Προς το περιεχόμενο

Ηχείο μπάρα 2.0 Lenovo Lecoo DS111 14 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Chrisfm94 είπε

Παντως κι εγω που δεν εχω παραλαβει ακομα, και βλεπω τα σχολια, το dispute που θα κανω θα ειναι απευθειας στην PayPal. Σιγα μη κατσω να ασχοληθω με τους Κινεζους και τα παπατζιλικια τους.

Δεν έχω κάνει ποτέ dispute στο PayPal, αλλά έχω ακούσει ότι συνήθως δεν έχεις θέμα και ότι όντως σου επιστρέφουν τα χρήματα. Όσο για το Banggood, μια φορά δοκίμασα να κάνω refund και δεν τα κατάφερα για κάτι ακουστικά bluetooth που δεν δούλευαν. Ποτέ ξανά Κίνα. Το είπα και θα το εφαρμόσω. Καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω από χρήματα και να πάρω κάτι από Ελλάδα/Ευρώπη παρά να μπλέκω με τους Κινέζους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, laxanoulis said:

Ποτέ ξανά Κίνα. Το είπα και θα το εφαρμόσω. Καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω από χρήματα και να πάρω κάτι από Ελλάδα/Ευρώπη παρά να μπλέκω με τους Κινέζους.

Κι εγω αυτης της αποψης ειμαι πλεον. Παλια επαιρνα πολυ συχνα, τωρα σχεδον τιποτα, μ'εφαγε η περιεργια αυτη τη φορα γιατι φαινοταν ωραιο το ηχειακι στις εικονες για ενα 10αρικο. Παπατζηδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και 'γώ 2 κομμάτια, συνδυάστηκαν άψογα με τα  https://rb.gy/wrbcb & https://rb.gy/4laca των παιδιών.

https://www.fxsound.com/ 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα διαφωνήσω με τον φίλο @zacharis1955  

Τα ηχεία αυτά που μας ήρθαν εν τελεί, δεν αξίζουν τα ~14€ που ζητούσαν.  
Οτι μπορεί κάποιος να τα βολευτεί, το δέχομαι, αλλά όχι για αυτά που διαφημίζονταν.

Καμία εφαρμογή ενίσχυσης ήχου δεν μπορεί να διορθώσει τις ανεπάρκειες υλικού. 
 

Είναι καθαρά παραπλανητική διαφήμιση και απάτη η συγκεκριμένη προσφορά του προϊόντος από τους κινέζους, και κάτ εμέ, θα έπρεπε όλοι όσοι παραλάβαμε να κάνουμε dispute, μην μας περνάνε και για χαζούς. 

Εγω μέχρι αύριο περιμένω να απαντήσουν και θα τους ξανά στείλω, αν αρνηθούν κατευθείαν dispute στο PayPal.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Cacciatore είπε

Εδώ θα διαφωνήσω με τον φίλο @zacharis1955  

Τα ηχεία αυτά που μας ήρθαν εν τελεί, δεν αξίζουν τα ~14€ που ζητούσαν.  
Οτι μπορεί κάποιος να τα βολευτεί, το δέχομαι, αλλά όχι για αυτά που διαφημίζονταν.

Καμία εφαρμογή ενίσχυσης ήχου δεν μπορεί να διορθώσει τις ανεπάρκειες υλικού. 
 

Είναι καθαρά παραπλανητική διαφήμιση και απάτη η συγκεκριμένη προσφορά του προϊόντος από τους κινέζους, και κάτ εμέ, θα έπρεπε όλοι όσοι παραλάβαμε να κάνουμε dispute, μην μας περνάνε και για χαζούς. 

Εγω μέχρι αύριο περιμένω να απαντήσουν και θα τους ξανά στείλω, αν αρνηθούν κατευθείαν dispute στο PayPal.

Ανεξάρτητα από το φάουλ 2 x 3 αντί  2 x 5 πάρα πολύ σημαντικό είναι να γνωρίζουμε ακριβώς τι καλύτερο προϊόν μπορούμε -και όχι τι θα θέλαμε- να αγοράσουμε με ένα συγκεκριμένο ποσό στην κατηγορία προϊόντος που ψάχνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι, πιστεύω, έχουμε βρει κατά καιρούς κάποιες πολύ καλές προσφορές στα κινεζο-μάγαζα, με απρόσμενα καλά χαρακτηριστικά και ποιότητα σε σχέση με τις τιμές (πολλά από τα οποία μας τα έχει επισημάνει βεβαίως ο zacharis1955 🙂).
Οπότε δεν ήταν και πολύ περίεργο ότι είχαμε κάποιες υψηλότερες προσδοκίες από το συγκεκριμένο προϊόν - είδαμε και το όνομα "Lenovo" και ψαρώσαμε!

