Προς το περιεχόμενο

ASUS Zenfone 10 Review - Το καλύτερο «μικρό» smartphone της αγοράς


timk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το sony είναι 154 x 68 x 8.6 mm  είναι compact, ψάχνω κινητό για να το χρησιμοποιώ με το ένα χέρι και τα έχω δει και τα δυο (s23 -  Sony Xperia 5 IV είναι το ίδιο σχήμα με το V) και το sony στο χέρι είναι καλύτερο,τώρα γιατί δεν το θεωρείς compact  δεν καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Nemo1776 said:

το S23 δεν μου αρέσει 1)το δαχτυλικό στην οθόνη 2) η μικρή μπαταρία 3) το bloatware λογισμικό της Samsung 4) ότι δεν έχει 3.5 mm ότι και να πείτε σε αυτό απλά δεν δέχομαι να δίνω 500+ και να μην έχει το κινητό 3.5mm και SD card.

Τώρα αν σε κάποιον αυτά δεν είναι πρόβλημα οκ αλλά για εμένα το καλύτερο είναι το Sony Xperia 5 V και μετά τον asus το s23 δεν θεωρό ότι αξίζει τα χρήματα του (ούτε το asus αξίζει πάνω από 700 αλλά ούτε και το sony το βάζο πάνω από 700-800)

Είχα το Xperia 5 iii και το έδωσα πίσω με ένα πρόγραμμα ανανέωσης σύνδεσης όπου πήρα το s23. Δεν χρησιμοποιούσα  ούτε τη θύρα ακουστικών ούτε την sd card. Παρόλο που το θεωρούσα κινηταρα το software support είναι απογοήτευση και γι'αυτό πήγα σαμυ. Παρεμπιπτόντως, ενώ ήμουν αυτής της άποψης, δεν θεωρώ blotware το one UI. Αντιθέτως προσθέτει κάποια πράγματα που λείπουν από το "γυμνό αντροιντ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει καλή και η ασους σε σχεση με άλλους, αφήστε τα παιδιά του insomnia να την μπουσταρουν λίγο γεμίσαμε μηλο σαμσουν και τσάινα. Απο μπαταρία τι λεει; κραταει παραπανω απ'το s22 τουλαχιστον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Nemo1776 είπε

το sony είναι 154 x 68 x 8.6 mm  είναι compact, ψάχνω κινητό για να το χρησιμοποιώ με το ένα χέρι και τα έχω δει και τα δυο (s23 -  Sony Xperia 5 IV είναι το ίδιο σχήμα με το V) και το sony στο χέρι είναι καλύτερο,τώρα γιατί δεν το θεωρείς compact  δεν καταλαβαίνω.

Σου έχω βάλει παραπάνω τα μεγέθη των κινητών. Μην μου λες τώρα ότι έχεις χρησιμοποιήσει ένα 157mm και όχι 154mm και το βρήκες καλύτερο από ένα 146mm γιατί γελάνε και οι βράχοι. Σίγουρα δεν μπορείς να το θεωρήσεις απ' τα μεγάλα κινητά που περνάνε 165mm αλλά σε καμία περίπτωση compact.

 

11 ώρες πριν, leonidasetsi είπε

Εντάξει καλή και η ασους σε σχεση με άλλους, αφήστε τα παιδιά του insomnia να την μπουσταρουν λίγο γεμίσαμε μηλο σαμσουν και τσάινα. Απο μπαταρία τι λεει; κραταει παραπανω απ'το s22 τουλαχιστον;

Αν κρίνω απ' τα σχόλια στο skroutz. Όλοι είναι αρκετά ευχαριστημένοι με την απόδοση της μπαταρίας. Ίσως είναι και από τα λίγα δυνατά χαρτιά του έναντι του S23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

έχω το zenfone 9 και νομίζω είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ (αναλογικά πάντα με τη χρονολογία που τα είχα. Το προηγούμενο μου ήταν το πίξελ 3 που το είχα πάρει όταν είχε βγει)
Η μπαταρία είναι τρομερή πραγματικά. Το 90% των ημερών το φορτίζω μέχρι το 80%. 

Το xperia 5 δεν είναι compact. Είναι μακρόστενο και καθόλου βολικό. Ήμουν μεταξύ του 5 και του zenfone και όταν είδα το 5 από κοντά μου φάνηκε abomination XD
Επίσης αν δεν κάνω λάθος, το s22 (και μάλλον το s23) στην Ευρώπη έρχεται με exynos και όχι με sd, οπότε είχα διαβάσει ότι δεν αξίζει τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, judge_manos είπε

έχω το zenfone 9 και νομίζω είναι το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ (αναλογικά πάντα με τη χρονολογία που τα είχα. Το προηγούμενο μου ήταν το πίξελ 3 που το είχα πάρει όταν είχε βγει)
Η μπαταρία είναι τρομερή πραγματικά. Το 90% των ημερών το φορτίζω μέχρι το 80%. 

Το xperia 5 δεν είναι compact. Είναι μακρόστενο και καθόλου βολικό. Ήμουν μεταξύ του 5 και του zenfone και όταν είδα το 5 από κοντά μου φάνηκε abomination XD
Επίσης αν δεν κάνω λάθος, το s22 (και μάλλον το s23) στην Ευρώπη έρχεται με exynos και όχι με sd, οπότε είχα διαβάσει ότι δεν αξίζει τόσο.

Σωστά όλα, το S23 έρχεται με snapdragon Gen 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...