Προς το περιεχόμενο

Ακριβά κινητά


Batman®
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από CaptainChris,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέμα προς συζήτηση. Έχωντας δοκιμάσει όλες τις ναυαρχίδες που υπάρχουν και έχω περάσει από πολλές συσκευές αξίζει να δίνεις 1000αρικα και πολλά λεφτά για ναυαρχίδες; η και με τα μισά λεφτά κάνουμε την δουλειά μας; έχουν τόσες διάφορες οι κάμερες; η όλα είναι θεμα μάρκετινγκ; πχ ένα nord 3 16 256 πάει σφαίρα είναι εξίσου καλό σε όλα έχει τόσο διαφορά η κάμερα με ένα s23? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Ερωτηση τελειως υποκειμενική, την δουλεια σου την κανεις και με 100€ κινητο.

Εννοείται αυτό λέω αξίζει να σκας ένα κάρο λεφτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Batman® είπε

Εννοείται αυτό λέω αξίζει να σκας ένα κάρο λεφτά; 

Νομίζω πως όχι δεν αξίζει.. και γενικα δεν αξίζει καινούριο δες το drop της τιμής που έχει κάνει το nord 3 έχει φτάσει να έχει 390 καινούριο πριν 2,5 μήνες είχε πάνω από 500...Μονο τα iphone πια δεν χάνουν τιμή τόσο γρήγορα... Πιστεύω αν δεν είσαι κολλημένος με κάμερα πολύ καλή και με ενα κινητό μέχρι 250€ κάνεις την δουλειά σ... Γιατί με τα 100€ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΕ 2 ΧΡΌΝΙΑ ΜΑΞ ΘΑ ΚΟΛΛΑΕΙ. 

Επεξ/σία από kp1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει είναι κάπως σαν τα αυτοκίνητα. Και με lada κάνεις τη δουλειά σου και με  mercedes. 

Εγω πρόσφατα είχα s22 ultra και το έδωσα για να πάω στο s23 ultra.

τώρα έχω ένα realme 9 pro plus των 250 ευρώ . Δεν παίζω παιχνίδια ούτε χρησιμοποιώ ποτέ  πενάκι. η μόνη διαφορά που έχουν πρωσοπικα για μένα και στη χρήση που κανω είναι η κάμερα και ιδιαίτερα στο zoom. 

Τώρα αν αξίζει να δώσει 800 ευρω παραπάνω για την κάμερα μπορεί να το κρινει ο ίδιος και τα οικονομικά του. Προσωπικά περιμένω να πέσει η τιμή του s23 ultra και να το πάρω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kp1 είπε

...Μονο τα iphone πια δεν χάνουν τιμή τόσο γρήγορα... 

Πάνω σε αυτό, έχω μια εντύπωση τον τελευταίο καιρό ότι βλέπω κάποια μεταχειρισμένα στην Ευρωπη, κυρίως iphone 12 pro/max, σε αρκετά χαμηλότερες τιμές απο ότι θα νόμιζα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι όντως έτσι? Αν ναι, μήπως τον τελευταίο καιρό δυσκολευονται περισσοτερο απο οτι πιο παλιά να δωσουν πολλα χρήματα για iphone και έτσι αναγκαζονται οι πωλητες να τα σκοτώσουν για φθηνότερα? Ή είναι εσφαλμένη εντύπωση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sattack είπε

Πάνω σε αυτό, έχω μια εντύπωση τον τελευταίο καιρό ότι βλέπω κάποια μεταχειρισμένα στην Ευρωπη, κυρίως iphone 12 pro/max, σε αρκετά χαμηλότερες τιμές απο ότι θα νόμιζα.

Υπάρχει περίπτωση να είναι όντως έτσι? Αν ναι, μήπως τον τελευταίο καιρό δυσκολευονται περισσοτερο απο οτι πιο παλιά να δωσουν πολλα χρήματα για iphone και έτσι αναγκαζονται οι πωλητες να τα σκοτώσουν για φθηνότερα? Ή είναι εσφαλμένη εντύπωση? 

Δεν το έχω παρατηρήσει αλλά και έτσι να είναι αν δεις oneplus και xiaomi poco phone σε 4 - 6 μήνες τα βρίσκεις 30-35% κάτω καινούρια και μεταχειρισμένα ίσως φτάνει και 40%...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΈΝΑ ΜΑΞ ΠΙΑ 250€ κινητό μεταχειρισμένο 2-3 μηνών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alan boy είπε

 Προσωπικά περιμένω να πέσει η τιμή του s23 ultra και να το πάρω. 

