Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησαν οι παραδόσεις του Tesla Cybertruck


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ για το ποσό μη πρακτικό , άσχημο, επικίνδυνο για τους πεζούς και ανούσιο όχημα είναι. 
Αφου παρακολούθησα το video του Cammisa στο hagerty (βίντεο άρθρου) μπορώ να πω πως το μόνο θετικό που έχει είναι νέες τεχνολογίες που εισάγει. 
steer by wire, οι νέου τύπου μπαταρίες που εξέλιξαν, 12 to 48 volt,  το πως αντιδρά το stainless steel structure στα crash test. 
Αν και δεν είμαι fan του Musk ούτε καν “car brain”, χαίρομαι που εξαιτίας της Tesla η αυτοκινητο βιομηχανία εκανε την στροφή προς τον ηλεκτροκινητήρα. Ο τρόπος αποθήκευσης ενέργειας θέλει δουλειά ακόμα αλλά ο ηλεκτροκινητήρας είναι το μέλλον. (Τσεκάρετε axial flux κινητήρες)

Επεξ/σία από soconium
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Είμαι όπως φαίνεται απο τους λίγους που του αρέσει.

Θεωρώ πως σε βάθος χρόνου θα αρέσει σε περισσότερους.Μου τυχαίνει πολλές φορές να δω ένα νέο μοντέλο να το θεωρώ άσχημο και χρόνια μετά όταν βλέπω το παλιό να λέω πως γίνετε και μου άρεσε το παλίο έναντι του νέου..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογω οτι δε περιμενα τοσο καλα λογια, ειχα κ εγω δει αρνητικα το αμαξι λογο αισθητικης αλλα τελικα αφηνωντας την αισθητικη απ'εξω (που ετσι κ αλλιως το 99% των αυτοκινητων δε μου αρεσουν πως δειχνουν), η Tesla δειχνει να εχει δωσει ενα αρκετα ενδιαφερον οχημα με πολλες εξυπνες ιδεες.
Θα εχει ενδιαφερον να δουμε ποσο θα πουλησει αλλα κ τι αντοχες θα εχει στο περασμα του χρονου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Τρελό εργαλείο, για αμερικάνικους δρόμους, στην Αθήνα παίζει να σφηνώσεις σε κάνα στενό. 

Για τα αμερικανικά δεδομένα είναι μικρό.

Βασικά δεν έχει πρακτικότητα.

Οι πιθανοί αγοραστές τους είναι α) όσοι θέλουν να πουλήσουν μούρη με κυριλέ pickup β) όσοι τους ενδιαφέρει το bullet proof (και δεν θα είναι και λίγοι) και γ) όσοι το θέλουν για κόντρες.

Οι υπόλοιποι που θέλουν ένα εργαλείο δουλειάς ούτε που θα ασχοληθούν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, mikegad είπε

κάνα τενεκέ πρέπει να έβλεπαν όταν το εμπνεύστηκαν

Μόνο εγώ βλέπω επιρροές από τον Τενεκεδενιο στο "the Wizard of Oz" ?

0_zWJdo3TOH89T8d9Y.webp.208a8aad96f584f2e46402dc632cbf12.webp

13 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Tι εννοείς? Συγκρίνεται απευθείας με το F-150 που είναι best seller στο γιουεσεη

Πλάκα πλάκα 50-100.000 κοστίζουν εκεί τα top μοντέλα.

Γιατί διαμαρτυρονται?

Βέβαια άλλο Ford, Toyota κλπ που ειναι σκυλιά και εχουν αποδεδειγμένα αξιοπιστία στα πιο δύσκολα και extremeκαι αλλο Tesla που η αξιοπιστία της ακόμη και στα μοντέλα δρόμου είναι υπό εξέταση.

4 ώρες πριν, mants118 είπε

Αν δε χωράει ούτε ένα ποδήλατο πως θα το πας στις ελιές;;;; 😛

Ευροπαλετα χωράει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω να δω cybertruck στη Καρδιτσομαγούλα, φορτωμένο κοπριά και στο καπώ λαγούς από το κυνήγι παίζοντας τέζα Γωγώ Τσαμπά από τα 17 ξερω'γω ηχεία του. 

Επεξ/σία από stivaks72
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stivaks72 είπε

Περιμένω να δω cybertruck στη Καρδιτσομαγούλα, φορτωμένο κοπριά και στο καπώ λαγούς από το κυνήγι παίζοντας τέζα Γωγώ Τσαμπά από τα 17 ξερω'γω ηχεία του. 

Δεν παίζουν τέτοια.

Αυτό είναι κυριλέ αυτοκίνητο. Μόνο για τα αφεντικά.

Το πολύ πολύ να φορτώσεις καμία γεννήτρια, καμια παλέτα και μερικά tool boxes.

Τα χείλη περιμετρικά και η ράγα που κλείνει το κάλυμα της καρότσας θα διαλυθούν μόλις τα ζορίσεις.

Ήδη το μοντέλο της επίδειξης είχε εμφανή θέματα ποιότητα συναρμολογησης.

Ή κατηγορία των pick up trucks δεν ειναι εύκολη υπόθεση. Είναι σκληρή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, SeNNinhA said:

Για τα αμερικανικά δεδομένα είναι μικρό.

Βασικά δεν έχει πρακτικότητα.

Οι πιθανοί αγοραστές τους είναι α) όσοι θέλουν να πουλήσουν μούρη με κυριλέ pickup β) όσοι τους ενδιαφέρει το bullet proof (και δεν θα είναι και λίγοι) και γ) όσοι το θέλουν για κόντρες.

Οι υπόλοιποι που θέλουν ένα εργαλείο δουλειάς ούτε που θα ασχοληθούν.

 

Προσωπικά θα το διάλεγα για αμάξι μου, εάν είχα τα 60κ που ζητάει το αρχικό μοντέλο, αλλά κινούμαι σε χωριά/επαρχία. Για μεγάλες πόλεις μόνο Smart ! 

Επεξ/σία από Vasilisxd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...