Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Saloufas είπε

Untitled.jpg.de8dbf8c1781c1fa94bd313bfc115e91.jpg

ρε συ @ilos το τελικό boss έπεσε στο πολύ χαλαρό με Warrior Level 58 wtf? περίμενα περισσότερο challenge! :P

Spoiler

Μόνο που δεν είναι το τελικό boss. Τουλάχιστον όχι στο δικό μου walkthrough.🤣 Αλλά ναι το game είναι αστείο σε σχέση με την τσαπού που έπεφτε στο πρώτο σε everfall αλλά κυρίως στο BBI.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ilos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μόνο που δεν είναι το τελικό boss. Τουλάχιστον όχι στο δικό μου walkthrough.🤣 Αλλά ναι το game είναι αστείο σε σχέση με την τσαπού που έπεφτε στο πρώτο σε everfall αλλά κυρίως στο BBI.

 

Spoiler

Άρα να υποθέσω έχει και άλλο περιεχόμενο στο ng+?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Saloufas είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Άρα να υποθέσω έχει και άλλο περιεχόμενο στο ng+?

Spoiler

Δεν έχω τελειώσει καν το NG.🤣 Απλά έχει μάλλον πολλαπλά endings.

Δες εδώ το walk μου για να καταλάβεις.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilos είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Δεν έχω τελειώσει καν το NG.🤣 Απλά έχει μάλλον πολλαπλά endings.

Δες εδώ το walk μου για να καταλάβεις.

 

Spoiler

Ρε συ στο τέλος είτε δεν είδα τον pathfinder στο τραπέζι είτε δεν ήταν εκεί, πάντως δεν μιλήσαμε το μόνο σίγουρο!🤣 έκατσα στον θρόνο και μετά new game! wtf? μήπως έκανα μαλακία? μετά όταν πετούσε ο δράκος δεν ήξερα ότι πρέπει να τον καρφώσεις με το σπαθί στην καρδιά τον άφησα να τελειώσει την πτήση και μετά κάναμε μάχη, εσύ τον κάρφωσες στην καρδιά πριν φτάσει στο σημείο της μάχης και βλέπω παίρνει άλλη τροπή το παιχνίδι, σε ξανα γυρίζει στον ίδιο κόσμο με άλλο τελικό boss 👀, όπως και να χει θα ξεκινήσω άμεσα new game!

 

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη γνώρισα έτσι

DragonsDogma222_3_202411_01_53.jpe.0b1d651c23fb22a9e302a0fffd4bead5.jpe

άραξα στο κρεβάτι ,άραξε στη καρέκλα ,τα συζητήσαμε όμορφα και ωραίαDragonsDogma222_3_202411_02_49.jpe.3f6f9795d53d93f8a1047b22cde0eac2.jpe

 

Spoiler

αφού έκανα τη διαδρομή πρωτεύουσα  χωριό ,χωριό πρωτεύουσα 10 φορές 

βλέπω αυτά τα μάγουλα ,ποοοο λεώ πάμε για γάμο

DragonsDogma23_4_202412_04_26.jpe.0e4adeb70280b9306bc3cc3f059ee371.jpe

Επιστρέφοντας στη πρωτεύουσα και όπως πάω για το σπίτι μου ,να ξύσω τους κάλους στις πατούσες από το περπάτημα ,τη βρίσκω έξω από το σπίτι μου 😍πάλι κοκκινομαγουλη

DragonsDogma23_4_202412_39_38.jpe.c56f7db489d7da5e4734899cba9d33c4.jpe

λέω νταξ είσαι ομορφάντρας, το αξίζεις 🤣,  καλά θα περάσεις 

και τι μου λέει? να τη συνοδεύσω  πίσω στο χωριό, πιο χωριό κυρά μου? τώρα γύρισα από κει,

έχω έρθει στο κωλόχώρι σου 15 φορές , έχω γίνει ο περίγελος του χωριού , άσε που δεν έδωσα και πολύ βάση σε ένα quest και λέω έκανα χοντρή μαλαλία  😅 έτσι όπως εξελίσσεται,   

άμα τη πετάξω στη θάλασσα για ρομαντικό βραδινό μπανάκι θα φταίω? 🤣  

 

