Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Wind Nova με δίκτυο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες καλησπέρα,

Έχει κανένας άλλος θέμα σήμερα απο το μεσημέρι και μετά με wind?

Δεν μπορούν να σε πάρουν τηλεφωνο δείχνει ότι είναι κλειστό,και έμενα και την γυναικά μου.

Και δεν μπορώ να πιάσω και γραμμή στην εξυπηρέτηση .

Έχει κάνεις άλλος θέμα?

Επεξ/σία από KRIKON
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειλικρινά απορώ πως είναι δυνατόν τόσες ώρες να είναι κάτω το δίκτυο ειναι πρωτοφανές .Δεν είναι μισή ώρα ειναι 6 7 ωρες και βαλε.

Απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και εδω. Να δεχτώ οτι έχει θέμα το δίκτυο και αυτά συμβαίνουν. Αλλά να μην  έχουν βγάλει μια ανακοίνωση στο site για να μην ψαχνόμαστε αν χάλασαν τα κινητά μας,μην τυχόν και τους χαλάσει τη μόστρα, δείχνει τι θλιβερή εταιρεία είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πανελλαδικό το πρόβλημα και κυρίως στο κομμάτι των κλήσεων και γραπτών μηνυμάτων.

Ίντερνετ έχω αλλά δε δέχομαι κλήσεις απο όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Εδώ και μία ώρα περίπου υπάρχει πρόβλημα με την κινητή της Nova σε αρκετά σημεία της Ελλάδας. Έχουν αναφερθεί προβλήματα στην Αθήνα, Ανατολικά Προάστεια, Κοζάνη, Μακεδονία, κλπ.

      Οι συνδρομητές δεν μπορούν να κάνουν κλήση σε οποιοδήποτε σταθερό ή κινητό ενώ και οι κλήσεις προς το δίκτυο της Nova είναι αδύνατες.

      Το internet (δίκτυο 4g, 4g+) λειτουργεί κανονικά ενώ κανονικά εκτελούνται και οι βιντεοκλήσεις.

      Το τηλέφωνο των τεχνικών (13700) ενημερώνει ότι υπάρχει πρόβλημα στην επικοινωνία με τα άλλα δίκτυα και ότι γίνονται προσπάθειες αποκατάστασης του.

Επεξ/σία από afm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Nova αδυναμία εκτέλεσης και λήψης κλήσεων
3 minutes ago, topontiki said:

Επίσης δεν έχουμε εισερχόμενα sms!

sm what ? :P .τι ειναι αυτο εν ετος 2023 :p. πιπερι στο στομα. πλακα κανω.

επισης σημερα παρατηρησα και εγω και ενα αλλο ατομο οτι με πεταγε πολυ συχνα σε edge αντι για 4g. δεν ξερω αν σχετιζεται.το παρατηρησα σε 2 κινητα και σε 2 διαφορετικες περιοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν είμαι μόνο εγώ. Εκτός σύνδεσης στα ξαφνικά αργά το απόγευμα. Πριν από καμιά ώρα έβγαλα τη sim, την έβαλα σε παλιά συσκευή, χωρίς σύνδεση και εκεί, μέχρι που πήγα στις ρυθμίσεις/συνδέσεις/δίκτυα κινητής/φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου και στην αυτόματη αναζήτηση η σύνδεση επανήλθε. Υποθέτω ότι ήταν καθαρά συμπτωματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, kirileman said:

Άρα δεν είμαι μόνο εγώ. Εκτός σύνδεσης στα ξαφνικά αργά το απόγευμα. Πριν από καμιά ώρα έβγαλα τη sim, την έβαλα σε παλιά συσκευή, χωρίς σύνδεση και εκεί, μέχρι που πήγα στις ρυθμίσεις/συνδέσεις/δίκτυα κινητής/φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου και στην αυτόματη αναζήτηση η σύνδεση επανήλθε. Υποθέτω ότι ήταν καθαρά συμπτωματικό.

μαλλον κατι παιζει.εγω πχ οταν ειδα Edge εβαλα aeroplane mode και το ξαναβγαλα και μπηκε 4g+ . υπομονη. οτι ειναι θα φτιαχτει.στο προγραμμα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισερχόμενες κλήσεις δεν έχω από τις 15:30 τουλάχιστον. Πριν που χρειάστηκα εισερχόμενο sms για μια συναλλαγή, είδα ότι δεν έρχεται. Στο 13700 αναφέρει μήνυμα ότι είναι γενικό πρόβλημα. Δοκίμασα σε 2g και σε 4g και τίποτα. Επίσης δεν λειτουργεί το wifi calling (δεν συνδέεται καθόλου). Εξερχόμενες κλήσεις και δεδομένα κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, topontiki said:

Εισερχόμενες κλήσεις δεν έχω από τις 15:30 τουλάχιστον. Πριν που χρειάστηκα εισερχόμενο sms για μια συναλλαγή, είδα ότι δεν έρχεται. Στο 13700 αναφέρει μήνυμα ότι είναι γενικό πρόβλημα. Δοκίμασα σε 2g και σε 4g και τίποτα. Επίσης δεν λειτουργεί το wifi calling (δεν συνδέεται καθόλου). Εξερχόμενες κλήσεις και δεδομένα κανονικά.

σωστα ουτε το Wifi calling παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Πλέον εξερχόμενες κλήσεις προς cosmote (κινητά και σταθερά) όλα καλά.

      Εξερχόμενες προς vodafone απαντάει ηχογραφημένο μήνυμα που λέει ο αριθμός που καλέσατε δεν υπάρχει.

       Εισερχόμενες ακόμα δεν λειτουργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τρεις γραμμές δε δουλεύει τίποτα από το μεσημέρι μέχρι και τώρα. Μπορώ να πάρω, δεν μπορούν να με πάρουν, δεν έχω sms, δεν μπορώ να βάζω εκτροπή, κάποιες φορές δεν έχω δικτύου. Στο τηλέφωνο που τους πέτυχα, μου ανέφεραν πως από τις 100 συσκευές οι 99 έχουν πρόβλημα. Είναι αρκετά σοβαρό και δεν γνωρίζουν πότε θα ολοκληρωθεί η απόκατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...