Προς το περιεχόμενο

Dragon's Dogma 2


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μετά από λίγο όσο το ακολουθείς σε μεταφέρει το game σε αυτήν την κλειδωμένη πύλη στο bakbattahl που πάει ο Phaesus τα pawns για το excavation site. Αυτή η πύλη ανοίγει πιο μετά προς το τέλος του παιχνιδιού που έχει ένα big event...Τέσπα πήγα εκεί με είδαν οι guards, νευρίασαν και έσφαξα 3-4. Μετά ζήταγαν wakestones - πήραν τα @@ μου και πήγα πίσω στον Brand για αναφορά και έληξε. Τώρα δε ξέρω τι γίνεται αν μεταμφιεστείς σαν pawn και μπεις έτσι μέσα στο cart. Βαριόμουν να πάω πίσω να ψάχνω τα κουρέλια στο storage.🤣

 

🧌

Spoiler

Εγώ δε σκότωσα 3-4 πέθανε αρκετός κόσμος 🤣, τον οδηγό τον ανέστησα αλλά δεν άλλαξε συμπεριφορά και το ξανά σκότωσα 👀🤣 κρίμα τη πέτρα τεσπα έτσι έληξε και σε μένα. 

 

 

 

3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μια φορά βρήκα dullahan  και ενώ χάρηκα ότι θα τον παλέψω, αυτός εξαφανίστηκε...γιατί ξημέρωνε. -_-

Ο τρίτος που τρώω, πέντε έχω βρει, ο πρώτος με ξεφτίλισε 🤣 ο τέταρτος ξημέρωσε λίγο πριν πεθάνει 🤣 αυτός πέθανε λίγο πριν ξημερώσει 😋 δίνουν αρκετό xp

DragonsDogma27_4_20244_07_22.jpe.8c763ddf85d1ff812c98314f294da713.jpe

 

 

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 352
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον βρήκα επιτέλους στο σημείο που είχε κάνει την πρώτη φορά spawn, όποιος ενδιαφέρεται το δείχνω αν και νομίζω είναι random για τον καθένα, κάνει spawn συνήθως λίγο πριν χαράξει άρα πρέπει να βγει γρήγορα, δεν πρόλαβα πάντως πάμε πάλι! 😅

Spoiler

33.jpg.fe28c0074f3d23836178ec716704f513.jpg

Spoiler

34.jpg.859f5aad864340289dac91134770da40.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mr Aris είπε

πολύ σκληρές εικόνες 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

DragonsDogma27_4_20248_51_47.jpe.af0d32c0d02fc0452b4d58c0b822e20c.jpeDragonsDogma27_4_20248_56_44.jpe.cd81b5ce230000421caeee970a4899e6.jpe

 

Να ξέρετε ότι την πρώτη φορά που πετά το dragonsplague tutorial, είναι επειδή το pawn που μόλις έκανες hire στο rift το έχει. Όπως είναι του δίνεις μια ferristone/wokestone και το στέλνεις πίσω.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

🤔 Ενώ έχω βρει 220 στα 220tokens έχω και 2 παραπάνω περίσσευμα στο inventory. Έχει περισσότερα? 

Εντωμεταξύ το pawn μου είναι 6-7 level πάνω από μένα, ενώ ήταν ένα πίσω 👀🤣

Το τόξο του έδινε boost στο exp

Το main quest πάντως είναι υπερβολικά μικρό, δηλαδή σε φάση που νομίζα ότι ήμουν στα μισά, αν το τέλος δεν έχει κάποια έκταση, θα ελεγα ότι είναι από τα πιο μικρά open world σε θέμα story 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Mr Aris είπε

🤔 Ενώ έχω βρει 220 στα 220tokens έχω και 2 παραπάνω περίσσευμα στο inventory. Έχει περισσότερα? 

Εντωμεταξύ το pawn μου είναι 6-7 level πάνω από μένα, ενώ ήταν ένα πίσω 👀🤣

Το τόξο του έδινε boost στο exp

Το main quest πάντως είναι υπερβολικά μικρό, δηλαδή σε φάση που νομίζα ότι ήμουν στα μισά, αν το τέλος δεν έχει κάποια έκταση, θα ελεγα ότι είναι από τα πιο μικρά open world σε θέμα story 

Και το πρώτο έτσι ήταν μικρό main story και κάπου 1/4 σε έκταση κιόλας. Και τα 2 βασίζονται στο ότι ο παίχτης θα εξερευνήσει τον κόσμο και θα κάνει τα sidequests/NPC questlines. Η μεγάλη διαφορά στο 2 είναι ότι από το 40-50 level είσαι god mode και κατεβάζεις τα πάντα για πλάκα μέχρι και το true ending και μετά τέζα ο καμπούρης, ενώ στο πρώτο game και 100+ level να είσαι αν δε παίζεις κάτι πολύ σπασμένο (magic archer/strider/assassin/ranger με blast arrows) φτύνεις αίμα για να βγάλεις awakened daimon.