 

Επεξ/σία από Mr Aris
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει αρχίσει να με κουράζει. Mount δεν υπάρχει, fast travel δεν υπάρχει, ξεκινάς να κάνεις ένα quest και σε πιάνει η μανία για exploration γιατί στην πέφτει ένας μινώταυρος, ψοφάς, μειώνεται το διαθέσιμο heal. Ξαναψοφάς το ίδιο. Φεύγεις να βρεις μία campfire να κάνεις rest γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις ενώ με μία σφαλιάρα είσαι νεκρός, περνάς γέφυρα, σου την πέφτει griffin, πέφτει στο νερό το fellowship of the ring, πάνε τα pawns. Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items και παλιότερο save δεν υπάρχει. 

Κερασάκι στην τούρτα: Lock target δεν υπάρχει.

Απέχω τόσο δα να του ρίξω uninstall…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Zus είπε

Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items

Λένε ότι αυτά πάνε στο storage σου, για τσέκαρέ το.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zus είπε

Το παιχνίδι έχει αρχίσει να με κουράζει. Mount δεν υπάρχει, fast travel δεν υπάρχει, ξεκινάς να κάνεις ένα quest και σε πιάνει η μανία για exploration γιατί στην πέφτει ένας μινώταυρος, ψοφάς, μειώνεται το διαθέσιμο heal. Ξαναψοφάς το ίδιο. Φεύγεις να βρεις μία campfire να κάνεις rest γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις ενώ με μία σφαλιάρα είσαι νεκρός, περνάς γέφυρα, σου την πέφτει griffin, πέφτει στο νερό το fellowship of the ring, πάνε τα pawns. Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items και παλιότερο save δεν υπάρχει. 

Κερασάκι στην τούρτα: Lock target δεν υπάρχει.

Απέχω τόσο δα να του ρίξω uninstall…

Πως δεν υπάρχει παλαιότερο save?  To game έχει 2 saves. Αν κάνεις load last rest inn θα σε βγάλει πριν ξεκινήσεις την fail βολτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Το παιχνίδι έχει αρχίσει να με κουράζει. Mount δεν υπάρχει, fast travel δεν υπάρχει, ξεκινάς να κάνεις ένα quest και σε πιάνει η μανία για exploration γιατί στην πέφτει ένας μινώταυρος, ψοφάς, μειώνεται το διαθέσιμο heal. Ξαναψοφάς το ίδιο. Φεύγεις να βρεις μία campfire να κάνεις rest γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις ενώ με μία σφαλιάρα είσαι νεκρός, περνάς γέφυρα, σου την πέφτει griffin, πέφτει στο νερό το fellowship of the ring, πάνε τα pawns. Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items και παλιότερο save δεν υπάρχει. 

Κερασάκι στην τούρτα: Lock target δεν υπάρχει.

Απέχω τόσο δα να του ρίξω uninstall…

Τα items από τα hired pawns δε χάνονται πάνε storage. Στο main pawn μένουν πάνω του αν το κάνεις revive σε riftstone θα τα δεις. Το ίδιο ίσχυε και στο πρώτο game.

Κατά τα άλλα τα έχουμε γράψει από την αρχή του thread, Το game δεν είναι για όλους και ειδικά τον σύγχρονο open world modern gamer που πλέον έχει συνηθίσει αλλιώς. Και είναι και ακόμα χειρότερο σε αυτόν τον τομέα από το πρώτο γιατί δεν έχεις eternal ferrystone (οπότε φεύγουν 10χίλιαρα που δεν υπάρχουν στην αρχή) και ο μόνος τρόπος να αναπληρώσεις το loss health είναι με rest και όχι και με potions/healing spring (ευτυχώς όμως υπάρχουν πολλά rest sites διάσπαρτα γιατί αλλιώς το exploration στην αρχή θα ήταν τέζα ζόρικο ειδικά νύχτα). Το lock target είναι θέμα συνήθειας, πχ και στο ghost of tsushima δεν υπήρχε και το κάνανε add 1 χρόνο μετά στην directors cut. Btw και τα 2 games έχουν από τα καλύτερα combat systems.

