Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, whiteman7 είπε

Τελικά αξιζει το παιχνιδι να το αγοράσω?

το βρηκα σε κλειδαδικα σε χαμηλη σχετικα τιμη

Αγορασε κανεςι απο εκει?

 

Screenshot (3).png

Αν δεν έχεις παίξει το 1ο, πάρε το 1ο και δες το. Σε περίπτωση που δε σου αρέσει θα χάσεις μόνο 4€. Οκ ειναι το eneba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νέα μου... Έναρξη τον Σεπτέμβριο (τέλος μάλιστα 😒). Το παιχνίδι είναι αδηφάγο σε VRAM . Δυστυχώς στα 4K ανάλυση που αναγκάζομαι λόγω οθόνης να παίξω η RTX 3070 μου είναι πολύ λίγη. Σε 4 μέρες ξεκινάει και η σεζόν και δεν θα έχω καθόλου χρόνο οπότε το παράτησα. Τόσες μέρες που έχω να παίξω ξέχασα και που είχα βρει το  πρώτο coin. Βασικά καλύτερα, για να παίξω το παιχνίδι από την αρχή τον Σεπτέμβριο με rtx 4080 super  κάρτα 😁.  Αν και μπορώ και σήμερα να την αγοράσω θα το αφήσω για Σεπτέμβριο που θα έχει πέσει και η τιμή της λογικά. Can't wait ! 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, whiteman7 είπε

Τελικά αξιζει το παιχνιδι να το αγοράσω?

το βρηκα σε κλειδαδικα σε χαμηλη σχετικα τιμη

Αγορασε κανεςι απο εκει?

 

Screenshot (3).png

Πάρε το 1ο από το steam, το έχει σε προσφορά στα 4.79€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2024 στις 11:54 ΠΜ, Saloufas είπε

Μετά το patch έχει παρατηρήσει κανείς Lag όταν ανοίγουν το inventory οι traders/npc's? εμένα παγώνει για 1-2 δευτερόλεπτα κάτι που δεν έκανε πριν στις τόσες ώρες που έπαιζα.

Λοιπόν επανέρχομαι σε αυτό το θέμα για την ιστορία, οι τύποι με το πρώτο patch δεν ξέρω τι μλκ έκαναν αλλά το παιχνίδι άρχισε να μου κάνει stutter κάθε φορά που πήγαινα να αγοράσω είτε να πουλήσω items, σε συστήματα με γρήγορη ram ίσως κάποιοι να μην το παρατήρησαν αλλά σε μένα το stutter ήταν έντονο μιας και όταν άνοιγαν οι traders το inventory η System Ram ανέβαινε στιγμιαία 2-3gb!! από 21-22gb βαρούσε στιγμιαία 24-25gb τα frames έπεφταν κάτω από 10 και επανέρχονταν. Το πρόβλημα αυτό το παρατήρησαν και άλλοι μετά το πρώτο patch κυρίως όσοι παίζουν σε 4κ ανάλυση, σε μικρότερη ανάλυση πχ 2κ όντως το δοκίμασα και δεν το έκανε.

Με το τελευταίο patch προχθές φαίνεται ότι το διόρθωσαν και πλέον δεν ανεβαίνει η System ram 2-3gb όπως πριν αλλά παραμένει σταθερή και το stutter εξαφανίστηκε, 3 πουλάκια κάθονταν με το optimization η Capcom. 👀 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kriosgr είπε

Τα νέα μου... Έναρξη τον Σεπτέμβριο (τέλος μάλιστα 😒). Το παιχνίδι είναι αδηφάγο σε VRAM . Δυστυχώς στα 4K ανάλυση που αναγκάζομαι λόγω οθόνης να παίξω η RTX 3070 μου είναι πολύ λίγη. Σε 4 μέρες ξεκινάει και η σεζόν και δεν θα έχω καθόλου χρόνο οπότε το παράτησα. Τόσες μέρες που έχω να παίξω ξέχασα και που είχα βρει το  πρώτο coin. Βασικά καλύτερα, για να παίξω το παιχνίδι από την αρχή τον Σεπτέμβριο με rtx 4080 super  κάρτα 😁.  Αν και μπορώ και σήμερα να την αγοράσω θα το αφήσω για Σεπτέμβριο που θα έχει πέσει και η τιμή της λογικά. Can't wait ! 😊

Δε χάνεις κάτι το φοβερό πάντως στο Quest με το token, πέρα από το achievement,αν βέβαια έχει σημασία για σένα αυτό. 

Αν το βρεις μετά το quest, όπως εγώ, δεν μεταφέρετε στο ng+ το συγκεκριμένο token, είναι από τα αντικείμενα που αφαιρούνται. 

Στο ng+ ζητάει πάλι το token, αλλά του ng+ το πρώτο, προφανώς σε κάθε playthrough ισχύει αυτό. 

Αν δεν εχεις βρει κανένα μέχρι το Quest αυτό , το πρώτο που θα βρεις θα πάρεις και αυτό το token δώρο 🤣

Τώρα αν τα έχεις βρει όλα τα tokens δε ξέρω τι παίζει, είχα 223 στο ng+ τώρα 230 δε ξέρω αν υπάρχουν περισσότερα

Επίσης στο ng+ με scamare 🤣 το portcrystal σε ένα από τα σεντούκια της, είναι σα τα quest δώρα των pawns που δίνουν ferrystones 🤣

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ βλέπουμε πως ο ''παππάς'' κόβει χρήμα

 Κάθε hit 10 έως 1000 gold , libanistir ola tsepi 🤣 DragonsDogma213_4_202410_23_45.jpe.ca8161fc16bf39f35d0ba463d15e1d58.jpe

Προσοχή διάφορα spoilers σε φωτος 

Spoiler

 

Δε ξέρω ποια είναι ούτε γιατί έχει κόκκινα μάγουλα , μπορεί να χει κάνα μαγαζί που ασήμωσα ... 😅

DragonsDogma217_4_20241_59_12.jpe.0ea4f0b47bccb4b31d50fe1a144b5b10.jpe

Το armor της κλέφτρας το σιχάθηκα, mage sorcerer warrior το φορούσαν σχεδόν όλοι  , ευτυχώς σε μεγάλα level παίζει λιγότερο  

DragonsDogma223_4_202412_22_28.jpe.e2a4657b4ac9bcc1bb683a71bb366ba0.jpe

αυτές ήταν μάγισσες σωστές , εγώ ήμουν ένα mix από mage archer fighter με armor sorcerer 🙃🤔

DragonsDogma212_4_202411_19_15.jpe.c96a11cde26862a6fe2a5f2e7acf63b0.jpe

 

Spoiler

το ύφος της είναι  σα να λέει κοίτα ένα μ@λ@κ@ που έμπλεψα σε αυτό το playthrough 🤣

DragonsDogma229_3_20242_38_04.jpe.3da342dda7fd1e00941c71921786c77a.jpe

 

Spoiler

Απίστευτη περιοχή , τι φτιάξατε ρε αλάνια εκεί στη capcom 🤣🥳

DragonsDogma213_4_202410_02_42.jpe.d97ac9c7e6087051cb32e13b68779346.jpe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...