Προς το περιεχόμενο

Ηχείο μπάρα 2.0 Lenovo Lecoo DS111 14 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Greenleaf είπε

Μόλις παρέλαβα, την πήρα με σκοπό να αντικαταστήσω τα Logitech Z120. Δεν θέλω να σας τρομάξω, καλύτερα ελπίζω να έχω πάρει χαλασμένο κομμάτι, αλλά είναι χάλια και από ένταση και από ποιότητα. Μεσημεράκι θα την δοκιμάσω περισσότερο αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Χαχαχαχαα!!

Μόλις παρέλαβα κι εγώ. Τα ηχεία του laptop ακούγονται καλύτερα!

Είναι μια μπάρα 38cm με 2 ηχειάκια μέσα 3cm το καθένα. 3w όπως γράφει στο κουτί.

Ούτε το FxSound σώζει την κατάσταση.

Ήθελα και τα bluetooth!  ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτες εντυπώσεις...

Ήχος στα αυτιά μου (χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις) απλά συμπαθητικός δεδομένου του αμελητέου κόστους του. 

Έχει κάποιο μπάσο - δεν τσιρίζει όπως τα ηχεία των πανηγυριών, θα καλύψει κάποιον που απλά ακούει youtube ή βλέπει ταινίες στο pc.

Όμως, ποιότητα κατασκευής μετριότατη, περίμενα καλύτερα πράματα.

Η μπροστινή σίτα ήρθε σχεδόν ξεκούμπωτη και μάλιστα ακόμη και αν προσπαθήσεις δεν κουμπώνει σωστά.

Αλλά τη χειρότερη εντύπωση μου έκανε η αίσθηση του περιστροφικού κομβίου.

Πραγματικά άθλια, χειρότερη και από τύπου jumbo!

Εγώ σαν λένοβο δεν θα έβαζα τη φίρμα μου πάνω σε αυτό το ηχείο, ακόμη και αν έχει κόστος κατασκευής 3€.

Ήλπιζα ότι θα ήταν κάτι καλύτερο από αυτό που κοστίζει αλλά όχι...  είναι αυτό ακριβώς, ένα ηχείο του 10ευρου.

Αυτά!

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τελικά είναι μούφα, 2x3W ηχεία όπως είπαν που ζήτημα και αν είναι και τόσο. Και εγώ δεν είχα καμιά τρελή απαίτηση, πιο πολύ την πήρα για αισθητικούς λόγους να μπει στην βάση από τις οθόνες στο γραφείο να δέσει με το όλο μαύρο, σε σχέση με τα άσπρα Ζ120 που είναι πιο χύμα. Αλλά τουλάχιστον πίστευα θα είναι καλύτερα από τα logitech που δίνου 1.2W και εν τέλει είναι χειρότερή. Τι να πω, μάλλον μπράβο στην logitech που με την ποιότητα κατασκευής κερδίζει.

Τώρα για τα λεφτά και την προσφορά, και εγώ με το new user κτλ πλήρωσα 8,56€ (άφησα και 0,15 ασφάλεια για τον κόπο τους) και όντως αυτό αξίζει, απλά αν ο τίτλος ήταν "Πληρώστε 10€ για να πάρετε ηχόμπαρα των 10€" δεν νομίζω τόσοι να τρέχαμε για την προσφορά, υποτίθεται πετύχαμε την καλή έκπτωση κτλ κτλ. Και φυσικά δεν εννοώ κάτι για τον zacharis που τόσα βρίσκει, αυτό έλειπε το ξεκαθαρίζω, απλά το αναφέρω για την συνολική έτσι εικόνα του θέματος/προσφοράς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ioann1s είπε

Η ποιότητα κατασκευής δεν είναι το αναμενόμενο της Lenovo....

2 ώρες πριν, turbat0s είπε

Εγώ σαν λένοβο δεν θα έβαζα τη φίρμα μου πάνω σε αυτό το ηχείο, ακόμη και αν έχει κόστος κατασκευής 3€.

Τον τελευταίο καιρό έχουν γεμίσει τα κινεζο-μάγαζα με διάφορα τέτοια φτηνά "Lenovo".  Αν είναι όντως της Lenovo, ίσως να προορίζονται για καμιά φτηνή σειρά, αποκλειστικά για την εσωτερική τους αγορά και όχι για εξαγωγή.
Χαρακτηριστικό είναι ότι στο site της Lenovo ΔΕΝ εμφανίζονται πουθενά (για αυτό εδώ το ηχειάκι ομολογώ ότι δεν κοίταξα - ας μας πει αν έκανε κάποιος τον κόπο).
Μάλιστα έχουν παντού Κινέζικα - να τολμήσω να μαντέψω ότι και το συγκεκριμένο ηχείο εμφανίζεται σαν bluetooth συσκευή με κινέζικο όνομα με ιδεογράμματα...;

Στα πιο πολλά που έχω δει, τα σχόλια των αγοραστών είναι από αρνητικά έως πολύ αρνητικά.
Μάλιστα την... πάτησα κι εγώ, πήρα αυτό το BT ακουστικό από προσφορά που είχε το Banggood:
https://www.aliexpress.com/item/1005004178251474.html
(παραθέτω τυχαία σελίδα του ΑΕ με το ίδιο προϊόν, γιατί στο BG δε φαίνεται να υπάρχει πλέον - μάλλον όχι τυχαίο...).