4 ώρες πριν, Mr Aris είπε

Τη γνώρισα έτσι

DragonsDogma222_3_202411_01_53.jpe.0b1d651c23fb22a9e302a0fffd4bead5.jpe

άραξα στο κρεβάτι ,άραξε στη καρέκλα ,τα συζητήσαμε όμορφα και ωραίαDragonsDogma222_3_202411_02_49.jpe.3f6f9795d53d93f8a1047b22cde0eac2.jpe

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

αφού έκανα τη διαδρομή πρωτεύουσα  χωριό ,χωριό πρωτεύουσα 10 φορές 

βλέπω αυτά τα μάγουλα ,ποοοο λεώ πάμε για γάμο

DragonsDogma23_4_202412_04_26.jpe.0e4adeb70280b9306bc3cc3f059ee371.jpe

Επιστρέφοντας στη πρωτεύουσα και όπως πάω για το σπίτι μου ,να ξύσω τους κάλους στις πατούσες από το περπάτημα ,τη βρίσκω έξω από το σπίτι μου 😍πάλι κοκκινομαγουλη

DragonsDogma23_4_202412_39_38.jpe.c56f7db489d7da5e4734899cba9d33c4.jpe

λέω νταξ είσαι ομορφάντρας, το αξίζεις 🤣,  καλά θα περάσεις 

και τι μου λέει? να τη συνοδεύσω  πίσω στο χωριό, πιο χωριό κυρά μου? τώρα γύρισα από κει,

έχω έρθει στο κωλόχώρι σου 15 φορές , έχω γίνει ο περίγελος του χωριού , άσε που δεν έδωσα και πολύ βάση σε ένα quest και λέω έκανα χοντρή μαλαλία  😅 έτσι όπως εξελίσσεται,   

άμα τη πετάξω στη θάλασσα για ρομαντικό βραδινό μπανάκι θα φταίω? 🤣  

 

 

Που να έβλεπες κοκκινομάγουλους 2μετρους μαντράχαλους δηλαδή.🤣

 

8 ώρες πριν, Saloufas είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ρε συ στο τέλος είτε δεν είδα τον pathfinder στο τραπέζι είτε δεν ήταν εκεί, πάντως δεν μιλήσαμε το μόνο σίγουρο!🤣 έκατσα στον θρόνο και μετά new game! wtf? μήπως έκανα μαλακία? μετά όταν πετούσε ο δράκος δεν ήξερα ότι πρέπει να τον καρφώσεις με το σπαθί στην καρδιά τον άφησα να τελειώσει την πτήση και μετά κάναμε μάχη, εσύ τον κάρφωσες στην καρδιά πριν φτάσει στο σημείο της μάχης και βλέπω παίρνει άλλη τροπή το παιχνίδι, σε ξανα γυρίζει στον ίδιο κόσμο με άλλο τελικό boss 👀, όπως και να χει θα ξεκινήσω άμεσα new game!

 

Δε ξέρω πως ακριβώς δουλεύει το endgame. Wiki έχω ανοίξει μόνο για το map για τα seekers. Αν πάντως το endgame είναι αυτό που παίζω τώρα im not impressed, Wait 4 DLC i guess.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ilos είπε

Που να έβλεπες κοκκινομάγουλους 2μετρους μαντράχαλους δηλαδή.

Άμα κοκκινίζουν όταν τους μιλάω 🤣 κλαιν, ωραία πινελιά να πω την αλήθεια, μόλις το κατάλαβα ότι όταν της μιλάω κοκκινίζει έσκασα ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά 🤣🤣🤣

Να της κάνω κάνα κολιέ δώρο? Μήπως δω τίτλους τέλους και έζησαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα? 🤣🤣

8 ώρες πριν, Zus είπε

Το παιχνίδι έχει αρχίσει να με κουράζει. Mount δεν υπάρχει, fast travel δεν υπάρχει, ξεκινάς να κάνεις ένα quest και σε πιάνει η μανία για exploration γιατί στην πέφτει ένας μινώταυρος, ψοφάς, μειώνεται το διαθέσιμο heal. Ξαναψοφάς το ίδιο. Φεύγεις να βρεις μία campfire να κάνεις rest γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις ενώ με μία σφαλιάρα είσαι νεκρός, περνάς γέφυρα, σου την πέφτει griffin, πέφτει στο νερό το fellowship of the ring, πάνε τα pawns. Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items και παλιότερο save δεν υπάρχει. 

