Προς το περιεχόμενο

ΦΡΙΤΕΖΑ ΑΕΡΟΣ XIAOMI MI SMART ΜΕ 6.5LT , 82 € + μεταφορικα στο eshop [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ ΞΑΝΑ]


georgexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγώ μόλις παρελαβα, εχει αυτοκόλλητο infoquest που αναφερει 1800 w και 2 χρόνια εγγύηση. Είχε και βιβλιαρακι με οδηγίες στα ελληνικα απο την infoquest. Συνδεθηκε κανονικά χωρις πρόβλημα στην εφαρμογή που εχω και τον ανεμιστήρα και δυο λάμπες, δεν αλλαξα χώρα

Επεξ/σία από dimis_pj
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 25/12/2023 at 06:18, therion13 said:

Πραγματικά κάνει δουλειά; ειχα πάρει μια πιο παλια της tristar στα 40€. Της κανονικες τις πατατες τις ειχα βάλει για 60 λεπτα και δεν ειχαν γίνει. Τις κατεψυγμενες επίσης μετα απο 60 λεπτα ισα ισα άρχισαν να κάνουν κάτι και ποσότητα ισα ισα να γεμίσει ο πάτος μετρημένες 10-15 πατάτες. Τζαμπα λεφτά. Πραγματικά κάνουν δουλεια αυτές; Η θέλει να δώσεις πραγματικά λεφτα πιστεύω η καλύτερα μην πάρετε δεν ξερω

Τι 60 λεπτα μαστορα εγω εχω ενα της blitswolf απο το 2018 και οι κατεψυγμενες πατατες σε 20 λεπτα ειναι ετοιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν αδέρφια....

Είχα ένα tefal μονό Φοβερή κατασκευή. Το πήρα για να δω πως δουλεύει η όλη φάση.

Όλα γινόταν σε απίστευτα μικρότερους χρόνους. Εάν όμως κάποιος νομίζει ότι θα βάλει μέσα μπριζόλες, πατατες κοτοπουλο ....και θα φύγει κάνει λάθος. Προφανώς θέλει να τα γυρίσεις και ίσως περισσότερο και από τα μπιπ αλλαγής που θα ακούσεις. Παρόλα αυτά μετά από ελάχιστες δοκιμές μαθαίνεις.

Το κακό με τις μονές. Έβαζα τις μπριζόλες  δεν τις τελείωνα μετά έβαζα τις πατάτες και λίγο πριν γίνουν έβαζα τις μπριζόλες από πάνω τους και έβγαιναν μαζί.

Αυτό με οδήγησε να πάρω διπλή.  Στο ένα καλάθι έφτιαχνα τα κρέατα στο άλλο πατάτες. Όλα κομπλέ. Μειονέκτημα της διπλής δεν χώραγε ολόκληρο κοτόπουλο σε κάποιο από τα 2 καλάθια.

 

Παρήγγειλα και αυτήν τώρα. Την tefal την πήγα εξοχικό.  Έχω σκοπό εάν μια στο τόσο θέλω ολόκληρο κοτόπουλο να το βάζω στη xiaomi και στην διπλή πατάτες και μπριζόλες.

 

Γενικά βολεύουν αφάνταστα, αλλά μην νομίζετε τα βάζουμε και φεύγουμε. Φυσικά ούτε από πάνω είμαστε συνέχεια. Θέλει μια ελάχιστη αλλά πανεύκολα απόκτησημη εμπειρία. Επόμενο βήμα μου η αγορά αντίστοιχης κατσαρόλας. Έγινε πριν 1 μήνα περίπου.

Από τότε κουζίνα και ματιά δεν ξανααναψα. Ναι έχει διαφορά στο ρεύμα όλο αυτό.

