Προς το περιεχόμενο

Toyota C-HR II (2024)


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Shadowjump καλησπέρα !! Ψάχνω να βρω κάποιο πλάνο από βιντεάκια αλλά δεν έχω βρει κάτι ξεκάθαρο για το αν έχει το αυτοκίνητο κρυφό φωτισμό στα πόμολα στο εσωτερικό των πορτών του οδηγού και συνοδηγού …για τις πίσω πόρτες ξέρω ότι έχει ….γνωρίζεις αν υπάρχει φωτισμός  στα πόμολα εσωτερικά στις εμπρός πόρτες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, marinos44 είπε

@Shadowjump καλησπέρα !! Ψάχνω να βρω κάποιο πλάνο από βιντεάκια αλλά δεν έχω βρει κάτι ξεκάθαρο για το αν έχει το αυτοκίνητο κρυφό φωτισμό στα πόμολα στο εσωτερικό των πορτών του οδηγού και συνοδηγού …για τις πίσω πόρτες ξέρω ότι έχει ….γνωρίζεις αν υπάρχει φωτισμός  στα πόμολα εσωτερικά στις εμπρός πόρτες ;

Έχει στις πίσω;; Δεν το είχα προσέξει. Μπροστά έχει σίγουρα. Πόρτες, πόδια, έκει που φορτίζει το κινητό και στο ραφακι μπροστά από τον συνοδηγό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Έχει στις πίσω;; Δεν το είχα προσέξει. Μπροστά έχει σίγουρα. Πόρτες, πόδια, έκει που φορτίζει το κινητό και στο ραφακι μπροστά από τον συνοδηγό. 

Στην έκδοση c-nic έχει σίγουρα πίσω γιατί εκεί το φως λειτουργεί  και σαν ειδοποίηση   για  την ασφαλή έξοδο, εκεί που είναι μπλέ στην φωτό  γίνετε κόκκινο αν έρχεται κάτι από πίσω όταν πας να  ανοίξεις την πόρτα ….αυτη η φωτό είναι από YouTube….στις εμπρός δεν φαίνεται κάτι τέτοιο …

IMG_0180.jpeg

Επεξ/σία από marinos44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, marinos44 είπε

Στην έκδοση c-nic έχει σίγουρα πίσω γιατί εκεί το φως λειτουργεί  και σαν ειδοποίηση   για  την ασφαλή έξοδο, εκεί που είναι μπλέ στην φωτό  γίνετε κόκκινο αν έρχεται κάτι από πίσω όταν πας να  ανοίξεις την πόρτα ….αυτη η φωτό είναι από YouTube….στις εμπρός δεν φαίνεται κάτι τέτοιο …

IMG_0180.jpeg

Α, αν είναι να αλλάζει χρώματα δεν έχει τότε πίσω. Απλά σφυραει και μιλάει μια γκομενα. Ανάβει και το φως στον καθρέφτη απ έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Shadowjump είπε

Α, αν είναι να αλλάζει χρώματα δεν έχει τότε πίσω. Απλά σφυραει και μιλάει μια γκομενα. Ανάβει και το φως στον καθρέφτη απ έξω. 

Στο δικό σου έχει σε αυτό το σημείο  κρυφό φωτισμό στις εμπρός πόρτες; Η γκομενα μιλάει ελληνικά ;

Επεξ/σία από marinos44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, marinos44 είπε

Στο δικό σου έχει σε αυτό το σημείο  κρυφό φωτισμό στις εμπρός πόρτες; Η γκομενα μιλάει ελληνικά ;

Ναι, λευκό. Ελληνικα μιλάει και καταλαβαίνει ελληνικά. Εκτός από όταν θες πραγματικά να καταλαβει, όταν δίνεις διεύθυνση ή POI στο GPS του αυτοκινήτου. 😛

Επεξ/σία από Shadowjump
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2024 στις 1:20 ΠΜ, marinos44 είπε

Στην έκδοση c-nic έχει σίγουρα πίσω γιατί εκεί το φως λειτουργεί  και σαν ειδοποίηση   για  την ασφαλή έξοδο, εκεί που είναι μπλέ στην φωτό  γίνετε κόκκινο αν έρχεται κάτι από πίσω όταν πας να  ανοίξεις την πόρτα ….αυτη η φωτό είναι από YouTube….στις εμπρός δεν φαίνεται κάτι τέτοιο …

 

Αυτο νομιζω γινεται στις πορτες οδηγου - συνοδηγου μονο και μονο για τις CHIC και πανω εκδοσεις. Στην CLUB εκδοση εχει μονο λευκο φως και μονο στα ποδια και σε θηκες οχι στις πορτες οδηγου - συνοδηγου (για τους πισω δεν ξερω τι παιζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αυτο νομιζω γινεται στις πορτες οδηγου - συνοδηγου μονο και μονο για τις CHIC και πανω εκδοσεις. Στην CLUB εκδοση εχει μονο λευκο φως και μονο στα ποδια και σε θηκες οχι στις πορτες οδηγου - συνοδηγου (για τους πισω δεν ξερω τι παιζει)

Οχι, σε οδηγού και συνοδηγού έχει λευκό φως στα χερουλια της πόρτας στην CHIC. Απλά είναι πάντα λευκά και δεν ειδοποιουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Οχι, σε οδηγού και συνοδηγού έχει λευκό φως στα χερουλια της πόρτας στην CHIC. Απλά είναι πάντα λευκά και δεν ειδοποιουν. 

