Προς το περιεχόμενο

Σε νέα αλλαγή της διαφημιστικής της καμπάνιας προχωρά η Nova μετά από καταγγελίες


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Georgios Pappas είπε

Φεύγω άπο όλες τις γραμμές nova που είχα και πάω cosmote (δοκιμασμένη 1 χρόνο τώρα όλα μια χαρά δουλεύουνε). Είχα απαίσια εμπειρία με την Wind Νova. Απλά απαίσια.

Μια από τα ίδια. Πριν 4 χρόνια έφυγα και βρήκα την υγεία μου. Μπορεί να είναι λίγο ακριβή αλλά 100Mbps πληρώνω 100Mbps παίρνω. Στην TV πάλι είμαι λίγο απογοητευμένος γιατί κόψαν το Replay TV από την δορυφορική και δεν θέλω με IPTV μέχρι να βάλουν fiber.

σ.σ. Όταν έκοψα την TV της forthnet που άλλαζαν συνέχεια τα κανάλια θέλαν να με χρεώσουν. Τους έστειλα ένα ωραίο mail ότι αυτοί άλλαξαν τους όρους (περιεχομενο) που είχαμε συμφωνήσει και αν θέλουν θα τα βρούμε δικαστικώς. Φυσικά την έκαναν με ελαφρά αφού ισχυρίστηκαν στην αρχή ότι είχα δεχτεί τους όρους. Όταν ζήτησα να μου αποστείλουν το αποδεικτικό (ηχητικό ή γραπτό) κάναν την πάπια και επίσης δεν είχαν αποστείλει το έγγραφο υπαναχώρησης της σύμβασης. Όλα ΛΑΘΟΣ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τέτοιες μαλακίες κάθονται και ασχολούνται οι πάροχοι στην Ελλαδιτσα για αυτο είναι ολοι για τον τσοπου.

Μετα απο χρόνια και αφου εχω κανει μια γυρα σχεδόν απο ολες, όσο αφορα ίντερνετ/τβ θα παραμείνω στην Κοσμοτε μεχρι νεοτερας. Ειδικά απο την στιγμή που μπηκε οπτικη δεν ειχα κανένα θεμα. Και ειναι και πιο ευέλικτη σε οτι αφορα το κομματι ρουτερ, ρυθμίσεις και τηλεφωνία. Οι αλλοι δεν επιτρέπουν καν να βάλεις δικο σου ρουτερ και δεν σου δινουν τους κωδικούς τηλεφωνίας... Μεσαίωνας. Μακάρι κλείσιμο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, panossar95 said:

Οι αλλοι δεν επιτρέπουν καν να βάλεις δικο σου ρουτερ και δεν σου δινουν τους κωδικούς τηλεφωνίας... Μεσαίωνας. Μακάρι κλείσιμο 

"Οι άλλοι" = "μόνο η Nova" πλέον; Η Vodafone μια χαρά έχει συμμορφωθεί με τις εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ λειτουργώ λόγο δουλειών μου και με τους 3 παρόχους κινητής:

- Cosmote Μόνο σκέτο απεριόριστο internet 5G

- Vodafone το επαγγελματικό μου Μόνον για απεριόριστη ομιλία 2G και πιάνω πανελλαδικά παντού

- Nova μόνον backup καρτοκινητό λόγο της ακαριαίας σύγκλισης-επαναφοράς δικτύου που έχει μετά από κατάρευση του σε περιόδους κρίσεως (π.χ.φωτιές, σεισμοί)

Επεξ/σία από GHZserv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε ταυτόχρονα το πιο αργό και το πιο ακριβό Internet στην Ευρώπη, και βλέπεις αυτούς τους καραγκιόζηδες να βγάζουν μεταξύ τους τα μάτια τους για το ποιος θα κοροϊδέψει τον περισσότερο κόσμο με τα ''οικονομικά'' πακέτα τους ''ασυναγώνιστων'' ταχυτήτων. Θα μου πεις από την άλλη, πως να μην φτάσουμε σε αυτό το χάλι όταν η μεγαλύτερη εταιρία τηλεπικοινωνιών στην χώρα είναι το κοτέτσι του ΟΤΕ.

Επεξ/σία από DrXavier
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, oldnew είπε

Τα μικρά παιδάκια στο σχολείο μου θυμίζουν. 

Θυμάμαι μια διαφήμιση "29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν σκιπ". Θα ειχε φάει μηνύσεις σήμερα.  Να αναρτηθεί ποιοι είναι οι 29. Ενας απεσυρε την υποστήριξη αρα να λενε 28 και τέτοια θα είχαμε σήμερα..