Στην πράξη δεν προέκυψε αντίστοιχο των προσδοκιών.  Τι να κάνουμε, είναι από τους κινδύνους που έχουν οι διαδικτυακές αγορές - και αυτές από Κίνα... ακόμα περισσότερο.  Προσωπικά την έχω πατήσει ουκ ολίγες φορές - αλλά και πολλές άλλες έχω βρεθεί με προϊόντα πολύ καλύτερα απ' όσο περίμενα (με βάση την τιμή πάντα).

Απλά νομίζω ότι καλά είναι να γνωρίζουμε πού βαδίζουμε με αυτά που ψωνίζουμε και ποια ρίσκα παίρνουμε (που παίρνουμε αρκετά!) όταν κάνουμε τέτοιες αγορές.
Άλλωστε, νομίζω ότι πολλοί από εδώ μέσα το κάνουμε και λίγο από... σπορ, με τις αγορές-ευκαιρίες από το ίντερνετ - γι' αυτό και έχουμε βρεθεί με σωρεία από είδη που τελικά δε... χρειαζόμασταν - απλά δεν μπορούσαμε να αντισταθούμε στην... ευκαιρία.
Sorry για την παρέμβαση, αλλά θεωρώ ότι είναι κρίμα να στεναχωριόμαστε για ένα μπιχλιμπίδι των €10-15 - που κάναμε το (μικρό έστω) τόλμημα να πάρουμε από τους Κινέζους.  Η... επόμενη αγορά θα μας βγει ίσως... καλύτερη - ας μη χαλάμε τις καρδιές μας!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα και εγώ. 

Με το που το έβγαλα από το κουτί κουδούνιζε κάποιο πλαστικό κομματάκι από μέσα, χωρίς να επηρεάζει τελικά την λειτουργικότητα του. 

Προσωπικά το προόριζα για κάτω από το μόνιτορ με την προϋπόθεση ότι θα ήταν καλύτερο από τα ενσωματωμένα ηχεία του μόνιτορ. 

Για αυτή τη δουλειά κάνει μόνο, και τίποτα παραπάνω.

Επίσης θα στείλω μνμ και για τα watt όχι τα λεφτά αλλά για να είναι ποιο προσεκτικοί την επόμενη φορά.

Ps1) Περίμενα καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

Ps2) To μόνο που το σώζει είναι η Kινεζούλα που μιλάει όταν ανοίγει :P  image.jpeg.0f813c81fe76053db2b8bf302da571c5.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα

πιαστηκαμε Κωτσοι

ποτε ξανα

Αυτο εδω φαινεται απειρως καλυτερο - και 10W

Ηχείο Μπάρα Bluetooth10W 18.8x8.5cm < Επιτραπέζια Ηχεία Bluetooth | Jumbo (e-jumbo.gr)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παρέλαβα και εγώ.

Έχω κάποιες ερωτήσεις... Σας κάνει και σας κάποιες στιγμιαίες διακοπές που και που παρόλο που είναι συνδεμένη με το jack? Κατά την λειτουργία της το λαμπάκι αναβοσβηνει συνέχεια, είναι σωστό; Το δε bt το κατάφερα να το συνδεσω μετά από πολλή ώρα τυχαία. Ακολουθώντας τις οδηγίες του manual (πατάς 2 φορές το knob) δεν μπαίνει σε λειτουργία bt. Και μετά που το συνδεσα πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως να το βάλω σε λειτουργία bt🤣..

Αυτό πάντως με την διακοπή του ήχου αν δεν φτιάχνει υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να μου την φορέσει καπέλο η γυναίκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρατε τίποτα πισω τελικά από το refund του Banggood η το dispute της PayPal ? Ρωτάω αν ειναι να κάνω και εγώ μια προσπάθεια αλλιώς να μην ασχοληθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από σκληρές διαπραγματεύσεις, σε υψηλό επίπεδο, το αποτέλεσμα ήταν refund 2USD + 800 points για επόμενη αγορά.

Not bad... :lol::P

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα και εγώ. Συμπαθητική φάτσα, με μια κινέζα να μιλάει συχνά οταν πατάω το κουμπί. Υποδεέστερος ήχος από τα ηχεία του jumbo των 10ευρώ. Δεν αξίζει τον κόπο δυστυχώς.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...