Λέω οκ, Lenovo είναι, έχει και μικρόφωνο σε βραχίονα, πόσο κακό μπορεί να είναι;
Ήταν...!
Αν είμαι σε ήσυχο χώρο, ίσα-ίσα που ακούω το συνομιλητή μου - και με άθλια ποιότητα.
Εκείνος όμως δε με ακούει, εκτός και αν αρχίσω να... φωνάζω!
Για πέταμα...

Ήλπισα μήπως αυτό εδώ το ηχειάκι ήταν καλύτερη περίπτωση όταν είδα το θέμα εδώ, το σύστησα μάλιστα και σε φίλους (τους πήρα στο λαιμό μου μάλλον...), αλλά δυστυχώς φαίνεται να είναι όπως και όλα τα άλλα όμοια.

Συμπέρασμα (για μένα τουλάχιστον):  Μακριά από τα διάφορα φτηνά / προσιτά αυτά Lenovo (ή ίσως και "Lenovo")...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

 

Πήρα και εγώ το εν λόγω ηχείο. Μέτριο για τα λεφτά του με μια πρώτη εκτίμηση.

Το ποιο εκνευριστικό από όλα όμως νομίζω είναι ότι δεν έχει γλώσσα μενού στα αγγλικά ή τουλάχιστον δεν μπορώ με τίποτα να το βρω οπότε το ανοίγω και ακούω κάτι στα κινεζικα πρώτα..

Ίσως και κάποιος να έχει κάποια ιδέα.

Επίσης δεν έχει κάποιο application για setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

Παρέλαβα και εγώ χθες (το μοντέλο με το bt)

Δυστυχώς δεν ήταν όπως τα περίμενα.

Μου ήρθε σε ένα κουτί μισάνοιχτο και η σίτα μπροστά μισοβγαλμένη.

Από ποιότητα ήχου και ποιότητα κατασκευής απλά χάλια.

Βέβαια, με 10€ που μου  βγήκε με τα κουπόνια, ίσως ζητάω πολλά..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους,

επιβεβαιώνω και εγώ την βγαλμένη σήτα, με λίγη προσπάθεια κούμπωσε.

Η δική μου συσκευασία δεν είχε καθόλου manual. Μόνο κάτι κινέζικα. Tο Bluetooth δεν το έχω βρεί ακόμα.

Το βρήκα τελικά.

Έχει δύο καλώδια ένα jack και ένα usb.

Επίσης μίλαγε και για φωτισμό, μονό μπλε βλέπω εγώ.

Πολύ εκνευριστικό το ότι μιλάει κινέζικα. 🤯

Ο ήχος είναι πολύ μέτριος κατά την γνώμη μου.

 

Επεξ/σία από ckdodis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VagTz Νομίζω ότι όλοι μας είχαμε μεγαλύτερες προσδοκίες, αφενός για το Lenovo της υπόθεσης, αφετέρου για τα 10w ήχου.

Θεωρώ ότι όλα τα 'κινεζάκια' των 10 ευρώ κάπως έτσι θα είναι.

Εγώ ψιλό ευχαριστημένος είμαι! 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, VagTz είπε

Παρακαλάω να κολλήσει πουθενά όπως η προηγούμενη παραγγελία που έκανα μπας και πάρω κάνα refund με αυτά που βλέπω 😂

Έστειλα μήνυμα ακύρωση και έστειλαν κανονικά επιστροφή χρημάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια μαύρα είναι, καταρχήν δεν είναι 10W, όπως πολύ σωστά είπαν τα παιδιά νωρίτερα, είναι 3*2W.

Προσωπικά μετάνιωσα που ασχολήθηκα, που ζητάμε refund λόγο παραπληροφόρησης του προϊόντος; Banggood ή PayPal?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, feelihipo said:

Έστειλα μήνυμα ακύρωση και έστειλαν κανονικά επιστροφή χρημάτων 

Ενώ το είχαν στείλει ? Επίσης που έστειλες Banggood η PayPal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεγα να την παραγγείλω αν και δεν την χρειαζόμουν αλλά τελικά δεν το έκανα. Με αυτά που διαβάζω πάλι καλά, σίγουρα θα ήταν χειρότερη από κάτι Logitech / Tracer 2.0 ηχεία που έχω.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Cacciatore είπε

που ζητάμε refund λόγο παραπληροφόρησης του προϊόντος; Banggood

Από εχθές ζήτησα, ακόμη κάνουν τους κινέζους!:lol:

Ωπα μόλις απάντησαν!

Please send us the product's shipping label and SKU bar code, which stick on the package of the parcel and the product protecting bag.

Παίζουν καθυστερήσεις...

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...