Προς το περιεχόμενο

Βαρεθήκατε κι εσείς το gaming;


Federacion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπική λύση.  Τέλος στο PC gaming, συνειδητοποίησα κάποια στιγμή ότι πιο πολύ ώρα ασχολούμουν με το μηχάνημα, ενημέρωση για αναβαθμίσεις χωρίς να είναι η δουλειά μου, παρά να παίζω. Τεράστιο κέρδος μακροπρόθεσμο από τον να μην αναβαθμίζεις συνέχεια, άντε κανένα ssd οποτε πέφτουν οι τιμές.  Κονσόλα, αυτή τη γενιά ps5 Που κέρδισε κατά κράτος, την άλλη βλέπουμε. 2 κλίκ παίζεις στον καναπέ όποτε σου έρθει στην τεράστια oled με τα εντυπωσιακά χρώματα που έτσι και αλλιώς την πήρες για ταινίες σειρές από το internet χωρίς να βλέπεις διαφημίσεις και να χασομεράς και εκεί. Αποφεύγεις τα open world Παιχνίδια, τύπου fallout 4,  που τελικά καταλήγεις να γυρνοβολάς και να σαχλαμαρίζεις με ηλίθιες ψευδοαποστολές τυπου μαζεψε υλικά, ανέβασε stats αντί να ακουλουθείς μία ωραία ιστορία άντε με εξυπνες secondary αποστολές. Είναι απάτη των εταιριών ότι δήθεν σου προσφέρουν περιεχόμενο, ενώ έχουν ένα κενό χώρο. Αν έχεις τύπου συνδρομή Ps plus, βάζεις κανένα Open world για δοκιμή για την πλάκα. Τερμάτισα the last of us I & II, 2 tomb raider του ps4 από ps+,god of war ragnarok κ.ά τέτοιου τύπου χωρίς καμία πίεση. έβαλα και fifa χαλαρά ριχνουμε κανένα σουτάκι με κανενα φίλο. 

PC gaming ξανά μόνο και όταν βγει κανένα πραγματικά νέο επαναστατικό πχ με χρηση ΑΙ strategy . 

Επεξ/σία από Dorian
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχω βαρεθεί το gaming αλλά με τον ελάχιστο χρόνο που έχω σίγουρα έχω ρίξει δυσκολία σε περίεργες στιγμές. Αν έχω μια ώρα την εβδομάδα χρόνο να παίξω ε δεν έχω όρεξη να το χαλαω στην ίδια μάχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2023 στις 6:47 ΜΜ, Federacion είπε

Το Heroes of Might and Magic VII πως σου φάνηκε;

Αρκετά καλό αλλά με το 3,το 5 αλλά και το 6 θα έλεγα είχα κολλήσει περισσότερο.

Εσένα ποιο σου άρεσε περισσότερο και το 7 πως σου φάνηκε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Akikozell είπε

Αρκετά καλό αλλά με το 3,το 5 αλλά και το 6 θα έλεγα είχα κολλήσει περισσότερο.

Εσένα ποιο σου άρεσε περισσότερο και το 7 πως σου φάνηκε;

Το 3 είναι ανυπέρβλητο στην καρδιά μου γιατί έπαιζε κ στον χάλια υπολογιστή μου που είχα τότε, και μου κρατούσε συντροφιά. 

Συμπαθητικό το 7 αλλά υστερεί πολύ στη μουσική. Μου φάνηκε πολύ μονότονη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο δίκαιο έχεις!Όπως ακριβώς το λες,στον χάλια υπολογιστή να παίζεις το HOMAM 3 και να βλέπεις ξαφνικά ότι έξω έχει ξημερώσει!

Αξέχαστο και αξεπέραστο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το διάβασα όλο το thread.
Δεν είναι πως βαρεθήκατε το gaming.
Είστε απλά φλώροι.:P
Παραδεχθητε το να πάει παρακάτω το πράγμα.

Από το breakout στο 2600 , απο το fernando martin basket master στο 6128 ,λιώσιμο στα coin ops της δεκαετίας του 80 (double dragon και τα μυαλά στα κάγκελα και φραπές απο πάνω από το ποδοσφαιράκι-τραπεζάκι -νομίζω της konami πρέπει να ήταν)  , altered beast στο sega και μετά στα πρώτα μουσαντένια 2d-->3d των desktop ... γιατί "η lara με την κ@λάρα" ήθελαν ώρες να επενδύσεις , τα πρώτα lanakia σε doom quake και duke nukem ήθελαν ιδρώτα να στάζει , και για το max payne έπρεπε να κλειστείς στο δωμάτιο-κελί για 2 μέρες και να βγείς μετά με πρόσωπο-ναυάγιο και να σε βλέπει η μανα σου και να κλαιει -πως κατάντησε το καμάρι μου έτσι ...