Περιμένεις να πέσει για να το πάρεις καινούργιο ή μεταχειρισμένο?

Τι τιμή στόχο έχεις βάλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alan boy είπε

Εντάξει είναι κάπως σαν τα αυτοκίνητα. Και με lada κάνεις τη δουλειά σου και με  mercedes. 

Εγω πρόσφατα είχα s22 ultra και το έδωσα για να πάω στο s23 ultra.

τώρα έχω ένα realme 9 pro plus των 250 ευρώ . Δεν παίζω παιχνίδια ούτε χρησιμοποιώ ποτέ  πενάκι. η μόνη διαφορά που έχουν πρωσοπικα για μένα και στη χρήση που κανω είναι η κάμερα και ιδιαίτερα στο zoom. 

Τώρα αν αξίζει να δώσει 800 ευρω παραπάνω για την κάμερα μπορεί να το κρινει ο ίδιος και τα οικονομικά του. Προσωπικά περιμένω να πέσει η τιμή του s23 ultra και να το πάρω. 

Για  το Realme 9 pro plus εντυπώσεις για κολλήματα με πολλές εφαρμογές ανοιχτές; και από μπαταρία βγάζει μέρα; 

2 ώρες πριν, alan boy είπε

Εντάξει είναι κάπως σαν τα αυτοκίνητα. Και με lada κάνεις τη δουλειά σου και με  mercedes. 

Εγω πρόσφατα είχα s22 ultra και το έδωσα για να πάω στο s23 ultra.

τώρα έχω ένα realme 9 pro plus των 250 ευρώ . Δεν παίζω παιχνίδια ούτε χρησιμοποιώ ποτέ  πενάκι. η μόνη διαφορά που έχουν πρωσοπικα για μένα και στη χρήση που κανω είναι η κάμερα και ιδιαίτερα στο zoom. 

Τώρα αν αξίζει να δώσει 800 ευρω παραπάνω για την κάμερα μπορεί να το κρινει ο ίδιος και τα οικονομικά του. Προσωπικά περιμένω να πέσει η τιμή του s23 ultra και να το πάρω. 

Δεν ειναι ίδιο γιατί το λαντα δεν έχει την ασφάλεια ενός πιο καινούριου δεν σου λέω Πόρσε μετά ξεφεύγει όπως και με BMW, mercedes σου περσιδουν κάτι και πως θες οι άλλοι να σε βλέπουν όταν τα έχεις.. αλλά μέχρι ένα σημείο τα πιο νέα αμάξια σε σχέση με λαντα πιο ασφαλή γιατί βάζεις την ζωή σου μέσα και όχι μόνο και δεύτερον πιο οικονομικά σε βενζίνη ενώ με το κινητό δεν παίζεται η ζωή σου... Τωρα που λες είναι αν έχεις τα λεφτά δεν είμαι νομίζω πρέπον όλοι αν αποταμίευσουμε 1 χρονο παίρνεις πολύ ακριβο κινητό το θέμα είναι αξιζουν οι ώρες που θα δουλέψεις για αυτό χάνοντας ώρες από ελεύθερο χρόνο μεγάλη κουβέντα... Αλλά αυτό που κάθε χρόνο κάποιοι αλλάζουν σίγουρα κοροϊδεύουν για τα καλά οι εταιρίες.. Με κινητό 250 € το 90% του πληθυσμού βγάζει 3ετια αλλά δεν το κανουν.. Πλάσματικες ανάγκες

Επεξ/σία από kp1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το realme δεν έχει κολλήσει πότε πουθενά. 

Και είναι αρκετά γρήγορο. Δεν είμαι απαιτητικός χρήστης κ παιχνίδια δεν παίζω πότε . Τηλέφωνα κάνω σερφαρισμα  και δεδομένα ανοιχτά στο 4g + όλη μέρα. Bluetooth όχι, δεν έχω κάτι συνδεμένο. 

