Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα Wind Nova με δίκτυο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, Sarraiordanou said:

Μέχρι πότε θα συνεχιστεί όλο αυτό; έχω εδώ κ μία βδομάδα που δεν μπορώ να λάβω κλήσεις ούτε να κάνω..δεν ανοίγουν για κανέναν λόγο τα δεδομένα μου και οι κλήσεις μου έρχονται μόνο όταν βάλω 3g κ αυτές με το ζόρι..θα έπρεπε τουλάχιστον να βγάλουν μια ενημέρωση να γνωρίζει ο κόσμος κ όχι να ψάχνουμε αν τό κινητό μας τα έχει παίξει!! 

Το κινητό σου τα έχει παίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 hours ago, Sarraiordanou said:

Μέχρι πότε θα συνεχιστεί όλο αυτό; έχω εδώ κ μία βδομάδα που δεν μπορώ να λάβω κλήσεις ούτε να κάνω..δεν ανοίγουν για κανέναν λόγο τα δεδομένα μου και οι κλήσεις μου έρχονται μόνο όταν βάλω 3g κ αυτές με το ζόρι..θα έπρεπε τουλάχιστον να βγάλουν μια ενημέρωση να γνωρίζει ο κόσμος κ όχι να ψάχνουμε αν τό κινητό μας τα έχει παίξει!! 

3 κινητα wind κανενα θεμα. περα απο το χτεσινο που λυθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα μία φορά που αποδεικνύεται, ότι μετά την συγχώνευση η νέα "Nova", είναι πλέον με διαφορά η χειρότερη εταιρία σταθερής και κινητής τηλεφωνίας. Ήμουν στην παλιά καλή Nova (ή παλιότερα Forthnet) σταθερά από το 2009 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Με το που ολοκληρώθηκε η συγχώνευση, από τον Φεβρουάριο και μετά, τουλάχιστον μια φορά το μήνα, εμένα χωρίς Interent και τηλέφωνο από λίγες έως αρκετές ώρες. Τυχαίο; Δεν νομίζω. 

Πλέον είμαι στην Cosmote με 200mpbs (από καμπίνα Wind) και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Και σιγά τη διαφορά δηλαδή. Με 100 στη Nova πλήρωνα 26,90 τώρα πληρώνω 35,90 και έχω διπλάσια ταχύτητα. Επίσης η εξυπηρέτηση πελατών την Cosmote έχει διαφορά μέρας με την νύχτα σε σχέση με τη Nova. 

Επίσης στην πολυκατοικία μας, η Nova έχει βάλει αναμονή για οπτική από το 2021, αλλά ακόμα δεν έχει δώσει διαθεσιμότητα. Και το πιο αστείο; Όταν τους ρώτησα για 200mbps μου είχαν πει ότι δεν τα υποστηρίζει η περιοχή μου, γιατί δεν έχει τον ανάλογο εξοπλισμό; Δηλαδή ούτε αυτοί δεν ήξεραν τι εξοπλισμό είχαν στις καμπίνες τους! Ότι νάναι. 

Σε speedtest πιάνω λίγο πολύ αυτές τις ταχύτητες.

https://www.speedtest.net/result/15619197062

Και εφόσον δεν υποστηρίζει η περιοχή μου, πάνω από 100mbps τότε πως έχω τέτοιες ταχύτητες; Επομένως απλά δεν ήθελε να μου δώσει... Οπότε τους κούνησα μαντήλι...

και από στατιστικά έχω αυτά της συνημμένης εικόνας. Όταν με το καλό δώσει διαθεσιμότητα για FTTH η nova πάλι στην Cosmote θα μείνω (αν και με την τωρινή ταχύτητα είμαι πλήρως καλυμμένος, οπότε αν δεν καταργηθεί ο χαλκός εδώ, ίσως και να μην βάλω τελικά FTTH)






 

Χωρίς τίτλο.jpg

Επεξ/σία από MitsosMitsaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτά είναι τα δώρα που κάνει η nova σε όλους όσους ταλαιπωρήθηκαν: Οι επηρεαζόμενοι πελάτες μας συμβολαίου θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και sms για 7 ημέρες, ενώ οι πελάτες καρτοκινητής θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και 10.000 sms για 7 ημέρες. Αυτά έρχονται επιπλέον της δωρεάν πρόσβασης στην EON που προσφέρει η Nova σε όλους στην Ελλάδα για ένα μήνα.

