Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, chek2fire said:

τι λέτε ps5 η PC? δηλαδή σε pc παίζει κάπως αξιοπρεπώς? γιατί τα rpg τέτοιου τύπου γενικά έχω μάθε να τα παίζω σε pc

Καλώς κακός είναι για κονσόλες το παιχνίδι. Με την έκδοση για pc να μην υποστηρίζει natively το πληκτρολόγιο καν, και να σου λέει από την αρχή του παιχνιδιού καλητερα παίξε με χειριστήριο .Τα γραφικά ότι κάρτα και να έχεις να μην πάει καλύτερα από ps5 .Sooo η γνώμη μου είναι  .captain jack Ahoy! Δωρεάν !!! Η ps5 

Επεξ/σία από Ashvill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Ashvill είπε

Sooo η γνώμη μου είναι  .captain jack Ahoy! Δωρεάν !!! Η ps5 

Το game έχει Denuvo. Μην έχετε μοιχείες επιθυμίες για 2-3 χρόνια.🤣

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Mr Aris είπε

Δοκίμασε πάλι 

Βάλε πρώτα το reflex + boost στο παιχνίδι και μετά βάλε το dll στο φάκελο του παιχνιδιού, αν δουλέψει μη πειράξεις τίποτα από dlss ή reflex 🤣 

Εκτός αν τα είχες έτσι όταν το έκανες 

το δοκίμασα και έτσι μέσα σε λίγα λεπτά freeze και μόνο μέσω task manager κλείνει μετά, τεσπ θα περιμένω official fix και drivers βαριέμαι τα πειράματα, όσο παίζει σχετικά καλά τουλάχιστον, ακόμα δεν έχω πάει σε μεγάλες πόλεις τριγυρνάω στα πρώτα χωριά. :P

https://www.windowscentral.com/gaming/dragons-dogma-2-dragonsplague-explained-psa-this-pawn-illness-can-nuke-and-ruin-your-save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, όταν κυκλοφορήσουν τα patches σφυρίξτε μας να το πάρουμε από κανένα κλειδάδικο.

Έχει καταντήσει αηδία, αυτοί που τα σκάνε πρώτοι και περισσότερο, να λειτουργούν ταυτόχρονα ως beta testers.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Zus είπε

Καλά, όταν κυκλοφορήσουν τα patches σφυρίξτε μας να το πάρουμε από κανένα κλειδάδικο.

Έχει καταντήσει αηδία, αυτοί που τα σκάνε πρώτοι και περισσότερο, να λειτουργούν ταυτόχρονα ως beta testers.

Πολλούς τους αξίζει, ειδικά αυτούς που βγαίνουν και υποστηρίζουν τα mtx και τα 30 fps. Εμείς θα το απολαύσουμε με όλα τα dlc/patches στην μιση τιμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Ashvill said:

Καλώς κακός είναι για κονσόλες το παιχνίδι. Με την έκδοση για pc να μην υποστηρίζει natively το πληκτρολόγιο καν, και να σου λέει από την αρχή του παιχνιδιού καλητερα παίξε με χειριστήριο .Τα γραφικά ότι κάρτα και να έχεις να μην πάει καλύτερα από ps5 .Sooo η γνώμη μου είναι  .captain jack Ahoy! Δωρεάν !!! Η ps5 

Το παιχνίδι δεν διαπρέπει ούτε στις κονσόλες.

Είναι cpu bound, οπότε μην περιμένετε σπουδαία πράγματα με patches, ειδικά στις κονσόλες.

Καθότι cpu bound, εγώ περιμένω να δούμε καλύτερο performance μόνο στο PS5 Pro, το οποίο θα έχει ίδια Cpu και αναβαθμισμενη GPU.

Σωστά τα λέω, έτσι?

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 minutes ago, panther_512 said:

Το παιχνίδι δεν διαπρέπει ούτε στις κονσόλες.