Τη μέρα μου τη βγάζει άνετα. 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το έχω με Android 12. Γενικά συσκευές κρατάω γύρω στο 6μηνο. Τη συγκεκριμένη την έχω 1 μήνα την  πήρα σφραγισμένη αλλά θα τη δώσω πιο σύντομα για να πάω στο s23 ultra. Οι τιμές του s23 στα μεταχειρισμένα τώρα που θα βγει το 24 θα πέσουν 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alan boy είπε

Εντάξει είναι κάπως σαν τα αυτοκίνητα. Και με lada κάνεις τη δουλειά σου και με  mercedes. 

Εγω πρόσφατα είχα s22 ultra και το έδωσα για να πάω στο s23 ultra.

τώρα έχω ένα realme 9 pro plus των 250 ευρώ . Δεν παίζω παιχνίδια ούτε χρησιμοποιώ ποτέ  πενάκι. η μόνη διαφορά που έχουν πρωσοπικα για μένα και στη χρήση που κανω είναι η κάμερα και ιδιαίτερα στο zoom. 

Τώρα αν αξίζει να δώσει 800 ευρω παραπάνω για την κάμερα μπορεί να το κρινει ο ίδιος και τα οικονομικά του. Προσωπικά περιμένω να πέσει η τιμή του s23 ultra και να το πάρω. 

Έτσι ακριβώς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 100€ μπορεί να κάνεις τη δουλειά σου αλλά με πολλές υποχωρήσεις και σε ευκολία και σε φώτο. 

Μία μέση λύση είναι ένα κινητό με 250-300€ που τα κάνει όλα πάρα πολύ καλά. Από εκεί και πάνω είναι πεταμένα λεφτά 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα στην ουσία πληρώνεις την κάμερα. Σε γρήγοραδα ένα τηλέφωνο των 300 εχει μικρές διαφορές με ενα των 1000. 

Αν είχε την κάμερα του s23 το realme δεν θα πήγαινα ποτέ στο s23 

Θα μου πεις χρειάζεσαι τόσο καλή κάμερα; 

Ε αυτό είναι ένα ερώτημα που πρέπει να απαντήσει ο καθένας μας. 

Καποιος λέει ναι κάποιος άλλος όχι. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, adi32 είπε

Με 100€ μπορεί να κάνεις τη δουλειά σου αλλά με πολλές υποχωρήσεις και σε ευκολία και σε φώτο. 

Μία μέση λύση είναι ένα κινητό με 250-300€ που τα κάνει όλα πάρα πολύ καλά. Από εκεί και πάνω είναι πεταμένα λεφτά 

Συμφωνώ απόλυτα 

8 ώρες πριν, kp1 είπε

Για  το Realme 9 pro plus εντυπώσεις για κολλήματα με πολλές εφαρμογές ανοιχτές; και από μπαταρία βγάζει μέρα; 

Δεν ειναι ίδιο γιατί το λαντα δεν έχει την ασφάλεια ενός πιο καινούριου δεν σου λέω Πόρσε μετά ξεφεύγει όπως και με BMW, mercedes σου περσιδουν κάτι και πως θες οι άλλοι να σε βλέπουν όταν τα έχεις.. αλλά μέχρι ένα σημείο τα πιο νέα αμάξια σε σχέση με λαντα πιο ασφαλή γιατί βάζεις την ζωή σου μέσα και όχι μόνο και δεύτερον πιο οικονομικά σε βενζίνη ενώ με το κινητό δεν παίζεται η ζωή σου... Τωρα που λες είναι αν έχεις τα λεφτά δεν είμαι νομίζω πρέπον όλοι αν αποταμίευσουμε 1 χρονο παίρνεις πολύ ακριβο κινητό το θέμα είναι αξιζουν οι ώρες που θα δουλέψεις για αυτό χάνοντας ώρες από ελεύθερο χρόνο μεγάλη κουβέντα... Αλλά αυτό που κάθε χρόνο κάποιοι αλλάζουν σίγουρα κοροϊδεύουν για τα καλά οι εταιρίες.. Με κινητό 250 € το 90% του πληθυσμού βγάζει 3ετια αλλά δεν το κανουν.. Πλάσματικες ανάγκες

Πολύ σωστή προσέγγιση μπραβο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Batman® είπε

Εννοείται αυτό λέω αξίζει να σκας ένα κάρο λεφτά; 

Επίσης υποκειμενικό, για κάποιον ειναι ενα καρο λεφτά και για κάποιον άλλον ψιχουλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...