Επεξ/σία από lazarosgr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθές που επικοινώνησα με το 13700 ,για να αναφέρω το πρόβλημα σε δύο κινητά Nova που έχουμε,έβγαινε μήνυμα ότι είναι προτιμότερο να επικοινωνήσετε με το τμήμα chat στο nova.gr!!

Αν μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται στο site το chat με εκπρόσωπο ..του χαρίζω ένα ρούτερ zyxel 8623 (που μου χάρισε μέλος,αλλά δεν θα το χρειαστώ)!!😂

Επεξ/σία από nickos vl.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, lazarosgr είπε

αυτά είναι τα δώρα που κάνει η nova σε όλους όσους ταλαιπωρήθηκαν: Οι επηρεαζόμενοι πελάτες μας συμβολαίου θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και sms για 7 ημέρες, ενώ οι πελάτες καρτοκινητής θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και 10.000 sms για 7 ημέρες. Αυτά έρχονται επιπλέον της δωρεάν πρόσβασης στην EON που προσφέρει η Nova σε όλους στην Ελλάδα για ένα μήνα.

Όχι όλοι...

Screenshot_2023-12-11-19-40-24-51_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, soul_d είπε

Όχι όλοι...

Screenshot_2023-12-11-19-40-24-51_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Συμβόλαιο μονο. Για την καρτοκινητη αναφερουν θα έρθει νέα ενημερωση

Επεξ/σία από kanasta88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, MitsosMitsaras said:

Με το που ολοκληρώθηκε η συγχώνευση, από τον Φεβρουάριο και μετά, τουλάχιστον μια φορά το μήνα, εμένα χωρίς Interent και τηλέφωνο από λίγες έως αρκετές ώρες. Τυχαίο; Δεν νομίζω. 

Τυχαιο. Απο την ιδια καμπινα επαιρνες πριν , απο την ιδια παιρνεις και τωρα. Μπορει να εφυγε πελατεια και να αδειασε η καμπινα και να εχει λιγοτερο "θορυβο". Δηλαδη , παιζει να γυρισεις σε νοβα και να εχεις "σημα καμπανα" που λεγαμε στα παλια τα χρονια. Σε εμενα συνεβη το ακριβως αναποδο. Απο εκει που δεν τερματιζε η συνδεση ποτε (100mbps) , μετα την συγχωνευση ειμαι καρφωτα στα 100.
 

1 hour ago, MitsosMitsaras said:

Με 100 στη Nova πλήρωνα 26,90 τώρα πληρώνω 35,90 και έχω διπλάσια ταχύτητα.

Με +33% αυξηση στην τιμη , παιρνεις διπλασια ταχυτητα. Νορμαλ πραγματα.
 

1 hour ago, lazarosgr said:

αυτά είναι τα δώρα που κάνει η nova σε όλους όσους ταλαιπωρήθηκαν: Οι επηρεαζόμενοι πελάτες μας συμβολαίου θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και sms για 7 ημέρες, ενώ οι πελάτες καρτοκινητής θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και 10.000 sms για 7 ημέρες. Αυτά έρχονται επιπλέον της δωρεάν πρόσβασης στην EON που προσφέρει η Nova σε όλους στην Ελλάδα για ένα μήνα.

Σε συμβολαιο unlimited +2gb ενεργοποιηθηκε κανονικα. Ευχαριστω για την ενημερωση. Ουσιαστικα τα gb με ενδιεφεραν :)

Βαλτε το nova app παιδια , μην φοβαστε. Τι sms και μαλακιες. Στο app στις προσφορες σου εχει τις διαθεσιμες για σενα και το συμβολαιο/καρτοκινητο σου.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickos vl. είπε

Χθές που επικοινώνησα με το 13700 ,για να αναφέρω το πρόβλημα σε δύο κινητά Nova που έχουμε,έβγαινε μήνυμα ότι είναι προτιμότερο να επικοινωνήσετε με το τμήμα chat στο nova.gr!!