:)

Πολύ άσχημο που είχαν στηριχθεί σε ένα σλόγκαν με δυναμικό νούμερο. Και το κακό δεν είναι αν θα έφευγε κάποιος κατασκευαστής (που τότε δεν ασχολιόταν κανείς με μηνύσεις κλπ), αλλά αν θα το συνιστούσαν πολύ περισσότεροι. Σκέψου δηλαδή να έχεις φτιάξει το σλόγκαν για να το θυμούνται όλοι "29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν σκιπ" και στην πραγματικότητα να έχεις πχ. 54 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια δεν μπορω να εμπιστευτω καμια εταιρια τηλεπικοινωνιών ούτε τη μαμα cosmote, βλεπεις τι εστί και ποσο απατη ειναι στο τιμολογιακό τους , Επίσης δεν χρειαζεται κατι παραπάνω αν αφιερωσεις 5 λεπτα με το 1st Level Support και ειδικά αν έχεις και ιδέα, έχεις βγαλει το συμπερασμα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2023 στις 2:14 ΜΜ, Antonis_V είπε

Με τις εξαγορές και rebranding είχα μια ελπίδα. Πρακτικά τα ίδια είναι. Κινητή σήμα χάλια και για τεχνική υποστίριξη να μην μιλήσω. 
Έχω οπτική, 200ρα. Όλα καλά και ωραία. Πέφτει η γραμμή, μιλάω με το τεχνικό τμήμα. Μου λένε πως θα γίνει επικοινωνία στο Σταθερό. -> Έχω οπτική είναι, και το σταθερό είναι VoIP. Τους λέω καλέστε με στο κινητό. 2 μέρες, έρχονται μηνύματα πως με καλούν στο σταθερό και δεν με βρίσκουν. 

Genius. 

Η γραμμή/ δίκτυο/ ίνα για ίντερνετ ανήκει στον ίδιο τον πάροχο;

22 ώρες πριν, kurkosdr είπε

Νομίζω Vodafone και Wind έχουν κοινό δίκτυο, δηλαδή ο,τι σήμα έχεις στην Vodafone θα έχεις και στη Wind. Και σε άλλα thread θα δεις άλλους κράζουν την Cosmote ότι δεν έχει καλό σήμα.

Δεν υπάρχει εταιρεία με καλό σήμα παντού. Ο καθένας βρίσκει μια που καλύπτει τις περιοχές που τον ενδιαφέρουν και πάει εκεί.

Για την κινητή ισχύουν όσα λες, φίλε μου! Πιθανόν τρίτη εταιρεία παρέχει το δίκτυο κεραιών (αυτό έχω ακούσει, δεν ξέρω αν όντως ισχύει).

Για την σταθερή, μόνο η cosmote έχει δίκτυο και καμπίνες στην επαρχία. Οι άλλοι όλο μιλάνε για το φοβερό ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών το οποίο θα κατακλύσει την Ελλάδα   αλλά εν τέλει είναι απλά ένα τρέιλερ ιδέας σε διαφήμιση. Απορώ που τα βάζουν τα λεφτα που λένε ότι επένδυσαν αποκλειστικά για επέκταση δικτύου οπτικής ίνας.

2 ώρες πριν, killer76 είπε

Πολύ άσχημο που είχαν στηριχθεί σε ένα σλόγκαν με δυναμικό νούμερο. Και το κακό δεν είναι αν θα έφευγε κάποιος κατασκευαστής (που τότε δεν ασχολιόταν κανείς με μηνύσεις κλπ), αλλά αν θα το συνιστούσαν πολύ περισσότεροι. Σκέψου δηλαδή να έχεις φτιάξει το σλόγκαν για να το θυμούνται όλοι "29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν σκιπ" και στην πραγματικότητα να έχεις πχ. 54 

Δεν είναι σίγουρο ότι είναι 29. Μπορεί κάποιοι να κάνανε εξυγίανση της εταιρείας και να αλλάξανε αντικείμενο/ δραστηριότητα και να ασχολήθηκαν με ανταλλακτικά και σέρβις. .

14 ώρες πριν, panossar95 είπε

Με τέτοιες μαλακίες κάθονται και ασχολούνται οι πάροχοι στην Ελλαδιτσα για αυτο είναι ολοι για τον τσοπου.

Μετα απο χρόνια και αφου εχω κανει μια γυρα σχεδόν απο ολες, όσο αφορα ίντερνετ/τβ θα παραμείνω στην Κοσμοτε μεχρι νεοτερας. Ειδικά απο την στιγμή που μπηκε οπτικη δεν ειχα κανένα θεμα. Και ειναι και πιο ευέλικτη σε οτι αφορα το κομματι ρουτερ, ρυθμίσεις και τηλεφωνία. Οι αλλοι δεν επιτρέπουν καν να βάλεις δικο σου ρουτερ και δεν σου δινουν τους κωδικούς τηλεφωνίας... Μεσαίωνας. Μακάρι κλείσιμο 

Οι άλλοι 2 είναι πάροχοι νοικιασμένης γραμμής.

Αυτό με το ρόυτερ έχει σχέση περισσότερο με την δυνατότητα για υποστήριξή σε περίπτωση βλάβης/ τεχνικών προβλημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ σε Nova έχω 100 Mbps FTTC, τερματίζει η γραμμή, καθόλου αποσυνδέσεις.

