησεις της Ρεβολουτ , υπαρχουν και Ελληνικες εναλλακτικες υπο αναπτυξη.

https://emea.gr/epicheiriseis/558107/excelon-h-elliniki-fintech-startup-pou-echi-stocho/

https://excelon.io/

 

Επεξ/σία από nepomuk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε Wise δινει εγγυηση μεχρι 30Κ απο τραπεζα βελγιου (αν και πανω απο 3000 πληρωνεις 0.5 ή 0.6%) αλλα, για κατω απο 3Κ αξιζει

ευρω για ΕΕ πολιτη σε καλυπτει τις καταθεσεις για δολλαρια/αλλα νομισματα οχι.

 

ΓΙα κεφαλαιο κινησης αξιζει νομιζω ;) (εχει και σχετικο θεμα εδω στο ινσομνια αν ψαξετε με λιγοτερα επιτκοια μεν αλλα πιο ασφαλια στις καταθεσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αν βαλω σήμερα 1000 ευρώ στης 18-9-2024 θα εχω κέρδος περίπου 27 ευρω ... αν εχω την metal   πάει στα 45 

οπότε το κέρδος το χρόνο ειναι 27 ευρω.... τωρα αν τα έχεις σε δολάρια ανεβαίνει αρκετά θα έχεις 50 ευρω στα 1000

για εμενα δεν αξίζει σαν ελεύθερος επαγγελματίας και με δικη μου  δουλεια αλλα αν ο αλλος ειναι φοιτητής και του εδωσαν 20,000 να σπουδασει αξίζει γιατί δεν τα εχεις κλειστα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

"Για EUR στο 2,88%"

2,88%/365 ήμερες= 0,00789% τη μέρα.   Άρα στα 1000 ευρώ βγάζεις σχεδόν 8 cents τη μερα. Στην πράξη με πραγματικό πληθωρισμό που τρέχει >10% χάνεις και 7%.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, lawlezz said:

Προσέχετε γιατί ζητάνε αφμ κυνηγάνε το AML anti money laundry 

Δεν το έβαλα και δεν βλέπω να άλλαξε κάτι, πάντως όντως θέλει προσοχή, έχω διαβάσει για παγώματα λογαριασμών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lost2 είπε

Άσχετο αλλά, Εγώ ξέρω με έχει μπλοκάρει ο λογαριασμός μετά από επικύρωση στοιχείων και παιδευομαι να τον ξεμπλοκάρω μια εβδομαδα.  Μιλάω συνέχεια μαζί τους αλλά... μάλλον κάτι έχει η φάτσα μου.

 

Αυτό ακριβώς και ακόμα χειρότερο σε εμπειρία είχε αναφέρει κάποιος άλλος παλιά στο μπλα μπλα όταν συζητούσαμε για το ποιες τράπεζες να κρατάμε τα κεφάλαια μας και να κάνουμε κινήσεις λογαριασμών αφού οι ελληνικές τράπεζες μας έχουν ξεσκισει με τις προμήθειες. 

Τελικά φαίνεται ότι κάποια ασφάλεια σε σχέση με τις συστημικες τράπεζες δεν υπάρχει ακόμα. Οι fintech είναι για τίποτε μικροποσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, infested said:

2,88%/365 ήμερες= 0,00789% τη μέρα.   Άρα στα 1000 ευρώ βγάζεις σχεδόν 8 cents τη μερα. Στην πράξη με πραγματικό πληθωρισμό που τρέχει >10% χάνεις και 7%.

Χάνεις? Μήπως να ξαναδιαβάσεις τι έγραψες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικό μήνυμα εκπέμπει με την ΕΛΠΙΔΑ όμως ότι δεν θα αποτελέσει φούσκα μετά την χρεοκοπία τραπεζών στο εξωτερικό, διότι τότε τα χάνεις όλα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...