Είναι cpu bound, οπότε μην περιμένετε σπουδαία πράγματα με patches, ειδικά στις κονσόλες.

Καθότι cpu bound, εγώ περιμένω να δούμε καλύτερο performance μόνο στο PS5 Pro, το οποίο θα έχει ίδια Cpu και αναβαθμισμενη GPU.

Σωστά τα λέω, έτσι?

Oχι δεν τα λες σωστα γιατι απο αυτα που εγραψαν οι devs εγω καταλαβα οτι καποιο προβλημα αντιμετωπιζουν με τους npcs οι οποιοι καταναλωνουν παραπανω επεξεργαστικη ισχυ απο οσο πρεπει.

Εαν ειχες το παιχνιδι θα εβλεπες οτι κανουν spawn και despawn διπλα σου οπου ξεκαθαρα φαινεται οτι υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα με το συστημα αυτο..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Saloufas είπε

dd2s6.jpg.03c83ef807d678cb590732da4876680a.jpg

Will Smith Run GIF by MOODMAN

 

Spoiler

Είναι βράδυ, ένα pawn λέει ότι υπάρχει ένα σεντούκι κοντά και να μου δείξει το δρόμο, λέω ναι 👀, φτάνουμε σε ένα φαράγγι, βλέπω στο χάρτη ότι εμφανίζει το σεντούκι, κατεβαίνω, ξαφνικά κοκκινίζει η οθόνη και ακούγεται μία φωνή διαβόλου και εμφανίζεται αυτό, ούτε να φύγω δε μπορούσα 🤣 λέω μου την έστησε το pawn 🤣

 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20240325-191836.png.505da2284ee6efb291a21b41eb04d032.png

Έτσι είναι τα πράγματα? (52% steam rating)

Ή απλώς ο κόσμος ουρλιάζει επειδή είναι τσίπης και δε θέλει να πληρώσει dlc για να κάνει saves ή να φτιάξει ένα καλό pc? Και έχει απαιτήσεις που έδωσε 70€?🤡

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, optimus prime said:

Oχι δεν τα λες σωστα γιατι απο αυτα που εγραψαν οι devs εγω καταλαβα οτι καποιο προβλημα αντιμετωπιζουν με τους npcs οι οποιοι καταναλωνουν παραπανω επεξεργαστικη ισχυ απο οσο πρεπει.

Εαν ειχες το παιχνιδι θα εβλεπες οτι κανουν spawn και despawn διπλα σου οπου ξεκαθαρα φαινεται οτι υπαρχει καποιο σοβαρο θεμα με το συστημα αυτο..

Sorry Πρώτε και Καλύτερε που δεν έδωσα τα λεφτά μου σε game που θα στρώσει σε ένα χρόνο.

Μακάρι να είναι όπως τα λες εσύ, γιατί στα επαγγελματικά sites εκεί έξω άλλα λένε. Στις κονσόλες το παιχνίδι δεν μπορεί να τρέξει ικανοποιητικά άνω των 30fps λόγω του φόρτου στην CPU.

Πιστεύεις να το κάνουν 60fps???

Ούτε με σφαίρες / οβίδες / πυραύλους.

Το παιχνίδι θα το παίξω στο XsX, οπότε θα ήμουν παραπάνω από χαρούμενος να κάνω λάθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν υπάρχουν NPC  για κάποιο quest που να μπορείς να τα σκοτώσεις? 

Συνάντησα ένα party 4, ο ένας μου είπε δε θες να ξες ποιος είμαι εγώ φύγε για θα σε μπιπ, ε τους έστειλα αμέσως, αλλά, όταν πήγα πάνω τους να lootαρω, εμφανίζει ???? σαν όνομα, και αντί να μπορώ να πάρω κάποιο αντικείμενο, λέει να χρησιμοποιήσω πέτρα ανάστασης 👀 🤔 τους άφησα να σαπίσουν εννοείται 🤣 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...