Προς το περιεχόμενο

Toyota C-HR II (2024)


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, marinos44 είπε

Πήρα την c -hic  λευκό πέρλα με μαύρη οροφή ….τα έχω παίξει με όλα αυτά που έχει το αυτοκίνητο ….

Μάλλον θα είχες χρόνια να αλλάξεις αυτοκίνητο γιαυτό τα έχεις παίξει, αν έπαιρνες κανα mercedes η bmw τότε θα σε χάναμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 242
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, marinos44 είπε

Πήρα την c -hic  λευκό πέρλα με μαύρη οροφή ….τα έχω παίξει με όλα αυτά που έχει το αυτοκίνητο ….

Ωραίος! Πήρες ωραία έκδοση! Καλοταξιδο! 2.0 ή 1.8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tggr είπε

Παρέλαβα και εγώ ενα πανέμορφο C-HR στην έκδοση premiere. 

IMG_0039.jpeg

Πω πω πω. Εσύ είσαι φορτωμενος καλούδια! Καλοταξιδο!! Ένα πράγμα ζηλεύω, τον καθρέφτη οθόνη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς έκπληξή μου είδα οτι δεν υπάρχει ψηφιακός καθρέπτης και θερμενόμενο τιμόνι στην έκδοση αυτή όπως περίμενα. Ίσως δεν παρέχεται στην αγορά μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2024 στις 7:26 ΜΜ, Shadowjump είπε

Καλοταξιδο!

Απολύτως καμία. Και ευτυχώς το έψαξα πριν κάνω παραγγελία, γιατί ήθελα το 2.0L. Έχει ακόμη και φόρο πολυτελείας το 2.0L. Νομίζω απλά έχει χαμηλότερα τέλη ταξινομισης, που εξ αρχής δεν έπρεπε να έχει...

Όντως τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2024 στις 11:19 ΜΜ, Shadowjump είπε

Ωραίος! Πήρες ωραία έκδοση! Καλοταξιδο! 2.0 ή 1.8?

Το 1.8 πήρα, και τώρα δυο- τρεις μέρες που το οδηγώ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος !!!σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω από καρδιάς ….

να πω και κάτι γενικό για όλους που μπαίνουν εδώ να διαβάσουν και να ανταλλάξουν γνώμες, η αγορά ενός αυτοκινήτου είναι ξεκάθαρα και απόλυτα προσωπική επιλογή και τι αρέσει στον καθένα ,δεν υπάρχουν τέλεια και άχρηστα αυτοκίνητα ,ο καθένας κάνει την επιλογή του ,οφείλουμε να σεβόμαστε την επιλογή των άλλων αφού δεν μας ενοχλεί ούτε μας κάνει κάποιο κακό τι αυτοκίνητο θα επιλέξει κάποιος ….

11 ώρες πριν, tggr είπε

Παρέλαβα και εγώ ενα πανέμορφο C-HR στην έκδοση premiere. 

IMG_0039.jpeg

Καλοτάξιδο να το ευχαριστηθείς …..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, marinos44 said:

Το 1.8 πήρα, και τώρα δυο- τρεις μέρες που το οδηγώ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος !!!σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και ανταποδίδω από καρδιάς ….

να πω και κάτι γενικό για όλους που μπαίνουν εδώ να διαβάσουν και να ανταλλάξουν γνώμες, η αγορά ενός αυτοκινήτου είναι ξεκάθαρα και απόλυτα προσωπική επιλογή και τι αρέσει στον καθένα ,δεν υπάρχουν τέλεια και άχρηστα αυτοκίνητα ,ο καθένας κάνει την επιλογή του ,οφείλουμε να σεβόμαστε την επιλογή των άλλων αφού δεν μας ενοχλεί ούτε μας κάνει κάποιο κακό τι αυτοκίνητο θα επιλέξει κάποιος ….

Καλοτάξιδο να το ευχαριστηθείς …..

Καλοτάξιδο αρχικα!!! Εκανες τρομερή επιλογή.. Πες μας για την οθόνη , για κατανάλωση και για το e-cvt τις εντυπώσεις σου εως τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η οθόνη είναι αρκετά responsive για την κατηγορία. Όπως και το navigation του αυτοκινήτου. To integration με Car Play πολυ καλό. 

Όσον για το ecvt, πολύ smooth αλλά όταν το πατήσεις  τερμα θα μουγκανισει λίγο, βέβαια δεν το πατάς τέρμα και κάθε μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση προς κατόχους. 
Απενεργοποιώ την ηχητική ειδοποίηση του RSA (road sign assist). Επιλέγω  να βλέπω μόνο το εικονίδιο στο καντράν. Αλλά όταν σβήσω το αμάξι και ξανανάψω επιστρέφει στην εργοστασιακή ρύθμιση. Πως γίνεται μόνιμη η ρύθμιση που θέλω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kSiS είπε

Μια ερώτηση προς κατόχους. 
Απενεργοποιώ την ηχητική ειδοποίηση του RSA (road sign assist). Επιλέγω  να βλέπω μόνο το εικονίδιο στο καντράν. Αλλά όταν σβήσω το αμάξι και ξανανάψω επιστρέφει στην εργοστασιακή ρύθμιση. Πως γίνεται μόνιμη η ρύθμιση που θέλω; 

Χαχαχαχα, θα ηθελες!!! Δεν γινεται. Απλα μαθαινεις να το αγνοεις. Μεχρι να καταφερουμε να βρουμε τον "σωστο" μεσα στην αντιπροσωπία και μας το κλεισει εντελως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2024 στις 10:21 ΠΜ, Ribopaido είπε

Καλοτάξιδο αρχικα!!! Εκανες τρομερή επιλογή.. Πες μας για την οθόνη , για κατανάλωση και για το e-cvt τις εντυπώσεις σου εως τωρα!

Σε ευχαριστώ πολύ !!η οθόνη είναι super βασικά και οι δυο οθόνες είναι πολύ καλές κατανάλωση γύρο στο 5 /100 το στρώνω τώρα και οδηγό αρκετά ήπια όποτε το ecvt είναι οκ  ……..γενικά το αυτοκίνητο είναι εξαιρετικό σε αίσθηση  πολύ άνετο στην κύλιση του…..έχω κάνει 120 χλμ …..γενικά είμαι παρά πολύ ικανοποιημένος….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παλικάρια,  καλοτάξιδα σε όσους παρέλαβαν!! Θα ήθελα να ρωτήσω θα πάμε να το ξανά δούμε απο κοντά υια παραγγελία της Premiere έκδοσης,  θα ήθελα να ρωτήσω γενικά η 1,8 Η 2,0 έκδοση είναι ποιο οικονομική στην κατανάλωση? Σε κατάσταση πόλης και αυτοκινητοδρομου ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Καλημέρα παλικάρια,  καλοτάξιδα σε όσους παρέλαβαν!! Θα ήθελα να ρωτήσω θα πάμε να το ξανά δούμε απο κοντά υια παραγγελία της Premiere έκδοσης,  θα ήθελα να ρωτήσω γενικά η 1,8 Η 2,0 έκδοση είναι ποιο οικονομική στην κατανάλωση? Σε κατάσταση πόλης και αυτοκινητοδρομου ??

Αν δεν σε νοιάζει τεκμήριο και φόρος πολυτελείας, πας καρφωτος σε 2.0. Έχεις 60 παραπάνω άλογα για μια διαφορά στην κατανάλωση της τάξης του 0.1 με 0.2 παραπάνω στα 100χλμ. 

Και α Premiere μόνο 2.0  βγαίνει. 1.8 μέχρι C-HIC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...