Και μετά πέρασαν λίγα χρόνια και ήρθε ο νέος αιώνας και πάει και η 3dfx και μείναμε με το λοστάρι του gordon freeman ... και εκεί που λέγαμε "παει το καλο gaming δεν ξαναβγαίνει" σκάει η βόμβα της crytek το 2007 που μας έστειλε όλους σούμπιτους για αναβάθμιση (και πέταμα αρκετοί) σε hardware ... και πάρε μετά και bioshock και portal και fallout 3 ....και κλεισμένος με τα ακουστικά στο σκοτάδι αξημέρωτα με το dead space (και να σε ακουμπάει στην πλάτη η γκομενα και να πετάγεσαι με εμφραγμα)

Και στην επόμενη δεκαετία κλειδωμένος στο δωμάτιο-γραφείο-μπουντρούμι και ήρθε ο κωρόνας και πήρε φωτιά ο gerald που ήθελε να μένω νηστικός πάνω από το pc περισσότερες ώρες και από βουδιστή μοναχό σε νηστεία... ούτε στο matrix να ήμουν κουμπωμένος με σωλήνες να με ταίζουν . Α και shadows die twice γιατί είμαι και μαζοχάκι και γουστάρω τώρα στην ηλικία "old-fart" να βλέπω πως τα αντανακλαστικά μου δεν κάνουν πια για soul-like (αλλά άντε γ@μησου εγώ θα παιζω).

Για το 2024.
Έχω άδεια -μεχρι την επόμενη τετάρτη.
Τα παιδιά είπαν τα κάλαντα-παίξανε-λυσσάξανε-ξελυσσάξανε. Τέλος πλέον.

Τώρα "ήρθε η ώρα του Γιάννη Βαλαώρα" που λέγαμε, το σπίτι μπαίνει σε lock-down mode και στο γραφείο έχει νάρκες στην πόρτα.

Red Dead Redemption 2 και Baldur's Gate μέχρι να ακούσω (η να μην ακούσω γιατι θα έχω πεθάνει) την σειρήνα του ασθενοφόρου.

 

Καλή Χρονιά σε όλους τους απανταχού καμμένους και φωτιά στα πλήκτρα σας.

 

 

 

Επεξ/σία από catmaster
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή κούρασε το θέμα άπειρα, να βλέπουμε κάθε μέρα ανοίγματα καρδιάς και σπαραγμούς από τα πληγωμένα αγόρια του φόρουμ.

Βασικά boomers είστε!

Σας ενοχλεί που έχει μείνει στάσιμος ο χώρος του gaming αλλά και πανηγυρίζετε για εξαγορές ή παρακαλάτε για να γίνουν εξαγορές. Δηλαδή να μικρύνει κι'αλλο ο χώρος, να χαθούν κι'αλλα studios και να χαθούν θέσεις εργασίας κατά τα άλλα " έμεινε στάσιμος ο χώρος, όλα ίδια είναι, δεν έχω να παίξω τίποτα." 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Sartiv said:

Θα τολμησω να ρωτησω... στο ιδιο walkthourgh ολες αυτες οι ωρες; γιατι ειμαι ακομα στο act 3 με 116 ωρες....

Ένα walkthrough.... Βλέποντας σε site ποιες είναι οι σωστές επιλογές για το καλό τέλος... Με cheats από τις 230 ώρες και μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπο τα τελη της δεκαετιας του 80 το 1988 που ξεκινησα για τα καλα το gaming μεχρι και σημερα παιζω σερι ολα αυτα τα χρονια αρκει να υπαρχει ο χρονος και να μην αισθανομαι πολυ κουρασμενος. Οχι μονο δεν το εχω βαρεθει το gaming με τοσες πολλες παιχνιδαρες που εχουν βγει παλιες και καινουργιες αλλα εχω χασει μεχρι και τον υπνο μου οταν ξεκιναω να παιζω τα βραδια. Οι επιλογες ειναι τοσες πολλες που μονο να βαρεθεις δεν γινεται.

Επεξ/σία από mils
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...