Προς το περιεχόμενο

-30% Σε ποδήλατα IDEAL, SCOTT, MERIDA, KTM [ΤΕΛΟΣ]


sotis1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, sotis1978 said:

Σε αυτά που σου παρέθεσα εγώ, επέλεξε medium για ύψος 1.75 (επειδή δεν ξέρω ηλικία, αν είσαι ανήλικος και ακόμα ψηλώνεις, πάρε Large)

Αυτό από που προκύπτει?

Χαχα 30 είμαι !!! Πρέπει να κάνω κάτι για να αρχίσω να κινουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, Gerara_ είπε

Ideal nergetic ή megisto για χαλαρές βόλτες;

Για χαλαρές βόλτες Nergetic... 

20 λεπτά πριν, billathens! είπε

Για χαβαλέ στο πάρκο με τα παιδιά, τί λέτε ;

Οικονομικό ε😂

 

Είμαι 190, 95 κιλά 

Για χαλαρές βόλτες με τα παιδιά και οικονομικό, δες αυτό https://kefalasbikes.gr/podilata-trekking/5258-lombardo-amantea-100-28.html

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπησα ενα ideal moovic για την γυναικα. Αγαπημενο καταστημα! Κατοικος νικαιας απο 8 χρονων πηρα ποδηλάτο απο εκει! Ο Κωστας φιλικος και εξυπηρετικος οπως τον θυμαμαι απο την δεκαετια του 90... Πριν 5 μηνες πηραμε πλεον και το ποδηλατο του junior απο εκει. Και τωρα και για την γυναικα, εγω εχω ευτυχως γτ θα επαιρνα και για εμενα με τετοιες τιμες!!! 

Ευχαριστω για την προσφορα!!!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, sotis1978 said:

MTB https://kefalasbikes.gr/podilata-vounou-mountain-bikes/5325-scott-aspect-960-29-2022.html

Trekking https://kefalasbikes.gr/podilata-trekking/5629-merida-28-crossway-20-d-2022.html

Αν δεν θέλεις να κάνεις σκληρή χωμάτινη χρήση, σου κάνει και το Trekking...

 

Θα μπορουσες με 2 λογια να περιγραψεις πια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ? 

Διοτι ειλικρινα , λογο της ασχετιλας , απο τις φωτογραφιες το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι πως το scott εχει καπως πιο χοντρο λαστιχο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, WaxOnWaxOff said:

 

Θα μπορουσες με 2 λογια να περιγραψεις πια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ? 

Διοτι ειλικρινα , λογο της ασχετιλας , απο τις φωτογραφιες το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι πως το scott εχει καπως πιο χοντρο λαστιχο . 

Χοντρικά σε διάσταση ζάντας είναι ίδια. Μετά το ένα έχει πιο χοντρό λάστιχο (Scott) και πιο φαρδυ για χωματόδρομο κτλ. Το άλλο έχει πιο λεπτό και πιο λεπτή ζάντα περισσότερο για άσφαλτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

 

Θα μπορουσες με 2 λογια να περιγραψεις πια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ? 

Διοτι ειλικρινα , λογο της ασχετιλας , απο τις φωτογραφιες το μονο που μπορω να καταλαβω ειναι πως το scott εχει καπως πιο χοντρο λαστιχο . 

Τα ποδήλατα trekking σκέψου ότι είναι σαν "μπασταρδεμένα" mountain bike, ώστε να είναι πιο γρήγορα στην άσφαλτο (πιο λεπτά ελαστικά και πιο μακρύ γρανάζωμα), με αυτό τον τρόπο έχεις και ένα πιο γρήγορο όχημα στην άσφαλτο, αλλά μπορείς να μπεις και σε βατούς χωματόδρομους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψώνισα ελαστικά και σαμπρέλες για το MTB του γιου, τα ίδια για το κουρσακι το δικό μου, τρομπες χειρός και δαπέδου, τσαντάκι σέλας και  πολυεργαλειο για το τσαντακι. 111€ με free μεταφορικά...

Και εγώ που νόμιζα ότι θα την βγάλουμε χωρις αγορές φέτος!😜😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, foler79 είπε

Ψώνισα ελαστικά και σαμπρέλες για το MTB του γιου, τα ίδια για το κουρσακι το δικό μου, τρομπες χειρός και δαπέδου, τσαντάκι σέλας και  πολυεργαλειο για το τσαντακι. 111€ με free μεταφορικά...

Και εγώ που νόμιζα ότι θα την βγάλουμε χωρις αγορές φέτος!😜😭

Δεν προλαβα το παιδικο καθισμα σκελετου... εκπληκτικη τιμη 35 ευρω... :(

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, sotis1978 said:

Τα ποδήλατα trekking σκέψου ότι είναι σαν "μπασταρδεμένα" mountain bike, ώστε να είναι πιο γρήγορα στην άσφαλτο (πιο λεπτά ελαστικά και πιο μακρύ γρανάζωμα), με αυτό τον τρόπο έχεις και ένα πιο γρήγορο όχημα στην άσφαλτο, αλλά μπορείς να μπεις και σε βατούς χωματόδρομους...