Κερασάκι στην τούρτα: Lock target δεν υπάρχει.

Απέχω τόσο δα να του ρίξω uninstall…

Τα δύο extra pawns, ότι κουβαλάνε που είναι δικό σου, όταν φύγουν από το πάρτι για οποιοδήποτε λόγο, τα αντικείμενα αυτά θα πάνε στο μπαούλο 

Καλό είναι σημαντικά αντικείμενα ή τη σκηνή, εγώ κουβαλάω 2 σκηνές μια το δικό μου pawn μια ένα από τα hired, να τα δίνεις στο δικό σου pawn, μιας και σε ένα rift stone θα μπορείς να το φέρεις άμεσα πίσω με ότι κουβάλαγε, χωρίς να χρειάζεται να πας σε κάποιο inn, για να πάρεις τα αντικείμενα από το μπαούλο. 

Να θυμάσαι ότι όταν μηδενίσει η ενέργεια σου, μέχρι να γίνεις ένα με το πατώματα, ο ήρωας δεν είναι νεκρός, πιες ένα potion, μπορείς να έχεις πάνω σου παρά πολλά 

 

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και το τελείωσα σήμερα (true ending) έχοντας κάνει τα περισσότερα από τα side quests (τουλάχιστον τα πιο σημαντικά όπως αυτά για τα grand master vocation abilities) ας γράψω τις εντυπώσεις μου. Κυρίως πρώτα για το NG, αλλά θα πω και την άποψή μου για το NG+ (όπως είναι αυτή τη στιγμή).

Το πρώτο πράγμα που είχα γράψει πριν καν κυκλοφορήσει το game (αφού είπαν ότι θα είναι με τη συνταγή του πρώτου), είναι ότι δε θα είναι game για όλους και όντως αυτό συνέβη. Ήδη το μονό save και η απουσία κανονικού quicktravel και όχι limited με oxcarts ή 10χίλιαρα να φεύγουν σε ferrystones και να ψάχνεις να βρεις τα portcrystals (που είναι 5-6 σε κάθε NG), αρκεί να ρίξει ταφόπλακα σε πολλούς. Και δικαίως αφού θα χάσεις άπειρο χρόνο πηγαίνοντας από το ένα σημείο πίσω στο άλλο με τα πόδια συνεχώς. Ειδικά στην αρχή είναι λίγο δράμα. Το DD1 ήταν κάπου το 1/4 σε έκταση και πάλι το έπαιξα με infinite running stamina mod.🤣

Πάμε τώρα στο τι έκαναν σωστά σε σχέση με το πρώτο game. Το πρώτο πράγμα που τους παραδέχομαι είναι το questing. Κάναν πολύ καλύτερη δουλειά τόσο με την ποιότητα, όσο και με την ποσότητα (ειδικά τα sphinx riddles ήταν από τα πιο σατανικά και think out of the box πράγματα που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια σε video games). Επίσης δεν υπάρχουν πια αυτά τα ηλίθια triggers που υπήρχαν στο πρώτο, τις περισσότερες φορές αν αργήσεις απλά έχεις την κακή έκβαση του quest (μου έτυχε αρκετές φορές). Σπάνια να χάσεις καν την ευκαιρία να βρεις το ίδιο το quest. Βασικά στο πρώτο game αν ακολουθούσες τις περιοχές του main story είναι σίγουρο ότι θα έχανες τα περισσότερα NPC questlines. Υπάρχουν και κάποια πράγματα φλου βέβαια, όπως πχ ο Warrior Grand Master που τον βρίσκεις μόνο τα βράδια στο camp του... Ή NPC's που μπορεί να πεθάνουν και να σκαλώσουν quests. Μου έτυχε με την Trysha και την γιαγιά της που πήγε για τα θυμαράκια και δε προχώραγε το quest μέχρι να την κάνω revive...🤣

