Προς το περιεχόμενο

Horizon Forbidden West: Complete Edition [PC]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, akoinonitos said:

το motion blur ειναι ψιλοχαλια ,αν φερνεις γυρω την καμερα κανει το πρoσωπο της μες τη θολουρα ,περιμενα λιγο καλυτερους φωτισμους να πω την αληθεια ,ωστοσο κανα 2ωρο που επαιξα καλουτσικο φαινεται

Η όραση σου σε προδίδει λίγο,καμία θολούρα δεν βλέπω εγώ στο πρόσωπο της.

Glow κάνει λίγο γυρω από το περίγραμμα του κεφαλιού της που αυτό το έχει και η  ps5 έκδοση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 192
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι κομμάτι αντιπαθητικιά η Αλόη πάντως. Στο πρώτο δεν είχε καβαλήσει τόσο το καλάμι.

@Arkin Πέφτει μπουκάλι τελικά (με DLLA είναι αυτό)

Spoiler

Screenshot-13.png

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρώτες περιοχές δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σε γραφικά. Μη βιάζεστε.

Το παιχνίδι ανοίγει στην 5η main αποστολή (Death's Door) όπου θα είστε ελεύθεροι να εξερευνήσετε όλο το χάρτη και να επισκευτείτε τα διαφορετικά biomes, καταυλισμούς κλπ. Υπάρχει πολύ μεγάλη ποικιλία περιοχών και είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο σε τεχνικό επίπεδο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, just_a_dude said:

Είναι κομμάτι αντιπαθητικιά η Αλόη πάντως. Στο πρώτο δεν είχε καβαλήσει τόσο το καλάμι.

@Arkin Πέφτει μπουκάλι τελικά (με DLLA είναι αυτό)

  Reveal hidden contents

Screenshot-13.png

Δυστυχως αυτο ειναι προβλημα σχεδον σε ολα τα  μοντερνα παιχνιδια με female πρωταγωνίστρια , δεν εχουν ιδεα να γραφουν ( η δεν θελουν ) δυναμικες γυναικες αλλα ταυτοχρονα να εχουν και μια θηλυκότητα σαν χαρακτηρες.Σαν μηχανες μοιαζουν παρα σαν ανθρωποι . 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Δυστυχως αυτο ειναι προβλημα σχεδον σε ολα τα  μοντερνα παιχνιδια με female πρωταγωνίστρια , δεν εχουν ιδεα να γραφουν ( η δεν θελουν ) δυναμικες γυναικες αλλα ταυτοχρονα να εχουν και μια θηλυκότητα σαν χαρακτηρες.Σαν μηχανες μοιαζουν παρα σαν ανθρωποι . 

και ένα άλλο που δεν μου άρεσε ήταν ότι σε κάποια φάση μια npc μιλάει εντελώς υποτιμητικά στον γκομενο της και αυτός το δέχεται σα χαζός. Αν γινόταν το αντίστροφο θα είχε γίνει επανάσταση. Το να μιλάς υποτιμητικά στον αντρα/γυναίκα σου δεν είναι ούτε δυναμική γυναίκα, ούτε αντρική μαγκιά αντίστοιχα. Είναι αγένεια.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απο τους λογους που το ειχα παρατησει το παιχνιδι στο 10 ωρο , ηταν και το ποσο ανουσια και σπαστικη ειναι η Αλοη..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, enable_your_mind είπε

Ενας απο τους λογους που το ειχα παρατησει το παιχνιδι στο 10 ωρο , ηταν και το ποσο ανουσια και σπαστικη ειναι η Αλοη..

είναι λίγο bitch-y, παρά boss-y

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς πρέπει να προετοιμαστείτε για πολλές stronk wahmen ηρωίδες.

Ακόμα και στο στόρυ πέρα από την Alloy, μέσω των audio files, side quests κλπ πάντα τα "μεγάλα κεφάλια" ήταν γυναίκες και οι άντρες απλώς χαζοί, άπλειστοι και κακόψυχοι που προσπαθούσαν να κλέψουν τη δόξα.

Υπάρχουν και κάποιες γυναίκες στο ρόλο του villain αλλά πάντα υπάρχει κάποιος "λόγος" που να τις δικαιολογεί. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δυστυχώς πρέπει να προετοιμαστείτε για πολλές stronk wahmen ηρωίδες.