Γαμωτο ετσι οπως το λες , το trekking φαινεται καλυτερο αλλα το κοκκινακι του scott μου ψιθιριζει στο αυτι , ειναι πιο μπαμπατσικο 

Απο την εμπειρια σου , αυτες οι 16 ταχυτητες , η μεγαλυτερη , τι ταχυτητα περιπου μπορει να βγαλει στον δρομο ? Ειναι τοσο σοβαρη η διαφορα με το trekking οπου θα χρειαστω τις 24 ? Προσφερει "τελικη" η απλα ειναι μεγαλυτερο το απλωμα τους . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WaxOnWaxOff είπε

Γαμωτο ετσι οπως το λες , το trekking φαινεται καλυτερο αλλα το κοκκινακι του scott μου ψιθιριζει στο αυτι , ειναι πιο μπαμπατσικο 

Απο την εμπειρια σου , αυτες οι 16 ταχυτητες , η μεγαλυτερη , τι ταχυτητα περιπου μπορει να βγαλει στον δρομο ? Ειναι τοσο σοβαρη η διαφορα με το trekking οπου θα χρειαστω τις 24 ? Προσφερει "τελικη" η απλα ειναι μεγαλυτερο το απλωμα τους . 

 

 

Δεν έχεις θέμα με τις 16 ταχύτητες (πολλές από τις σχέσεις όταν έχει 3 δίσκους είναι παρόμοιες)......

Το trekking είναι πιο γρήγορο, λόγω μεγαλύτερου δισκοβραχίονα (σε σχέση με το mtb) και πιο λεπτών ελαστικών, όχι λόγω 24 ταχυτήτων..

Αλλά δεν ξέρω αν θα τα προλάβεις, σε λίγο λήγει η προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, sotis1978 said:

Δεν έχεις θέμα με τις 16 ταχύτητες (πολλές από τις σχέσεις όταν έχει 3 δίσκους είναι παρόμοιες)......

Το trekking είναι πιο γρήγορο, λόγω μεγαλύτερου δισκοβραχίονα (σε σχέση με το mtb) και πιο λεπτών ελαστικών, όχι λόγω 24 ταχυτήτων..

Αλλά δεν ξέρω αν θα τα προλάβεις, σε λίγο λήγει η προσφορά...

Χτυπαω το scott και οτι γινει . Ετσι και αλλιως να κουνησω τα ποδια μου θελω , οχι να κανω χρονους . 

Μου χτυπησε στο ματι απο την πρωτη στιγμη οποτε η επιλογη ηταν προδιαγεγραμμενη απ οτην αρχη 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, WaxOnWaxOff είπε

Χτυπαω το scott και οτι γινει . Ετσι και αλλιως να κουνησω τα ποδια μου θελω , οχι να κανω χρονους . 

Μου χτυπησε στο ματι απο την πρωτη στιγμη οποτε η επιλογη ηταν προδιαγεγραμμενη απ οτην αρχη 

 

Πολύ ωραίο ποδήλατο.... Όταν με το καλό παραλάβεις, γράψε μας εντυπώσεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, sotis1978 said:

Πολύ ωραίο ποδήλατο.... Όταν με το καλό παραλάβεις, γράψε μας εντυπώσεις!!!

Φυσικα! 

Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα MTB σχεδον παντα εχουν πιο γερους σκελετους να αντεξουν τα κοπανηματα στα κατσαβραχα που λογικα θα πανε.
Οι ταχυτητες δεν αλλαζουν και πολλα, Τι 16 τι 24, ετσι και αλλιως η κοντη με την μακρια θα ειναι περιπου οι ιδες, απλα εχεις περισσοτερες επιλογες να βρεις την πιο σωστη.
Εαν θυμαμαι καλα πρεπει το ποδι να στροφαρει περιπου μια πληρη στροφη το δευτερολεπτο για μεγιστη αποδοση (και το σημαντικοτερο χαμηλοτερη καταπονηση στα γονατα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@sotis1978

 

Χθες ηρθε το εργαλειο , ποιοτικα πολυ ωραιο , καμια σχεση με κατι αλλα τις σειρας (οσα εχω δει απο κανεναν γνωστο ) .Ειδικα το χρωμα του ειναι ολα τα λεφτα , η βαφη απο κοντα εχει μεσα κατι σαν χρυσοσκονη και στον ηλιο φαινεται πολυ ωραιο . Το ολο συστημα ταχυτητων δουλευει αψογα , λογικα βεβαια αυτο οφειλεται στο οτι μου το εστειλαν συναρμολογημενο . Η σελα παροτι πιεζοντας με το χερι ειναι μαλακη , αμα κατσεις για πολυ ωρα , αρχιζει και ποναει ..... σιγουρα παει ή για αλλαγη ή να βρω καποιο τροπο να προσθεσω υλικο . Επιπλεον θα χρειαστει να παρω και ενα σταντ 😄

 

Την χαρα μου ηρθε να διακοψει αποτομα , το γεγονος οτι εχω να κανω ποδηλατο 15 χρονια και πως 2 χρονια γραφειο , με εχει κανει χλαπατσα . 

Δυστυχως το μυαλο μου εχει μεινει στα καλα χρονια που γυρναγαμε ολη μερα πανω στα ΒΜΧ , θα πρεπει να το παω χαλαρα στην αρχη 

 

tl:dr πολυ ευχαριστημενος , θα του κανω παρεα καθε μερα 

IMG_20231130_170827.jpg

Επεξ/σία από WaxOnWaxOff
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...