Το δεύτερο πράγμα που κάναν nail είναι το combat, τα vocations και τα weapon skills. Πλέον όλα είναι viable (βέβαια και το game είναι πολύ πιο εύκολο από το πρώτο), αλλά κυρίως το σημαντικότερο και πιο fun. Ειδικά warrior τα σπάει, εκτός αν είσαι weeb και παίζεις mystic spearhand.🤣 Βέβαια να πω την αλήθεια όπως και με το πρώτο game κάποια vocations είναι πολύ πιο strong από κάποια άλλα. Κάποια που ήταν situational και τυχερά στο πρώτο game (όπως το να σκάσεις high maelstrom με sorcerer) εδώ είναι consistent γιατί έχεις και spellhold και quickspell. Βασικά ο sorcerer είναι consistent και σαν pawn και είναι insanely strong σε αυτό το game. Κατά τα άλλα ότι ήταν strong στο πρώτο game είναι και στο δεύτερο. Και ο mystic archer μια από τα ίδια είναι (ειδικά σε συνδυασμό με το flare του sorcerer) και ο strider 2.0 (thief) είναι ακόμα πιο σπασμένος γιατί έχει και την grand master god mode ability, και ο mystic spearhand έχει καλό damage με την grand master ability και ο archer είναι strong για κάποια τέρατα. Αυτοί που τράβηξαν το μικρό καλαμάκι είναι κλασικά ο fighter και ο warrior, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι τουλάχιστον είναι fun. Αν κάνεις καλά parries ο fighter έχει rewarding gameplay, ενώ ο warrior είναι πλέον πια πραγματικός gigachad (απλά το arc of might θέλει buff). Για το 1% που θα παίξει παπά με το θυμιατήρι δεν έχω άποψη, ας πάει σε καμιά ιερατική σχολή.🤣 Mage δε νομίζω να παίζει κανείς πλην pawns, ειδικά από την στιγμή που με warfarer ανεβάζεις όλα τα vocations.

Το τρίτο πράγμα που ενώ φαινόταν αρκετά ενδιαφέρον στην αρχή, στην ουσία δεν είναι και τόσο τρελό τελικά είναι αυτό που κάναν με το true ending. Κρίμα θα μπορούσαν να κάνουν πολύ περισσότερα πράγματα αν και να πω την αλήθεια δε το έψαξα τέρμα πλην των highlighted σημείων. Έτσι και αλλιώς είσαι με timer εκεί οπότε δε νομίζω να σε παίρνει και για πολύ εξερεύνηση γιατί κινδυνεύεις να χάσεις τα main quests αν το κωλοβαρέσεις.

Και πάμε στο elephant in the room. Το πράγμα που είπα για μένα θα κρίνει την άποψή μου. Περισσότερο και από τα βλαμμένα microtransactions και το performance στην πόλη. Το NG+ και το endgame. Στην ουσία δεν υπάρχει. Η μόνη διαφορά είναι ότι οι vendors ξεκλειδώνουν όλα τα items και ο dragonforge σου δίνει κάποια extra blessings/abilities - άσχετα αν είσαι op af από το 40 level και τώρα είσαι 70 με full wyrmforged gear για τα ίδια ακριβώς mobs.🤣 Είπανε ότι θα μπει hard mode με κάποιο μελλοντικό patch, για να έχει τουλάχιστον ενδιαφέρον. Και πάλι όμως είναι σχεδόν τα ίδια mobs με κάποιες μικροδιαφορές (πχ μπορείς να βρεις πιο εύκολα skeleton lords που είναι είδος υπο εξαφάνιση στο NG). Για μένα η μαγεία στο πρώτο ήταν ότι μετά τον δράκο ναι μεν κάναν κάτι σαν τo true ending (σπώναρε διαφορετικό πράγμα στο gransys, drakes κλπ) αλλά από την άλλη είχες και το everfall 2.0 για να φαρμάρεις wakestones και materials και top loot από Ur-dragon που ήταν το online RAID boss  (μέχρι να μαζέψεις τις 20 wakestones και αν αποφασίσεις να πας NG+). Το πιο πιθανό κιόλας είναι να μην προλάβαινες να εξερευνήσεις όλα τα chambers/παραλλαγές στο everfall γιατί και ζόρικά ήταν και έπαιζε randomized mobs με κάποια πολύ αισχρά combinations.🤣 Και βέβαια πάνω σε όλο αυτό το πολύ καλό endgame του DD1, έρχεται το Dark Arisen DLC με το BBI που μιλάμε για ένα fully randomised dungeon με κλιμακωτή δυσκολία όσο το προχώραγες και σοβαρό loot και άπειρο replayability αν ψάχνεις τα fabled artifacts.

