Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η νέα μεγάλη ενημέρωση των Windows 11, με Copilot, Paint με AI και άλλα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα εχουν ερθει οι ενημερωσεις.

Το RGB control επι του παρόντος αχρηστο, δεν συγχρονιζει τιποτα.

Τα υπολοιπα δεν εχω αποψη μιας και ειναι μαζικα uninstall απο το pc μου.

Μεγαλο πλεονέκτημα της αναβαθμισης οτι εκανα και uninstall πιο ευκολα το wordpad. 

Μια cmd εντολη λιγοτερη στο debloat lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψη πως το Copilot δεν είναι διαθέσιμο στην ΕΕ λόγω του Digital Markets Act. Ένα κόλπο για πρόσβαση σε αυτό είναι Run (Windows+R) και "microsoft-edge://?ux=copilot&tcp=1&source=taskbar". Σε μια από τις μελλοντικές εκδόσεις του θα είναι πλήρως εναρμονισμένο με τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς και διαθέσιμο σε όλους από την μαμά του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Arkin said:

Το volume mixer ειναι πολυ ωραιο

Screenshot_7.png.d6bb6b8440664d3bcdd308c

 

Το RGB control για πεταμα δεν βρηκε ουτε ποντικι ουτε πληκτρολογιο ουτε μητρικη ουτε gpu τιποτα

Screenshot_7.png.edec44044e6504af57e34b9

 

Το copilot δεν βρηκα που ειναι αλλα μου φαινεται αλλη μια cortana οποτε αχρηστο για τους περισσοτερους. Το rar support μια χαρα εστειλα το winrar στα θυμαρακια μετα απο πολλα χρονια. Γενικα οκ καποια θετικα καποια αρνητικα μπηκε αμεσα χωρις θεματα. 

Δεν ανοίγουν rar με κωδικό ούτε μπορείς να δημιουργήσεις. Άρα δεν είναι ακόμα άχρηστα προγράμματα όπως το WinRAR ή το 7zip

7 hours ago, Arkin said:

 

 

Επεξ/σία από bep1995
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, CyanBlue είπε

Οι εποχές που ένα λειτουργικό ήταν... λειτουργικό και περνούσες μόνο ότι χρειαζόσουν πάνε. 😶

Για ποιες εποχές μιλάς ακριβώς? αααα εκείνες, που ο κόσμος είχε 512MB RAM, μερικοί 1GB και ελάχιστοι 2-4GB και με το ζόρι έκανες τα βασικά γιατί κολλούσε όλο το σύστημα. Ενώ τώρα με 16/32GB που κάνεις και 50 πράγματα ταυτόχρονα χωρίς καθόλου lag...αχ αυτό το bloatware.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, inetien12 said:

Το "AI" θέλει διαδίκτυο ή θα είναι ενσωματωμένο ?

Αν θέλει τότε θα "παίρνουν" ότι δεδομένα δίνουμε προς επεξεργασία

Από ποια σπηλιά βγήκες εσύ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, CyanBlue είπε

Οι εποχές που ένα λειτουργικό ήταν... λειτουργικό και περνούσες μόνο ότι χρειαζόσουν πάνε. 😶

Πάντα τα λειτουργικά είχαν πράγματα που δεν χρησιμοποιούσες αλλά ήταν χρήσιμα σε κάποιον άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πόσο μεγάλη είναι τελικά η ενημέρωση?!? Εμένα μέσα σέ 10 λεπτά την κατέβασε έκανα μια απλή επανεκκίνηση και έτοιμο. Δεν έκανε την κλασική διαδικασία δλδ τής εγκατάστασης που κρατάει ρυθμίσεις καί αρχεία και windows.old

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα αρχίσουν εταιρίες να μηνύουν την Microsoft για μονοπωλιακές τακτικές στάνταρ! Βέβαια εγώ ακόμα 10 έχω και δεν πρόκειται να τα αλλάξω σύντομα.

4 hours ago, atypicalcoder said:

Για ποιες εποχές μιλάς ακριβώς? αααα εκείνες, που ο κόσμος είχε 512MB RAM, μερικοί 1GB και ελάχιστοι 2-4GB και με το ζόρι έκανες τα βασικά γιατί κολλούσε όλο το σύστημα. Ενώ τώρα με 16/32GB που κάνεις και 50 πράγματα ταυτόχρονα χωρίς καθόλου lag...αχ αυτό το bloatware.... :P

Ε, ναι και είναι και πάμφτηνες οι RAM, απορώ με μερικούς. Ακόμα και 8GB τα θεωρώ πολύ λίγα, το παρόν ελάχιστο στανταρ είναι 16GB.

Εγώ στο ένα pc έχω 128GB και στο παλιότερο 32GB

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ότι έκαναν στο video, τρανζίσιον με εντυπωσιακό εφέ, από αυτό (κάτι πρακτικό)

image.png.93f58a9592e31c1e93a80c7f82a0288b.png

σε αυτή τη κουράδα

image.png.8861d434835f882130eb0541049d2fe9.png

είναι ξεκαρδιστικό...

Επεξ/σία από mordred
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mordred είπε

To ότι έκαναν τρανζίσιον από αυτό (κάτι πρακτικό)

σε αυτή τη κουράδα

είναι ξεκαρδιστικό...

😂 χαχα.. χάλι μαύρο... μάλλον άσπρο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμη μπηκα σε πειρασμο να ανοιξω τον σταθερο μετα απο 5 μηνες,για να κανω το update.Αλλα ενταξει, διαβασα τα σχολια, και σας ευχαριστω που με αποτρεψατε. Τζαμπα θα ξεβολευομουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...