Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, xtrmsnpr said:

Screenshot_20240325-191836.png.505da2284ee6efb291a21b41eb04d032.png

Έτσι είναι τα πράγματα? (52% steam rating)

Ή απλώς ο κόσμος ουρλιάζει επειδή είναι τσίπης και δε θέλει να πληρώσει dlc για να κάνει saves ή να φτιάξει ένα καλό pc? Και έχει απαιτήσεις που έδωσε 70€?🤡

Lol Ναι να πληρώνουμε να κάνουμε saves στα παιχνίδια φαντάζομαι ο executive να το προτείνει στην ομάδα κάνοντας σκόνη και όλο να χειροκροτούν με σαμπάνια  χορεύοντας πάνω στα πτώματα.τον games wtf !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Ashvill είπε

Lol Ναι να πληρώνουμε να κάνουμε saves στα παιχνίδια φαντάζομαι ο executive να το προτείνει στην ομάδα κάνοντας σκόνη και όλο να χειροκροτούν με σαμπάνια  χορεύοντας πάνω στα πτώματα.τον games wtf !!

δεν σε βλέπω πολύ ψύχραιμο

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι δεν έχει κάποιο dlc για save, τα dlc που έβγαλαν οκ είναι χαζό να υπάρχουν σε single player παιχνίδι αλλά δεν επηρεάζουν σε κάτι.

το θέμα τώρα με το cpu bound perfomance είναι εκνευριστικό  στην 1η μεγάλη πόλη και συνήθως γύρω από τη κεντρική πλατεία που το framepacing είναι ό,τι να ναι, από κει και πέρα δεν σε επηρεάζει κάπως.

Στις κονσόλες τώρα ίσως και μόνο το turnoff του rt για ένα περίπου ~20% extra perfomance

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Saloufas είπε

dd2s6.jpg.03c83ef807d678cb590732da4876680a.jpg

Will Smith Run GIF by MOODMAN

Το μόνο πράγμα που έχει buffarιστεί σε σχέση με το πρώτο game είναι οι drakes.🤣 Θυμάμαι στο πρώτο game τον κατέβαζες για πλάκα με 30ρι warrior με απλά spam jump attacks με τίποτα τρίχες τύπου 1 star tripletooth lol. Εδώ έχει το moveset που έχει ο red dragon στο BBI και όχι ο drake. Κάνει jump attacks (που τιμωρεί τα μεγάλα attacks του warrior) και μετά όταν είναι στα τελευταία του κάθεται στον αέρα και σπαμάρει χοντρά spells (bolide κλπ). Λογικά με τίποτα 40-50ρηδές με τερματισμένους ranged vocations/mystic spearheads θα είναι πιο ez. Αλλά για 30ρηδές mellee είναι waste of wakestones ακόμα και αν τον φας στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, panther_512 said:

Sorry Πρώτε και Καλύτερε που δεν έδωσα τα λεφτά μου σε game που θα στρώσει σε ένα χρόνο.

Μακάρι να είναι όπως τα λες εσύ, γιατί στα επαγγελματικά sites εκεί έξω άλλα λένε. Στις κονσόλες το παιχνίδι δεν μπορεί να τρέξει ικανοποιητικά άνω των 30fps λόγω του φόρτου στην CPU.

Πιστεύεις να το κάνουν 60fps???

Ούτε με σφαίρες / οβίδες / πυραύλους.

Το παιχνίδι θα το παίξω στο XsX, οπότε θα ήμουν παραπάνω από χαρούμενος να κάνω λάθος.

Τι μας νοιάζει εμάς για τις κονσόλες,στο PC παίζουμε...

Και στο PC το πρόβλημα θα διορθωθεί αργά ή γρηγορα..

Μόνο το  Fg να μας δώσουν και να μην κάνουν τπτ άλλο τα frametimes  θα είναι πολύ καλύτερα συν το έξτρα boost στα fps..

Όταν θα τελειώσουν και με το optimisation θα τρέχει νεράκι.

Στις κονσόλες 30 fps κλειδωμένο θα το παιζουν γιατί ξεκλείδωτο θα συνεχίσει να έχει σκαμπανεβασματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

GS main από Monster Hunter εύκολα. :P

Καλά και εγώ που δεν ήμουν ακριβώς GS main, μέχρι στιγμής ο warrior μου φαίνεται το πιο rewarding vocation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, optimus prime said:

Τι μας νοιάζει εμάς για τις κονσόλες,στο PC παίζουμε...

Και στο PC το πρόβλημα θα διορθωθεί αργά ή γρηγορα..

Μόνο το  Fg να μας δώσουν και να μην κάνουν τπτ άλλο τα frametimes  θα είναι πολύ καλύτερα συν το έξτρα boost στα fps..

Όταν θα τελειώσουν και με το optimisation θα τρέχει νεράκι.

Στις κονσόλες 30 fps κλειδωμένο θα το παιζουν γιατί ξεκλείδωτο θα συνεχίσει να έχει σκαμπανεβασματα..

Αν πρόσεχες, το πόστ μου, το οποίο πήρες για να κάνεις debate μαζί μου, ήταν σε απάντηση άλλου συμφορουμίτη, ο οποίος υποστήριξε ότι το game είναι για κονσόλες.

Που δεν είναι. 2024 και ακόμα παίζουμε γύρω από τα 30fps και κάνουμε χαρούλες αν είναι σταθερά.

Κατάντια.

Τώρα στο PC, η δικιά μου εμπειρία από το 1991 μέχρι σήμερα, μου λέει ότι ένα CPU bound παιχνίδι δεν στρώνει εύκολα και γρήγορα, εκτός φυσικά αν υπάρχει πασηφανές bug που επιλύεται. Μακάρι να στρώσει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Τώρα στο PC, η δικιά μου εμπειρία από το 1991 μέχρι σήμερα, μου λέει ότι ένα CPU bound παιχνίδι δεν στρώνει εύκολα και γρήγορα, εκτός φυσικά αν υπάρχει πασηφανές bug που επιλύεται. Μακάρι να στρώσει.

+1

Μόνο το frame generation (FSR3, DLSS3) κάπως βοηθάει αλλά στην ουσία δεν λύνει το πρόβλημα, απλά το "κρύβει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι στην μεγάλη πόλη που ρίχνει τα frames σε μένα έχει gpu usage μεταξύ 60-65%, αν έχουν ρίξει όλη την ΑΙ των NPC's στο CPU δεν ξέρω κατα πόσο αυτό μπορεί να αλλάξει στην πορεία. Τουλάχιστον εκτός πόλεων και σε μάχες παίζει ικανοποιητικά και φτάνει gpu utilization 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...