Προς το περιεχόμενο

ΦΡΙΤΕΖΑ ΑΕΡΟΣ XIAOMI MI SMART ΜΕ 6.5LT , 82 € + μεταφορικα στο eshop [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΞΑΝΑ]


georgexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/12/2023 στις 9:39 ΜΜ, christou είπε

Παρέλαβα και εγώ χτες και σήμερα έγινε το πρώτο σκληρό τεστ.

Μισό κιλό κοτομπουκιιες κάτω και από επάνω στην σχάρα 4 μεγάλα μπιφτεκια κοτόπουλο τόσο μεγάλα ώστε να καλύψουν όλη την επιφάνεια της σχάρας.

Ψήσιμο στο πρόγραμμα των chicken wings αυτόματα με επιλογή 2 στρωμάτων και επιλογή crispy ψήθηκαν τέλεια στα 25 λεπτά του προγράμματος.

Χωρίς να γυρίσω οτιδήποτε και χωρίς καθόλου λάδι.

Απόλυτα ικανοποιημένος.

Και στον φούρνο 25 λεπτα θελουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, sils είπε

Και στον φούρνο 25 λεπτα θελουν.

Και στην τοστιερα 5-7 λεπτα με κλασμα ηλεκτρικης ενεργειας. Αλλα μην τους το χαλαμε. ;) 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο η τοστιερα , ακομα και αυτη που διαθετω και κοστιζει 180ε δεν θα ελεγα σε καμια περιπτωση οτι βολευει οσο ο airfryer Philips που εχω.Και αν πουμε οτι θα κανεις μια δυο φορες το μηνα στην τοστιερα κατι να φας οκ.Αν το κανεις καθε μερα οπως μπορεις να κανεις σε Airfryer με την τεραστια ποικιλια γευματων , και στο λεει καποιος που δεν τρωει κρεας σχεδον ποτε , δεν υπαρχει συγκριση . 

Το airfryer το βαζω κατω απο τον αποροφητηρα και καταφερνω να περιορισω τις οσμες , με την τοστιερα - ψηστιερα δεν γινεται .Το πλυσιμο φυσικα δεν το συζηταω .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2023 στις 9:39 ΜΜ, christou είπε

Παρέλαβα και εγώ χτες και σήμερα έγινε το πρώτο σκληρό τεστ.

Μισό κιλό κοτομπουκιιες κάτω και από επάνω στην σχάρα 4 μεγάλα μπιφτεκια κοτόπουλο τόσο μεγάλα ώστε να καλύψουν όλη την επιφάνεια της σχάρας.

Ψήσιμο στο πρόγραμμα των chicken wings αυτόματα με επιλογή 2 στρωμάτων και επιλογή crispy ψήθηκαν τέλεια στα 25 λεπτά του προγράμματος.

Χωρίς να γυρίσω οτιδήποτε και χωρίς καθόλου λάδι.

Απόλυτα ικανοποιημένος.

Και στον φούρνο 25 λεπτα θελουν.

Θα ήθελα να δοκιμάσω μία τέτοια συσκευή αλλά έχω διαβάσει κάποιες αναφορές ότι όταν τα λαχανικά ψήνονται πολύ γρήγορα με θερμό αέρα δημιουργούν στην επιφάνεια κάποιες κακές ουσίες επιβλαβής για το οργανισμό δεν ξέρω αν το χει ψάξει κανένας πιο πολύ να μας καθοδηγήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω Παρέλαβα εχθές...εβαλα σνιτσελ κοτόπουλο κάτω καο γλυκοπατατες πάνω στην σχάρα...το κοτόπουλο έγινε εξαιρετικό και ζούυμερο...οι γλυκοπατατες αψητες...δεν ξέρω τι πήγε λαθος...

25 λεπτα στους 180 βαθμούς απο το πρόγραμμα για chicken wings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α στα διαολα με τις συνταγες που περιγραφουν  ποτε δεν εχω καταφερει ουτε να μισο - ψηθουν οι ψιλοκομμενες  πατατες στο full ισχυ οχι να βαλω ολοκληρες με ψητο  :P Στο φουρνο θα ειχε γινει σε μιση ωρα εκει θελει  μαριναρισμα μεχρι να ψηθουν και τα νευρα μου μαζι :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλει λίγο εμπειρία στο ψήσιμο. Όχι τρομερά πράγματα. Και εγώ όταν είχα πρωτοπορεί την tefal στα 2 πρώτα ψησιματα κατεβασα 12θεο.

στην πορεία έμαθα. Τώρα να πω την αλήθεια για 2 διαφορετικά φαγητά π.χ. κοτοπουλο και πατάτες τηγανιτές αγόρασα διπλή. Άλλη θερμοκρασία στο ένα άλλη στο άλλο μέρος. Πατάω συγχρονισμό και βγαίνουν σχεδόν την ίδια στιγμή όλα.

Κοτοπουλο με πατάτες φούρνου όπως το φτιάχνω στην κουζίνα δεν έχω δοκιμάσει να σας πω πως γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε ΦΡΙΤΕΖΑ ΑΕΡΟΣ XIAOMI MI SMART ΜΕ 6.5LT , 82 € + μεταφορικα στο eshop [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΞΑΝΑ]

Σήμερα την έβαλα μπρος πρώτη φορά.

Πολύ θόρυβο μου φαινετε πως κάνει κ ούτε μου φάνηκε πως είναι κ τόσο γρήγορη.

Στα θετικά ότι γλιτώνεις τα πολλά λάδια και την τσίκνα σε τηγανητές πατάτες.