Επεξ/σία από miltostammy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για το πως ψήνει δεν ξέρω, αλλά με αυτό το διαπεραστικό μπιπ μπιπ που κάνει όποτε την αγγίξεις και δε βρίσκω να απενεργοποιείται από κάπου τι γίνεται? Πολύ εκνευριστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nermain είπε

Τι 60 λεπτα μαστορα εγω εχω ενα της blitswolf απο το 2018 και οι κατεψυγμενες πατατες σε 20 λεπτα ειναι ετοιμες

Ελα να στην δώσω αν θες. Την έχω δώσει σε 2 άτομα και μου την έχουν επιστρέψει. Τωρα την εδωσα σε έναν αλλων και του είπα δεν την παίρνω πίσω πεταξετην αν δεν την θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, therion13 είπε

Ελα να στην δώσω αν θες. Την έχω δώσει σε 2 άτομα και μου την έχουν επιστρέψει. Τωρα την εδωσα σε έναν αλλων και του είπα δεν την παίρνω πίσω πεταξετην αν δεν την θες

Το να μην δουλεύει σωστα ή να εχει εξαρχής κάποιο πρόβλημα ? Βέβαια και με 40 ευρώ δεν ξερω αν όντως παιρνεις air fryer ή διακοσμητικό .

Ξερω γνωστούς μου που εχουν και πινουν νερο στο ονομα τους. 

Εμενα ειναι η πρωτη μου . Μπαινω σε άγνωστα νερα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Το να μην δουλεύει σωστα ή να εχει εξαρχής κάποιο πρόβλημα ? Βέβαια και με 40 ευρώ δεν ξερω αν όντως παιρνεις air fryer ή διακοσμητικό .

Ξερω γνωστούς μου που εχουν και πινουν νερο στο ονομα τους. 

Εμενα ειναι η πρωτη μου . Μπαινω σε άγνωστα νερα ... 

Εχω τη προηγουμενη , εκτος απο το βρασιμο , εχει καταργησει τη κουζινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2023 στις 3:30 ΜΜ, satsok2 είπε

Ποιός δούλευε 25 και 26.12; 🙄

δεν περιμενω να παει ο υπαλληλος ανημερα Χριστουγεννα να τη στειλει....ενα αυτοματοποιημενο μηνυμα ομαλης διαθεσιμοτητας ομως το περιμενω...οπως γινεται με ολες τις παραγγελιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω ότι είναι ακόμη διαθέσιμη η προσφορά, λέω να μοιραστώ την εμπειρία μου των 2 ημερών. Κοτόπουλο, μπριζόλες άψογα μέσα σε 18 λεπτά (χωρίς να τα αναποδογυρίσω, απλά τα έβαλα πάνω στο σχαράκι που έχει). Πατάτες τηγανιτές πολύ καλές με ελάχιστο λάδι μέσα σε 20 λεπτά. Λαχανικά άψογα μέσα σε 18 λεπτά.Ο μόνος μου προβληματισμός είναι ότι ενώ έχει από πίσω μια σχισμή για να φεύγουν από εκεί οι υδρατμοί, δυστυχώς φεύγουν και δεξιά-αριστερά από τις εγκοπές του κάδου (όσο και να τον έσπρωξα μήπως δεν είχε κλείσει καλά, συνέχισε να βγάζει). Οπότε το έβαλα πιο κοντά στον απορροφητήρα για να μην μαζεύουν υδρατμούς τα ντουλάπια.

Είναι το πρώτο air fryer που παίρνω οπότε δεν είχα άλλη εμπειρία, αλλά μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλω μια συσκευασια κοτομπουκιες μεσα που πιανουν πανω απο τον μισο καδο θα ψηθουνε? η θα πρεπει να βαζω πολυ μικρη ποσοτητα?

Εχει δοκιμασει κανεις πχ να βαλει την μεγαλη συσκευασια απο το λιντλ να μου πει αν ψηνονται και καθε ποτε πρεπει να τις ανακατατεβεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ χτες και σήμερα έγινε το πρώτο σκληρό τεστ.

Μισό κιλό κοτομπουκιιες κάτω και από επάνω στην σχάρα 4 μεγάλα μπιφτεκια κοτόπουλο τόσο μεγάλα ώστε να καλύψουν όλη την επιφάνεια της σχάρας.

Ψήσιμο στο πρόγραμμα των chicken wings αυτόματα με επιλογή 2 στρωμάτων και επιλογή crispy ψήθηκαν τέλεια στα 25 λεπτά του προγράμματος.

Χωρίς να γυρίσω οτιδήποτε και χωρίς καθόλου λάδι.

Απόλυτα ικανοποιημένος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαθέτει και 2ο ταψάκι; 

Αν και από το post πριν από το δικό μου λέει για 2η σχάρα, οπότε προφανώς έχει!! 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...