Με λίγα λόγια περιμένουμε πρώτα το hard mode τι extra θα δώσει και μετά το DLC για το DD2. Όπως είναι τώρα είναι απλά μια ωραία βάση που δε ξέρουμε πως θα αξιοποιηθεί στην συνέχεια.

Spoiler

P.S. Και ξενέρωσα που δε πολεμάς τον pathfinder, αλλά είναι ουσιαστικά ένα interactive cutscene. Όχι ότι ο Senechal ήταν τίποτα σπουδαίο στο DD1 βέβαια.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ilos είπε

Με λίγα λόγια περιμένουμε πρώτα το hard mode τι extra θα δώσει και μετά το DLC για το DD2. Όπως είναι τώρα είναι απλά μια ωραία βάση που δε ξέρουμε πως θα αξιοποιηθεί στην συνέχεια.

Εδώ ξεκίνησαν το milking day one, χαλάρωσε, έχει ψωμί ακόμα. Και ισχύει για σχεδόν τα πάντα, το day one δεν έχει κανένα, μα κανένα νόημα πια.

19 ώρες πριν, Zus είπε

Το παιχνίδι έχει αρχίσει να με κουράζει. Mount δεν υπάρχει, fast travel δεν υπάρχει, ξεκινάς να κάνεις ένα quest και σε πιάνει η μανία για exploration γιατί στην πέφτει ένας μινώταυρος, ψοφάς, μειώνεται το διαθέσιμο heal. Ξαναψοφάς το ίδιο. Φεύγεις να βρεις μία campfire να κάνεις rest γιατί δεν έχει νόημα να παλεύεις ενώ με μία σφαλιάρα είσαι νεκρός, περνάς γέφυρα, σου την πέφτει griffin, πέφτει στο νερό το fellowship of the ring, πάνε τα pawns. Και όλα αυτά με γεμάτες τσάντες, πάνε όλα τα items που τους είχα φορτώσει, πάνε τα quest items και παλιότερο save δεν υπάρχει. 

Κερασάκι στην τούρτα: Lock target δεν υπάρχει.

Απέχω τόσο δα να του ρίξω uninstall…

E, δεν ξεκίνησες από το πρώτο που σου είπαμε, τουλάχιστον εκεί θα έκλεγες μονο 5 ευρώ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

E, δεν ξεκίνησες από το πρώτο που σου είπαμε, τουλάχιστον εκεί θα έκλεγες μονο 5 ευρώ. :P

Και θα πήγαινα να αγοράσω το 2, γιατί πάντα στο sequel διορθώνουν τα λάθη τους (θεωρητικά 😝)

Anyway, έριξα λίγο διάβασμα, σταμάτησα να σπαμάρω τα πάντα στο gamepad και πήρα τα πάνω μου.

Πήρα πίσω το main pawn, προσέλαβα και έναν μαμηστερότερο μάγο και έναν μαμηστερότερο archer, σκότωσα τον Μινώταυρο και καπάκι ένα Ogre, μου την έπεσε άλλο Griffin το οποίο μόλις τις μάζεψε την κοπάνησε και τώρα γύρισα Vernsworth για να πάρω πίσω τα items μου και να τα φορτώσω στα δουλικά... ε συγγνώμη στα pawns!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας το τελειωσει με το True Ending (χωρις καν να το ξερω οτι παιζουν διαφορετικα endings), το μονο ενδιαφερον σημειο του Dragon's Dogma 2 ηταν που σε ενα σημειο 2 "mini bosses" ειπαν να κανουν join σε fight που ειχα με ενα αλλο "mini boss" και εγινε της ποπης. Περα απο αυτο, το παιχνιδι ειναι πολυ υπερεκτιμημενο.

20240404195128_1.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...