Για πείτε λίγο οι "έμπειροι", αξίζει να παραγγείλω από temu "ταψί" σιλικόνης η τις τετράγωνες λαδόκολλες(μιας χρήσης) για να γλιτώσουμε-οσο γινετε- το καθάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2024 στις 11:32 ΜΜ, @topos είπε

Για πείτε λίγο οι "έμπειροι", αξίζει να παραγγείλω από temu "ταψί" σιλικόνης η τις τετράγωνες λαδόκολλες(μιας χρήσης) για να γλιτώσουμε-οσο γινετε- το καθάρισμα.

Τα χρησιμοποιώ και τα δύο αυτά και βοηθούν στο να μη γίνεται χάλια το fryer. Πριν αποφασίσεις, θα δοκιμάσεις αλουμινένια ταψάκια στρογγυλά από το σούπερ μάρκετ αν σε εξυπηρετούν, αν ναι να πάρεις το σιλικονένιο. Προσοχή, είναι κάποια πολύ λεπτά που δεν στέκονται όρθια, και να ξέρεις μαζεύουν μάκα καφετί από τα καμένα λάδια, θέλει ένα καλό καθάρισμα με τρίψιμο κάθε τόσο. Το ίδιο με τις λαδόκολλες, θα κόψεις από αυτό που έχεις σπίτι στη σωστή διάσταση, αν σε βολεύει έτσι το ψήσιμο παίρνεις τις έτοιμες που έρχονται εντέλει πιο φτηνά. Η λαδόκολλα με μια σχαρούλα να αερίζεται από κάτω είναι για τυροπιτάκια κ.λπ. να μη χρειάζεται να τα γυρίζεις, αν και κάποια θέλουν και πάλι μια φορά γύρισμα. Το ταψάκι χωρίς τη σχαρούλα είναι για οτιδήποτε μαριναρισμένο ή με προσθήκη ελάχιστου λαδιού, όπως οι πατάτες. 

Όπως λέει κι ο Μίλτος, θέλει να αποκτήσεις λίγο εμπειρία. Όποιος περιμένει πως θα πετάξει πατάτες μέσα και θα τις φτιάξει με μαγικό τρόπο σαν τηγανητές έτσι απλά γελιέται. Θέλουν την κατάλληλη προετοιμασία και κυρίως σωστό κόψιμο. Το air fryer ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κυρίως για πατάτες. Όποιος συγκρίνει με τοστιέρα μάλλον μας τρολάρει 🤣

Επεξ/σία από tomar26
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, tomar26 said:

Τα χρησιμοποιώ και τα δύο αυτά και βοηθούν στο να μη γίνεται χάλια το fryer. Πριν αποφασίσεις, θα δοκιμάσεις αλουμινένια ταψάκια στρογγυλά από το σούπερ μάρκετ αν σε εξυπηρετούν, αν ναι να πάρεις το σιλικονένιο. Προσοχή, είναι κάποια πολύ λεπτά που δεν στέκονται όρθια, και να ξέρεις μαζεύουν μάκα καφετί από τα καμένα λάδια, θέλει ένα καλό καθάρισμα με τρίψιμο κάθε τόσο. Το ίδιο με τις λαδόκολλες, θα κόψεις από αυτό που έχεις σπίτι στη σωστή διάσταση, αν σε βολεύει έτσι το ψήσιμο παίρνεις τις έτοιμες που έρχονται εντέλει πιο φτηνά. Η λαδόκολλα με μια σχαρούλα να αερίζεται από κάτω είναι για τυροπιτάκια κ.λπ. να μη χρειάζεται να τα γυρίζεις, αν και κάποια θέλουν και πάλι μια φορά γύρισμα. Το ταψάκι χωρίς τη σχαρούλα είναι για οτιδήποτε μαριναρισμένο ή με προσθήκη ελάχιστου λαδιού, όπως οι πατάτες. 

Όπως λέει κι ο Μίλτος, θέλει να αποκτήσεις λίγο εμπειρία. Όποιος περιμένει πως θα πετάξει πατάτες μέσα και θα τις φτιάξει με μαγικό τρόπο σαν τηγανητές έτσι απλά γελιέται. Θέλουν την κατάλληλη προετοιμασία και κυρίως σωστό κόψιμο. Το air fryer ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κυρίως για πατάτες. Όποιος συγκρίνει με τοστιέρα μάλλον μας τρολάρει 🤣

Ήσουν κατοτοπιστικοτατος!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανείς που περιμένει ακόμα;

Παραγγελία από 27/12 και ακόμα γράφει συγκεντρώση προϊόντων.

Σε σχετικό μειλ απάντησαν ότι λόγω πολλών παραγγελιών υπάρχουν καθυστερήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους μίλησα σήμερα για παραγγελία άλλου πράγματος από 3/1. Είπαν και σε μένα πως γίνεται χαμός και θα έρθει το αργότερο μέχρι τέλος της εβδομάδας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, tzagaritos said:

Είναι κανείς που περιμένει ακόμα;

Παραγγελία από 27/12 και ακόμα γράφει συγκεντρώση προϊόντων.

Σε σχετικό μειλ απάντησαν ότι λόγω πολλών παραγγελιών υπάρχουν καθυστερήσεις 

Εμένα πάντως Θεσσαλονίκη σε 3 μέρες την έφεραν.

Αφού δεν το πίστευα με τόσα που είχα ακούσει για καθυστερήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, dumakos είπε

Εμένα πάντως Θεσσαλονίκη σε 3 μέρες την έφεραν.

Αφού δεν το πίστευα με τόσα που είχα ακούσει για καθυστερήσεις.

Στην Πάτρα ήρθε σε 22 ώρες. Άρρωστοι οι τύποι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...