Αν μπορεί κάποιος να μου πει που βρίσκεται στο site το chat με εκπρόσωπο ..του χαρίζω ένα ρούτερ zyxel 8623 (που μου χάρισε μέλος,αλλά δεν θα το χρειαστώ)!!😂

Πας στη σελίδα της υποστήριξης, και κάτω δεξιά έχει το εικονίδιο για τη συνομιλία. 

 

image_2023-12-11_204504239.png

image_2023-12-11_204530495.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, tasvar είπε

Πας στη σελίδα της υποστήριξης, και κάτω δεξιά έχει το εικονίδιο για τη συνομιλία. 

 

image_2023-12-11_204504239.png

image_2023-12-11_204530495.png

Ευχαριστώ πολύ..ελπίζω να μην το χρειαστώ για παρόμοιο πρόβλημα..χαχα!😃

Το ρούτερ δικό σου, αν είσαι από Αθήνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nickos vl. είπε

Ευχαριστώ πολύ..ελπίζω να μην το χρειαστώ για παρόμοιο πρόβλημα..χαχα!😃

Το ρούτερ δικό σου, αν είσαι από Αθήνα!!

Ευχαριστώ. Δεν χρειάζεται το ρούτερ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lazarosgr είπε

αυτά είναι τα δώρα που κάνει η nova σε όλους όσους ταλαιπωρήθηκαν: Οι επηρεαζόμενοι πελάτες μας συμβολαίου θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και sms για 7 ημέρες, ενώ οι πελάτες καρτοκινητής θα λάβουν δωρεάν απεριόριστη ομιλία, δεδομένα και 10.000 sms για 7 ημέρες. Αυτά έρχονται επιπλέον της δωρεάν πρόσβασης στην EON που προσφέρει η Nova σε όλους στην Ελλάδα για ένα μήνα.

Ξοδεύτηκαν! Με βλέπω για cosmote neo τώρα που αυξήθηκαν οι παροχές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OI YΠHPEΣIEΣ EIΣEPXOMENΩN KΛHΣEΩN & SMS ΠOY EΠHPEAΣTHKAN 10/12 EXOYN EΠANEΛΘEI. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA GB, OMIΛIA & 10.000 SMS ΓIA 7 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO FREE2GO app H ΣTEIΛE N3 ME SMS ΣTO 1285 MEXPI TIΣ 14/12

 

και για συμβολαια

OI YΠHPEΣIEΣ EIΣEPXOMENΩN KΛHΣEΩN & SMS ΠOY EΠHPEAΣTHKAN 10/12 EXOYN EΠANEΛΘEI. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA GB, OMIΛIA & SMS ΓIA 7 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO Nova app H ΣTEIΛE N1 ME SMS ΣTO 1285 MEXPI TIΣ 14/12.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έστειλαν αυτό:

OI YΠHPEΣIEΣ EIΣEPXOMENΩN KΛHΣEΩN & SMS ΠOY EΠHPEAΣTHKAN 10/12 EXOYN EΠANEΛΘEI. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH KAI ΣOY ΠPOΣΦEPOYME ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTEΣ ΔIEΘNEIΣ KΛHΣEIΣ ΠPOΣ E.E ΓIA 7 HMEPEΣ. MΠEΣ ΣTO Nova app H ΣTEIΛE N2 ME SMS ΣTO 1285 MEXPI 14/12.

(Είμαι στο πρόγραμμα Unlimited All)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/12/2023 at 02:43, Hacker?pcs said:

  

 

SMS θεμέλιος λίθος της ασφάλειας των τραπεζών, fallback αν πέσει το viber..

πλεον μπορει να μπει κωδικος στο viber ωστε και καποιος να εχει το νουμερο σου να μην μπορει να το κανει εγκατασταση αμα δεν ξερει τον κωδικο

On 11/12/2023 at 07:53, kirileman said:

Μετά από restart του κινητού έπαιξε και εδώ. Το πρόβλημα πρέπει να λύθηκε χθες το βράδυ αργά.

ενα Reboot παντα βοηθαει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...