Ακόμα και στο στόρυ πέρα από την Alloy, μέσω των audio files, side quests κλπ πάντα τα "μεγάλα κεφάλια" ήταν γυναίκες και οι άντρες απλώς χαζοί, άπλειστοι και κακόψυχοι που προσπαθούσαν να κλέψουν τη δόξα.

Υπάρχουν και κάποιες γυναίκες στο ρόλο του villain αλλά πάντα υπάρχει κάποιος "λόγος" που να τις δικαιολογεί. 

Βασικά αυτό δεν με ενόχλησε, με ενόχλησε που σε primitive εποχή έχει τόσες stronk wahmen, τελείως immersion breaking. Επίσης το 99% των quest givers είναι τύπισσες και πολλές από αυτές κακάσχημες. Είπαμε, βάλε γυναίκες αλλα συγχόνως chill those tetas.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όποιον άρεσε το πρώτο, θα του αρέσει και αυτό. Μέχρι στιγμής βλέπω ότι είναι μια βελτιωμένη έκδοση του πρώτου, το οποίο δεν με χαλάει καθόλου. Νέα μέρη, καλύτερα γραφικά, πιο smooth animations και η μάχη και το aiming μου φαίνονται πιο fluid. Για το story δεν ξέρω ακόμη φυσικά, θα δούμε.

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

τι έχεις να πεις για το παιχνίδι αδερφέ μου @xtrmsnpr

Το πρώτο ήταν διαμαντάκι, το έχω στο πλεηστεησιο4 και στο πισι, και αυτό εδώ τα ίδια είναι, δε το πήρα κάπου, αλλά το χω παίξει. Καλό, να το πάρεις. Δεν είναι στα άμεσα πλάνα μου για αγορά, δεν έχω τελειώσει καν το 1ο.
Αν ήταν η τριλογία των uncharted θα το χα πάρει ήδη!

 

^ότι είπε ο πέτσινος @just_a_dude 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Το πρώτο ήταν διαμαντάκι, το έχω στο πλεηστεησιο4 και στο πισι, και αυτό εδώ τα ίδια είναι, δε το πήρα κάπου, αλλά το χω παίξει. Καλό, να το πάρεις. Δεν είναι στα άμεσα πλάνα μου για αγορά, δεν έχω τελειώσει καν το 1ο.
Αν ήταν η τριλογία των uncharted θα το χα πάρει ήδη!

δεν είχα σκοπό να το πάρω αλλα μονο και μονο που είπες καλο λόγο για παιχνίδι θα μπει στη σειρά

9 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

^ότι είπε ο πέτσινος @just_a_dude 

καλά με αυτό το παλικάρι δε μπορώ να συνεννοηθώ τώρα τελευταία.. τα λέει πολύ περίεργα...

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, πάντως όσον αφορά την Αλόη Βέρα, στο πρώτο παιχνίδι, άντε να το βάλω και σε σποϊλερ μπας και δεν το έχει παίξει κάποιος που διαβάζει εδώ, λέμε τώρα

Spoiler

είναι η chosen one, κάποιοι τη βλέπουν σαν θεά και φυσικά σώζει τον κόσμο.

Ε, δεν ξέρω για εσάς εγώ θα την είχα δει κάπως πάντως, δεν το λες και παράλογο... Αν βάλεις και

Spoiler

τη δύσκολη παιδική ηλικία που είχε όντας απομονωμένη από όλους, να την μισούν/φοβούνται οι πάντες και να μην μιλάει σε κανέναν

ε νομίζω εξηγείται η συμπεριφορά της. Το αν αρέσει σε κάποιους είναι άλλο θέμα φυσικά, αλλά, για να παραφράσω τον Κουτσούμπα, αυτή είναι:P. Όσον αφορά την εξωτερική της εμφάνιση στο παιχνίδι, και καλά θεωρείται όμορφη, θυμάμαι ένα σχετικό σχόλιο που της είχε κάνει

Spoiler

o Erend + ότι τη γούσταρε και ο Avad, μην σου πω και η Petra :P. Τι να πείς, στην στην αναβροχιά, καλό και το χαλάζι.😁 (αν και το παιχνίδι είχε κάποιες ωραίες υπάρξεις, βλ. Talanah)

 

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...