Δυστυχώς όμως με το που έγινε το καινούριο συμβόλαιο με δωρεάν 2 πάγια και EON TV, ταλαιπωρήθηκα γιατί σταμάτησε να λειτουργεί το σταθερό τηλέφωνο.Τους καλούσα συνεχώς για βλάβη, είχε έρθει τεχνικός στο σπίτι 2 φορές, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτα.Μου ερχόταν sms ότι το πρόβλημα επιλύθηκε, ενώ δεν είχε λυθεί.Πάλι τηλέφωνα, μου έστελναν sms οτι το πρόβλημα είναι υπό επεξεργασία κλπ.Πάλι τηλέφωνα, πάλι τα ίδια.

Ταυτόχρονα μου πρότειναν να μετατρέψω το κινητό σε Nova και να έχω δωρεάν ομιλία μέχρι να λυθεί το πρόβλημα η να γίνει προώθηση σε κινητό όταν με καλούν στο σταθερό, ακόμα και έτσι δεν θα μπορούσα να κάνω εξερχόμενες κλήσεις.

6 μήνες πέρασαν, τελικά μου έκαναν πίστωση κάπου 2 πάγια και το έλυσαν το πρόβλημα.

Δηλαδή ήθελαν καταγγελία απο την πρώτη εβδομάδα για να το φτιάξουν. 

Τόσα χρόνια σε Forthnet δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα.Ισχύει όντως ότι απο όταν έγινε η συγχώνευση, έχουν χάσει την μπάλα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/11/2023 at 15:16, oldnew said:

Τα μικρά παιδάκια στο σχολείο μου θυμίζουν. 

Θυμάμαι μια διαφήμιση "29 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν σκιπ". Θα ειχε φάει μηνύσεις σήμερα.  Να αναρτηθεί ποιοι είναι οι 29. Ενας απεσυρε την υποστήριξη αρα να λενε 28 και τέτοια θα είχαμε σήμερα..

:)

Για να σου λύσω την απορία, οι κατασκευαστές που συνεργάζονταν με το Skip (Unilever) ήταν γύρω στους 40. Απλά καμιά σοβαρή διαφημιστική δεν αλλάζει ένα σλόγκαν στο οποίο έχουν επενδυθεί εκατομμύρια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, fasttam said:

Για να σου λύσω την απορία, οι κατασκευαστές που συνεργάζονταν με το Skip (Unilever) ήταν γύρω στους 40. Απλά καμιά σοβαρή διαφημιστική δεν αλλάζει ένα σλόγκαν στο οποίο έχουν επενδυθεί εκατομμύρια. 

Πλην του Ελον που έκανε το Twitter, x.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω κανα 2 χρονια να ολοκληρωθουν εργα για οπτικη, μετα απο το γνωστο πλεον κραξιμο τα  εργα ολοκληρωθηκαν σε χρονο ρεκορ ( δικτυο NOVA και καλα πιλοτικη πολη για οπτικες-5G κτλ που ειχαν βαλει σε 2 δρομους για λογους μαρκετινγκ και μετα ηταν εξαφανισμενοι). Με τα πολλα τελειωνει, κουτι στην απεναντι γωνια. Εχω Cosmote 50αρα (δεν σηκωνει παραπανω η περιοχη , μεσα στο κεντρο 200 μετρα απο τα κεντρικα του ΟΤΕ εντωμεταξυ) ευχαριστημενος αλλα πανακριβη 34€. Καλω NOVA επιβεβαιωνω οτι μπορω να παρω οπτικη, κλεινω παιρνω ΟΤΕ γτ εχω ακουσει τα χειροτερα για NOVA, διαλογος :
- γεια σας θελω οπτικη
- διευθυνση παρακαλω
- ταδε
- δεν υποστηριζουμε
- αποκλειεται τα εργα τελειωσαν πριν λιγες μερες και η NOVA δινει κανονικα
- ειστε ο πρωτος στην πολυκατοικια που θα βαλει; 
- Μαλλον ναι
- Γιαυτο δεν γινεται (!), ο πρωτος πρεπει να ειναι συνδρομητης της εταιρειας που ανηκει το δικτυο για να κανει την εγκατασταση του κατανεμητη στην πολυκατοικια οταν γινει αυτο και βλεπουμε ενεργη την πολυκατοικια τοτε θα μπορεσουμε να σας δωσουμε συνδεση.

 

Μονο σε μενα φαινεται φουλ περιεργο αυτο; τελικα προχωρησα την συνδεση με NOVA περιμενω κανα μηνα να ερθουν κανουν την εγκατασταση στην πολυκατοικια δεν εχει φανει κανεις ακομα,μου εχουν στειλει εξοπλισμο (1 nokia της κακιας ωρας αλλα anyway) το πακετο με την 500αρα στα 26€ με 1 μηνα παγιο δωρο (τωρα το εχουν αλλαξει σε 29€ κατι δεν τους εβγαινε στο μετρημα μαλλον). 

Επεξ/σία από tsibosp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...