Οταν ελεγα πορτες εννοουσα ψηλα οχι στα χερουλια. Στην CHIC ψηλα εχει την ledταινια που περανει σχεδον ολη την πορτα και αλλαζει χρωματα αναλογως θερμοκρασια clima, επιλογη ή σε ειδοποιει οταν πας να ανοιξεις και ερχεται αυτοκινητο. Στα χερουλια οδηγου - συνοδηγου και πισω επιβατων δεν εχω ιδεα τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Οχι, σε οδηγού και συνοδηγού έχει λευκό φως στα χερουλια της πόρτας στην CHIC. Απλά είναι πάντα λευκά και δεν ειδοποιουν. 

καλησπέρα!!στις εμπρός πόρτες για ειδοποίηση ασφαλούς εξόδου έχει τις λεντοταινίες,  απλά δεν γνώριζα αν έχει μόνο ένα λευκό φωτισμό για τις εμπρός πόρτες  δεν το έχω παρατηρήσει ,,,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέφθασε και το δικό μας 15 ημέρες νωρίτερα από την ημερομηνία παράδοσης. Υπάρχει κάποια απαλλαγή ή φοροελάφρυνση λόγω υβριδικού συστήματος; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, kSiS είπε

Κατέφθασε και το δικό μας 15 ημέρες νωρίτερα από την ημερομηνία παράδοσης. Υπάρχει κάποια απαλλαγή ή φοροελάφρυνση λόγω υβριδικού συστήματος; 

Καλοταξιδο!

Απολύτως καμία. Και ευτυχώς το έψαξα πριν κάνω παραγγελία, γιατί ήθελα το 2.0L. Έχει ακόμη και φόρο πολυτελείας το 2.0L. Νομίζω απλά έχει χαμηλότερα τέλη ταξινομισης, που εξ αρχής δεν έπρεπε να έχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Shadowjumpκαληςπέρα παρελαβα και εγώ σήμερα θα ήθελα να σε ρωτήσω σου στέλνει η εφαρμογή ειδοποίηση :ελέγξτε το πίσω κάθισμα, μετά  το παρκάρισμα του αυτοκινήτου …επίσης όταν κλειδώνει το αυτοκίνητο ο συναγερμός κάνει 5-6 γρήγορα μπιπ μπιπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, marinos44 είπε

@Shadowjumpκαληςπέρα παρελαβα και εγώ σήμερα θα ήθελα να σε ρωτήσω σου στέλνει η εφαρμογή ειδοποίηση :ελέγξτε το πίσω κάθισμα, μετά  το παρκάρισμα του αυτοκινήτου …επίσης όταν κλειδώνει το αυτοκίνητο ο συναγερμός κάνει 5-6 γρήγορα μπιπ μπιπ; 

Καλησπέρα. Ναι. Είναι υπενθύμιση για αυτούς που ξεχνανε παιδάκια στο πίσω κάθισμα. Όσο για το μπιπ μπιπ το κάνει αν έχεις ξεχασει ανοιχτό παράθυρο, αν έχεις κάθισμα isofix και νιώθει βάρος στο πίσω κάθισμα, κλπ. Δεν το κάνει πάντα βεβαια, γιατί το κάθισμα μια το ανιχνευει, μια όχι.

Γενικά το μπιπ μπιπ είναι υπενθύμιση για κάτι. Αν ξεχάσεις τα κλειδιά μέσα, αν έχεις τα φώτα ανοιχτά, κλπ.

Ποια έκδοση πήρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Καλησπέρα. Ναι. Είναι υπενθύμιση για αυτούς που ξεχνανε παιδάκια στο πίσω κάθισμα. Όσο για το μπιπ μπιπ το κάνει αν έχεις ξεχασει ανοιχτό παράθυρο, αν έχεις κάθισμα isofix και νιώθει βάρος στο πίσω κάθισμα, κλπ. Δεν το κάνει πάντα βεβαια, γιατί το κάθισμα μια το ανιχνευει, μια όχι.

Γενικά το μπιπ μπιπ είναι υπενθύμιση για κάτι. Αν ξεχάσεις τα κλειδιά μέσα, αν έχεις τα φώτα ανοιχτά, κλπ.

Ποια έκδοση πήρες; 

Πήρα την c -hic  λευκό πέρλα με μαύρη οροφή ….τα έχω παίξει με όλα αυτά που έχει το αυτοκίνητο ….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...