Προς το περιεχόμενο

Τι φάση με τα 500ευρα που τα χαλάω?


costacurta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρέθηκαν στα χέρια μου 2 500ευρω. Πήγα στο κόσμος ένα εμπορικό στη Θεσσαλονίκη σε ένα ραντομ κατάστημα βανς(όχι τπτ Αρμάνι) και για ένα σορτς των 30 ευρώ το πήραν χωρίς πολλά πολλα. Ένα άλλο που είχα πήγα σε φαρμακείο με παραγγελια 70 ευρώ και μου έλεγε δεν τα παίρνει δεν ισχύουν πρέπει να πάω στη τράπεζα Ελλάδος κάι κάτι τέτοια. Τι ισχύει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέθεσε στο ΑΤΜ τα λεφτά η στα γκισέ αν δέχονται, και κάνε ανάληψη σε μικρότερης αξίας χαρτονομισματα. Μην δίνετε 500αρικα στα μαγαζιά που μπορεί να μην έχουν και καθόλου ρέστα η να τους τελειώσουν και να μην έχουν να δώσουν σε άλλον πελάτη. Η φαρμακοποιός απλά δεν ήθελε να δώσει ρέστα και σου πέταξε ένα δεν ισχύει η σε πέρασε ότι πας να δώσεις πλαστό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Basilhs23___ said:

Κατέθεσε στο ΑΤΜ τα λεφτά η στα γκισέ αν δέχονται, και κάνε ανάληψη σε μικρότερης αξίας χαρτονομισματα. Μην δίνετε 500αρικα στα μαγαζιά που μπορεί να μην έχουν και καθόλου ρέστα η να τους τελειώσουν και να μην έχουν να δώσουν σε άλλον πελάτη. Η φαρμακοποιός απλά δεν ήθελε να δώσει ρέστα και σου πέταξε ένα δεν ισχύει η σε πέρασε ότι πας να δώσεις πλαστό.

Στην εθνική πάντως στα ATM δε γίνονται δεκτά τα 500ρικα. Δεν ξέρω αν ισχύει και με άλλες τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, costacurta είπε

Βρέθηκαν στα χέρια μου 2 500ευρω. Πήγα στο κόσμος ένα εμπορικό στη Θεσσαλονίκη σε ένα ραντομ κατάστημα βανς(όχι τπτ Αρμάνι) και για ένα σορτς των 30 ευρώ το πήραν χωρίς πολλά πολλα. Ένα άλλο που είχα πήγα σε φαρμακείο με παραγγελια 70 ευρώ και μου έλεγε δεν τα παίρνει δεν ισχύουν πρέπει να πάω στη τράπεζα Ελλάδος κάι κάτι τέτοια. Τι ισχύει? 

άλλα της η νονά,εξηγήθηκε καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, magictoboggan είπε

Στην εθνική πάντως στα ATM δε γίνονται δεκτά τα 500ρικα. Δεν ξέρω αν ισχύει και με άλλες τράπεζες.

Τότε στο γκισέ της τράπεζας κατάθεση. Και μετά ανάληψη από το ΑΤΜ. 

2 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Αυτο το "τι φαση" που βλεπω τελευταια σε πολλους τιτλους thread, τι φαση;

Γνωστή ατάκα που την έλεγε η νεολαία και παλαιότερα. Κρύφτηκε στο σεντούκι και ξαναέκανε την εμφανιση της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είχα γράψει σε άλλο θέμα που ρωτούσα το ίδιο. Σε ΑΤΜ της eurobank τα δέχονται κανονικά. Κάνεις κατάθεση και αμέσως ανάληψη και λύθηκε το πρόβλημα σου.

Καλά κι εγώ αν είχα κατάστημα δε θα το δεχόμουν. Σιγά μη σου έδινα όλα τα ψιλά επειδή εσύ ξεκάθαρα το κάνεις επίτηδες για να χαλάσεις το 500. Μια χαρά έπραξε το φαρμακείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, costacurta είπε

Βρέθηκαν στα χέρια μου 2 500ευρω. Πήγα στο κόσμος ένα εμπορικό στη Θεσσαλονίκη σε ένα ραντομ κατάστημα βανς(όχι τπτ Αρμάνι) και για ένα σορτς των 30 ευρώ το πήραν χωρίς πολλά πολλα. Ένα άλλο που είχα πήγα σε φαρμακείο με παραγγελια 70 ευρώ και μου έλεγε δεν τα παίρνει δεν ισχύουν πρέπει να πάω στη τράπεζα Ελλάδος κάι κάτι τέτοια. Τι ισχύει? 

Στο super market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Αυτο το "τι φαση" που βλεπω τελευταια σε πολλους τιτλους thread, τι φαση;

Σωστα.. Αλλα υπάρχει ο ουδέτερος ,η γείωση και η φαση... Το φόρουμ ειναι συνδεδεμένο στην φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Bitbit είπε

το είχα γράψει σε άλλο θέμα που ρωτούσα το ίδιο. Σε ΑΤΜ της eurobank τα δέχονται κανονικά. Κάνεις κατάθεση και αμέσως ανάληψη και λύθηκε το πρόβλημα σου.

Καλά κι εγώ αν είχα κατάστημα δε θα το δεχόμουν. Σιγά μη σου έδινα όλα τα ψιλά επειδή εσύ ξεκάθαρα το κάνεις επίτηδες για να χαλάσεις το 500. Μια χαρά έπραξε το φαρμακείο.

Που ήταν αυτός εδώ στο φόρουμ που έλεγε παλιά ότι κάποιος είχε πληρώσει 500 ευρώ για ένα εισιτήριο λίγων ευρώ σε μουσείο, ο υπάλληλος έδωσε όλα τα ρέστα που είχε γιατί ήταν υποχρεωμένος βάση νόμου να δεχτεί το χαρτονόμισμα αλλιώς αποτελούσε ποινικό αδίκημα.... Βέβαια εκεί μιλάμε για δημόσιο τομέα..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...