Αυτά μέχρι να σου κάτσει τουλάχιστον το level 3 όπλο. Έχω πχ φάει 5-6 awakened σαν mystic knight και μου έχει κάτσει μόνο η shield και είμαι ακόμα με Aschalon από τον Ur Dragon (πάλι καλά να λέμε που έκατσε και αυτό).... Τις υπόλοιπες φορές 2-hand hammer, short bow, archistuff και dupes lmao. Τουλάχιστον αν μου έδινε daggers θα άλλαζα σε strider που είναι kinda fun.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Και το πρώτο έτσι ήταν μικρό main story και κάπου 1/4 σε έκταση κιόλας. Και τα 2 βασίζονται στο ότι ο παίχτης θα εξερευνήσει τον κόσμο και θα κάνει τα sidequests/NPC questlines. Η μεγάλη διαφορά στο 2 είναι ότι από το 40-50 level είσαι god mode και κατεβάζεις τα πάντα για πλάκα μέχρι και το true ending και μετά τέζα ο καμπούρης, ενώ στο πρώτο game και 100+ level να είσαι αν δε παίζεις κάτι πολύ σπασμένο (magic archer/strider/assassin/ranger με blast arrows) φτύνεις αίμα για να βγάλεις awakened daimon.

Αυτά μέχρι να σου κάτσει τουλάχιστον το level 3 όπλο. Έχω πχ φάει 5-6 awakened σαν mystic knight και μου έχει κάτσει μόνο η shield και είμαι ακόμα με Aschalon από τον Ur Dragon (πάλι καλά να λέμε που έκατσε και αυτό).... Τις υπόλοιπες φορές 2-hand hammer, short bow, archistuff και dupes lmao. Τουλάχιστον αν μου έδινε daggers θα άλλαζα σε strider που είναι kinda fun.

Μιας και έχεις τερματίσει το παιχνίδι

Spoiler

Μπήκα στο τερματισμό στο δωμάτιο του θρόνου και σα πρωτάρα νύφη 🤣 είχα μάτια μόνο για το θρόνο 🤣

Κάθομαι, χαλαρώνω βλέπω δεξά 👀

Πετάγομαι πάω του μιλάω 

Ξαναπάω κέντρο του ξανά μιλάω 

Αφού έφαγα το δράκο άλλες 2 φορές 🤣 Λέω κάτι παίζει ούτε στους τίτλους τέλους δε σε αφήνει να κάνεις σκιπ ούτε Καβάλα στο δράκο κάτι θα κάνεις, αφού με βάζει σε λουπα 

Τεσπα βρήκα τι έπρεπε να κάνω 

Αλλά στη νέα περιοχή τι παίζει? Έχω χρόνο να κάνω ότι ζητάει? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Λογικά αν rushάρεις τα markers (τα red και τον talos στο volcanic isle), μετακινήσεις όλους τους leaders στο shrine και δε κάνεις καθόλου rest πρέπει να είναι άπειρος (εγώ δεν είδα να μετακινούνται καθόλου τα σύννεφα). Το θέμα είναι αν έχει νόημα να φαρμάρεις materials αφού το top gear έτσι και αλλιώς μπορείς να το αγοράσεις με λεφτά ή wyrmcrystals. Για να είσαι ready για το hard mode όταν μπει και το DLC κάποια στιγμή....

Αντιθέτως στο πρώτο game ακόμα φαρμάρω awakened Daimon 150 level μήπως μου κάτσει κάποια στιγμή το virge (level 3 mace) στον Mystic knight.

 

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μπινέ τον Dullahan το πέτυχα 3 φορές αλλά δεν πρόλαβα να τον βγάλω επειδή ξημέρωνε, τελικά όμως υπάρχει quest το οποίο είναι συνδεδεμένο μαζί του  "Till death do us part". 👀

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που είμαι στο ng+  145 ώρες το πρώτο play👀 καλά πήγε αυτό 🤣, αρκετά quest  του παιχνιδιού είναι δουλεμένα ωραία , ένα Quest που τελειώνει άδοξα, όλα τα pawn στη λένε στεγνά ξέρω γω🤣, μπορεί να έχει κάτι καλό για κάποιο άλλο Quest, 

Επίσης το τέλος του παιχνιδιού έπρεπε να έχει κάτι, plot hole, black hole, hole γενικότερα? 🤣 να μπορείς να ξανά πας χωρίς να φτάσεις στο τέλος, μακράν η καλύτερη περιοχή του παιχνιδιού για μένα 

Το εκτίμησα μάλλον περισσότερο λόγο των τόσων ωρών σε πράσινα λιβάδια, καταρράκτες και το grand μετέωρα canyon 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγάλουν DLC αντάξιο του Dark Arisen στο πρώτο game, αλλά το θεωρώ χλωμό. 12 χρόνια μετά και ακόμα γουστάρεις να φαρμάρεις BBI. Το μόνο που με χαλάει είναι ο warrior που είναι one trick pony, ενώ στο δεύτερο game είναι τέζα fun με το rework που έφαγε. Από την άλλη δεν έχεις όμως mystic knight στο δεύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update

https://store.steampowered.com/news/app/2054970/view/4192363662376742785?l=english

Αν έχετε το fg mod στο παιχνίδι, σε εμένα τουλάχιστον, κρασαρε πριν ξεκινήσει μετά το update , το έβαλα χωρίς το mod και παίζει εξαιρετικά 

Και ένα βίντεο όλο τεστο 🤣 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αξιζει το παιχνιδι να το αγοράσω?

το βρηκα σε κλειδαδικα σε χαμηλη σχετικα τιμη

Αγορασε κανεςι απο εκει?

 

Screenshot (3).png

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...